Te-ai casatori cu un barbat cu copil dintr-o alta relatie?

De la: garbo003881, la data 2013-11-25 18:08:02licuriciul e parte din tati, nici nu as fi impreuna cu tati daca nu ar fi un tatic de licurici valabil, cum pot sa vreau eu alt licurici al nostru daca tati nu ar fi ok cu licuriciul pe care il are deja????? deci, il iubesc pe tati, automat iubesc si licuriciul, iar licuriciul s-a lipit de mine cum m-a cunoscut asa ca tati ma iubeste si mai tare, toate vin la pachet si cu totii suntem super ok, asta in primul rand datorita taticului de licurici


pai daca tati ar fii fost bun,,atunci nevastasa ar fii stat cu el...Sau ca daca I-ar fii murit nevastasa sigur a murit de bine ce a duso cu el ste deja.
oricum copilul este deja format sigur l-a invatat taicasu sa fie doar pt el..
barbatul trebuie sa lase copilul lui nevasta..

daca un barbat ar iubi o femeie atunci ar fii correct cu ea..
ingerasulluptator
Postat pe 27 Noiembrie 2013 23:16
te intreb pe tine ca esti barbat asta e valabila numai la femei ??desigur nu ,cand o persoana fie ea barbat sau femeie isi intalneste perechea atunci cu siguranta trebuie acceptata persoana cu ce are -baiat , fata , eu am un fiu pe care iubitul meu isi permitea sa-l faca in fel si chip de la nesimtit , jigodie,prefacut,etc ... pana la drogat ..tatal fiului meu este mort de cand fiul meu avea 12 ani jumatate , acum este trecut de 20, cand venea iubitul meu acasa fiul meu avea 18 ani , si toate acestea ptr ca eu nu am vrut sa-mi vand apartamentu sa-mi cumpar cu el un alt apartament in care el punea jumate si eu jumate..ca apoi fiul meu sa nu poata veni la mine ptr ca el nu-l suporta ...eu am sperat ca el sa-si schimbe atitudinea dar nu a fost asa...el are un fiu si este mai mic ...cu siguranta cand copii sunt mici problemele cu ei sunt mici , cand copii sunt mari problemele sunt mai mari...dar asta nu inseamna ca iti abandonezi copii sau nu mai vorbesti cu ei ca nu sunt cum vrem noi sau partenerul care sta langa noi..
Oamenii acestia care nu accepta copilul persoanei iubite sunt niste egoisti si sincer nimeni nu ar trebui sa accepte acest gen de oameni,acesti oameni se iubesc doar pe ei si probabil doar facilitatile ce le au stand langa persoana care a binevoit a avea un copil
garbo208828
Postat pe 28 Noiembrie 2013 00:28
ingerasule sau cum te-oi fi numi...... esti irecuperabila.....


8828, pe cine intrebi tu ca e barbat?
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 00:39
O problema ai tu in mod cert....unde ai simtit tu exprimarea draga???in stomac????nu ti-a picat bine dupa ce nu ai mestecat-o indeajuns???ma gandeam ca poate ai vazut modul de exprimare....dar ma rog,fiecare cu nivelul lui de cultura,de educatie....si pentru linistea ta personala,afla ca nu mai am si alt id,nu ma ascund ca tine si ca frustrata aia de quasaria.....alta care a lasat-o barbatul cu un copil in brate si isi revarsa naduful aruncand numai mizerii din mintea ei bolnava,eu am dat un raspuns unei fete,de ce naiba va bagati unde nu va fierbe oala?e un site de socializare,cineva adreseaza o intrebare si fiecare isi spune propria opinie....cine va credeti voi doua sa judecati pe toata lumea dupa voi?sunteti cumva mai presus de Dumnezeu????daca aveti cumva probleme de acomodare in societate stati in banca vostra si nu mai judecati voi oamenii asa la suprafata,dar ma rog,raman la aceeasi idee exprimata anterior....se vede nivelul de educatie si mai ales cei sapte ani de acasa care lipsesc cu desavarsire......
KRISTYNNA79
Postat pe 28 Noiembrie 2013 18:11
auzi vita, cine are probleme de acomodare sociala si posteaza aici mesaje oripilate ca nu suporta copiii, ca nu suporta faptul ca exista copii, si ca se bucura ca nu ii poate face, ca sa fie copilul universal EA? Cretinitate infantila, du-te dreak si te impusca sa nu te mai chinui!

