Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti.

De la: suparatu_, la data 2013-08-21 22:18:38
07, un suc de "soseata" ti rog fr.!

G.
m-am conformat dar eu tot is :( asa ma cheama!


azi am doar suc de slipi( costum baie) cu lenor . ciorapii nu i-am spalat. mai da-te-n dragostea mea !
garbo_13807
Postat pe 22 August 2013 09:58
buna dimi, o cafeluta si un cub de ciocolata cu lapte ? ceva sa mearga ca pe roate cuplul nostru largit de forumisti ?? nimic baietii?? o zi frumoasa tuturor ! stiu ca a mea va fi ca vizitez dentista pentru oarece treburi de igiena dentara ! cu prietenie G
garbo_19362
Postat pe 22 August 2013 11:02
Vă rog fr să iegsplicaţi la mini, cât de larg îi cuplu' aista?

Ce mă strâng ciorapii!
Axl_R
Postat pe 22 August 2013 11:15
De la: Axl_R, la data 2013-08-22 11:15:49Vă rog fr să iegsplicaţi la mini, cât de larg îi cuplu aista?

Ce mă strâng ciorapii!

Ei nu este chiar un cuplu , am zis si eu asa, dar daca tot ne petrecem timp impreuna de placere inseamna ca ne si placem oarecum .... sper nu??? buna si tie !G
garbo_19362
Postat pe 22 August 2013 11:20
De la: garbo_13283, la data 2013-08-22 11:02:02 o zi frumoasa tuturor ! stiu ca a mea va fi ca vizitez dentista pentru oarece treburi de igiena dentara ! cu prietenie G


...asta e blestem , sau ce?
quasaria
Postat pe 22 August 2013 11:21


am gasit "scrisoarea" asta pe garbo si m-am gandit ca se potriveste sa fie si pe topicul asta... !


Scrisoare de dragoste catre viitoarea mea sotie
Am pierdut o bucata mare din dimineata gandindu-ma la o persoana pe care nu am cunoscut-o inca: viitoarea mea sotie. “Ce culoare are parul ei? Ma va face sa ma uit la show-uri TV care mie imi par stupide? Probabil ca miroase bine. Doamne, sper ca nu este vegana din cauza cheeseburgerilor. Apoi m-am gandit la faptul ca intr-o zi va vedea probabil acest articol.

Oricum, asculta, fata draga, am cateva lucruri sa iti spun:

Daca citesti aceste randuri intr-un moment in care nu te-am sarutat inca, nu iti face griji. Este din cauza ca esti atat de draguta incat sunt speriat sa ma aflu atat de aproape de obrazul tau.

Daca citesti aceste randuri intr-un moment in care te-am sarutat deja, este din cauza ca am decis ca a fi atat de aproape de obrazul si buzele tale era lucrul cel mai necesar vreodata. Asa ca am devenit curajos.

Este intotdeauna randul tau sa speli vasele.

Este intotdeauna randul meu sa duc gunoiul.

Putem sa spalam rufele impreuna, cred.

Ce spui, putem sa ne luam o pisica?

Cand o ne certam, nu o sa pot functiona precum o fiinta umana pana cand nu reusesc sa imbunatatesc situatia. De asemenea, eu “facand lucrurile mai bine” va implica intotdeauna versurile lui Taylor Swift.

Imi pare rau ca uneori fac lucrurile intentionat ca sa te calc pe nervi deoarece cred ca este amuzant… imi pare rau ca NU imi pare rau.. Ha ha. Buna gluma, nu-i asa?

Promit sa nu incetez niciodata sa te duc in aventuri.
Va trebuie sa privesti filmele mele preferate de un milion de ori si pentru acest lucru imi cer scuze, insa in acelasi timp sper ca o sa ma faci sa ma uit si eu la filmele tale preferate.

Am gatit pentru tine deja? Am planuri sa invat cum sa gatesc pentru tine, asa ca fii ingaduitoare cu mine.

Nu va trebui niciodata sa iti faci griji in privinta mea si a altei femei fiindca probabil o sa fiu obsedat de tine si o sa gasesc ca esti perfecta.

Abia astept momentul in care o sa faci sau o sa spui ceva care ma va face sa realizez ca nu esti perfecta. Acest lucru se va intampla probabil atunci cand o sa decid ca a invata despre imperfectiunile tale este singurul lucru pe care vreau sa-l fac in urmatorii 60 de ani sau cam asa ceva.

