Loc pentru citate

Aici este loc liber pentru dat citate din Biblie.
Am decis sa deschid acest topic pentru ca toti citatorii de profesie sau nu sa isi adauge citatele fara sa le comenteze (asa cum fac pe alte topice).
Dati-i bataie la citate fratilor si lasati alte topicuri car nu au legatura cu citatele din Biblie.
Sa vaz care se inscrie primul la citanie. Ca eu ma duc sa
Sarikiz
Postat pe 26 Ianuarie 2013 14:59


succes cu topicul... !!! in tot cazul, eu primul nu mai pot fii... dar sunt al doilea care ma inscriu la...
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2013 15:05
Multumesc. Asa sper ca nu vor mai veni peste alte topicuri cu citaniile.
Sarikiz
Postat pe 26 Ianuarie 2013 15:12
AMIN !!--pt. ca eu ..desi am Biblie... nu am citit-o decat pe sarite..si nu am memorat...citate... Stiu,as putea sa copiez din Biblie un citat acolo...dar ma vede D-zeu..mai bine recunosc ca nu stiu decat cateva rugaciuni,si AMIN!!
Insa..parca vad ca apare Ingeras...si ne v-a da la ...citate...de nu apucam sa le citim..
elisabeta_boia
Postat pe 26 Ianuarie 2013 20:03
TOT OMUL ESTE MINCINOS-Ps 115,2

SCOATE-MA DIN NECAZ, CA DESARTA ESTE IZBAVIREA CE VINE DE LA OM-Ps 59, 12

CA ATUNCI DREPTUL VA STA CU MULTA INDRAZNEALA INAINTEA FETZEI CELOR CE L-AU ASUPRIT
(Int 5, 1)

...SI TOATA FARADELEGEA ISI VA ASTUPA GURA SIESI (Ps 106,42)

NU DESCHIDE INIMA TA ORISICUI (Eccl 8, 19)
garbo_10470
Postat pe 26 Ianuarie 2013 20:05
Ei??? Ce v-am spus eu??Incep...."citatele"!!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Ianuarie 2013 20:15
unde e ingerul salbatic, Xena printesa dogmatica?
Ce citate scotea ea, daca vedea topicul asta.
Sincer, parca-mi lipseste...putin.
Interpretati in ambele sensuri daca doriti.
charmelen
Postat pe 1 Februarie 2013 22:54
...vorbesti de funie in casa spanzuratului...

daria_
Postat pe 1 Februarie 2013 23:48
pusesem si eu un citat aici... pffff si pe asta mi l-au sters... si nu era deloc obscen...
oare ce a avut cu el... ca nu faceam deloc puncte ...
era doar un citat si nimic mai mult!
heartbit
Postat pe 2 Februarie 2013 01:16
De la: Sarikiz, la data 2013-01-26 14:59:31Aici este loc liber pentru dat citate din Biblie.
Am decis sa deschid acest topic pentru ca toti citatorii de profesie sau nu sa isi adauge citatele fara sa le comenteze (asa cum fac pe alte topice).
Dati-i bataie la citate fratilor si lasati alte topicuri car nu au legatura cu citatele din Biblie.
Sa vaz care se inscrie primul la citanie. Ca eu ma duc sa
sarikiz,eu am observat ca primul tau topic tot despre religie a fost...acum vii cu asta...cred ca tu ai o bsesie cu religia ta musulmana,pt ca nimeni nu deschide topicuri asa...obsesivo-convulsiv doar despre asta sa fii sanatosasa in religia ta si lasa-i si pe altii sa traiasca cu a lor,e mult mai simplu sa respingi pareri cu tente religioase,pur si simplu evitand si divagand subiectul spre sfera careia ai era destinat decat sa iti faci tu o obsesie cu asta.polemici religioase sunt neplacute in general,nu numai pe forum
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 19:37
Spasmofilie, convulsii lips de calciu.

Sari, ia tlic nete calciu!

