Ce sa fac?

Buna ziua,
Dragele mele, as avea nevoie de un sfat, nu stiu ce sa fac!
O sa incep sa va relatez pe scurt perioada pe care o traversez. Sunt casatorita de 3 ani, cu sotul meu sunt de 5 ani. Avem un copil absolut exceptional de aproape 2 ani, pe care il iubest ca ochii din cap. In schimb am probleme mari cu sotul meu, este total schimbat fata de acum 5 ani. Numai si numai ma critica, nu-i convine nimic din ceea ce fac, nu-i place sa stea cu noi, are multe aere, nu-l inteleg. As vrea sa ma despart de el, dar ma gandesc la baiat. Nu sunt deloc multumita cum am ajuns acum, tot timpul plina de nervi, inainte eram numai zambet.
Nu mai avem aproape deloc relatii intime, nu vrea, daca pun mana pe el, gaseste tot felul de motive. Chiar ma simt foarte penibil. Sunt tanara, frumoasa, am o cariera, nu sunt deloc de aruncat.Nu putem sa comunicam( nu vrea, daca deschid un subiect imediat imi inchide gura). Nu ne comportam deloc ca o familie.
Sincer, m-am gandit sa divortez ,imi doresc pe cineva sa ma iubeasca si sa ma vada exact asa cum sunt.
anda_21
Postat pe 14 Iunie 2011 17:29
Si cauti pe cineva p-aci?
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 17:33
21 e varsta ta?
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 17:37
Alf ...mai zic ??????
jeanette40
Postat pe 14 Iunie 2011 17:39
aparitia unui copil in unele casnicii aduce dupa sine si schimbari de comportament!
ceea ce povestesti tu poate avea mai multe cauze, n-am sa-ti detaliez, ca iar imi shterg adiminii postarile
insa daca il vrei alaturi de tine, comunica mai mult cu el, mult mai mult si fa-l sa te inteleaga si cauta sa-l intelegi!
daca nu mai vrei, ai un buton close si inca unul next!
numai bine!
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 17:41
je_ zi-mi cum vrei tu! stiu ca o lady nu se intreaba de varsta, dar prepusuneam si io ca faceam calaculele
21-5=16
21-2=19
mama precoce!
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 17:43
domnu' senatoriu....aplica morala Zen...nu te pune tu cu imparatia...
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 17:43
eh .. dor, daca tot iau un salariu geaba...
macar prin doua cuvinte sa mai treaca timpul de odihna!

am prins-o!
dar, habar ai cat de greu e sa stai degeaba, niciodata nu stii cand ai terminat!
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 17:45
Alf ....pareai cam curios sa ma intreb de ce ???
jeanette40
Postat pe 14 Iunie 2011 17:46
comportamentul s-a schimbat odata cu nasterea bebicului ? sau ulterior ? Daca doresti sa-ti salvezi casnicia incearca si discuta cu el deschis si spune tot ce ai pe suflet, de multe ori comunicarea face minuni.
cory_emy
Postat pe 14 Iunie 2011 17:47
jeano, nene alf, e doftoru Stietot...cu puteri miraculoase....schimba ura in iubire...instantaneu...da coasta ( e scump) ca el numa la serviciu sta dijaba...in rest face mani...pe nebuni...orientat baietu...
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 17:50
Buna, am 28 de ani, 21 este ziua in care m-am nascut!
anda_21
Postat pe 14 Iunie 2011 18:12
Nu, nu caut pe nimeni, doar imi doresc sa ma destainui voua!
anda_21
Postat pe 14 Iunie 2011 18:15
Anda.. o mica pauza in relatie cred ca te-ar ajuta sa vezi mai bine in viitor. Pleaca o perioada undeva cu copilul, evantual la parinti. Departarea ii va da si lui de gandit si isi va schimba atitudinea fata de tine.
