Te-ai casatori cu un barbat cu copil dintr-o alta relatie?

In vremurile actuale tot mai multe cupluri divorteaza, se despart din diverse motive...institutia casatoriei nu mai este ce a fost candva, pe vremea parintilor sau bunicilor nostri, din pacate. Iar atunci cand un cuplu ajunge la despartire, viata fiecaruia se schimba radical....mai ales cand din acea relatie a rezultat un copil.
Cum vedeti voi relatia dintre o femeie care NU are copil/ii si un barbat care ARE copil/ii dintr-o relatie anterioara, indiferent ca a fost vorba de o simpla relatie sau de o casatorie?
DE PREFERAT ar fi sa raspunda acestui topic, acele femei SINGURE, FARA COPII, cum accepta sau cum ar accepta ele o asemenea relatie, ce sacrificii ar face, daca ar incepe o astfel de relatie sau daca s-ar casatori cu un barbat cu obligatii si tot ce implica aceasta relatie. Sunt binevenite sa raspunda acestei intrebari si femeile (fara copii) care sunt deja casatorite cu un astfel de barbat.
NU MA INTERESEAZA PAREREA femeilor care au divortat si au ramas singure cu unul sau mai multi copii si si-au refacut viata alaturi de un barbat fara copii sau un barbat cu copil/ii.....chiar nu ma intereseaza viata si opiniile lor pt ca s-ar discuta strict de pe acelasi nivel de implicare emotionala in relatie, fiecare avand experienta de a fi parinte.
Astept cu nerabdare sa "va citesc" opiniile.
garbo_385448
Postat pe 18 Noiembrie 2013 15:14
Buna ziua ,un subiect interesant ...Dar barbatii de ce se casatoresc cu femei care au deja copii?Nu cred ca este nicio diferenta .Eu una nu as avea nicio problema in sensul acesta ,poate si din cauza faptului ca tatal meu a facut asta si respect pe mama care ne-a privit si ne priveste ca si copiii ei.Am cunoscut un astfel de barbat ,care din pacate ,se foloseste de aceasta situatie pentru a nu se implica emotional intr-o relatie.
garbo315845
Postat pe 18 Noiembrie 2013 17:36
Nu, nu m as casatori in veacul veacului cu un barbat care deja are copii. Daca as avea si eu copii, atunci da. Mi se pare normal sa ma casatoresc cu cineva care sa fie la fel ca mine, fara responsabilitati.
lusel
Postat pe 23 Noiembrie 2013 02:54
Sunt intr-o relatie de 4 ani si casatorita cu un barbat care are un copil dintr-o alta casnicie si nu am copii. Iusel nu trebuie sa fi atat de sceptica in privinta acestui lucru. Nu stii ce-ti rezerva viata... tot ce pot spune din experientaea este ca am o relatie ffff frumoasa cu copilul. Totul depinde de tine ca femeie si instinctul tau matern, de iubirea pe care i-o porti barbatului care-i este tata acestui copil. Cand iubesti iei totul la pachet. Daca ai indoieli in privinta asta...sfatul meu este sa nu te implici intr-o astfel de relatie.
madita
Postat pe 23 Noiembrie 2013 03:16
Nu vad care e '' problema'' , frica de responsabilitati, sau iti cunosti limitele, si stii ca nu i-ai putea iubi copilul?!
