Aveti grija

Am fost la doctor si mi-a spus ca s-ar putea sa am apa la plamani, si
m-am gandit prima data: De unde naiba am putut sa fac asa ceva? Apoi
mi-a venit in cap ca imi usuc hainele in casa si creste umiditatea din
aer. Acum ok, nu am cum rezolva acest lucru, in alta parte nu am cum sa
le usuc, dar problema trebuie rezolvata. Am primit un sfat sa imi cumpar
un higrometru, mi l-am luat de la Malvi, dar bine, higrometrul functioneaza ok, masor umiditatea, imi spune ca o am de 75%, dar apoi cum o scot? Am inteles ca exista dezumidificatoare ce pot rezolva problema.

Ati intampinat, careva dintre voi, acest tip de problema? Sunt curios si astept sfaturi. va multumesc anticipat.
garbo_13191
Postat pe 24 Aprilie 2013 23:45
"Ati intampinat, careva dintre voi, acest tip de problema?"

Nu dragutzo / ule , ca noi avem ferestre si le mai si deschidem. Reclama de doi bani
Rotty
Postat pe 25 Aprilie 2013 08:12
De la: Rotty, la data 2013-04-25 08:12:58"Ati intampinat, careva dintre voi, acest tip de problema?"

Nu dragutzo / ule , ca noi avem ferestre si le mai si deschidem. Reclama de doi bani


Da, acum ca e cald poti deschide geamul :). Dar cand ai copil mic in casa si e iarna ce faci? Deschizi geamul? Si umiditatea nu scade cu un geam deschis, toate trebuiesc, pentru a se face curent. Iar, apoi, stim ce se intampla cand are loc acest lucru. As dori un raspuns mai bun, nu unul sarcastic :P
garbo_13191
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:06
Eu si iarna deschid geamul cate putin. Inafara de asta , am plante in casa ele se ocupa cel mai bine de reglarea umiditatii. Nu ma pricep la aparatul ala de care ziceai. Iote ca ti-am raspuns serios. Seara frumoasa
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:14
Apreciez pentru raspuns :))

Deci plantele, sa inteleg, reduc umiditatea. Am gasit dezumidificatoare, dar mi se par destul de scumpe si nu vreau sa ma avant spre cumpararea lor, inca. O sa incerc sa cresc si eu niste plante, poate poate.
garbo_13191
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:31
Chiar serios. Am vazut si un reportaj pe tema asta. Cica sunt cele mai indicate. Incearca. Eu nu am probleme cu umiditatea si usuc hainele in casa cand nu se poate afara.
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:34
Gata. Am cumparat 10 ghivece cu tot ce trebuie la ele. Astept cateva saptamani sa vad care este treaba cu ele, daca chiar functioneaza :)). Daca nu, cred ca ma rup la buzunar si-mi iau un dezumidificator.
garbo_13191
Postat pe 29 Aprilie 2013 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diete.. 5 De la: felicia66 11 Septembrie 2012 06:13
Este sanatos sa bem juice de portocale dimineata? 2 De la: Ciresica 18 Mai 2011 20:58
trecerea de la o stare la alta 21 De la: dea_line 20 Ianuarie 2011 09:38
Anticonceptionalele Chloe 5 De la: mandruta 16 Septembrie 2009 12:55
astept un sfat 3 De la: Terapii_Naturiste 15 Noiembrie 2010 18:26
Setari Cookie-uri