o parere va rog:*

De la: garbo_9056, la data 2012-11-20 16:23:37sunt constienta k toata lumea zice k nu e bine ce vreau sa fac ..dar nimeni nu se gandeste si la ce-mi doresc eu :(..ce simt k vreau sa fac ...stiu k e importanta sc de aceea nici nu renunt ...si o sa merg mai departe ...sunt constienta k va trebui sa fac curatenit ...nu-i nici o plob asta ...nuj dak ma intelege'ti ...poate k gresesc si eu cum gandesc nu zic k nu:(

ehe....Pai nu vad rostul pentru care ceri sfaturi......
Daca tu stii ce ai de facut, fa si nu ne mai aburi pe aici (ca sa folosesc si eu cuvinte ciudate de-ale tinerilor care nu stiu limba natala si o stalcesc)!
Cum poti sa spui ca vei lua bac-ul daca tu nu stapanesti limba romana? Sau vei copia? Sa stii ca si pentru copiat iti trebuie limba romana!
Sa vorbim si noi acuma genul tau?
"İo nu mai pot shi ma kinui pe la shpe ore k babacu k kutare k iubitu nu sa spalat nu sa dus la bok"
Halal!
La invatat intai, apoi la dragoste!
Crezi ca numai curatenie trebuie sa faci?
De aici inteleg ca nici curatenie nu iti faci singura, iti face tot mama!
Te rog, daca faci cum te taie "kapu" nu ne mai intreba "shy" pe noi. Ne racim "deshtele" "dejaba" si nu meriti efortul sa ne stressam.
Vezi ca se raceste grisuletul.
Sarikiz
Postat pe 22 Noiembrie 2012 19:25

Insa vreau sa iti spun un lucru pe care il repet cel putin de 3 ori intr-o zi: in functie de ceea ce alegi sa faci, iti vei suporta consecintele ( sa nu te plangi mai apoi...a fost doar alegerea ta


dorulet acu am vazut.
la mine suna asa: " trebuie sa inveti sa-ti asumi responsabilitatea pentru faptele tale"
Eugenia_
Postat pe 22 Noiembrie 2012 19:39
Uite parerea unui barbat: POATE tu stii ce vrei, esti sigura ca vei face fata si problemelor. Cu SIGURANTA el nu stie - presupun ca sunteti de varste apropiate.
burst4x
Postat pe 24 Noiembrie 2012 14:23
sinceritate in stare pura
Eugenia_
Postat pe 24 Noiembrie 2012 19:52
Gata, s-a maritat! Pe cand invitatiile? Sa jucam la nunta?
Sarikiz
Postat pe 27 Noiembrie 2012 20:13
Se pare ca esti deja hotarata si in acelasi timp, tipul de femeie care trebuie sa invete din propriile greseli...fa ce vrei!
garbo082779
Postat pe 2 Decembrie 2012 03:15
ASCULT-ȚI PRINȚII.NICIODATA O MAM SAU UN TAT ADEVRAT NU O S-ȘI DOREASC CEVA RU PENTRU COPILUL SU.IUBIREA TRECE ,DAR VIITORUL TU DEPINDE DE TERMINAREA STUDIILOR (nu numai un liceu) ȘI APOI L CUNOȘTI ATT DE BINE NCT EȘTI CAPABIL S IEI O ASEMENEA HOTRRE,EL CȚI ANI ARE?,are un venit ct de ct sigur?,aveți unde s lociți?etc,etc....TOATE CELE BUNE.
garbo203525
Postat pe 3 Decembrie 2012 00:00
viitorul depinde de atit de multi factori, iar "studiile" sint cei mai simpli. ...
quasaria
Postat pe 3 Decembrie 2012 07:58
s-a cerut DOAR O PARERE . iar aici deja sint doua pagini de bagari in seama.
garbo_5862
Postat pe 3 Decembrie 2012 08:23
De la: garbo_9056, la data 2012-11-20 16:23:37sunt constienta k toata lumea zice k nu e bine ce vreau sa fac ..dar nimeni nu se gandeste si la ce-mi doresc eu :(..ce simt k vreau sa fac ...stiu k e importanta sc de aceea nici nu renunt ...si o sa merg mai departe ...sunt constienta k va trebui sa fac curatenit ...nu-i nici o plob asta ...nuj dak ma intelege'ti ...poate k gresesc si eu cum gandesc nu zic k nu:(


Draga mea tu incerci sa te convingi pe tine daca e bine sa te muti cu el sau nu.Fetele au venit cu sfaturi si eu sunt intru totul deacord cu ele.Tu oricum o sa faci ce te taie pe tine capul dar in timp o sa-ti dai seama ca aceste sfaturi nu au fost din rautate ci din experieta de viata.Acum toate sunt roz eu sper sa-ti fie bine dar sa nu uiti:ca la mama acasa nicaieri nu e mai bine o sa-ti aduci aminte de expresia asta cu siguranta.Bafta
activplus2008activ
Postat pe 3 Decembrie 2012 21:34
De la: garbo_5862, la data 2012-12-03 08:23:56s-a cerut DOAR O PARERE . iar aici deja sint doua pagini de bagari in seama.



Pai a cerut pareri are pareri.Asta cu bagarea in seama nuj de unde a picat Cere si ti se va da
activplus2008activ
Postat pe 3 Decembrie 2012 21:37
De la: activplus2008activ, la data 2012-12-03 21:37:55
De la: garbo_5862, la data 2012-12-03 08:23:56s-a cerut DOAR O PARERE . iar aici deja sint doua pagini de bagari in seama.