Si ca sa-ti raspund la intrebare, Am fost casatorita cu un astfel de barbat, din pacate fiica lui nu era la el, si nici n-a pastrat legatura cu ea . Pierderea a fost mai mare pentru fiul nostru, e singur , desi undeva in lume ... are o sora Si ca sa lamuresc folosirea trecutului in raspuns, l-am folosit nu din cauza divortului, ci a decesului..
duchess1
Postat pe 23 Noiembrie 2013 03:19
oare cind o sa depaseasca romanii mentalitatea asta de pe vremea decreteilor, cind priveau copilul ca pe un handicap capatat brusc? Mai exact, cind se vor civiliza? Este absolut primitiva perspectiva "responsabilitatilor": cu sau fara. E careva "fara"? Si care e avantajul de a fi "fara"? Financiar? Daca nu esti in stare sa ai un salariu decent, probabil problema nu e copilul - este lipsa ta de pregatire, de profesionalism, de inteligenta. Deci problema nu e ca ai copii, problema e ca esti tu incapacitat intelectual. Next? Care mai e avantajul? De timp? Alta aberatie, provenita de la musulmani, probabl: unde nevasta trebuie sa graviteze neobosita in jurul majestatii sale purtator de poutza 200% din timpul disponibil. Sau - ca sa imi amintesc de clasici deschizatori de subiecte - avantajul e ca te poti marita/insura cu un/o borderline la apogeul tulburarilor sale.
Si daca "beleaua" cu copiiii n-o ai - poate ar trebui sa iti omori si parintii. Ca doar n-o sa stai sa ii stergi pe aia la cour daca au nevoie de tine, asta inseamna responsabilitati. Probabil ar trebui sa n-ai nici prieteni, ca poate te suna si te distrag romantei - tot responsabilitati. Ar fi cel mai bine sa fugi repede la 16 ani de acasa: si sa te feresti ca dreak de orice relatie sociala, profesionala, scolara sau de alta natura, sa te cateri intr-un pom si sa stai acolo in pozitie de 69 de sa vina sa te culeaga cineva care te considera eligibila.

Asa cum am zis, mentalitate de retardate...
quasaria
Postat pe 23 Noiembrie 2013 03:52
Perfect de acord cu tine, quasaria. Bravo.
garbo_11137
Postat pe 23 Noiembrie 2013 05:41
De la: quasaria, la data 2013-11-23 03:52:19oare cind o sa depaseasca romanii mentalitatea asta de pe vremea decreteilor, cind priveau copilul ca pe un handicap capatat brusc? Mai exact, cind se vor civiliza? Este absolut primitiva perspectiva "responsabilitatilor": cu sau fara. E careva "fara"? Si care e avantajul de a fi "fara"? Financiar? Daca nu esti in stare sa ai un salariu decent, probabil problema nu e copilul - este lipsa ta de pregatire, de profesionalism, de inteligenta. Deci problema nu e ca ai copii, problema e ca esti tu incapacitat intelectual. Next? Care mai e avantajul? De timp? Alta aberatie, provenita de la musulmani, probabl: unde nevasta trebuie sa graviteze neobosita in jurul majestatii sale purtator de poutza 200% din timpul disponibil. Sau - ca sa imi amintesc de clasici deschizatori de subiecte - avantajul e ca te poti marita/insura cu un/o borderline la apogeul tulburarilor sale.
Si daca "beleaua" cu copiiii n-o ai - poate ar trebui sa iti omori si parintii. Ca doar n-o sa stai sa ii stergi pe aia la cour daca au nevoie de tine, asta inseamna responsabilitati. Probabil ar trebui sa n-ai nici prieteni, ca poate te suna si te distrag romantei - tot responsabilitati. Ar fi cel mai bine sa fugi repede la 16 ani de acasa: si sa te feresti ca dreak de orice relatie sociala, profesionala, scolara sau de alta natura, sa te cateri intr-un pom si sa stai acolo in pozitie de 69 de sa vina sa te culeaga cineva care te considera eligibila.

Asa cum am zis, mentalitate de retardate...
zip
Postat pe 23 Noiembrie 2013 07:32
Sunt socata
Ideea e asa ca daca il iubesti indeajuns pe el esti in stare sa ai iubesti si copilul sau sa nu iti mai pui astfel de intrebari .
Sunt niste responsabilitati dar nu atat de mari ,cand va urma copilul tau atunci vor fi cu adevarat .
