buna...

am o mie de intrebari la care nu gasesc nici macar un raspuns...sun cu un baiat de 2 ani si 2 luni....de 10 luni e plecat din tara...si eu am hotarat sa il ast...bineinteles ca nu aveam sa stiu de la inceput cat timp o sa ast....a fost vb de cateva luni....toata relatia a fost numai lapte si miere de multe ori ma gandeam k e prea frumos ca sa fie adevarat....am fost la el de 2 ori....dati in care ma facut sa ma simt mai ceva ca o printesa...mai pe scurt eram doi oameni care se iubeau si pe care distanta nu avea sa ne desparta....pana ieri....am vb pe internet(k nu a avut curajul la tel)....eu gasisem o poza din club...unde nu stiam ca se duce mai nou si automat i-am cerut explicatii....a inceput sa spuna ca oricum rel noastra la dist nu mai merge,ca nu are posibilitatea sa ma ia cu el....k mai mult ma face sa sufar...si ca mai bn ar fi sa ne desp....dupa 2 ani....si dupa multe sacrificii care le-am facut ptr el....l-am intrebat cu ce am gresit...mi-a spus ca,cu nimik...k el e cel care a gresit cu faptul k a plecat....si ca ma iubeste dar cel mai bn e sa incheiem acum....mi-a spus ca e decizia lui si ca sa i-o respect....a fost un shoc ptr mn....tin sa va spun ca si acum sunt in starea aia....si ma intreb cum un barbat poate sa te sune cu o seara inainte sa iti spuna ca te iubeste si ca nu mai poate de dorul tau si a doua zi sa puna capat relatiei....as vrea sa cred ca are macar un motiv...spune-mi parerea ta ca eu una nu imi revin si nu pot sa cred ce mi sa intamplat
viorica_tzuca
Postat pe 16 Iulie 2011 14:20
viorica, ba ar fi bine sa crezi! c`est la vie! nu ne ofera giruri! ce rost mai are sa te dai cu capul de pereti, cand cineva iti spune verde-n fata ca nu te mai vrea? ce ai vrea? sa te minta?
esme
Postat pe 16 Iulie 2011 14:30
dar cum seara poate sa iti spuna k te iubeste si k nu mai poate sta fara tine...si mesaje siropoase....si a doua zi sa zik,k nu mai vreau sa fim impreuna...ce pott sa cred?k a jucat teatru?si imi mai zice k el ma iubeste dar ca face asta spre binele meu.....ce om face asa ceva?
viorica_tzuca
Postat pe 16 Iulie 2011 14:35
erau minciuni, viorica! erau praf in ochi! el acolo, tu aici!... crezi ca e atat de greu sa prostesti omul? nu! oamenii fac asta! si inca destul! le e atat de usor sa-ti ia sufletul, sa-l arunce pe podea si sa-l calce in picioare! de aceea trebuie sa te iubesti ft mult pe tine! sa te pui inaintea oricarui lucru!
esme
Postat pe 16 Iulie 2011 15:08
viorica, tu chiar crezi?!
Chiar crezi ca te iubea da' s-a gindit el asa ca te face sa suferi - si, bietul de el, se tavaleste pe jos de durere acum, dar n-are incotro si trebuie sa te lase sa pleci?!

De ce ai impresia ca ni se intimpla ceea ce n-am vrea doar cind "gresim" noi ?!
Nu, tu n-ai gresit cu nimic... Nici el n-a gresit cu nimic. Nu te mai vrea. Atit.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2011 15:12
multumesc m,ult ptr ca ati rasp la msj meu...mi-ati confirmat banuielile...oricum a fost alegerea lui...el pierde....trebuie sa fiu tare si sa ma gandesc ca sunt pe primul loc...
viorica_tzuca
Postat pe 16 Iulie 2011 15:15
daca nu a stiut sa te aprecieze asa cum simti tu ca trebuia, sa fii fericita ca s-a incheiat la timp....
nu te merita...asta e clar
sigur ca doare, nu se poate altfel, important este sa intelegi ca el era defect si ipocrit...vezi-l putin mai dinafara, mai detasat...si vei gasi o mie de lucruri de care te vei mira....te vei simti mult mai bine..
in vinovatia pe care o resimte, cretinul, vrea sa te simti tu cea vinovata, sa nu il condamni cumva pe el...amaratul...lasitate de om fara principii si coloana vertebrala...
cine are nevoie de asemena poveri pentru o viata? gandeste-te si vezi ce raspuns iti dai...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 15:20
viorica, seara ti-a spus ca te iubeste, la tel, ca avea si curaj si nu stia ca tu ai sa gasesti aceea poza... poza pentru care sa-i ceri explicatii....
deci pentru el erai aceeasi naiva, care credea cuvintele dulci si frumoase si se imbata repede cu ele!
descoperind poza si vrand sa primishti oarece explicatii, omul a ramas descoperit si a pus carapacea!