Sunt si alte lucruri pe care as vrea sa ti le spun acum cand citesti aceasta scrisoare, insa mai cu seama as vrea sa stii ca m-am gandit doar la tine in aceasta nebuna extraordinara zi care ne aduce putin mai aproape unul de altul.

Te iubesc,

B

P.S. Crezi ca diseara ai putea sau nu sa faci spaghete pentru mine?

Sursa: theconversation.tv

barboneli
Postat pe 22 August 2013 11:22
ia uite, ce idee misto de topic: sa ii scriem un "dear john" persoanei iubite: evident, fara sa i-l trimitem....:-)))))
Pe mine m-ar interesa ce scrisori imaginare scriu barbatii iubitelor lor. Prezente sau viitoare. Nah, sensibilitatea masculina in actiune....

(NU eram cinica, daaaa?)
quasaria
Postat pe 22 August 2013 11:25
G, R îţi spune, nu-mi place filo de 2 bani!

O zi bună, scz că am intrat!
Axl_R
Postat pe 22 August 2013 11:26
De la: quasaria, la data 2013-08-22 11:25:19ia uite, ce idee misto de topic: sa ii scriem un "dear john" persoanei iubite: evident, fara sa i-l trimitem....:-)))))
Pe mine m-ar interesa ce scrisori imaginare scriu barbatii iubitelor lor. Prezente sau viitoare. Nah, sensibilitatea masculina in actiune....

(NU eram cinica, daaaa?)



daaaa... nu erai cinica de loc... !!! adica ce... nu exista sensibilitate masculina ? asa crezi ? si de ce "scrisori imaginare"...? sunt atatea reale... ! sunt pline cartile de ele ! si inca pline de sensibilitate... ! da, da... !
barboneli
Postat pe 22 August 2013 14:17
Q, iti spun eu despre ce vor majoritatea barbatilor: sex.... virtual daca se poate :))
despre ceilalti citiva sensibili... nu stiu, eu nu i-am intilnit inca.
dar poate gasesti tu vreunul si imi spui si mie
sunt curioasa
vivacedonna
Postat pe 22 August 2013 17:47
Li, tu esti un fenomen de barbat, asa ca nu te baga in oala cu toti ceilalti
:P
vivacedonna
Postat pe 22 August 2013 17:49


"fenomen" zici... ? astaaa... vr'a sa zica... e de bine sau de rau... ?
barboneli
Postat pe 22 August 2013 18:31
De la: barboneli, la data 2013-08-22 18:31:28

"fenomen" zici... ? astaaa... vr'a sa zica... e de bine sau de rau... ?


e de rau ! te-a subapreciat, tu care esti ditamai CATACLISMUL/ CATACLISMA !
garbo_13807
Postat pe 22 August 2013 18:34
pai are dreptate, stie el ce zice :P
vivacedonna
Postat pe 22 August 2013 19:10


807... ai vazut ce zice viva... ia aminte !!! tu esti o rea... !
barboneli
Postat pe 22 August 2013 19:23
De la: garbo_13807, la data 2013-08-22 18:34:41
De la: barboneli, la data 2013-08-22 18:31:28

"fenomen" zici... ? astaaa... vr'a sa zica... e de bine sau de rau... ?


e de rau ! te-a subapreciat, tu care esti ditamai CATACLISMUL/ CATACLISMA !


l-am laudat, in nici un caz subapreciat

deci e de bine, Li
vivacedonna
Postat pe 22 August 2013 19:40
De la: garbo_13807, la data 2013-08-22 09:58:08
De la: suparatu_, la data 2013-08-21 22:18:38
07, un suc de "soseata" ti rog fr.!

G.
m-am conformat dar eu tot is :( asa ma cheama!


azi am doar suc de slipi( costum baie) cu lenor . ciorapii nu i-am spalat. mai da-te-n dragostea mea !


07, sa nu zaci ca sunt altfel, vii, da-ti dai slipu' jos.....

hai ca nu ma !
NB!
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 22:12
Fa-te iubita si vei afla cat mai curand posibil!
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 22:15
De la: vivacedonna, la data 2013-08-22 17:47:52Q, iti spun eu despre ce vor majoritatea barbatilor: sex.... virtual daca se poate :))
despre ceilalti citiva sensibili... nu stiu, eu nu i-am intilnit inca.
dar poate gasesti tu vreunul si imi spui si mie
sunt curioasa


pai eu n-am intrebat "ce vor". . Aici n-am dileme. Ci cit de frumos stiu sa ceara...