Bafta pt o decizie inteleapta .Daca nu te simti in stare ,macar nu il incurca pe el poate ca el e dispus sa isi refaca viata ...Pe cand tu oscilezi !
Maria2009
Postat pe 23 Noiembrie 2013 07:34
Din pacate am fost si eu casatorita cu un astfel de barbat.Desi la inceput copilul lui m-a pretuit mai mult pe mine decat pe mama lui, totul s-a schimbat din cauza tatalui care considera ca daca are o sotie el nu mai are responsabilitati.Din punctul meu de vedere, o casnicie de acest gen poate sa"functioneze"doar daca parintele adevarat stie sa-si asume responsabilitatile atat ca sot cat si ca tata.
garbo168107
Postat pe 23 Noiembrie 2013 08:29

"A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt ci a privi amandoi in aceeasi directie. Antoine de Saint Exupery"
garbo208799
Postat pe 23 Noiembrie 2013 08:45
Salut fetelor....acuma cateva luni de zile daca cineva imi punea aceasta intrebare raspunsul meu era "da",am pe cineva apropiat care este casatorita cu un barbat care are un copil dintr-o alta relatie si e fericita cu el)...tot timpul ma rugam la Cel de Sus sa nu mi se intalmple si mie acest lucru....si am cunoscut intr-o perioada in care eram putin vulnerabila un barbat fost casatorit cu un copil ,am inceput sa vb,imi place de el la nebunie.....chiar daca familia mea nu il accepta nici nu ma interesa,acea relatie pe care am inceput-o noi nu a mers ,nu-mi pare rau acuma sincer nu as mai accepta nici un barbat fost casatorit si cu un copil langa mine,nici macar la un salut nu as sta...copilul este pe primul loc ,eu sunt putin mai egoista din fire si vreau sa fiu eu pe primul loc,pe acest Pamant sunt barbati liberi si fara responsabilitati care se pot indragosti imediat de zambetul tau daca stii sa ii accepti.v-am pupat!
analuisa
Postat pe 23 Noiembrie 2013 09:09
De ce nu?, ce vină are copilul?, .Sunt o mie de motive pt. care două persoane divorțează sau sfârșesc o relație de scurtă sau lungă durată. Viața merge înainte, mai ales pentru cei care au un copil sau mai mulți, grija cea mai mare este să nu sufere copilul/copii și să fie bine pentru întreaga familie.
garbo203525
Postat pe 23 Noiembrie 2013 09:21
Ce limbaj mizerabil poti sa ai Quasaria sau cum te-o chema......ma sochezi cu educatia primitiva de care dai dovada si esti atat de violenta in exprimare cum n-am mai intalnit,nu ma intereseaza pe mine sa judec viata cuiva dar scuza-ma te rog,esti frustrata rau 'doamna draga",mai cenzureaza-ti cuvintele si nu mai judeca tu pe toata lumea ca nu esti buricul pamantului si nu se invarte universul in jurul tau ca sa judeci tu pe toata lumea.....femeia asta a cerut un sfat,de ce trebuie tu sa fii atat de violenta si jalnica in exprimare???Mi-e mila rau de tine si de educatia precara de care dai dovada.......wake up....e un site de socializare nu un tribunal,nu mai fa tu atata pe magistrata ca nu esti....te da de gol limbajul tendentios
KRISTYNNA79
Postat pe 23 Noiembrie 2013 10:15
am citit si pentru o clipa m-am transpus in situatie , sincer nu imi place!oricat de mult ai tine la un barbat totusi sunt anumite limite peste care poti trece daca vrei dar ele nu vor aduce rezultate bune !desigur ca este o mare raspundere sa cresti copilul altcuiva ...cand tu nu poti avea nici un simtzamant pentru acesta si evident ca nu ai cum sa ai pentru ca intre mama si copil exista o legatura directa prin cordonul ombilical ceea ce nu se poate inlocui si se amplifica odata cu nasterea si ce mai urmeaza etapizat in viata copilului crescut de mama!... a creste acolo un suflet este ca si cum ai face-o cum ar fi de exemplu sa cresti niste pui de gaina , sau o planta sau orice animal doar pentru ca traiesti sub acelasi acoperis impreuna cu tatal lui.In felul tau