Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti.

De la: suparatu_, la data 2013-08-27 15:00:47
trebuia sa te intreb?

Lasa, imi zaci tu cand sa fii "libera" donna....

Mai caleidoscop, pi mine ma duce gandu la altceva acuma
vrei sau nu, eu iti zac, ghini?
Ia aminte de la mine: ne nastem singuri si tot ce tine de Om pana la sfarsitul "calatoriei" indiferent ca suntem impovarati cu fel de fel, nu trebuie sa lasam loc sa "atarne", intalegi ce zic?
Fii vesela, mergi la plimbare, vb. cu prietenii, mananca ce-ti place, citeste ce te intereseaza(dar in nici un caz despre boala)inconjoara-te de tot ce simti tu ca te incarca pozitiv si alunga tristetea!
Orice denumire de boala ii doar o alta denumire.Dumnezeu stie cel mai bine daca este adevarata
sau falsa, daca sperie ca nu are cum sa bucure si tot Dumnezeu stie ce ne va lua in final, viata sau boala.Eu iti zic, de nu gasesti binete la ai tai, poti gasi la alte persoane , doar sa te
uiti in pentru a le descoperi.
Sanate multa!

"Viata ne invata totul: cum sa muncim, sa traim, sa ne bucuram, sa ne ridicam cand cadem, sa ne "luptam cu morile de vant" stand in bataia lui, ca apoi tot de unul singur sa ne "lingem" ranile. Trist dar adevarat! "




Supi, tu inainte spui/gindesti si apoi intrebi, deci.... m-am obisnuit cu tine. dar, cind ai devenit tu asa filosof? ma uimesti, pe bune. cred ca ti-am dat tonul, asa-i?



se spune ca : ne nastem goi si murim la fel de goi.
deci, da, o boala... nu am vrut sa iti scriu despre asta, pentru ca stiu ce inseamna sa duci o boala pe picioare, sa nu o poti trata, decit sa o tii sub un anumit control, sa nu sti cind vei cadea pe strada si unde....
am invatat sa nu mai bag in seama, cind se intimpla , se intimpla.
traiesc ca si cum as fi normala, pentru ca altfel ar trebui sa ma inchid intr-un glob de sticla. am invatat sa ma bucur de orice din viata, fiecare clipa in care pot respira.
si cel mai important, am invatat sa fiu indiferenta la ce vorbeste lumea.

si mai dezvalui ceva: am invat sa ma bucur de ambalajul frumos pe care l-am primit de la natura si nu mai bag in seama ca-s putreda pe dinauntru
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 21:14
Fiecare are o cruce sau...

Dacă nu dai din casă înseamnă că nu eşti filo...?

Vb şi iar vb!

Relaţiile ne fac sau nu fericiţi/e...acordu'. Şi greşeală*
Axl_R
Postat pe 27 August 2013 21:22
da, inca o greseala de exprimare, scuze, draga.
asa e cind vreau sa scriu mult si am timp putin. am vazut ca esti cu ochii pe mine
mersi de corectari
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 21:29
De la: caleidoscop, la data 2013-08-27 18:31:50asa-i.... insa stiu (teoretic) ca nu-i cale de scapare, dar poate am zile de la d-zeu si scap de boala ce ma macina, sunt in continuare o luptatoare....v-am mai spus!....si sa nu uit, pe cuvantul meu oamenii care au cancer sunt marginalizati, sunt exclusi din societate,etc.....lumea e rea, lumea suntem noi....

buna draga mea , de ce spui ca oamenii care au o astfel de grea incercare in viata lor sunt marginalizati , aici nu si nu cred asta !te sustinem si iti dorim multa multa sanatate ! citeste TE rog despre alimentatia alcalina!cu prietenie G
garbo_19362
Postat pe 27 August 2013 21:29
Nu-s. Da' dacă dai tonu'...măcar să iasă o melodea ca lumea.
Axl_R
Postat pe 27 August 2013 21:40
sti ca, oricit am vrea sa fim de perfecti , nu se poate. fiecare gresim intr-un fel sau altul. important e sa ni le recunoastem.

