cum ati reactiona ?!

mult zgomot pentru nimic. Pentru un tourette prapadit.

Si, bianco, apreciez vizitele pe la profil - dar imi fac greata toate nickurile care incep cu Sweet, mai ales ca am depasit demult mintea copiilor pe care o recomanzi tu. Daca as fi considerat ca avem ce sa discutam sau doream socializari cu pisi drept canoanele de sambata, te bagam eu in seama - ms.
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 22:21
De la: heartbit, la data 2013-02-02 21:32:35bi-anca, tu stii sa citesti, sau doar sa scrii? sau nici una nici alta?
unde l-ai vazut asa de inofensiv pe agariciul caruia ii ti partea?
daca vrei sa intrii in lista lui de simpatizanti, prieteni, si sustinatori o poti face mult mai simplu si mai usor!
are si partid si sindicat omul, ca sa fie asigurat pe ambele flancuri!
tu spune-i doar atat ca-l votezi si restul vine de la sine... cu portia de nesimtire inclusa! oricum stai linistita ca daca iti astepti randul la intrat in patul lui... e inofensiv, a declarat-o singur pe alt topic ca nu mai are cu ce... drept pentru care isi ineaca amarul in poker... pe bani adevarati!!!... si in bautura!
De ce te stresezi asa tare si judeci un om pe care nu-l cunosti si normal nici nu ai cum sa il intelegi?Ai verificat tu ca nu mai poate omnul sau esti curios ca poate mai mult ca altii...asta nu ar trebui sa fie grija ta! A si inca ceva...observ ca esti curios daca astept "randul la intrat in patul lui" poti sa fii sigur ca nu astept asa ceva fiindca eu am prieten si pt cultura ta generala viata mea intima e strict doar treaba mea asa ca nu te mai stresa in privinta mea amaraciunea lumii ce esti ca imi provoci numai sila cand te vad..mai bine vezi-ti tu de viata ta si judeca-te pe tine sa te vezi ca esti un biet lingusitor fara pic de personalitate proprie,un animal de companie al unora care te-au adoptat sa le canti ode ca sa nu urli singur la luna...crezi ca esti istet daca vanezi niste cuvinte pe care le spun unii despre ei si posibil sa fie aruncate asa doar sa vada cum se foloseste de ele unul ca tine care am observat ca iti place sa dai cu bata in balta de cate ori ai ocazia.. crede-ma esti demn de mila si daca te-as reprezenta printr-un desen ai arata ca un catelus amarat care asteapta cate un os sa aiba ce rontai si el saracul si latra si el cand e bagat in seama...Inca un lucru sa mai intelegi ca eu nu sunt adepta niciunui "partid" si daca as fi iar nu e problema ta dar cel mai imp lucru pe care trebuie sa il inveti este ca nu trebuie sa te intereseze viata nimanui,care cu cine se...sau daca joaca poker..e treaba lor,nu comenta daca nu ti se cere parerea si nici sfaturi nu trebuie sa dai daca nu ti se cer...Keep calm!
Dulce_Bianca
Postat pe 2 Februarie 2013 22:29
asa ai observat tu, ca ma stresez eu?
daca burst e mai prost decat prevede legea, ... apai cu scuzele de rigoare, pentru cei care vor citi acest mesaj, dar tu il depasesti!
cred ca faceti o echipa de top amandoi!

nici pana acum .. la varsta la care ai voie sa ai viata intima si prieten nu ai aflat ce e aceea o presupunere? cand o sa inveti, cred ca o sa iti depui singura dosarul pentru premiul nobel!
mai era cineva care imi spunea zilele trecute ca sunt curios... nu tin minte ce user... dar nu m-as mira sa iti fie ruda... clona... etc...
mai ia o gura de nutret si tyreci la cotetz, ca acush se intoarce burstul... de la poker si iti arata el cat pote si cum ... sa vomite... evident...!

ti-am mai atras o data atentia ca nu stii sa citesti si chiar daca te descurci pe litere oricum esti inapta la capitolul intelegere a literelor pe care le silabisesti!
citeste-i postarile fatalaului si o sa descoperi ca n-are cu ce! eu nu din curiozitate am aflat... ci pentru ca l-au citat alti useri ... pe care ii citesc... asa am fost nevoit sa vad si despre ce scria acest... ... ... ... idol al sufletului tau!
heartbit
Postat pe 2 Februarie 2013 22:39
De la: heartbit, la data 2013-02-02 21:34:30
De la: garbo_10470, la data 2013-02-02 17:40:11
De la: heartbit, la data 2013-02-02 13:08:48unora le place jazz-ul, altora le place prazul si fatalaului fatal ii place glodul.... din cauza de privit cu ochii picior peste picior are senzatia ca este vorba de gold ... din nefericire, nu e chiar asa!