iti vei spune ca este o fiinta pana la urma si nu-i asa, o poti iubi! insa lucrurile nu stau asa pentru ca fiecare umbra de pe chipul tau se va transfera asupra fiintei respective ca respingere , frustrare , in concluzie durere pentru toti , dragostea nu tine o vesnicie , in viata pot aparea situatii grele , controversate , care mai de care , iti va trebui multa intelepciune , credinta in Dumnezeu si mai ales sprijinul sotului , al familiei din care provii , sa poti depasi , fiintza ta va fi pusa la niste presiuni enorme si tot asa la regrete etc; este posibil ca mai devreme sau mai tarziu , sa platesti cu sanatatea ta acest altruism de acum si atunci nu stiu daca se va uita cineva la tine chiar si din cei pre care azi i-ai ingrijit!Viata este cu dus si intors , nu stii ce iti este a patzi.Nu!nu te sfatuiesc sa te mariti cu un barbat care are un copil cu alta femeie!tu nu esti menajera,bona distractiei lui,daca era asa capabil atunci era cu familia lui adica cu femeia cu care a avut copilul, nu ai ce te face in cazul in care i-a murit sotia dar si atunci sa se insoare cu una ca el care are tot atatia copiii ca si el nicidecum altfel!Ai demnitatea si ia un barbat exact ca si tine!
garbo173229
Postat pe 23 Noiembrie 2013 10:18
DA m-as casatori cu un barbat care are un copil din relatia anterioara tot OM e si are dreptul sa fie fericit ca si mine.Nu e nici o diferenta intre ea cu un copil sau el cu un copil din alta relatie
babybb
Postat pe 23 Noiembrie 2013 11:25
Un copil este un dar de la D-zeu,pana la 3 ani acestia fiind ingeri.
Daca esti intr-o astfel de relatie ar fi bine sa intelegi ca el are un instinct patern dezvoltat si asta se va regasii si asupra eventualilor copii pe care ii vei avea de la el ,DACA VEI TRECE TESTUL...
El pt o perioada de cativa ani va iubii mai mult copilul decat pe tine-ceea ce e de admirat,nu si de o minte egoica...
Fireste ca si D-zeu ajuta mai mult un copil nevinovat/un suflet curat ,decat pe o tipa careia ii cam tropaie hormonii ...
E clar ca tipul e o valoare,iar fosta nevasta o dependenta de sex...
Daca esti atat de egoista incat pui problema numai a ta si a lui,mai bine cauta pe altu,caci pe acesta nu il meriti! sau
lupta si schimbati mentalitatea ,devino mai altruista si cauta sa te vezi de sus si dincolo de interesele tale meschine...
Bafta,oricare ar fi alegerea ta...!!!!

garbo028994
Postat pe 23 Noiembrie 2013 11:26
Buna! Eu sunt casatorita de 20 ani cu un astfel de barbat. Are un copil din alta casatorie, dar il consider ca si cum este al meu. Are 24 ani si de cate ori doreste un sfat, vorbeste cu mine. Imi spune "mami" deoarece in mine a vazut acea MAMA . Impreuna cu sotul meu avem un alt copil de 16 ani, iar cand sunt intrebata cati copii am, raspund cu mandrie ca am doi. Un baiat si o fata. Niciodata nu au fost probleme ca unul e al meu iar celalalt a venit la pachet. Am fost si sunt alaturi de amandoi. Totul depinde de noi, femeile, cum privim lucrurile. Copilul nu este vinovat ca intre parintii lui nu a mers casnicia, el are in continuare nevoie de ambii parinti. Iar daca cealalta mama i-a intors spatele, eu de ce as face acelasi lucru? Se poate trai si cu astfel de barbat. Dar, repet, totul depinde de voi sa fie armonie in jurul nostru
Elena_Nita_1
Postat pe 23 Noiembrie 2013 11:45
Buna intrebare...Consider ca fiecare are o a doaua sansa inviata,iar viata alaturi de un barbat ce are copii,cred ca poate fi foarte frumoasa daca fiecare intelege ca in dragoste,nu conteaza daca ai sau nu copii.Copilul are nevoie de mangaiere,intelegere si multa dragoste,iar daca va veni un copil in familie,nu vad de ce sa nu se inteleaga.Unde este dragoste si respect familia poate fii foarte unita,echilibrata.