''orice sfint are un trecut si orice pacatos are un viitor''
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 21:48
Io ştiu că nu-s perfectă. Tu ştii...şmd.

Aaa, nici sfântă nu-s!
Axl_R
Postat pe 27 August 2013 21:51
pai imi recunosc greselile, ce zici, ma cred perfecta?

eu stiu exact ceea ce sunt, niciodata nu am pretins ca sunt perfecta, s.a.m.d.
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 22:03
N-ai înţeles. Nu cântăm ac. melodie. Nu-i bai.

Axl_R
Postat pe 27 August 2013 22:09
e, scuze sunt obosita...
poate o sa cintam maine la fel...
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 23:01


viu si io!
...nop, ca eu numa' fac inregistrarile ca sa nu mai fie dispersiuni pi placa

si sa sune ghini, sa nu zgarie!

Daca-i nevoie, intervin
Acum, odihneste-te sa fii in forma! ...mai, nu ti mai framanta ca nu ti fac cozonac
Noapte bunicica!
Fss_ssu
Postat pe 27 August 2013 23:34
De la: Axl_R, la data 2013-08-27 21:40:58Nu-s. Da' dacă dai tonu'...măcar să iasă o melodea ca lumea.


Care lume Re_a!... abia acum cauta sa descopere
Nu-i bai, rabdare sa ai ca pana la urma o sa sune a trio.

Da ce, la tine acasa nu canta si copilul pi langa voi doi?....sau nu mai stii sa numeri?

NB!
Fss_ssu
Postat pe 27 August 2013 23:42
Supi, a trecut vremea cu placa....
am avut o zi grea azi...
dar, cozonac as vrea sa-mi faci, nu de alta dar eu nu pot sa-l framint... ce zici ? te imprumut un pic la framintat de cozonaci?
chiar as minca un cozonac

noapte buna
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 23:46
am zas io ca te mananca!
da di cat ai bate din mai bine ai invata si lasa imprumutu ca o sa-ti ceara plata si ai
mainile ocupate.
nu de alta dar nu vreau sa te vad si cum ti

Mai, nu ti supara "frate" stii sa joci?
Mai vb. noi, laaasa!
Fss_ssu
Postat pe 27 August 2013 23:53
Supi, iar te gindesti la prostii?
are cine ma scarpina, stai linistit, nu-ti mai face tu probleme din astea.
eu vorbeam de framintat de cozonac, nu de...
vivacedonna
Postat pe 28 August 2013 00:10


barboneli
Postat pe 28 August 2013 00:16
Off donna scumpo! cand ai sa pricepi ca oboseala lasa melodia neterminata

si ramai doar cu tonul?

Cum sa-ti framant io tie cozonac, sa-l mai si coc, daca cuptorul nu arde si nu se aude melodia "focului"?

Poate pe lumina termini si fraza
Fss_ssu
Postat pe 28 August 2013 00:17

important e ca dau tonul :)))))))))

nu vezi ca te las pe tine sa termini?

ok, gata ma duc la culcare ca nu mai vad tastele...
pe maine
vivacedonna
Postat pe 28 August 2013 00:21
Barbo pup! imi place topicul,acum am dat peste el.Am citit toate comentariile-ca de obicei hazlii,la "chestiune",la ..misto..
Eu am avut ..o "viata' in 2 odata..cu muuulte probleme-in special de ..alcool la el...Ce-am facut? Am divortat-noroc ca nu aveam copii,dar si de-as fii avut,tot asta faceam!
La a2-a...viata in doi...ffff. bine..si dupa 27 de ani de casnicie..suntem si...bunici!!
Probleme??/Sigur ca sunt,viata ne incearca si pe noi...dar le trecem..IMPREUNA!!
Ce-am invatat? Cand e nervos sau suparat el-TAC ..eu!!Cand sunt nervoasa sau suparata eu-TACE el! Apoi cand ne trece..ne explicam si rezolvam!1
Acum ,ce e drept -e drept...mai mult ..tace ..el...eu sunt mai repezita,mai ciudata,mai sensibila..mai....el este calmantul meu!!
O fii asta "cheia" reusitei noastre??Probabil ca da!
Dar mai este ..sigur ceva-INCA ne iubim cu calitatile si cu ...defectele noastre!