Il compatimesc profund pe saracul omul ala care se presupune ca te alapteaza ... cit il mai tin nervii si pe ala. Sau probabil te-a si intarcat deja, de te apuca maniile persecutiei asa dis de dimineata. La urma urmei, pe cine dreak a omorit, ca sa fie condamnat sa traiasca cu o asemenea monstruozitate in casa....
quasaria
Postat pe 28 Noiembrie 2013 19:00
Daca as fi pusa in aceasta situatie , de ce nu? Nu copii sunt problema ci persoana cu care ai de gand sa formezi o familie.Copii pot simti sufletul prin comportamentul pe care il ai si...nu numai, , ca urmare se pot atasa de tine ca persoana , chiar daca sunt mai mari si nu-ti pot zice mama , vor sti sa aprecieze iubirea pe care/daca le-o oferi.
cristina5
Postat pe 28 Noiembrie 2013 19:08
De la: garbo208828, la data 2013-11-28 00:28:44te intreb pe tine ca esti barbat asta e valabila numai la femei ??desigur nu ,cand o persoana fie ea barbat sau femeie isi intalneste perechea atunci cu siguranta trebuie acceptata persoana cu ce are -baiat , fata , eu am un fiu pe care iubitul meu isi permitea sa-l faca in fel si chip de la nesimtit , jigodie,prefacut,etc ... pana la drogat ..tatal fiului meu este mort de cand fiul meu avea 12 ani jumatate , acum este trecut de 20, cand venea iubitul meu acasa fiul meu avea 18 ani , si toate acestea ptr ca eu nu am vrut sa-mi vand apartamentu sa-mi cumpar cu el un alt apartament in care el punea jumate si eu jumate..ca apoi fiul meu sa nu poata veni la mine ptr ca el nu-l suporta ...eu am sperat ca el sa-si schimbe atitudinea dar nu a fost asa...el are un fiu si este mai mic ...cu siguranta cand copii sunt mici problemele cu ei sunt mici , cand copii sunt mari problemele sunt mai mari...dar asta nu inseamna ca iti abandonezi copii sau nu mai vorbesti cu ei ca nu sunt cum vrem noi sau partenerul care sta langa noi..
Oamenii acestia care nu accepta copilul persoanei iubite sunt niste egoisti si sincer nimeni nu ar trebui sa accepte acest gen de oameni,acesti oameni se iubesc doar pe ei si probabil doar facilitatile ce le au stand langa persoana care a binevoit a avea un copil



Copiii nu sunt un ”bagaj„la care poti renunta cand doresti , ei raman copiii tai pana cand mori.Sentimentele materne(paterne ) nu pot fi discutate.
cristina5
Postat pe 28 Noiembrie 2013 19:15
cristina5,
problema e intr-adevar partenerul si problema mai e si caracterul propriu cu care intri in relatie. In contextul in care nu esti suficient de maturizat sa iti dai seama ca tu esti adultul si n-ai cum sa fii in competitie cu bebelusul care iti fura ciocolata, devii un personaj trist, frustrat si pe jumatate nebun ca si clasicele in viata mai sus.
Nu e obligatoriu sa ii devii "mama". N-ai de ce sa ii devii si nimeni nu asteapta asta de la tine: e suficient sa ii fii prietena sau pur si simplu sa te porti cu respectivul copil in mod corect. Si sa ii ignori toanele - va inceta cind nu va capata o reactie. Sa ii respecti drepturile ca sa invete de la tine sa respecte alti oameni la rindul lui.
Fiind adult in preajma unui copil trebuie sa fii constient ca il modeleaza comportamentul tau si ca un copil nu invata neaparat din ce spui, dar in mod cert invata din ce te vede ca FACI. Si copiaza. Daca esti ostil fata de el, pe linga faptul ca nenorocesti o fiinta la inceput de drum, iti tai tu singur craca de sub picioare, pentru ca nu il faci astfel nici sa te accepte, nici sa te respecte. Devii mama vitrega a Albei ca Zapada. Vrajitoarea de care toti abia asteapta sa scape. Asta e universul unui copil - iar universul unul adolescent e aceeasi versiune amplificata.