iar tie iti place mohorrr- ul


...si tie iti place de mine, dar mie nu imi place nici de tine si nici despre tine!
acum te-ai linistit?
fa-ti ciorba cu ele!


da, imi place de tine asa cum imi place de basescu, dar nu ma interesezi, asa cum nici el nu ma intereseaza. daca nu te avantrajeaza comparatia , reformulez, imi place de tine asa cum imi place de clark gable, dar nici asta nu ma intereseaza, mai ales ca se zice ca e mort de 57 de ani.deci, dormi linistit, imi place de tine, dar nu ma interesezi nici 5 minute. asa ca poti sa faci pe interesantul in continuare, dar nu miza pe sustinerea mea.semnez "careul de dame cu popi in coada "
garbo_10470
Postat pe 2 Februarie 2013 22:40
De la: garbo_10470, la data 2013-02-02 22:40:26
De la: heartbit, la data 2013-02-02 21:34:30
De la: garbo_10470, la data 2013-02-02 17:40:11
De la: heartbit, la data 2013-02-02 13:08:48unora le place jazz-ul, altora le place prazul si fatalaului fatal ii place glodul.... din cauza de privit cu ochii picior peste picior are senzatia ca este vorba de gold ... din nefericire, nu e chiar asa!


iar tie iti place mohorrr- ul


...si tie iti place de mine, dar mie nu imi place nici de tine si nici despre tine!
acum te-ai linistit?
fa-ti ciorba cu ele!


da, imi place de tine asa cum imi place de basescu, dar nu ma interesezi, asa cum nici el nu ma intereseaza. daca nu te avantrajeaza comparatia , reformulez, imi place de tine asa cum imi place de clark gable, dar nici asta nu ma intereseaza, mai ales ca se zice ca e mort de 57 de ani.deci, dormi linistit, imi place de tine, dar nu ma interesezi nici 5 minute. asa ca poti sa faci pe interesantul in continuare, dar nu miza pe sustinerea mea.semnez "careul de dame cu popi in coada "


ps- I can't stop loving / leaving you...one more try, one more night.
garbo_10470
Postat pe 2 Februarie 2013 22:43
bit-ule, asta e cam in genul: adio, dar raman cu tine
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:44
ai cistigat ai quinta de dameze...ca sa zic asa in dulcele grai din sandra- pt coneseuri.
garbo_10470
Postat pe 2 Februarie 2013 22:47
surioara mea draga
deloc incordati...
dar stii cum e cantecul ala...
"se gaseste cate unul care face pe nebunul..."
a venit nenea asta care e aproape om... si aproximativ oama... sa dea cu cultura in noi si noi nu am inteles nimic... zi cand a vazut asa s-a apucat... cu ce nu are sa ne demonstreze cultura lui si civilizatia ...
drept pentru care, cu ingaduinta i-am remis un sirag de complimente... ca s-au terminat margaritarele... si oricum nu le-as strica pe porc!
daca ar fi fost vier... mai treaca mearga ... dar asa cum e.... mai bine nu!

si in afara de el... au mai aparut vreo doo sustinatoare.... ca sa faca acompaniament... ca aia pe stadion cu vuvuzelele!
in rest liniste si pace.... fericire la toata lumea si cate un prezervativ refolosit si re-refolosit ... rupt ...
dar asta e deja alta poveste din alt film!
heartbit
Postat pe 2 Februarie 2013 22:48
De la: dor72_, la data 2013-02-02 22:44:20bit-ule, asta e cam in genul: adio, dar raman cu tine


sau in genul ce-am avut si ce-am pierdut !
garbo_10470
Postat pe 2 Februarie 2013 22:49
De la: quasaria, la data 2013-02-02 22:21:03mult zgomot pentru nimic. Pentru un tourette prapadit.