Si pt. cea care are pb . cu o boala"la moda"....o colega de-a mea dupa citostaticile...de rigoare,dupa tratamentul "la sange" urmat..si-a revenit 100%,e din nou activa..dar in continuare{au trecut 8 ani..}mananca numai natural si-o viata corecta alimentar-spiritual ..e mereu la biserica...familia a fost si este alaturi de ea..Si deci SE POATE! VINDECA TOTAL!!
elisabeta_boia
Postat pe 29 August 2013 11:54
Va asteptam cu reduceri de pana la 80% pe site-ul www.haine-casual.ro
Odata cu venirea toamnei v-am pregatit reduceri la toate modele din magazinul nostru online.
Intrati pentru a va face o idee despre preturi, reduceri si varietatea noastra de modele de dama si de barbat
Va asteptam cu drag pe www.haine-casual.ro. Intrati si nu veti regreta. Multumim
garbo_382378
Postat pe 29 August 2013 13:11
378....Da tu de ce recomanzi haine ? Crezi ca se rup asa usor daca traiesti viatza in 2 ?
Rotty
Postat pe 29 August 2013 16:31
Mai trage el ,mai trage ea
Astfel ruptura-i gata ......
Mai trag si amindoi odata
Ca-i el baiat si ea e fata.... Asta Rotty ca m-a amuzat raspunsul tau si mai apare pe aici cite o postare ca un OZN intr-un lan de ....parlamentari.
fengari
Postat pe 29 August 2013 17:41
Sti ce a fost postarea asta ? ...."Intrerupem emisiunea pentru un scurt moment publicitar" .....
Rotty
Postat pe 29 August 2013 17:52
de la relatii la boli.
C., bolile au un singur avantaj: te ajuta sa te detasezi si sa iti dai seama ca nimic pentru care iti maninci zilele nu conteaza/nu merita timpul tau... Si pe lista nimicurilor pot fi oamenii, cap de lista.

In rest, cit timp respiri singura inseamna ca traiesti. Certitudini n-are nimeni. Nu in ce priveste ziua de maine: nici macar in ce priveste urmatoarele secunde.... "Sanatos" inseamna ca nu ti s-a descoperit inca nici o boala. Nu ca n-ai putea bine merci sa mori brusc si fara sa ai vreuna.
quasaria
Postat pe 30 August 2013 12:12
De la: vivacedonna, la data 2013-08-27 22:03:20pai imi recunosc greselile, ce zici, ma cred perfecta?

eu stiu exact ceea ce sunt, niciodata nu am pretins ca sunt perfecta, s.a.m.d.


nu sti hamuda... ! totul e relativ... ! sau comparativ. perfecta... ? ce e aia perfecta ? mie unul imi placi asa cum esti... !
barboneli
Postat pe 30 August 2013 12:32
mersi, Li, nici nu vreau sa fiu perfecta, ma simt bine cu mine asa cum sunt.
rebela si cu toate timpeniile pe care le fac uneori . sunt un copil mare, '' imi place sa ma joc...'' :P
vivacedonna
Postat pe 30 August 2013 23:47
De la: garbo_13283, la data 2013-08-27 21:29:16
De la: caleidoscop, la data 2013-08-27 18:31:50asa-i.... insa stiu (teoretic) ca nu-i cale de scapare, dar poate am zile de la d-zeu si scap de boala ce ma macina, sunt in continuare o luptatoare....v-am mai spus!....si sa nu uit, pe cuvantul meu oamenii care au cancer sunt marginalizati, sunt exclusi din societate,etc.....lumea e rea, lumea suntem noi....

