o problema urgenta

buna..am o mica problema..sufar de ovar polichistic si nu am o menstruatie regulata..ultima menstruatie am avut-o pe data de 1 iulie...pe la mijlocul lunii iulie am avut 2 contacte sexuale protejate( am folosit prezervativ) ...insa am peste 40 de zile in acest moment si tot nu mi-a venit menstruatia...am facut acum o saptamana un test de sarcina si mi-a iesitnegativ...este vreo posibila sarcina sau e din cauza dereglarii hormonale si din cauza ca trec printr-o perioada foarte stresanta ?
romanov_ella
Postat pe 16 August 2013 16:14
buna repeta testul si fa urgent o programale la ginecolog! este un sfat prietenesc si fara nici-o rea intentie , pentru ovar polichistic ar trebui sa iei vitamina E a la long cum spune ginecologul meu ! si din gama gemoterapice extract de zmeur tot a la long , adica in fiecare zi ! am si eu aceeasi problema dar ma tratez asa cum ti-am spus mai sus ! iti doresc numai bine si sanatate ! Nu amana controlul ginecologic!!!!!!!!! cu simpatie G
garbo_19362
Postat pe 16 August 2013 22:25
Daca ai un cjclu neregulat,tot timpul vei avea aceste probleme,plus stresul zilnic existential..!!! In cazul in care nu suferi cu ficatul..ai putea incerca trei luni sa iei niste anticonceptionale..si s-ar putea sa ti se regleze ,dar..in mod cert se va regla,dupa ce vei avea copii..!!! Asa am patit si eu.!!! Ar fi totusi bine sa mergi la un ginecolog..!!! Iti doresc multa sanatate si numai bine.!
garbo115329_camy
Postat pe 17 August 2013 03:19
Ia anticonceptionale + pastile pentru ficat si traiesti fara stres . Asa era sora prietenei mele si a ramas gravida . Nu e de joaca ! Mai bine sa previi decat sa "tratezi".E pacat sa iei viata unui copilas. O zi buna
Aleksutza
Postat pe 17 August 2013 07:18
Du-te la medic. Tratamentul iti va fi prescris in functie de starea ta de sanatate.
florance36
Postat pe 17 August 2013 08:27
am luat anticonceptionale ..si cat luam imi venea bine..cand am incetat a revenit la vechiul obicei....plus ca de cand am luat pilule mi-a aparut o varica foarte urata pe picior si la vedere...iar pilulele nu isi faceau efectul asupra chisturilor....dar nu astea sunt problema acum ci menstruatia...si data trecuta mi-a venit la 44 de zile ..si la fel de speriata am fost ..dar acum a depasit si acele 44 de zile
romanov_ella
Postat pe 17 August 2013 09:36
Buna ziua
In primul rand zeolit, iar acesta il vom asocia cu alte produse sinergice. In niciun caz anticonceptionale deoarece sunt cancerigene. Si gemoterapia este buna dar nu este suficienta.
Intrati pe site-ul nostru: www.cosmeticabio-zeolit.com