Si, bianco, apreciez vizitele pe la profil - dar imi fac greata toate nickurile care incep cu Sweet, mai ales ca am depasit demult mintea copiilor pe care o recomanzi tu. Daca as fi considerat ca avem ce sa discutam sau doream socializari cu pisi drept canoanele de sambata, te bagam eu in seama - ms.
Vai stimabila doamna ce sa spui si tu,te crezi asa de importanta de nu-ti mai vezi nici lungul nasului...poate doar al cozii de animal,care probabl te reprezinta la avatar...totusi trebuie sa fii constienta ca nu ai cu ce sa fii mai importanta decat noi restul lumii...si daca te crezi o adevarata doamna ar trebui sa sti ce e respectul si sa ai bunul simt sa sti sa te adresezi politicos cuiva...sa sti sa itii vezi de treaba ta si nu de a altora...in primul rand nu sunt o "pisi" chiar deloc,sunt eu insumi,un om simplu care apreciaza adevaratele valori umane...valorile animalelor cu coada ca tine chiar nu ma intereseaza si pt mine esti doar ca o ratusca care macane nelinistita si se agita prin ograda sau prin balti cautand cu cioculetul prin namol poate o gasi vreo rama..ceva..in lipsa de ocupatie.
Dulce_Bianca
Postat pe 2 Februarie 2013 22:49
De la: garbo_10470, la data 2013-02-02 22:47:30ai cistigat ai quinta de dameze...ca sa zic asa in dulcele grai din sandra- pt coneseuri.


am dublu-sextet de dame, pentru cultura ta generala....!
dar tu din fericire nu te poti incadra... nu primesc rebuturi reshapate... incearca la nenea cu prezervativul rupt... cred ca te cauta!
heartbit
Postat pe 2 Februarie 2013 22:51
cum spui tu, siropel. Hai pa.
Poate peste vreo 20j de ani devii suficient de coerenta sa merite sa imi pierd timpul sa ne bagam in seama.
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 22:52
De la: heartbit, la data 2013-02-02 22:48:40surioara mea draga
deloc incordati...
dar stii cum e cantecul ala...
"se gaseste cate unul care face pe nebunul..."
a venit nenea asta care e aproape om... si aproximativ oama... sa dea cu cultura in noi si noi nu am inteles nimic... zi cand a vazut asa s-a apucat... cu ce nu are sa ne demonstreze cultura lui si civilizatia ...
drept pentru care, cu ingaduinta i-am remis un sirag de complimente... ca s-au terminat margaritarele... si oricum nu le-as strica pe porc!
daca ar fi fost vier... mai treaca mearga ... dar asa cum e.... mai bine nu!

si in afara de el... au mai aparut vreo doo sustinatoare.... ca sa faca acompaniament... ca aia pe stadion cu vuvuzelele!
in rest liniste si pace.... fericire la toata lumea si cate un prezervativ refolosit si re-refolosit ... rupt ...
dar asta e deja alta poveste din alt film!


HERMENEUTICULE MITULE DEGHIZATULE
garbo_10470
Postat pe 2 Februarie 2013 22:52
Bianca, tu chiar esti dulce?

fratioare, da' tot crai ai ramas...
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:54
i acum urmeaz puptura - c aa ne-o nvat Bianca. S-a certat, da-i copil cuminte i pup.

Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 22:55
unde, unde?
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:56
De la: Axl_R, la data 2013-02-02 22:55:31i acum urmeaz puptura - c aa ne-o nvat Bianca. S-a certat, da-i copil cuminte i pup.



nu, ms.
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 22:57
Io-s cuminte i vb frumos.

Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 22:58
De la: heartbit, la data 2013-02-02 22:51:39
De la: garbo_10470, la data 2013-02-02 22:47:30ai cistigat ai quinta de dameze...ca sa zic asa in dulcele grai din sandra- pt coneseuri.


am dublu-sextet de dame, pentru cultura ta generala....!
dar tu din fericire nu te poti incadra... nu primesc rebuturi reshapate... incearca la nenea cu prezervativul rupt... cred ca te cauta!


BINE, POTI AVEA SI UN SITE INTREG.
garbo_10470
Postat pe 2 Februarie 2013 22:59
De la: dor72_, la data 2013-02-02 22:54:26Bianca, tu chiar esti dulce?

fratioare, da' tot crai ai ramas...