Dalimi
Postat pe 23 Noiembrie 2013 11:59
Daca cu adevarat doreai ca fiul tau sa-si cunoasca sora si sa aibe o relatie cu ea , il puteai ajuta.Nu este imposibil , cred ca nu a existat vointa, si daca iti iubesti fiul cu adevarat nu-i tarziu nici acum.
garbo273075
Postat pe 23 Noiembrie 2013 12:15
DOAMNA CARE SE LEAGA DE CORDONUL OMBILICAL, cei care adopta un copil si-l iubeste ca pe propriul copil cum e????? vezi TEO TRANDAFIR, MAIA ESTE TOTUL PENTRU EA
garbo273075
Postat pe 23 Noiembrie 2013 12:28
kkristinutzo sau cum te cheama pe tine, ca esti socata, asta se vede: te-oi fi socat cind te-ai nascut fara functii reproductive. Du-te si trateaza-te, pisi. Si intre timp evita subiecte discutate de adulti normali.
quasaria
Postat pe 23 Noiembrie 2013 12:46
229, ma faci sa rid. Deci din cauza cordonului ombilical ne iubim noi copiii? Sa ma duc sa il recuperez de pe unde o fi fost aruncat, si sa il pun in rama? Al dreak cordon, daca am stiut ca e asa de important...

Gindesti in tipare ieftine. Exista mame care nu isi iubesc copiiii, asa cum exista mame adoptive - sau femei, pur si simplu, care ii cresc, fara nici un titlu - care ii iubesc. E vorba de chimia intre cele doua fiinte si daca e al tau nu garanteaza nimeni ca acea chimie exista - de fapt, a fost unul dintre cosmarurile mele principale in timpul sarcinii: DACA nu ma pot atasa de copil? DACA dau viata unei fiinte cu care o sa fiu incompatibila? Sa o bag la loc nu mai puteam... Din fericire, n-a fost cazul. Dar poate fi. De ex. fata de maica-mea naturala n-am avut nici un fel de sentimente - si a fost reciproc - in schimb a fost alta femeie pe care o pot numi si acum mama. Si am vazut foarte multe cazuri similare. Asa cum am vazut si conflicte majore intre mame si copiii naturali proprii.
Pina la urma, in copil e doar un copil iar copiii sint cam la fel, indiferent din cine au iesit. Faptul ca nu te poti atasa de un pui de om pentru ca nu e din tine inseamna sa gindesti cu colul, nu cu creierul. Si ca nu esti capabila de sentimente umane care depasesc sfera gidilatului in partile esentiale: daca pe mine m-a foutut atunci tat-su iubesc produsul, iar daca nu....