Asta e motivul pentru care mi se par inconstiente nu ele, ci barbatii care au devenit parinti si lasa asemenea cretine deviate sa intre in mediul in care li se afla copiiii.
quasaria
Postat pe 28 Noiembrie 2013 19:25
eu cred ca inainte ca o femeie sa conceapa un copil trebuie sa fie o persooaa educate si ea si sotul..

oamenilor le place sa fie rai,,invidiosi rautaciosi etc.

si cand sunt bolnavi devin cuminti doar ca sa ii ajute Dumnezeu sa devina sanatosi,numai ca este greu sa repare Dumnezeu toata boala.

daca oamenii ar avea o gandire rationala poate si sanatatea le-ar fii buna..
dar ei prefer sa fie rai sa nu isi vada de treburilor lor sa atace si apoi si ei sunt atacati..
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 21:28
nu inteleg de ce barbatii sau femeile isi doresc copii oricum pt ca nu isi educa copii .
este la alegerea fiecarei femei daca vrea sa accepte copii altui barbat ,,
daca vrei sa ajuti copiii o poti face si fara sa traiesti cu un barbat..

sunt atatia COPII orfani de care au nevoie de cineva care sa ii ajute..
dar putini barbati au calitati de oameni cu bun simt,,
ca sa ai grija de copii,,,poti face daca asta simti.

dar barbatii de ce nu lasa copii sotiile lor,,de ce pretend de la alte femei sa aiba grija de copii lor.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 21:36
barbatii ar trebuie descurajati ca sa mai pretinda de la alte femei sa le creasca copii..
poate ca iti este mila de copii,,,dar ii poate lasa ;la mama pt ca mama oricum este mai apropiata de copii ca un barbat..si daca sotia este moarta sa isi gaseasca tot o vaduva cu copii..

daca o femeie crede ca un barbat care are copii este atat de bun incat sa ii acepti si copii.Dar daca barbatul ar fii fost cu adevarat bun nu ar fii luat copii de langa mama..


si apoi o femeie nu trebuie sa ramana gravida ca sa se casatoreasca cu un barbat .
ci mai intai trebuie sa se casatoreasca sa locuiasca impreuna un an sau doi sa vada daca se inteleg,,daca sunteti pe aceasi lungime de unda apoi decideti daca se merita sa faci un copil cu el sau nu..
viata zi de zi cu un om este diferita ca te intalnesti din cand in cand cu un barbat ramai gravida apoi va casatoriti locuiti impreuna si va dati seama ca nu va intelegeti si faceti un copil care il lasati pe drumuri..copii se fac in familii unite cand partenerii casatoriti se inteleg..dar cu plecarile astea in strainatate pt ca la noi in tara nimic nu faci nici macar sa supravetuiesti nu poti,,pleci sa faci bani si un barbat rau sau o fem,eie rea iti seduce sotul sau sotia.
sau altii bag intrigue ca sa te amarasca,,este greu sa faci copii in Romania..lasati mai bine politicienii sa faca copii ca au bani si patronii noi oamenii de rand nu ne putem permite sa cresti un copil..
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:00
e belea!!!!!!
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:02
eu una asa as fii facut daca as fii cunoscut o belea de barbat dragut..inainte sa ma decida sa ii torn plozi pe banda rulanta..
as fii vazut daca are ceva creieras si character,,,apoi daca m-as fii casatorit cu el as fii locuit impreuna si daca as fii vazut ca nu asteapta ca o femeie sa raneasca mizeria dupa ei si sa ii faca tpata ziua de crapare m-as fii gandit apoi sa ii fac pe banda rulanta vreo 10 plozi cadou..
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:13
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-28 22:13:40eu una asa as fii facut daca as fii cunoscut o belea de barbat dragut..inainte sa ma decida sa ii torn plozi pe banda rulanta..
as fii vazut daca are ceva creieras si character,,,apoi daca m-as fii casatorit cu el as fii locuit impreuna si daca as fii vazut ca nu asteapta ca o femeie sa raneasca mizeria dupa ei si sa ii faca toata ziua de crapare m-as fii gandit apoi sa ii fac pe banda rulanta vreo 10 plozi cadou..