crai de curte veche... nu oricum...
heartbit
Postat pe 2 Februarie 2013 23:07
De la: dor72_, la data 2013-02-02 22:54:26Bianca, tu chiar esti dulce?
Da sunt dulce dar numai pentru cei care merita sa fiu asa cu ei,de ex.familia mea,apropiatii mei,cei care ma respecta.Iar acelora care mereu au ceva de comentat la adresa mea si nu isi vad de treaba lor le ofer castraveti murati sa aiba si la pachet.Sa nu se interpreteze ca eu aici ma cert cu cineva...eu doar am replicat in limita bunului simt la jignirile cu care am fost intampinata...ar fi frumos sa nu mai fie atata rautate...ar fi lumea mult mai buna...dar din pacate acest lucru e doar un vis irealizabil...
Dulce_Bianca
Postat pe 2 Februarie 2013 23:20
Bianca, asta e simtul tau cel mai bun?
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 23:23
Credeam ca voi descoperi ceva reactii mai interesante,mai pozitive dar din pacate nu exista aici asa ceva...sunt foarte dezamagita de tot ce am vazut...asta e.Nimeni nu e perfect si nici eu nu sunt perfecta dar ar trebui sa fim constienti ca puterea de a schimba ceva in bine sta in noi,in fiecare ,daca am avea dorinta de a alege binele...va spun aceste lucruri in cuvinte simple dintr-un suflet sincer si simplu,nu cautati omul sa-l cunoasteti doar judecand la suprafata lucrurilor,incercati sa-i cunoasteti inima si apoi ati putea intelege ceva... multa pace si liniste sufleteasca va doresc.Noapte buna
Dulce_Bianca
Postat pe 2 Februarie 2013 23:49
comportamentul lui, vorbeste de el, nu stiu ce a fost intre voi , ce discutie ati avut, dar la felul cum se poarta, lasa de dorit. este greu prima data sa incepi ceva, dupa care urmatoarele fapte vin cu usurinta. du-te pe drumul tau, fara sa te mai uiti in spate. nu se termina lumea la el. mult succes.
garbo_9762
Postat pe 3 Februarie 2013 04:12
scuza ma te rog,te iubeste........vrea o relatie?nu vreau sa fiu rea,dar........totusi ?te lasa singura,sa mergi in toiul noptii?si tu mai stai de vorba cu el,?si eu am 52 de ani,stiu ce inseamna sa fii singura,crede ma,dar mai bine singura decat sa plang.....7 km
garbo221402
Postat pe 3 Februarie 2013 04:57
ai ajuns la 50 ani dar esti dusa rau, sa ti se nazare sa pleci la unu noaptea din pat ca te-a comparat cu fosta. Zau ca nu pot sa-mi imaginez cat de aiurita ai fost la 18 ani daca la 50 esti nebuna. El trebuie sa se intrebe daca sa mai stea cu tine .Ai ceva la creieras, ca daca ai fi normala nu ai pleca la unu noaptea. Probabil ca nu ti-a facut nimic si ai crezut ca gasesti cativa sa te violeze si sa te faca fericita. Eu m-as feri de tine ca dracu de tamaie daca as fi barbat. NEBUNA DE LEGAT ESTI IN OPINIA MEA.O PERSOANA NORMALA NU FACE ASA CEVA.
garbo273075
Postat pe 3 Februarie 2013 05:35
S-ar putea ca tu , in discutia voastra contradictorie , sa-i fi spus lucruri care l-au scos din sarite ?. Drept urmare , mai bine te-a lasat sa pleci pe jos 7 km. decat sa te plesneasca ?!. Nimic nu e pur si simplu intr-o relatie - ceea ce stricati impreuna , reparati impreuna - si daca nu se mai poate repara , doar voi stiti .
can
Postat pe 3 Februarie 2013 05:40
Auzi 75...Ai dreptate ca s-a comportat ca la 18 ani. Dar cate femei la 50,mai stiu sa faca asta ? Cate mai stiu sa fie atat de naiv-impulsive si sa reactioneze ca o adolescenta ? Trecand peste tot ce s-a intamplat intre ei, reactia ei adolescentina ar putea sa faca invidioase cateva babaciuni ce se dau mari pe aici...
Rotty
Postat pe 3 Februarie 2013 05:54
75, doua variante: sau ai 18 ani deci esti tufa de venetia si ai iesit si tu de la gradi sa iti dai cu parerea de "experta" - sau, spre deosebire de autoarea topicului, tu esti deja putrezita pe jumatate. Incepind cu sufletul. Deci e normal sa n-ai cum sa intelegi reactiile astea.
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2013 06:31
Asta este - in viata trebuie sa iei in calcul si varianta de a te deplasa noapte pe drumuri pe care nu le cunosti,distanta este relativa si nu tine cont de dorinte - de regula pana la sosea,parc,prima casa,iubit,parinti etc
garbo083984
Postat pe 3 Februarie 2013 08:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lapte praf 1 De la: kidz008208 20 August 2010 12:25
barbatu taur 6 De la: Dor_marunt 21 Martie 2010 18:53
"te iubesc" dupa cateva intalniri.. 40 De la: nathalie 17 Octombrie 2011 08:46
Buna! Fetele bune ajung in Rai, fetele rele ajung unde vor ele;))sau ..Virgina sau nu? 9 De la: Delyaa 9 Mai 2010 16:50
procedura de azil politic 2 De la: quasaria 27 Iunie 2010 15:57
Setari Cookie-uri