Postat pe 17 August 2013 10:16
IN PRIMUL RAND FA-TI PROGRAMARE LA GINECOLOGIE SI DU-TE PENTRU UN DIAGNOSTIC CAT MAI EXACT! iN AL DOILEA RAND CAUTA UN MEDIC HOMEOPAT CARE SA-TI PRESCRIE PENTRU DIAGNOSTICUL TAU, PRODUSE PE BAZA DE PLANTE SI PRODUSE APICOLE. EXISTA INLOCUITORI NATURALI, ORGANICI APROAPE PENTRU ORICE MEDICAMENTE, CHIAR DACA EFECTELE SE VAD MAI INCET, DAR SE VAD BINE SI NU AU EFECTE SECUNDARE ( EU CU PASTILELE CHIMICE PENTRU COLOANA VERTEBRALA, M-AM ALES CU UN ULCER DE TOATA " FRUMUSETEA").
NU-TI FIE TEAMA, TOTUL SE REZOLVA DACA NU SUNTEM IGNORANTI!
MULTA SANATATE!
Saraha
Postat pe 17 August 2013 10:32
Am avut acelasi lucru; am facut insa AURICULOPUNCTURA (acupunctura pe lobul urechii) si mi s-a reglat ciclul pentru tot restul vietii! De atunci si pana la terminarea naturala a ciclului nu am mai avut nici o problema. E o mare prostie sa iei anticonceptionale. Urmarile anticonceptionalelor sunt atat de neprevizibile si atat de grave incat ar trebui toate arse si facut asa ca si cum nu s-ar fi descoperit niciodata. Mult bine iti doresc si felicitari pentru a veni pe forum cu problema asta.
Georgia_Arsenie_1
Postat pe 17 August 2013 10:54
desigur...pt ca am cateva luni de cand m-am trezit la ambii sani cu noduli ..am facut ecografie mamara..si dr mi-a zis ca sunt benigni si nu am nici macar tesut adipos si nu prezinta nici o problema..alt nodul mi s-a descoperit si la glanda tiroida....acum insa nu vreau decat sa imi vina menstra si dupa sa ma apuc de restul problemelor...o sa mai iau azi un test de sarcina sa repet
romanov_ella
Postat pe 17 August 2013 11:06
daca ti-a iesit testul negativ, nu trebuie sa te alarmezi. dereglarile astea hormonale sunt destul de nenorocite. si eu am avut problem d'astea. au fost perioade cand nu-mi venea cate trei luni si dupa aveam la 2-3 saptamani.sfatul cu vitamin E este fff bun. mai bun decat tratamentul cu pastille. dar asta dupa ce mergi la ginecolog la o consultatie... pt a fi sigura ca nu esti gravida.
alias_flore
Postat pe 17 August 2013 11:07
nu inteleg de ce problemele medicale sunt "tratate" pe forum . cel mai bine mergi la doctor . nu este nimerit sa ceri parerea unor "necunoascatori " pe forum
aanaxor001
Postat pe 17 August 2013 12:04
In general medicina alopata nu rezolva aceasta problema si se ajunge la cutit, adica la extirparea uterului; deci este bine sa strigi help pe un forum cu conditia sa retii sfaturile efectiv bune;medicina naturista, care este adevarata medicina, rezolva multe probleme de sanatate, tottul este sa vrei. Gandul, cuvantul si fapta ne construiesc viitorul.
www.cosmeticabio-zeolit.com

Postat pe 17 August 2013 16:48
Cu siguranta este din cauza stresului! Incearca sa mananci mai multe fructe si ceaiuri si multa relaxare!
Veltis_Tony_1
Postat pe 18 August 2013 02:05
ce ar fi sa mergi la medic|?
gab
Postat pe 19 August 2013 16:58
Problema e ca de curand am primit o veste soc..si din aceasta cauza sunt stresata foarte tare..e ceva legat de facultate ... faptul ca am pierdut anul universtar ..ma socat foarte mult din multe privinte..emotional,psihic...si mai rau e ca ...avand parintii cu probleme de inima (desi o mica parte de vina o au si ei ..pt ca mereu isi gaseau sa imi faca scandal doar din motiv ca uneori nu raspundeam la tel . pt ca dormeam sau nu puteam ..degeaba le explicam pt ca ei incepeau sa ma insulte cum nu va puteti imagina ) nu le-am zis adevarul..pur si simplu nu pot..
romanov_ella
Postat pe 19 August 2013 17:41
Starea ta psihica desigur te afecteaza , pe parinti nu ii judeca prea aspru ; este posibil sa aiba probleme cu hipertensiunea si certurile nu sunt cele mai indicate ! NIci lor nu le este usor (punete putin si in locul lor )! Acum cu problema ta e sanatate :daca tu o tot amani si nu mergi la ginecolog sa rezolvi problema cum crezi ca iti va fi bine???? ! iN legatura cu anul de facultate , iar puterea este doar la tine ! doar tu si nimeni alta te poti pune cu burta pe cursuri si cu niste lecitina in ajutor vei trece si peste asta . nu este cea mai mare problema a vietii cu care te vei confrunta ! crede-ma !iti doresc multa inspiratie si Dumnezeu sa te ajute !.
garbo_19362
Postat pe 19 August 2013 19:57
eu nu ii judec aspru deloc...iar ceea ce am cerut eu din partea lor a fost sprijin moral ( nu cred ca am cerut ceva peste puterea lor ) ..starea mea psihica in primul rand a fost afectata datorita lor...sau ce tanara poatee rezista zi de zi ..la insulte cum nu iti inchipui si acuze nefondate , fara dovezi ?...iar legat de controlul ginecologic..stiu foarte bine ca am nevoie de acest control..dar nu dispun de bani si daca vreau sa ma ajute parintii ..vor vrea motivul ...ba chiar mama ( la cat de dominatoare incearca sa fie cu mine si de multe ori reuseste ) va dori sa mearga la control cu mine ..ca si asa unde merg eu ..merge si ea numai ca sa vada ce fac eu ..iar ca sa merg la medicul de familie pt trimitere..confidentialitate pacient-doctor nu este ...mi-am mai facut un test de sarcina cum sustineam anterior si la fel ca si primul..a iesit negativ
romanov_ella
Postat pe 20 August 2013 07:47
De la: romanov_ella, la data 2013-08-20 07:47:55eu nu ii judec aspru deloc...iar ceea ce am cerut eu din partea lor a fost sprijin moral ( nu cred ca am cerut ceva peste puterea lor ) ..starea mea psihica in primul rand a fost afectata datorita lor...sau ce tanara poatee rezista zi de zi ..la insulte cum nu iti inchipui si acuze nefondate , fara dovezi ?...iar legat de controlul ginecologic..stiu foarte bine ca am nevoie de acest control..dar nu dispun de bani si daca vreau sa ma ajute parintii ..vor vrea motivul ...ba chiar mama ( la cat de dominatoare incearca sa fie cu mine si de multe ori reuseste ) va dori sa mearga la control cu mine ..ca si asa unde merg eu ..merge si ea numai ca sa vada ce fac eu ..iar ca sa merg la medicul de familie pt trimitere..confidentialitate pacient-doctor nu este ...mi-am mai facut un test de sarcina cum sustineam anterior si la fel ca si primul..a iesit negativ