Pai a cerut pareri are pareri.Asta cu bagarea in seama nuj de unde a picat Cere si ti se va da


esti mult prea blonda pt mine.
garbo_5862
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:01
Ar fi bine sa te muti cu iubitul tau dupa ce vei fi in stare sa stai pe picioarele tale. Nu e bine sa depinzi de cineva, oricat de mult ti se pare ca te-ar iubi. Pentru orice persoana, o persoana in intretinere este o povara, exceptie - parintii, care pentru asta merita un statut special si, macar, recunostinta. Pe de alta parte, "dragostea" barbatilor poate fi inselatoare, si nu cred ca esti suficient de matura incat sa treci peste o ruptura fara sa iti lase sechele pe termen lung. Ia-o mai usor, ai toata viata in fata pentru dragoste. Termina-ti scoala, cauta-ti un job, si chiar si prietenul tau o sa te admire pentru asta, daca nu e un taran incult.
garbo198352
Postat pe 4 Decembrie 2012 19:41
De la: garbo_5862, la data 2012-12-03 22:01:11
De la: activplus2008activ, la data 2012-12-03 21:37:55
De la: garbo_5862, la data 2012-12-03 08:23:56s-a cerut DOAR O PARERE . iar aici deja sint doua pagini de bagari in seama.



Pai a cerut pareri are pareri.Asta cu bagarea in seama nuj de unde a picat Cere si ti se va da


esti mult prea blonda pt mine.



Serios?Pai trebuia sa zici si tu ceva nu?
si banuiesc ca esti si mandra de ce ai scris bruneto,roscato sau cum esti Nu te mai agita ca un pepsi
activplus2008activ
Postat pe 5 Decembrie 2012 08:52
De la: garbo_5862, la data 2012-12-03 22:01:11
De la: activplus2008activ, la data 2012-12-03 21:37:55
De la: garbo_5862, la data 2012-12-03 08:23:56s-a cerut DOAR O PARERE . iar aici deja sint doua pagini de bagari in seama.



Pai a cerut pareri are pareri.Asta cu bagarea in seama nuj de unde a picat Cere si ti se va da


esti mult prea blonda pt mine.




Apropo...cand ceri o parere de la o singura persoana trimiti mesaj cand vrei o parere de la fiecare persoana deschizi un topic dar tu cum esti mult prea desteapta pentru omenire te prinzi mai greu.Am vazut in ce consta inteligenta ta:toata lumea e slab dezvoltata si educata in comparatie cu tine
activplus2008activ
Postat pe 5 Decembrie 2012 17:59
Iubeste-i si respecta-i pe parinti...atata timp cat ii mai ai, vei intelege toate sfaturile lor atunci cand te vei lovi de greutatile vietii si de greselile facute si...cine stie, poate atunci va fi prea tarziu ca sa le multumesti iar lacrimile si parerile de rau vor fi tardive, caci ei nu mai sunt....
LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 18:24
De la: garbo_9056, la data 2012-11-19 19:23:04buna fac 19 ani si imi doresc mult sa ma mut cu iubitul meu de asemenea si el , dar eu mereu m-am gandit la parinti mei :| sa nu-i supar etc ..k nu-s de acoord sa ne mutam acum , dupa ce termin clasa a 12 a ,cik pot face ce vreau ..dar eu cu iubitul meu nu mai suportam sa mai stam la distanta:( cand stam impreuna ne intelegem de minune...dak se poate sa-ti dati o idee;*va multumesc:*


Buna,ma regasesc intr-o oarecare masura ..sa ti spun ceva: eu nu am ascultat de ai mei si am facut pasul care vrei sa l faci tu...surpriza a iesit exact cum au spus si cei de aici de pe forum si inclusiv mamy meu:) nu regret pt k am un bebe frumos de 3 ani jumate...DAR habar nu aveam cu ce se manaca un copil sa fii "sotie" si etc. .dupa ce am ramas insarcinata ne am logodit dar dupa aproximativ 2 luni cik "nu se mai simtea pregatit" ,.. am ramas eu cu bebe,am fost nevoita sa invat ce inseamna sa fii mama cu norma intreaga , si sc.(pt k am dat mai departe_)..si sa si lucrezi nu a fost tocmai usor si sincer daca nu imi era mama aproape nu cred ca as fi reusit!
concluzie: gandeste te de 2 ori pt k rozul pe care l vezi acum nu e chiar asa roz...ti am spus experienta mea pers...sa inveti tu ceva,...cum bn spunea cineva: aici...:"pana nu te dai cu capul de pragul de sus nu l vezi pe cel de jos" ai primit sfaturi super aici...spuneai k te gandesti la ai tai..oki ia in calcul si posibilitatea in care rozul se trasforma in negru iar ai tai nu iti vor fi aproape..ce vei face atunci??
ps: cum spuneam dna care este mama unei fete de aceasi varsta cu tine,,. tocmai daca te respecta te va astepta iti va aprecia decizia si iti va fi aproape indiferent de ce decizi!
toate cele bune..si sper sa decizi cu capul nu cu inima!
Iryna_Iry
Postat pe 11 Decembrie 2012 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii intre femei 28 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:08
sarcina 6 De la: tutankhamon 8 Septembrie 2009 12:16
Dar mai exista rusine in ziua de azi mai ales la voi femeile??? 25 De la: estela 30 Mai 2010 02:39
LA SERVICI 23 De la: melania33 10 Aprilie 2011 09:15
Ambitia- buna sau rea? 34 De la: dune 20 Iulie 2009 10:11
Setari Cookie-uri