frumos ar fi fost sa facialtfel.
sa-i lasi un mesaj pe net si sa-i spui ca totul s-a terminat! fara explicatii fara nimic!
si apoi sa vezi turbare de cap si cum il aveai acasa in cateva zile!
dar deh...
c'est la vie! cum zicea si colegutza esme
alfheim
Postat pe 16 Iulie 2011 16:18
revino-ti !!! e greu dar asta e ....inseamna ca nu a putut mai mult omu , oricum mai bine acum decat dupa vreo doi copilasi !!!!
cory_emy
Postat pe 21 Iulie 2011 20:58
urmatoarea !
urmeaza nr. 5623 !
barboneli
Postat pe 21 Iulie 2011 22:01
Draga mea asta nui barbat e un trenkea fenka care a avut o muza teribil de buna cu tine tu nu stii de fapt cine e adevarata persoana intruchipata in acest don juan care credeai ca te iubeste ; Da-l dreak e plina lumea de barbati cauta sa-ti revii apucate de o cariera ceva , munceste si simtete ca ai pe cine iubi si acea persoana esty tu ,fati toate poftele care le-ai visat si nu uita cind o usa se inchide chiar de iti strivesti putin inima o sa se deschida alta la sigur.Fii tare si nici nu mai pierde o secunda pt aceasta oribila fiinta care si-a facut pofele cu tine;(poate era casatorit si nu-tia zis si nevastasa vine acuma dintr-un contract de munca sau gindestete ca asa le pacaleste pe cele mai bune fete la pat doar pt un timp pina da de alta nu mai pierde timpul ;SUCEES DRAGA DAI UN SUT IN c;;R CA SAI SPARGI VIITORUL DACA MAI AI POSIBILITATEA) cU DRAG SINT LINGA INIMIOARA TA RUPTA ;
garbo082991
Postat pe 26 Iulie 2011 02:03
Draga mea asta nui barbat e un trenkea fenka care a avut o muza teribil de buna cu tine tu nu stii de fapt cine e adevarata persoana intruchipata in acest don juan care credeai ca te iubeste ; Da-l dreak e plina lumea de barbati cauta sa-ti revii apucate de o cariera ceva , munceste si simtete ca ai pe cine iubi si acea persoana esty tu ,fati toate poftele care le-ai visat si nu uita cind o usa se inchide chiar de iti strivesti putin inima o sa se deschida alta la sigur.Fii tare si nici nu mai pierde o secunda pt aceasta oribila fiinta care si-a facut pofele cu tine;(poate era casatorit si nu-tia zis si nevastasa vine acuma dintr-un contract de munca sau gindestete ca asa le pacaleste pe cele mai bune fete la pat doar pt un timp pina da de alta nu mai pierde timpul ;SUCEES DRAGA DAI UN SUT IN c;;R CA SAI SPARGI VIITORUL DACA MAI AI POSIBILITATEA) cU DRAG SINT LINGA INIMIOARA TA RUPTA ;
garbo082991
Postat pe 26 Iulie 2011 02:03
Draga mea asta nui barbat e un trenkea fenka care a avut o muza teribil de buna cu tine tu nu stii de fapt cine e adevarata persoana intruchipata in acest don juan care credeai ca te iubeste ; Da-l dreak e plina lumea de barbati cauta sa-ti revii apucate de o cariera ceva , munceste si simtete ca ai pe cine iubi si acea persoana esty tu ,fati toate poftele care le-ai visat si nu uita cind o usa se inchide chiar de iti strivesti putin inima o sa se deschida alta la sigur.Fii tare si nici nu mai pierde o secunda pt aceasta oribila fiinta care si-a facut pofele cu tine;(poate era casatorit si nu-tia zis si nevastasa vine acuma dintr-un contract de munca sau gindestete ca asa le pacaleste pe cele mai bune fete la pat doar pt un timp pina da de alta nu mai pierde timpul ;SUCEES DRAGA DAI UN SUT IN c;;R CA SAI SPARGI VIITORUL DACA MAI AI POSIBILITATEA) cU DRAG SINT LINGA INIMIOARA TA RUPTA ;
garbo082991
Postat pe 26 Iulie 2011 02:03
de la beat carciuma vin.... si ma balbaiam putin!
alfheim
Postat pe 26 Iulie 2011 11:02
doi ani departe,e prea mult.
a adunat in timp frustrarea,si nefericirea,ca se simtea singur,si cand esti in tara straina,simti triplu singuratatea,si a izbucnit in seara cand ti-a spus ca s-a terminat.
ai vazut,daca cineva cade bolnav la pat,prietenii la inceput,vin des,iar dupa vreo doua luni,obosesc,si isi vad de viata lor.
a avut multa rezistenta,cred ca te-a iubit mult.
nimeni nu rezista sa sufere atat timp,din cauza departarii.
cate relatii la distanta ai vazut ca au supravietuit?
foarte putine,exceptiile.
a suferit incontinuu din cauza distantei,si cand a realizat ca nu te poate aduce acolo,a izbucnit,s-a descurajat de tot.
si eu am patit asta....am fost despartita un an jumate,timp in care vorbeam zilnic la tel,din tari diferite.
dupa un an juma,a inceput sa oscileze,cand zicea sa fim doar prieteni,ptr ca mama lui e impotriva,si el depinde de ea,cand zicea ca ma iubeste.
dacanu as fi venit la el,in atena,sa il intalnesc,s-ar fi destramat totul.
isi pierduse rabdarea.....
incearca sa iti revii,fa ceva ptr tine,ca sa te relaxezi,sa uiti.
viata e plina de surprize,nu se stie niciodata ce va fi,
d
daniilia
Postat pe 26 Iulie 2011 23:49
de la beat carciuma vin.... si ma balbaiam putin!