buna draga mea , de ce spui ca oamenii care au o astfel de grea incercare in viata lor sunt marginalizati , aici nu si nu cred asta !te sustinem si iti dorim multa multa sanatate ! citeste TE rog despre alimentatia alcalina!cu prietenie G
multumesc pentru incurajare, sper sa depasesc aceste momente grele si urate din viata mea.....
caleidoscop
Postat pe 4 Septembrie 2013 21:42
De la: caleidoscop, la data 2013-09-04 21:42:33
De la: garbo_13283, la data 2013-08-27 21:29:16
De la: caleidoscop, la data 2013-08-27 18:31:50asa-i.... insa stiu (teoretic) ca nu-i cale de scapare, dar poate am zile de la d-zeu si scap de boala ce ma macina, sunt in continuare o luptatoare....v-am mai spus!....si sa nu uit, pe cuvantul meu oamenii care au cancer sunt marginalizati, sunt exclusi din societate,etc.....lumea e rea, lumea suntem noi....

buna draga mea , de ce spui ca oamenii care au o astfel de grea incercare in viata lor sunt marginalizati , aici nu si nu cred asta !te sustinem si iti dorim multa multa sanatate ! citeste TE rog despre alimentatia alcalina!cu prietenie G
multumesc pentru incurajare, sper sa depasesc aceste momente grele si urate din viata mea.....


si eu sper si-ti doresc asta sincer... !
barboneli
Postat pe 4 Septembrie 2013 21:49
De la: quasaria, la data 2013-08-30 12:12:40 de la relatii la boli.
C., bolile au un singur avantaj: te ajuta sa te detasezi si sa iti dai seama ca nimic pentru care iti maninci zilele nu conteaza/nu merita timpul tau... Si pe lista nimicurilor pot fi oamenii, cap de lista.

In rest, cit timp respiri singura inseamna ca traiesti. Certitudini n-are nimeni. Nu in ce priveste ziua de maine: nici macar in ce priveste urmatoarele secunde.... "Sanatos" inseamna ca nu ti s-a descoperit inca nici o boala. Nu ca n-ai putea bine merci sa mori brusc si fara sa ai vreuna.
....nu vreau sa supar pe nimeni insa ....si o relatie poate fi uneori bolnavicioasa...referitor la cum ti-ai inceput raspunsul" de la relatii la boli ".....cand unul din parteneri este bolnav grav toate se focuseaza spre acea situatie din familie, sper ca intelegi ca si partenerul de viata este afectat.
caleidoscop
Postat pe 4 Septembrie 2013 21:50
De la: barboneli, la data 2013-09-04 21:49:00
De la: caleidoscop, la data 2013-09-04 21:42:33
De la: garbo_13283, la data 2013-08-27 21:29:16
De la: caleidoscop, la data 2013-08-27 18:31:50asa-i.... insa stiu (teoretic) ca nu-i cale de scapare, dar poate am zile de la d-zeu si scap de boala ce ma macina, sunt in continuare o luptatoare....v-am mai spus!....si sa nu uit, pe cuvantul meu oamenii care au cancer sunt marginalizati, sunt exclusi din societate,etc.....lumea e rea, lumea suntem noi....

buna draga mea , de ce spui ca oamenii care au o astfel de grea incercare in viata lor sunt marginalizati , aici nu si nu cred asta !te sustinem si iti dorim multa multa sanatate ! citeste TE rog despre alimentatia alcalina!cu prietenie G
multumesc pentru incurajare, sper sa depasesc aceste momente grele si urate din viata mea.....


si eu sper si-ti doresc asta sincer... !
.....toate cele bune si vreau sa trec peste aceasta boala deoarece sunt tenace in lupta cu viata alaturi de persoanele dragi mie, printre ele te afli si tu si VOI....este costisitor tratamentul insa daca reusesc sa inving boala nimic nu mai conteaza...vreau sa ma fac sanatoasa ca sa mai pot face bani.
caleidoscop
Postat pe 4 Septembrie 2013 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atractie sexuala sau iubire? 16 De la: preciouss 21 Iulie 2009 21:28
caut o prietena cu ochi albastri 47 De la: fleurdelis 28 Septembrie 2010 19:39
Ajutor!! 4 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 06:00
Iubesc un strain, dar urasc strainatatea 25 De la: mugure_alb 24 Mai 2013 22:39
SFAT PSIHO-EMOTIONAL 62 De la: garbo052417 1 August 2013 13:34
Setari Cookie-uri