Vaccinul A1H1

sa ni-l facem sau nu?
paula_daniela
Postat pe 14 Ianuarie 2010 14:11
Unii spun da, altii spun nu !

Suntem influentati de stirile din ziare, de la Tv, diferite talkshowuri cu tot felul de formatori de opinie etc

Eu una ascult de parerile unor persoane mai mult decat avizate in acest domeniu care au spus clar ,,NU''
Kid0
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:16
Nimeni nu poate hotari pentru voi,pentru ca intrebarea ta suna asa..."sa ni-l facem ori nu?"...
cert este ca poti refuza in scris chiar si in situatia cand am fii obligati sa il facem...
noi am fost obligati in schimb de doua ori sa ne dam acceptul ori refuzul in scris daca suntem de acord sau nu sa ne fie vaccinati copii scolari...si ne-am informat,de peste tot si de pe internet si de la prieteni doctori,am cerut si parerea medicului de familie...si asa ne-am conturat o idee despre acest virus...si despre acest vaccin...
noi nu l-am facut...si nici nu il vom face...
DORI_
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:27
nope.
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:28
Dari, "afara" exista o campanie ampla antivaccin care a inceput de aproape un an de zile...
Doar la noi a ajuns mai tarziu. Eu unul nu l-am facut si nu am de gand sa il fac. Si nu neaparat ca mi-ar fi frica de vaccinul respectiv, de anumite efecte adverse. Il consider complet inutil.
Daca e sa dau coltu' din gripa, il voi da oricum.
ready_vivus
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:32
fiecare ar trebui sa stie ce i mai bine pentru el.....in nici un caz,nu l faci ca l face toata lumea.....eu una nu l am facut pentru ca nu cred in gripa asta minunata ,ca ar fi mai altfel ca cealalta!!!!si doi....au spus ca acest virus a suferit o alta mutatie la noi ,,ceea ce iara mi i se pare o aberatie....pai vaccinul ii facut pe mutatie sau virus????ca atunci ii apa de ploaie.....zic si io.....
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:48
bre,

noi am avut virusul asta d-acu',toti...ultima am cazut eu,dupa ce i-am facut pe ei bine...nu se deosebeste cu nimic de alta gripa...
daca nu ai o seferinta majora,nu patesti nimic,in schimb nu stii ce o sa patesti daca te vaccinezi...
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:50
dupa mine,care sufar rau de teoria conspiratiuniilor,asta cu gripa porcina,ii o vrajeala ca lumea sa uite de scumpiri ,de criza,de altele....zic io ....
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:54
Mie mi-a spus o prietena,doctorita...razand...ironic...

"e ceva si cu gripa asta dar nu inteleg eu...s-a dus o pacienta de-a mea, femeie ca i-a fost rau in weekend...direct la urgente...si de acolo tambalau mare...au luat-o mascatii au dus-o la spitalul epidemiologic...izolata,etc...si peste cateva zile ,cu recomandarea de a sta izolata 7 zile...o lasa sa plece acasa...cu tranvaiul...curios,nu?"
DORI_
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:04
circ....ca la noi!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:28
eu mi l-am facut ieri......dupa ce am cetrut parerea unor medici,,,,avand in vedere ca momentan nu is asigurata ca nu mai lucrez de 6 luni...nu m-am riscat sa ma imbolnavesc de gripa..daca e ca toate celelalte de ce sa nu ti-l faci? da..reactii adverse le au perosanele ce sufera de ceva anume....eu ma simt bine si sper sa fie bine si-n continuare..oricum multa sanatate la toata lumea..si mersi de opinii.......
paula_daniela
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:09
eu mi l-am facut ieri......dupa ce am cerut parerea unor medici,,,,avand in vedere ca momentan nu is asigurata ca nu mai lucrez de 6 luni...nu m-am riscat sa ma imbolnavesc de gripa..daca e ca toate celelalte de ce sa nu ti-l faci? da..reactii adverse le au perosanele ce sufera de ceva anume....eu ma simt bine si sper sa fie bine si-n continuare..oricum multa sanatate la toata lumea..si mersi de opinii.......
paula_daniela
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:09
nu era real...era cu ser fiziologic din ala
asa am auzit eu: ca acelora care se simtesc bine, li se face doar ser fiziologic
fleurdelis
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:12
nazirra
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marirea sanilor: DA sau NU in 2016? 13 De la: stefaniab 4 Decembrie 2016 17:26
Cum sa-mi protejez ochii in fata calculatorului? 57 De la: garbo101303 6 Aprilie 2010 15:47
corsaje 1 De la: arcobaleno13 22 Ianuarie 2011 17:37
Fibroame 11 De la: FMeg 10 Decembrie 2009 08:43
Tratamentul endodontic 2 De la: garbo_477676 24 Noiembrie 2017 12:37
Setari Cookie-uri