Acum, sincer vorbind, am intilnit "sensibili" (ba chiar foarte sensibili) numai ca sensibilitatea asta era distructiva, nu constructiva. Si in nici un caz expusa. Sensibilitatea sub pres, ca nu e un semn de masculinitate, si erupe din cind in cind ca sa faca praf tot in jur, incepind cu posesorul ei. Si trece cu mult whisky, apropo. Si cu multe fetite adunate pe centura.
quasaria
Postat pe 22 August 2013 22:34

Pai acuma, decide-te, ori vreti sensibilitate masculina ori masculi sensibili
nu-i totuna......
Lasa, imi raspunzi tu odata candva !

ii noapte?
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 22:40


whisky.... vreau si eu... !!!! dar nu mult.... !
barboneli
Postat pe 22 August 2013 22:42
de ce b., treci si tu prin vreun puseu de sensibilitate acuta?

Nu-i noapte: mooooorning haaaaas brooookeeeeen.... (sau pe acolo)
quasaria
Postat pe 22 August 2013 22:43
Q
da, buna dimineata la tine. eu imediat merg la culcare.
stiu eu despre ce-mi vorbesti dar hai sa catalogam sensibilitatile atunci.
domnul cu pricina, da, era sensibil la fetite, altii sunt la ... mincare, trebuie sa sti sa-i gatesti, altii sunt sensibili la....
pot continua cu exemplele.

eu ma refeream la sensibilitatea sufletului la barbat, nu despre alte feluri de sensibilitati...
vivacedonna
Postat pe 22 August 2013 22:53
nu ma refeream neaparat la "dl cu pricina", care era doar aparent sensibil la fetite: de fapt, fetitele erau pe post de algocalmin. Il ajutau sa amorteasca orice sensibilitati, sa revina in stadiul de leguma in care se simtea el bine si sa ii pompeze self esteemul dezumflat - si la fel alcoolul.
Ma refeream la sensibilitati in general... La a simti mai intens decit ai vrea si frumusetea, dar si rhturile din jur. De fapt, sensibilitatea cam la asta se reduce.
quasaria
Postat pe 22 August 2013 22:59

Mai viva, m-ai dat pi spate, zau......
ce confuzi matali pi aicea, sau ti-e somn cumva?Te citesti?
Ia fa bine explica-mi si mie din ce parte te-a lovit sensibilitatea alui_a di i-ai gasit "izvorul"?
vrei/poti?

:-W na...mai beau o cafea si ma culc!
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 23:09
De la: suparatu_, la data 2013-08-22 23:09:07
Mai viva, m-ai dat pi spate, zau......
ce confuzi matali pi aicea, sau ti-e somn cumva?Te citesti?
Ia fa bine explica-mi si mie din ce parte te-a lovit sensibilitatea alui_a di i-ai gasit "izvorul"?
vrei/poti?

:-W na...mai beau o cafea si ma culc!



supi, e adevarat ca imi e somn, dar sunt coerenta inca.
nu inteleg ce nu ai inteles tu in schimb
vivacedonna
Postat pe 22 August 2013 23:33
"Trecea o moara pe Siret"

Ai citit?....iti dai seama si singura!
Noapte bunicica! mai vb.


mai! morning!
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 23:48
supi, nu le-am gasit izvorul, eu nu-s inconjurata de barbati sensibili, deci....
caut si eu unul sensibil, dar nu gasesc
ai dracu barbati pe unde-or umbla de nu dau de ei?
vivacedonna
Postat pe 23 August 2013 23:13
Io am vazut ieri vreo cativa , faceau jogging Unu` parea chiar sensibil , ca schiopata. L-o fi ros papucul.... ...Cre` ca avea o piele tare sensibila
Rotty
Postat pe 24 August 2013 09:15
De la: Rotty, la data 2013-08-24 09:15:54Io am vazut ieri vreo cativa , faceau jogging Unu` parea chiar sensibil , ca schiopata. L-o fi ros papucul.... ...Cre` ca avea o piele tare sensibila





ce bine ai zis-o, astia , da sensibili
vivacedonna
Postat pe 24 August 2013 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat 20 De la: reyya 27 Noiembrie 2009 22:20
A iubi cu adevarat! 8 De la: TaniaTita 18 Aprilie 2012 15:51
Jocul cu dragostea 22 De la: garbo_1165 17 Aprilie 2012 01:54
LA CINE TINE BARBATUL MAI MULT ? 148 De la: VOIAJOR 13 Martie 2013 16:00
inselatul 9 De la: tutankhamon 2 Noiembrie 2009 14:01
Setari Cookie-uri