cricat
Postat pe 19 Iunie 2011 22:12
sigur nu esti singura femeie din viata lui ,a aparut si altcineva asa caci tu sti ce ai de facut ,important este sa incercisa analizezi c-am de cand au inceput toate astea
piper
Postat pe 19 Iunie 2011 22:46
Hmmm...! tare suspect comportamentul lui! e clar ca a intervenit ceva la el si tot ce trebuie tu sa faci e sa descoperi ce. faptul ca nu mai aveti relatii intime arata ca are pe altcineva pentru ca e stiut ca un barbat nu poate sa stea fara sex prea mult. dar cu copilul cum se comporta? eu am o prietena care e pragul divortului dupa 13 ani de casnicie tocmai pentru ca sotului nu ii convenea ca ea ii acorda prea mult timp copilului(are 2 ani) si nu suporta galagia provocata de el. motiveaza ca o vrea doar pe ea si pe copil nu. nemernic, nu? dar astfel de specimene exista. exact cum ti s-a mai spus si de celelalte fete de pe garbo, incearca sa comunici cu el cu orice pret. nu poti lua decizii fara sa stii toate datele problemei, insa trebuie sa constietizezi ca traversezi o perioada de criza in casnicie si trebuie sa te astepti la orice. succes si sa auzim numai de bine!
zara28
Postat pe 20 Iunie 2011 08:37
Comunica cu el, linistiti, eventual lasa copilul la parinti o zi...sa nu fiti intrerupti...si spune-i tot ce ai pe suflet si cere-i si lui sa fie sincer cu tine si sa iti spuna care-i problema. Poate se simte neglijat..ca acorzi atentie copilului..poate afli ce se intampla.
lacramioaracrengi
Postat pe 20 Iunie 2011 21:09
probabil s-a simtit negljat si si-a gasit alta "mamica" intre timp. Si bineinteles ca nu mia are chef nici de sex, nici de discutii... iar atitudinea e lasa-ma in pana mea in pace.....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2011 21:35
Buna, sunt Elena, de curand m-am despartit si eu... Am avut nevoie cam de doi ani din 5 sa iau decizia aceasta... Am crezut ca se mai poate schimba ceva,am crezut ca pot lupta, ori ca pot trai asa... Am crezut intr-o minune... Am cautat sfaturi pe la toti, ca si tine.,dar nimeni nu mi-a putut impaca inima,caci asta o poti face numai tu !!! Nu te pot invata ce sa faci,ce decizie sa iei,dar iti pot spune ,daca pentru ceea ce tu ai luptat pana acum,daca in ceea ce ai crezut nu mai este...,iar acest lucru ti-l poti spune numai TU ; atunci ar fi timpul sa-ti asculti acea voce interioara ce are raspunsul de mult pregatit ! Poate nu e tarziu si mai puteti schimba ceva, daca legatura voastra a avut de la inceput o baza de iubire,atunci nu e tarziu,dar nu uita ORICE RELATIE ESTE COMPUSA DIN PARTENERI, oricat demult ti-ai dorii sa tii casnicia de dragul copilului,al vostru,nu poti singura... Iti urez mult noroc si o decizie inteleapta,o decizie ce vine din suflet ,din inima si din intelepciune,o decizie ce nu o regreti,caci numai si numai atunci este decizia buna ! I-ati timp, gandeste,dar mai ales simte si vei intelege ceea ce cauti...
Despre mine pot spune ca sunt fericita,nu stiu ce va fi maine,dar stiu ca am luat decizia buna,nu-ti pot spune sa faci ca mine,poate e fals pentru tine


Dar nu uita numai atunci cand tu esti fericita si implinita poti face si pe cei din jurul tau fericiti,mai ales copilul tau !
anemonne
Postat pe 21 Iunie 2011 00:17
Se spune ca iubirea e inima intr-o casnicie,iar comunicare e sangele.Adica fara comunicare nu se poate.Incearca sa COMUNICATI.Comunicarea e punctul cel mai slab al famiilor.Cauta un moment in care sunteti mai linistiti si roaga-l sa stati putin de vorba.Dar nu transformati discutia in cearta.Spuneti-va sincer parerea unul altuia si tine-ti cont de ea.Incercati sa schimbati ceea ce partenerului ii displace si nu va incapatanati sa se faca cum vrei tu.Cine a zis ca o casnicie e floare la ureche.Aici se vede trainicia si frumusetea unei familii:prin modul in care trece peste pb fara sa renunte.Ati pormit la drum in doi deci si pb se rezolva in doi.