asta e ce ti tu minte.... dar era minunat daca doar te balbaiai... !!!! tot balbaindu-te asa, ai spart 4 felinare de pe alee.... ai intaratat toti cainii de dupa porti... ai aruncat o pisica blanda intr-o curte plina de caini.... ai mers cu pantalonii pusi in loc de cravata... ai cantat... ma rog, zbierat cantece porcoase plus imnul romaniei... ala vechi, ca pe asta nou probabil ca nici nu-l stii... si cand te-ai oprit sa te p...i sub pomul din fata casei mele, m-ai asurzit cant... zbierand asta:

mai ieri vazui o brisca, o brisca, o brisca....
mai ieri vazui o brisca, pe calea ferentari... !
sub ea vazui ca misca, ca misca, ca misca...
sub ea vazui ca misca, ceva lung si bizar !

o fi oistea de la brisca... ?
nuuu... ca aia nu se misca !
o fi piciorul bata-l sfantul... ?
nuu... ca n-atingea pamantu' !
o fi coada lui stufoasa.... ?
nuu ca nu era paroasa !
foaie verde-a bobului....
era scula calului... !!!!

da nu-i bai... pe la mijloc am venit si eu sa te acompaniez la ghitara.... !!!! hac... !
barboneli
Postat pe 26 Iulie 2011 23:59
barbo
aia ii era adresata chiar scriitoarei de deasupra ... ... ca deh ... asa s-a nimerit sa fie ea peste mine ... si eu sub ea .. si tot asa!

tineam minte mai mult ... doar ca era suficient versul ala

buna si aia a lui Margineanu ... eh ..
e grele!
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 11:03
stiu cui era adresata... eu am vrut doar sa mai tes o povestioara pe langa.... ! n-am inteles ce are sau cauta aici margineanu ? cand am cantat-o eu prima oara... margineanu nici nu era nascut ! sau daca era nascut... era plin de muci inca !!!
barboneli
Postat pe 27 Iulie 2011 12:35

hai bre, iertare, ca n-am stiut ca ai fost cantaret la strana... amu, sincer sa fiu io la el am auzit prima data varianta completa, la matale inca n-avui auditzie... (un fragment l-am ami auzit acum vreo 25 de ani in urma, pe-o caseta de lautareasca.... avea taica-miu talentele lui sa vina cu asa ceva pe acasa! )
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 13:23
te iert... !!!