quasaria
Postat pe 23 Noiembrie 2013 12:56
Buna,
Sunt cu un barbat care a fost casatorit si are o fetita de 11 ani acum.Suntem impreuna de 3 ani si un pic si pot sa spun ca au fost foarte multe probleme la inceput.Eu nu am copii si daca as fi avut mi-as fi dorit sa fie baiat dupa ce i-am cunoscut fata sotului meu.nu am crezut niciodata ca un copil poate avea atata rautate in el oricat ai incera sa te apropii de sufletul lui.Nu locuia cu noi ne despartea doar strada si de cate ori venea in afara de faptul ca era foarte acra din toate punctele de vedere si juca un teatru ieftin avea grija atunci cand pleca sa se serveaasa cu cate ceva de la lenjerie intima pana la aur (fara stirea noastra bineinteles).Cand aveam ceva de spus sotul nu ma credea si sufeream enorm deoarece il iubesc foarte mult.Am lptat pentru noi si in final a vazut realitatea.Sunt si relatii- parinti copii toxice nu doar intre adulti.Daca simti ca te iubeste si e impartial merita daca nu cauta pe altcineva care sa iti fie alaturi
ella37
Postat pe 23 Noiembrie 2013 12:58
subiect real pe care il traiesc. barbatul e super ok, dar absurd si exagerat in privinta copilului. copilul e incredintat legal mamei, dar sta mai mult la noi. deci barbatul e ok, super atent , dar copilul din nefericire nu aceeasi fire cu a tatalui, e f f f dificil si uneori as putea spune ciudatel, saracul. asta e. oricum atentie mare cand facem o astfel de alegere ! dar situatiile variaza de la caz la caz. eu daca as fi fost mama singura , sincer nu cred ca mi-ar mai fi trebuit o relatie serioasa, atat timp cat aveam tot ce-mi doream cel mai mult pe lumea asta: un copil. acum luptam sa avem propriul copil, si nu mai intereseaza alte aspecte.
garbo254897
Postat pe 23 Noiembrie 2013 13:14
Nu suntem aici sa stabilim reguli, sa jignim, ci fiecare, din experienta sau din auzite, isi impartaseste punctul de vedere. Incercati sa respectati parerea fiecareia/fiecaruia. Eu am avut o astfel de experienta cu un barbat care are un copil cu retard grav, insa va spun sincer ca certurile dintre noi erau doar din caua mamei copilului care cerea mereu bani, el lua copilul in vacanta, fara sa ma intrebe si sacrifica timpul nostru de concediu, ea vroia sa il pedepseasca cumva si uneori nu-l lasa sa il vada pe copil sau nu raspundea la telefon, desi statea in alt oras...viata noastra nu prea exista, intrucat, el nu mai era fascinat de ideea unei noi casatorii si a unui alt copil, desi la inceput m-a aburit ca vrea o familie cu mine, nu avea nimic sa imi reproseze, doar ca el traia in trecut, cred ca nu reusise inca sa se desprinda de fosta, o iubea in taina, am avut si dovezi in acest sens...in fine, a fost o experienta care m-a marcat negativ si nu as mai dori sa ma incurc cu un barbat care are copii sau care e divortat si o iubeste pe fosta...Parerea mea este ca daca sunteti necasatorite si fara copii, sa va cautati unul la fel, pentru ca altfel va fi privita perspectiva unei casatorii si a copiilor. Sigur, ca sunt si barbati adevarati, care stiu sa delimiteze prioritatile, dar aceia sunt f putini si faptul ca fosta se va baga in viata voastra, prin prisma copilului lor, va face ca viata de cuplu sa fie perturbata, plus ca sunt copii care nu va vor accepta ca intrusa, ca mama nici pe atat si sunt multe aspecte care deriva din aceste intruziuni. Poate in alte tari e altfel, barbatii sunt mai hotarati si se desprind altfel de o fosta, insa eu personal, am vazut suficiente cazuri in care relatia nu mergea din cauza faptului ca acel copil il santaja pe tata, fie financiar, fie emotional si sabota relatia cu noua partenera.Poate ar fi mai usor daca el sta cu copilul si mama copilului a renuntat la copil. Am observat ca barbatii se casatoresc mai greu a doua oara si cand e vorba de copii sunt discutii daca mai vrea altii. Asa ca fiecare hotaraste cum ii e mai bine, eu am scris parerea mea. Va doresc succes si intelepciune !
calla
Postat pe 23 Noiembrie 2013 13:15
calla, intrebarea n-a fost: v-ati casatori cu un barbat dobitoc? Pt ca, din ce scrii tu, la tine asta a fost problema: nu copilul.
