Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti.

daca gandesti pozitiv si esti increzatoare , lucrurile vor merge mult mai usor , traieste cat mai frumos , bucura-te de fiecare secunda si nu o irosi in ganduri despre bani ... de tine depinde sa iti fie bine ! si de Dumnezeu! iti doresc multa , multa sanatate ! cu sinceritate !
garbo_19362
Postat pe 4 Septembrie 2013 23:08
"Femeia nu este sexul slab, e cel mai nobil din cele două, prin puterea sa de sacrificiu, de suferință în tăcere, de umilință, credință și cunoaștere." (Mahatma Gandhi)
Dascau_Otilia_1
Postat pe 15 Iunie 2014 18:40
De la: barboneli, la data 2013-08-22 22:42:36

whisky.... vreau si eu... !!!! dar nu mult.... !



nu mult, beau EU si pt tine
vivacedonna
Postat pe 15 Iunie 2014 19:26
ca doua persoane sa poata trai fericiti o viata in 2 trebuie sa existe respect,responsabili si cooperare..

oamenii sunt foarte rautaciosi si invidiosi eu una cred ca asa sunt si in familie...
ma intreb cum se suporta si sa locuiasca impreuna de aceea se si imbolnavesc pt ca se ataca ..

eu am vazut ca oamenii se comporta frumos la inceput dar apoi sunt foarte rautaciosi oamenii..
asa cred ca sunt si atunci cand traiesc in 2 sau mai multi daca au si copii..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 23:44
daca un om este rautacios in societate...asa este la fel de rautacios daca traieste in 2..pt ca eu gandesc logic..
un om care este serios si respectuos in societate si respecta oamenii care se comporta frumos cu el..dar daca ataca fara nici un motiv inseamna ca are grave probleme la cerebel..
dar daca un om este rautacios in societate asa este si in familie pt ca un om se comporrta la fel cu toti oamenii la fel..
de aceea eu cred ca si oamenii se inbolnavesc,,,pt ca sunt rautaciosi si nu sunt serios si nu au o viata relaxanta in familie
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 23:50
Mai, mai ghini te numeai :ingerasconstatatorinregistratorrepetitorinebunitorblagoslovitortocatordistrugator di barbati
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2014 23:50
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-15 23:50:24Mai, mai ghini te numeai :ingerasconstatatorinregistratorrepetitorinebunitorblagoslovitortocatordistrugator di barbati

eu sunt ingerasulcel dragastos si iubitor de barbati destept si educat si respectuos cu cel care il respecta
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 23:55
fumeile sunt rautaciose si invidioase,,asa sunt si in familie cred..

spre exemplu este sunt un ingeras dragastos si respectuos pana nu faci lucruri care ma afecteaza

ai inteles oi?
ci vrei oi?
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Iunie 2014 23:58
De la: Dascau_Otilia_1, la data 2014-06-15 18:40:34"Femeia nu este sexul slab, e cel mai nobil din cele două, prin puterea sa de sacrificiu, de suferință în tăcere, de umilință, credință și cunoaștere." (Mahatma Gandhi)



Se vede ca Mahatma asta nu a fost pe Garbo la topicul ala cu inselatul sotului...
Rotty
Postat pe 16 Iunie 2014 06:09
ceea ce spune acel filozof ca femeia se sacrifita este foarte eronat...Femeia nu se sacrifice ci se integreaza si asimileaza prostiile barbatului si merge pe drumul lui,,drumul iadului si bolii ..

o femeia care se supune vointei barbatului si merge pe drumul lui,,,si se lasa umilita de el apoi si el umileste pe altii nu se complace si il lasa pe barbat sa isi bata joc de ea si apoi si ea se descarca pe alti oamenii care nu I-au facut nimica..
de aceea nu vad nici o diferenta dintre femei si barbat..
femeia vrea casa frumoasa vrea avere pt ca mai bine se face din doua bugete decat di unul..Asa ca tace si indura si se descarca pe alti oameni...de aceea eu nu vad nici o logica cand se spune ca femeia se sacrifice..
femeia prefer banii averea in locul fericirii de a fii dreapta
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Iunie 2014 13:00
[]ceea ce spune acel filozof ca femeia se sacrifita este foarte eronat...Femeia nu se sacrifica ci se integreaza si asimileaza prostiile barbatului si merge pe drumul lui,,drumul iadului si bolii ..

o femeia care se supune vointei barbatului si merge pe drumul lui,,,si se lasa umilita de el apoi si ea umileste pe altii,,si asteapta ca altii sa taca si sa faca cu altii la fel,o femeie care se sacrifica nu se complace si il lasa pe barbat sa isi bata joc de ea si apoi si ea se descarca pe alti oamenii care nu I-au facut nimica..
de aceea nu vad nici o diferenta dintre femei si barbat..
femeia vrea casa frumoasa vrea avere pt ca mai bine se face din doua bugete decat di unul..Asa ca tace si indura si se descarca pe alti oameni...de aceea eu nu vad nici o logica cand se spune ca femeia se sacrifica..
femeia prefer banii averea in locul fericirii de a fii dreapta[/quote]
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Iunie 2014 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna pt noi romanii a fi crestin , ce inseamna pt sufletul si mintea noastra credinta ? |Cat de importanta este constiinta si credinta in Dumnezeu pt fiecare dintre noi ? 81 De la: garbo189131 7 Aprilie 2011 17:35
Dragoste la batranete ! 176 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:26
Cum stim cand am intrecut limita? 23 De la: garbo_1502 23 Aprilie 2012 17:12
gelozia 50 De la: nicoletta_kidz 24 Iunie 2010 15:53
dilema 16 De la: fleurdelis 6 Iunie 2010 10:55
Setari Cookie-uri