nu draga... eu nu am fost cantaret de strana.... ! am incercat... dar mereu lesinau in jurul meu ! versurile pe care le-am scris, aia cu scula calului... are si o melodie, pe care nu pot s-o fredonez aici ! dar eu sunt amator, ca si taticul tau, sa aud varianta intreaga !!! daca nu se poate... atunci sa fie si de la mariginatul asta... ! asa ca daca poti, trimite-mi si mie acea varianta completa.... sper sa fie fara adausuri de la el. mai cantam si noi baietii cand ne intalneam la o bere.... la cate o crasma de studenti sau dupa ce iaseam din crasma..... ! atunci era cheful cel mai mare ! mergeam pe linia care despartea soseaua "Soseaua aviatorilor"... care e in bucuresti, sau cel putin era.... eu am stat pe acolo, pe Aleea Alexandru 44.... si cantam ! securistii.... peste tot si in pomii de tei care sunt acolo.... dar nu se legau ei de noi ! si nici noi de ei !!!! mai ales ca sora unuia din prietenii mei cu care cantam pe strada... bulevardul aviatorilor...era cea mai buna prietena a uneia din fetele lui Mizil (un mare shtab atunci....) si care, era iubita (atunci...) a mucosului ala de nicu ceausescu, pushtiu !!! iti dai seama.... sau daca nu prea ai trait in epoca aia de aur a romaniei... nu prea poti sa-ti dai seama, ca eram fara nici o grija !
asa ca daca ai varianta completa...... Mersi !
barboneli
Postat pe 27 Iulie 2011 14:24
Viorica ,dar nu te ai gandit ca poate a gresit,poate a calcat pe "bec" si acum se simte vinovat si poate are impresia ca nu mai asa o poate indrepta?oricum stai linistita caci isi va da el seama mai tarziu ce a pierdut...
mihaelucutzuzuk
Postat pe 4 August 2011 08:30
a pierde sau a castiga, uneori sunt chestii relative!
alfheim
Postat pe 4 August 2011 11:46
Buna! Eu cred ca acel baiat te iubeste si iti vrea binele. Poate in seara cand a-ti vb la telefon a fost sincer cu tine doar ca a stat si s-a gandit mai bine ca nu are rost sa te chinui asteptandu-l.
Gandeste-te si la asta nu ca ai gresit tu cu ceva sau ca nu te iubeste...
OANA25
Postat pe 8 August 2011 14:50
asa facem!
alfheim
Postat pe 8 August 2011 15:26
Nu cred ca relatiile la distanta dureaza, si daca s-a debarasat de tine, considera un lucru bun. Te amageai singura nu stiu cat timp, pana cand realizai ca de fapt trebuia sa iti refaci viata.Asta e! viata merge inainte. Succes!
zara28
Postat pe 8 August 2011 15:44
VIORICA EU ITI RASPUND DIN PERSPECTIVA UNEI PERSOANE CE E PLECATA DE CEVA TIMP DIN TARA SI TU TREBUIE SA INTELEGI K DE FAPT ACEST BAIAT TE IUBESTE ATAT DE MULT IAR DORUL DE TINE PROVOACA O DURERE IN SUFLET MULT MAI MARE CELUI CE PRINTRE STRAINI DECAT CELUI DE ACASA ,ASA INCAT DE MULTE ORI PREFERI SA -I REDAI LIBERTATEA CELUILALT ,SA TAI IN CARNE VIE DAR SA SE TERMINE SUFERINTA,GANDURILE,INSOMNIILE SI ATATEA ALTELE ,TOTUL ARE UN SFARSIT, CURAJ.
salvyna_g
Postat pe 14 Iulie 2012 15:27
Este greu, stiu..este foarte aiurea cand suferi din dragoste..mai ales o dezamagire de genul..acum tu ai grija sa nu intri in vreo depresie ca si eu am avut o depresie si nu e deloc bine... stari de neliniste, insomnii...iti vine sa plangi tot timpul...incearca site-ul depresiv(.)[ro] unde poti gasi informati despre depresie si chiar si sfaturile unui psihiatru.Curaj!
garbo_3491
Postat pe 16 August 2012 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza in relatie 14 De la: garbo_413382 13 Septembrie 2015 08:40
Alegeri dureroase 105 De la: quasaria 15 Octombrie 2011 20:12
CUPLU 10 De la: 53 19 Mai 2010 20:20
Salut 29 De la: garbo_395084 9 Februarie 2014 09:50
relatia parinti-iubit 14 De la: garbo068629 8 Ianuarie 2010 14:33
Setari Cookie-uri