Daca dl. nu vrea alta familie, sa nu si-o faca. Iar daca vrea, e obligatia lui sa se poarte fair atunci cind intervin conflicte: ca niciodata "fair" nu e pe placul ambelor parti beligerante... bad luck.
In ce priveste fosta nevasta... mi se pare mai mare riscul dpdv al unui mascul tipic sa iubeasca una noua decit sa re-iubeasca una veche, care nu i-a mai trebuit.
quasaria
Postat pe 23 Noiembrie 2013 13:52
Nu m-as casatori cu un barbat care are deja alt copil dintr-o relatie anterioara,am incercat deja acest lucru,am avut numai de pierdut,nu-mi place sa fiu pe locul trei,adica intai,este copilul,apoi ex-a ca doar isi pastreaza pe veci relatia cu ea ii leaga copilul si apoi imi vine si mie rindul,ma lipsesc,chiar nu vreau sa fiu pe locul n-spe in viata unui barbat,ori totul ori nimic...
Prefer sa cunosc un barbat fara copii,,chiar daca este divortat,nu ma prea intereseaza acest aspect,vreau sa am copilul meu,nu sa-l cresc pe al alteia,sa si-l creasca daca l-a facut,eu o sa am copilul meu si o sa-l cresc pe al meu doar!
garbo162553
Postat pe 23 Noiembrie 2013 15:20
Bravo Madita! iti impartasesc intru totul parerea,cand iubesti iei totul la pachet;acel copil nu are nicio vina,si poti construi o rel.frumoasa;depinde de instictul de mama si de implicarea emotionala atat cu tatal copilului,cat si cu copilul.
Igeorgia_Gilca_1
Postat pe 23 Noiembrie 2013 15:57
uite unde statea inteligenta asta frustrata......in stimabila persoana matura care a ramas cu copiii in brate ca nu a fost in stare sa-si tina barbatul langa ea........pai ce barbat ar sta stimabila doamna quasaria langa una care are un asemenea limbaj de mahala???????
Hai gata ca ma plictisesti si mi se face greata,esti omniprezenta acolo unde sunt subiecte pe tema asta........draga mama eroina cauta-ti un barbat de teapa ta care macar sa-ti linisteasca hormonii ca esti jalnica rau.....
NU TE MAI OBOSI SA RASPUNZI CA M-AM DEZABONAT DEJA DE LA TOPIC CUM AM FACUT SI DE LA CELALALT TOT DIN CAUZA TA SI A LIMBAJULUI TAU MIZERABIL SI A CARACTERULUI TAU EXECRABIL SI ASA CUM TI-AM MAI SPUS NU MA INTERESEAZA PAREREA TA DESPRE MINE SI A CELOR DE TEAPA MEA CA NU AVEM COPII,DACA NU AI FI ASA FRUSTRATA AI AVEA SI TU NISTE PARERI MAI OBIECTIVE....DAR DACA PE TINE NU TE VREA NIMENI CA ESTI CU COPIII IN BRATE NU OBLIGA PE ALTELE SA SE CASATOREASCA CU BARBATI CU OBLIGATII........
KRISTYNNA79
Postat pe 23 Noiembrie 2013 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FRIZURA !! 2 De la: garbo_497815 8 Octombrie 2019 19:38
raspuns 20 De la: mcrinelam 25 August 2009 19:33
cosmetice 1 De la: anastasya 13 Iulie 2010 08:29
Cum sa fiu femeie puternica 42 De la: Rotty 3 Noiembrie 2012 21:24
ce este casatoria? 303 De la: KNIGHT_31 4 Septembrie 2010 18:40
Setari Cookie-uri