problema ca ,multe femei se culca cu barbati si confunda iubirea cu pasiunea,,fac copii apoi sa casatoresc si isi dau seama ca omul de langa tine nu face doi bani si uite asa ai lasat 2 copii pe drumuri..

omulaca ar fii mai rational nu s-ar lasa de atractia sexuala ca sa isi faca rost de un tel in viata..

ci trebuie sa vezi mai intai daca persoana are bun simt,,aveti aceleasi interese,,,pt ca altfel pot exista multe divergente...daca el sau ea vrea sa accepte o viata in doi unde trebuie sa faci ca lucrurile sa fie bine pt amanadoi..
viata de cuplu nu este usoara asa ca trebuie trecuta mai intai prin mai multe teste...
ganditiva sa faceti copii dupa ce vati casatorit si stati impreuna un an doi,,mai intai va obisnuiti unul cu altul vezi ce apucaturi are barbatul femeia,,,femeia sa ii faca barbatului cunostita cu toate oalele si tigaile,,si mopol si Solutia pt wc..daca vezi ca este barbat de casa si nu ii sta capul pe la femei si discoteci va puteti face un copil sau 10...dar sa fie familie unita


ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:23
Mare e gradina ta, iart-o doamne.....
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:34

Irinok, ti-ai "smerit mintea"?

Mai, am vb. cu Mos-u sa-ti trimita cadou un barbate......ei, se poate?

Pai, impachetat, cum altfel?

NB!
Fss_ssu
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:46
poate il sechestreaza pe Mos , daca vine incarcat saracul....ii tine vreo cateva discursuri de astea......il leaga de calorifer sa o asculte.....
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:50
Taci 881 , nu cobii...Vrei sa nu mai avem Mos anul asta ?
NB !
Rotty
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:55
De la: suparatu_, la data 2013-11-28 22:46:35
Irinok, ti-ai "smerit mintea"?

Mai, am vb. cu Mos-u sa-ti trimita cadou un barbate......ei, se poate?

Pai, impachetat, cum altfel?

NB!


dar sa nu fie roman,,pt ca nu am de gand sa muncesc sa ii trimit bani lui..pt ca pe mine nu ma ajuta nimeni..oricum in Romania nu poti face copii pt ca nu ai cu ce sa ii cresti...

barbatii nu te ajuta cu nimic daca nu te culci cu ei...
eu nu ma casatoresc cu romani ca sa le dau bani sau cu patroni care se imbogatesc ...
de pe spinarea ;la oamenilor amarati

fac altii copii si [t mine si nu ii educa pt u timp...ca nu au timp.
.

ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:58
Avem, avem cum sa nu, facem rost de Mos sa dea minte la toata lumea agitata de pe forumul asta!!!!

edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 23:01
Vaaaaaaiiiii, stati asa, credeati ca a terminat......? abia am incercat sa-i raspund lui Rotty ca uite iar s-a revarsat........ Pazea....!!!!
edelweiss_3881
Postat pe 28 Noiembrie 2013 23:03
De la: garbo003881, la data 2013-11-28 23:01:23Avem, avem cum sa nu, facem rost de Mos sa dea minte la toata lumea agitata de pe forumul asta!!!!



sa va fie de bine o sa lipsessc o perioada sa va descurcati fara mine...

pt ca eu am nevoie si de minte si de bani...
voi va descurcati si fara mine o perioada unde nu am accesc la internet pt ca cu cartea reaincarcabila este foarte scump...