buna ella din nou! este ok ca testul a iesit negativ ! cu parintii tai incearca si fii tu mai concilianta si mai inteleapta, tu zici ca nu le-ai cerut decat suport moral , dar daca ei iti platesc toate cele rezulta ca stai la ei , iti platesc toate cheltuielile curente +haine, scoala si bani de cheltuieli !???este normal sa faca scandal ca ai pierdut anul la facultate daca nu ai servici sau alta activitate prin care castigi bani si sa contribui la cheltuielile casei ! tu ce zici .iar daca mama vrea sa vina cu tine la ginecolog , poate chiar ii pasa de sanatatea ta ! ce ar fi atat de grav sa vina cu tine ??? eu am mers cu fata mea si cand a facut intrerupere de sarcina si acum cind este insarcinata si eu nu sunt langa ea si plange ca sunt departe!revenind la tine , daca gasesti intelegere la d-rita de familie , roaga-o sa iti dea trimitere pentru control de specialitate , iar pe mam invit-o tu sa vina si sa te sutina la ginecolog !ce ai de pierdut ? daca mam te sutine iti va fi mai bine !cu bine mai vorbim , tinem legatura,cu sinceritate G
garbo_19362
Postat pe 20 August 2013 21:59
Da, e datorita sindromului ovarului polichistic, mergi neaparat la ginecolog pentru tratament altfel risti infertilitatea. Am avut si eu aceasta problema si totul e sub control. E bine ca te-ai protejat...putin probabil sa fii gravida mai ales daca prezervativul a fost folosit corect si nu s-a rupt. Mult succes in rezolvarea problemei
garbo_2924
Postat pe 20 August 2013 22:44
Apropo, sunt cateva tipuri de anticonceptionale care se folosesc in tratamentul acestei probleme - sindromul ovarului polichistic - asa ca nu iti face probleme in urma analizelor hormonale iti pot fi prescrise daca iti doresti aceasta varianta de tratament. Mai eficient suplimentul alimentar 4Femina ...proejeaza si ficatul printre alte probleme ce pot fi provocate de anticonceptionale
garbo_2924
Postat pe 20 August 2013 22:49
De la: garbo_2924, la data 2013-08-20 22:49:48Apropo, sunt cateva tipuri de anticonceptionale care se folosesc in tratamentul acestei probleme - sindromul ovarului polichistic - asa ca nu iti face probleme in urma analizelor hormonale iti pot fi prescrise daca iti doresti aceasta varianta de tratament. Mai eficient suplimentul alimentar 4Femina ...proejeaza si ficatul printre alte probleme ce pot fi provocate de anticonceptionale