Altfel o s am un tic nervos.
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 19:43
Bate !Si ti se v-a deschide!!
Cere! Si ti se v-a da!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Februarie 2013 20:20
VA. Sorry!
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 20:23
sharikiz sta acum cu citatele din coran cu sufletul la gura,numai ca nu are cu cine sa se ia la tranta se pare....nu stiu ce topicuri citeste ea,dar eu rar am dat peste citate din biblie,doar igerasulluptator si poate inca vreo doua muste ratacite au fixatii religioase
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 20:38
Fato vb, da' habar n-ai despre ce-i vb.
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 20:42
'21, se pare ca mata stai cu sufletu la gura. vezi sa nu ti-l pierzi.
Eugenia_
Postat pe 2 Februarie 2013 20:42
Axl.."A DESCHIDE" =verbul...Voua-V...V-A deschide..Am gresit?Se poate...noua scriere gramaticala...greu dezveti-invatatul...!???? la fel si cu verbul "A da"..
elisabeta_boia
Postat pe 2 Februarie 2013 20:52
sigur,nu iti fa tu grija de sufletul meu,eu sunt atee si mi se pare o idiotenie sa ai discutii contradictorii cu cineva desprecineva^care nu doreste sa dea semne evidente de existenta.speram totusi sa nu fiti atat de previzibili postacii de serviciu si sa sariti la comentarii inutile.eu cred ca e loc si de postarile mele,nu va mai framantati atat si nu va mai bateti voi capul.in rest...cateodata va citesc amuzata,cateodata sunt deacord cu voi,cateodata,nu...insa nu ma contrazic cu nimeni.
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 20:53
'21, in intelepciunea ta....
sari a deschis topicul tocmai pentru ca NU ii plac citatele.
Eugenia_
Postat pe 2 Februarie 2013 20:56
De la: elisabeta_boia, la data 2013-02-02 20:52:47Axl.."A DESCHIDE" =verbul...Voua-V...V-A deschide..Am gresit?Se poate...noua scriere gramaticala...greu dezveti-invatatul...!???? la fel si cu verbul "A da"..


V-a deschis ua...se va deschide ua...

V-a dat o palm...v va da o palm...

''Cerei i vi se va da; cutai i vei afla; batei i vi se va deschide. ''
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 21:01
Aha!!!Merci de lectie!! Puuup!
VA PUP!! Corect?
elisabeta_boia
Postat pe 2 Februarie 2013 21:09
Aha!!!Merci de lectie!! Puuup!
VA PUP!! Corect?
elisabeta_boia
Postat pe 2 Februarie 2013 21:10
Am inteles TRECUTUL cu v-a si VIITORUL cu va..
elisabeta_boia
Postat pe 2 Februarie 2013 21:11
trecutul insemnand "voua a" dat = v-a dat, de la
Perfectul compus
Elementele componente ale perfectului compus sunt formele de prezent indicativ ale verbului a avea specializate ca verb auxiliar și participiul invariabil al verbului de conjugat.
am cntat / vzut / btut / zis / iubit / cobort
ai cntat
a cntat
am cntat
ați cntat
au cntat

iar pentru viitor,

Viitorul
Acest timp are trei tipuri formale. Primul, folosit n limba literar, se constituie din formele de prezent indicativ specializate ca verb auxiliar ale verbului a vrea și infinitivul verbului de conjugat:
voi cnta / vedea / bea / zice / iubi / cobor
vei cnta
va cnta
vom cnta
veți cnta
vor cnta
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 21:38
Bonsoir Trandafar! O greit feticana?
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 21:41
ba deloc, iubito
dar trebuie sa intru si io cumva in vorba, nu?

doar nu crezi ca iti dadeam tie aceste exemple

betty, nu e scrierea noua..e aia de la facerea lumii...neschimbata
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 21:45
De la: Eugenia_, la data 2013-02-02 20:56:06'21, in intelepciunea ta....
sari a deschis topicul tocmai pentru ca NU ii plac citatele.
am inteles asta,tocmai am zis ca ea are o fixatie pe teme religioase.nimeni in afara de ea nu se gandeste obsesiv la asta.o fi ca irinuca,totul avea legatura cu barbatii cei puturosi si lenesi o fi si in cazul sharikiz-ei,numai ca la ea e cu citatele biblice
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 21:46
Dor, mi-e dor de vremea ceia cnd vb de CI i c io-s unguroaic...putei s m corectai, nu m supr.
i mai aminteti?
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 21:53
sincer, nu ( adica nu stiu la ce te referi, zicand CI) ...dar mi-e dor si mie de unele vremuri....
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 21:58
S-o legat cineva de Betty, tot pt treaba asta. Charmelen o zis c Betty-i juma unguroaic...md.
Rspunsul/replica...da-n buletin scrie romnete. Atunci s nvee.

Io am zis i n buletinu' meu la fel, da-s unguroaic. Putei s-mi ''sesizai'' greelile, nu m supr.
Tu: -i dac i le spunem?
Axl_R
Postat pe 2 Februarie 2013 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jigniri in loc de pareri,e mai simplu asa 69 De la: garbo265966 6 Iunie 2013 20:53
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
obiecte straine in mancare!!! 51 De la: yanyacharberet 4 Ianuarie 2010 15:41
Este suficient pt cineva a fi ceea ce esti???? 23 De la: cinezee 12 Iulie 2009 20:19
STATUS'URI 2 De la: blaa 11 Ianuarie 2010 22:16
Setari Cookie-uri