lasa ca voi sunteti destepti si va derscurcati bine si fara mine o perioada..
numai bine va doresc

papa
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2013 23:16
ce-mi place sa te provoc draga quasaria si mai ales imi place din ce in ce mai mult sa vad cum am dreptate cand iti dai arama pe fata si demonstrezi cat de limitata si mai ales cat de dobitoaca esti......vai de capul tau amarato,saracie umana ce esti,crezi ca daca ai fatat ca vaca niste vitei iti trebuie statuie de mama eroina?????????Nesimtito ce esti,FRUSTRATO
KRISTYNNA79
Postat pe 29 Noiembrie 2013 08:29
"sa va fie de bine o sa lipsessc o perioada sa va descurcati fara mine..."

O sa ne descurcam de minune , fii fara grija

"pt ca eu am nevoie si de minte si de bani...""

In sfarsit ai zis si tu adevarul
Rotty
Postat pe 29 Noiembrie 2013 08:40
De la: Rotty, la data 2013-11-28 22:55:36 Taci 881 , nu cobii...Vrei sa nu mai avem Mos anul asta ?
NB !


eu am auzit ca Mosul oricum nu mai vine anul asta ca e falit, a intrat in criza si el
vivacedonna
Postat pe 29 Noiembrie 2013 09:44
ingeras... ramai fata batrina ca e mai bine
vivacedonna
Postat pe 29 Noiembrie 2013 09:48
De la: KRISTYNNA79, la data 2013-11-29 08:29:14ce-mi place sa te provoc draga quasaria si mai ales imi place din ce in ce mai mult sa vad cum am dreptate cand iti dai arama pe fata si demonstrezi cat de limitata si mai ales cat de dobitoaca esti......vai de capul tau amarato,saracie umana ce esti,crezi ca daca ai fatat ca vaca niste vitei iti trebuie statuie de mama eroina?????????Nesimtito ce esti,FRUSTRATO


Pisi n-ai prins-o "cu rezistenta la schimbare" altfel,
(sigur) miorlaiai altfel!

"si pisicile se incrunta cand zboara vrabia inainte sa o prinda....raman ...."

Ziua buna si calma ca nu-i vinovat copilul!
Fss_ssu
Postat pe 29 Noiembrie 2013 12:25
Pace fratilor, ce aveti de castigat daca va bateti aici?

Sau daca tot e pe bune, sa organizam un meci ceva, poate si pariuri, taiem bilete la intrare, facem un ban cinstit!

Numai bine!

Zi faina la toata lumea!
edelweiss_3881
Postat pe 29 Noiembrie 2013 12:37
Sa stii ca asa spuneam si eu inainte de a ma casatori cu un barbat cu 2 fetite. Nu regret si nu am sa regret niciodata. A fost si este f. bine. Numai ca acum tatat fetelor a decedat, dar noi ne intelegem bine in continuare. Doamne ajuta
garbo028809
Postat pe 29 Noiembrie 2013 15:08
Pentru ca ai un suflet mare 8809, iar tatal a fost corect cu tine si cu fetele.
Nu toata lumea e capabila de asa ceva. Mai simplu e sa critici si sa strigi ca meriti exclusivitate. Nu oricine se poate bucura oferind dragoste unui copil ce nu-i apartine. Fiecare cu alegerile si cu valorile lui. Bafta multa!
edelweiss_3881
Postat pe 29 Noiembrie 2013 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat plsss 38 De la: Princess1990 9 Iulie 2013 14:45
E nevoie in Iasi de un club pentru copii? 3 De la: garbo063414 21 Ianuarie 2011 10:58
un ajutor mic..... 2 De la: Dubluritza 6 Noiembrie 2009 10:23
Numai un intelect masculin incetosat de dorinta sexuala poate numi sexul subdezvoltat , ingust in umeri , lat in solduri si scurt in picioare drept sex frumos ; caci numai prin mijlocul acestei dorinte apare impresia de frumusete. 67 De la: Daniel71 26 August 2012 22:58
Citate de / despre dragoste ? 29 De la: Dari_Daniela 20 Decembrie 2009 16:22
Setari Cookie-uri