buna intentie ai si este foarte adevarat ca analizele hormonale sunt de baza pentru stabilirea tratamentului dupa diagnosticare , dar daca fata nu are bani de consultatie la ginecolog si nici incredere in d-rita de familie asupra confidentialitati , d-r pacient , cum si-ar permite analizele hormonale care sunt o caruta de bani ? plus ca a pierdut si anul de facultate si parinti nu o sustin ??????? ii este greu si o inteleg. eu i-am mai spus parerea me sa colaboreze cu mama ei si sa mearga impreuna ca nu este injositor sa te insoteasca parintele la medic !in plus are si dumneaiei o experienta de viata si te va sustine ! cu prietenie G
garbo_19362
Postat pe 21 August 2013 11:55
toate testele de sarcina mi-au iesit negativ...insa tot nu imi vine
romanov_ella
Postat pe 26 August 2013 16:36
Stimata Ella
Supararile/conflictele trebuie inchise deoarece sunt generatoare de boala. Trebuie sa va impacati cu dvs., cu parintii, cu tot ce va inconjoara. Trebuie sa va situati in Lumina asadar, si astfel veti primi evenimente luminoase, oameni luminosi. Energia negativa produce fenomenul invers. In conceptul holistic, mentalul este foarte important. Gandul, cuvantul si fapta ne construiesc propria realitate. Gandul poate sa ucida, gandul...poate sa vindece. Boala este o experienta spirituala, este adevarat foarte dura. Luati Acatistul Rugul Aprins al Maicii Domnuuli si rugativa cu fierbinteala. Trebuie sa va deblocati mentalul. Avem produse naturiste foarte bune, totul este sa ne contactati.
www.cosmeticabio-zeolit.com

Postat pe 27 August 2013 17:02
revin din nou si va anunt ca sunt bine...multumesc tuturor pt sfaturi
romanov_ella
Postat pe 27 August 2013 19:50
chiar daca te simti bine acum nu ignora problema si nu te culca pe o ureche!
garbo_19362
Postat pe 1 Septembrie 2013 21:01
CEL MAI BUN SFAT: consulta un ginecolog,a prelua sfaturi de la fiecare nu rezolvi nimic deoarece fiecare om e diferit chiar daca a trecut prin acei-si situatie nu poate fi rezolvata prin acele-ai metode s-au tratament ! FIECARE SUNTEM UNICAT IN FELUL NOSTRU! BAFTA!
Muzica_Magdalena_1
Postat pe 5 Septembrie 2013 23:30
De la: Muzica_Magdalena_1, la data 2013-09-05 23:30:13CEL MAI BUN SFAT: consulta un ginecolog,a prelua sfaturi de la fiecare nu rezolvi nimic deoarece fiecare om e diferit chiar daca a trecut prin acei-si situatie nu poate fi rezolvata prin acele-ai metode s-au tratament ! FIECARE SUNTEM UNICAT IN FELUL NOSTRU! BAFTA!



continuare

anticonceptionalele regleaza ciclul atita timp cit le iei, apoi revine la neregulat...
mergi la ginecolog si tine-te de tratamentul care ti-l da.
dar daca ai dereglari hormonale exista probabilitatea sa ramai cu ciclul neregulat indiferent ce ai face.
uneori nici sarcina nu regleaza ciclul
vivacedonna
Postat pe 3 Octombrie 2013 09:46
buna ziua ..revin din nou cu o problema...la inceputul lunii februarie mi-am facut un test pap si mi-a iesit inflamatie pe col , dr nu mi-a recomandat nimic pt ca stia ca cu o sapt inainte folosisem un contrceptiv local ..insa fara prescriptie medicala ..m-am apucat vinerea trecuta sa iau ovule ginosept..la inceput a fost ok , nu am avut nimic insa , in a 5 a zi de folosire , inainte de a folosi al 5 lea ovul , dimineata respectiva am facut un dus , nu folosesc gel intim , doar apa , stiu ca nu e corect ...insa dupa o ora de la dus , cat am mai stat cu halatul de baie , si am uscat parul ..am inceput sa simt senzatii de prurit la nivelul labiilor mici si usturime..am continuat sa pun ovulele dar senzatia e la fel..vineri acum am fost la un dr ginecolog si i-am zis si a zis ca de la ovule ...si sa fac spalaturi cu ceaiuri ..insa continua sa am senzatia de prurit..si nu inteleg de ce ?...o alta opinie ...in afara de cea a d.nei dr ?...nu am avut contacte sexuale
romanov_ella
Postat pe 2 Martie 2014 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anticonceptionalele Chloe 5 De la: mandruta 16 Septembrie 2009 12:55
scleroza multipla 56 De la: husni 6 Septembrie 2016 20:03
Nu am voie in biserica?! 33 De la: garbo_1681 3 Mai 2012 15:53
Aparatura medicala 1 De la: garbo_412906 27 Iunie 2015 07:27
cum te adaptezi? 1 De la: dana2011 14 Martie 2011 04:42
Setari Cookie-uri