Nu ii inteleg familia

M-am casatorit cu un cetatean strain ,sora lui are acum are 48 de ani de cand m-a cunsocut si a descoperit ca sunt romanca a vrut sa cunoasca un roman sa vada cum sunt romani de fapt.
Intr-o zi am venit neanuntati si ea ei era in casa cu un rrom de fapt probabil nu stie sa faca diferenta.
Oricum in momentul de fata e cu un alt barbat tatuaje peste tot si implicat in toate ,in seara asta am fost in vizita la ea eu si sotul meu era bucuroasa dar pana cand sotul adik fratele ei ii spunea sa schimbe ce era la tv si a spus ca e casa ei si urmareste ce vrea corect sa zicem.
Apoi a urmat o reclama cu un tip musculos si ea a spus vai ca ar vrea sa il aiba in fata ei,eu am spus ca nu conteaza doar asta ci doar ce face pentru o fata si cum e sufletul lui ,ca asa romani sunt destui cu muschi si arata bine eh sunt romanca dar I-am spus ca sunt romani care nu respecta femeile si le bate ,vb urate cu ele dar ea a spus ca ea a vb cu un roman si -am dat replica cu ala care semana cu pakistanez sau indian??
Apoi nu isi mai amintea cine era .
Oricum familia lui spune ca se comporta ca o adolescenta dar de fapt de cand ne-am casatorit ea nu mai vb cu mine ca inainte parca e o alta persoana ca sa nu mai zic ca la nunta mea ea a avut o rochie aproximativ culorii mele de rochie maicasa a fost suparata
pe ea un pic.Prin urmare nu ii inteleg sora sau eu am devenit mai dificila ?Aici as vrea sa am prieteni dar lucrez mai tot timpul si nu sunt oameni ca acasa sau macar aici ca pe forum macar sa dea o parere e foarte greu Ia-spus sotului meu ca as vrea sa divortez si sa vin acasa ma apuca plansul cand ma gandesc dar eu nu ii inteleg pe astia de aici sau poate m-am izolat prea mult?
ella4u_2004
Postat pe 17 August 2013 04:59

Esti dificila rau, nu oleaca
Da lasa, te modelezi tu daca stai pi aicea si vb. mai explicit.
De fapt, care-i problema ta adevarata? :-w,na!
ziua buna!

soaRe, 'icea o problema mare!!
Fss_ssu
Postat pe 17 August 2013 13:06
BUNA SI TIE, te cred ca iti este greu singura printre straini ! este greu si acasa printre ai tai ce sa iti mai spun , nu incerca sa le fii pe plac (ma refer la familia lui desigur) . Tu nu traiesti cu familia lui . banuiesc eu! incearca si petreceti viata ta cat mai frumos! pretuiete timpul si locul in care esti , poate acasa multi ar vrea sa fie in locol tau , esti tanara si sanatoasa deci fii fericita pentru asta este un dar nepretuit ! iesti la plimbare , unde iti face placere , sauna masaj , expozitii , citete carti de dezvoltare personala , alearga daca iti face placere ,planteaza flori , fie si in ghiveci! coase la goblen este o terapie minunata pentru ochi si spirit si + lasi si ceva frumos in urma !cauta ce iti face placere! distreaza -te! fii fericita ! cu sinceritate G
garbo_19362
Postat pe 17 August 2013 13:59
De la: garbo_13283, la data 2013-08-17 13:59:49BUNA SI TIE, te cred ca iti este greu singura printre straini ! este greu si acasa printre ai tai ce sa iti mai spun , nu incerca sa le fii pe plac (ma refer la familia lui desigur) . Tu nu traiesti cu familia lui . banuiesc eu! incearca si petreceti viata ta cat mai frumos! pretuiete timpul si locul in care esti , poate acasa multi ar vrea sa fie in locol tau , esti tanara si sanatoasa deci fii fericita pentru asta este un dar nepretuit ! iesti la plimbare , unde iti face placere , sauna masaj , expozitii , citete carti de dezvoltare personala , alearga daca iti face placere ,planteaza flori , fie si in ghiveci! coase la goblen este o terapie minunata pentru ochi si spirit si + lasi si ceva frumos in urma !cauta ce iti face placere! distreaza -te! fii fericita ! cu sinceritate G