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Iunie 2011 09:28
Dupa cum ai spus ca ai incercat sa te apropii de el,sa-l mangai dar te-a respins...e clar ca are pe altcineva!! Imi pare rau ptr. tine,dar daca asa se poarta cu tine,cealalta ..l-a castigat...nu se stie si ptr cat timp-ca tot asa v-a proceda si cu ea cand se v-a plctisi...Daca nu se purta asa cu tine,ci ar fii facut-o mai pe asuns...mai aveai o sansa sa-l faci sa se intoarca la tine si la copil..Pacat ca din astfel de cazuri ..numai copii vor avea de suferit!Si ei n-au nici o vina,nu s-au cerut la viata,cei doi l-au adus pe lume-responsabilitatea copilului e a amandoura!!
Cand vin copii intr-un cuplu-nu ar mai fii voie de extra-conjugale din partea niciunuia!! Dupa ce-si vor pune la casa lor copii-liberi sa-si gaseasca aventura....iubirea neimplinita...ce vor...dar numai ..dupa!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Iunie 2011 23:03
cu copilul se poarta frumos,ca un tata normal cu copilul?
daca nu,poti sa stai de vorrba cu el,si sa ii spui ca trebuie sa discutati,sa iti spun ace nu ii convine,de se poarta asa,ca nu iti place situatia,si ca daca nu se schimba ceva,divortezi.
eu as mai incerca sa rezolv,si tot comunicarea ajuta,spune-i ca vrei sa il asculti,sa isi deschida sufletul,ca nu vei zice nimic,dar sa spuna ce se intampla.
d
daniilia
Postat pe 27 Iunie 2011 01:28
Buna!
Numai tu stii ce sa faci! Totul este sa te gandesti bine si orice decizie ai lua sa o faci cu mult curaj si sa mergi mai departe.
Bafta!
angelfromheaven
Postat pe 29 Iunie 2011 14:39
Buna, in situatii de genul asta nu poti face ceea ce iti spun altii ci doar ceea ce crezi tu ca e mai bine. Stiu prin ce treci tu acum, am trecut si eu candva printr-o situatie asemanatoare si mi-am luat viata in piept dupa 12 ani de casnicie, cu un copil de 7 ani, casatorita fiind de la varsta de 19. Atunci mi se parea ca pur si simplu viata mea a luat sfarsit, dar sa stii ca nu a fost chiar asa. Cand ne aflam intr-o situatie de acest gen facem tot ce se poate ca sa mergem inainte si sa stii ca mergem, ca de fapt lumea nu se termina asa cum avem impresia la inceput. Nu trebuie decat sa fii foarte sincera cu tine, sa nu te pacalesti ca e ok cand de fapt nu e, fiindca cu cat trece timpul cu atat iti va fi mai greu sa iei o decizie. Multa bafta!
angy_033
Postat pe 29 Iunie 2011 15:08
pt anda21....sigur are pe cineva,nu degeaba e asa indiferent fata de tine,eu zic sa incerci sa vorbesti cu el deschis sa vezi ce se intampla...bafta
adella
Postat pe 5 Iulie 2011 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa al las pe amantul meu 29 De la: garbo177935 8 Ianuarie 2011 17:47
Problema intre iubita si mama. 1 De la: garbo_501644 8 Februarie 2020 21:47
voi cum a-ti impresiona? 1 De la: doris86 13 Iunie 2010 09:31
sa ii spun ce simt sau nu? 19 De la: Anilus 2 Decembrie 2010 20:25
de ce nu am baietii in unele fete? 37 De la: estela 29 Aprilie 2010 03:49
Setari Cookie-uri