Multumesc mult pentru sfat.
ella4u_2004
Postat pe 17 August 2013 19:55
cu mare drag, acelasi lucru se poate intampla si acasa sa stii! toti strainii care nu stiu ce neam de oameni deosebiti , cu caracter si plini de omenie cand cineva strain iti calca pragul ne judeca dupa acei multi care invadeaza lumea doar pentru a cersi sau fura . dar fiecare tara are si uscaciunile aferente! nu mai te lupta cu morile de vant ci doar bucurate de viata pe care o duci si fii fericita cu sotul tau ! te imbrasisez cu SINCERITATE G.
garbo_19362
Postat pe 24 August 2013 14:37
De la: suparatu_, la data 2013-08-17 13:06:54
Esti dificila rau, nu oleaca
Da lasa, te modelezi tu daca stai pi aicea si vb. mai explicit.
De fapt, care-i problema ta adevarata? :-w,na!
ziua buna!

soaRe, 'icea o problema mare!!


"dificila rau"... ? glumesti amice... ea e dificila BINE... !!!


Next !
barboneli
Postat pe 24 August 2013 14:50
Buna,nu e nevoie sa o intelegi,las-o asa cum este ,nu o mai critica,vezi doar de tine si de el,familia lui este acum pe locul doi,si cand veti avea si copii,va fi pe ultimul loc,pe primul va veni noua lui familie,tu el,si copiii vostri.
daniilia
Postat pe 25 August 2013 12:01
Nu-i usor singura printre straini...Nu-ti strica tu rostul , relatia cu sotul , pentru ca sora lui e rautacioasa, dificila , sau cum mai e. Nu o baga in seama , las-o in pace. Asta nu inseamna sa faci fitze, sa fii ostentativa . Fii diplomata , vorbeste cu ea doar cat e necesar . fii politicoasa , fii tu mai buna decat ea . in timp, familia va observa ca preoblema e la ea . Si sotul tau, te va aprecia vazand ca te comporti asa, ca nu te certi cu sora lui, ca nu generezi conflicte . sa nu uiti ca e totusi sora lui . Ai grija , si va fi bine..
libra66
Postat pe 26 August 2013 09:44
nici nu trebuie sa-i intelegi. trebuie sa-i iei asa cum sunt si sa nu bagi in seama toate timpeniile.
pina la urma locuiesti cu sotul, nu? el trebuie sa conteze. restul sunt neinteresanti.
invata sa fii fericita alaturi de el. doar asta conteaza: tu si el. nu restul lumii, indiferent cine o fii...
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 14:47
Multumesc inca o data de sfaturile date.
Incerc sa o evit pe sora lui,sotul nu prea o suporta nici el acum s-a cam saturat ,s-au certat putin ca il suna la 8.30pm sa il deranjeze pe vecinul sa ii repare laptopul.
Acum sunt mai nepasatoare si e mult mai bine.
ella4u_2004
Postat pe 28 August 2013 02:36
Ai vazut ca se poate? Tine-o tot asa.
vivacedonna
Postat pe 28 August 2013 14:51
Rasism si incultura, ca sa sintetizez in doua cuvinte.
Sincer, cred ca unii romani de-ai nostri ne fac de rusine mult mai mult decat majoritatea romilor.
charmelen
Postat pe 28 August 2013 17:34
ne bucuram ca ai invatat ceva din tot ce s-a spus pe aici !probabil ca te-ai lamurit si ca nu trebuie sa te placa toata lumea . cine te iubeste si te apreciaza o face pentru ce esti tu in interior , nu pentru nationalitatea ta ! iti dorim numai bine si fii fericita !
garbo_19362
Postat pe 1 Septembrie 2013 21:05
Ia concediu impreuna cu sotul tau veniti in tara si pune familia ta sa va stea alaturi cateva zile , si lumineaza-l aratai ospitalitatea ROMANILOR.
lllorena
Postat pe 13 Septembrie 2013 06:58
buna ideea , ce zici ??
garbo_19362
Postat pe 13 Septembrie 2013 14:28
te-ai mai gandit , cum mai este situatia ta ?VENITI de Craciun in tara!
garbo_19362
Postat pe 26 Septembrie 2013 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
1-sarbatori fericite,2-ce mai faceti?????? 2 De la: elisabeta_boia 27 Decembrie 2011 09:43
Din 1944 nu mai exista patriotism la romani?Pt ca se mananca ca cainii prin garduri 97 De la: xenaluptatoareainimoasa 5 Octombrie 2010 11:11
Minciuna,razbunarea,,rautatea aduce razboi intre oameni..pe Dreptatea,adevarul,,corectitudinea aduce pacea intre oameni,, 3 De la: luptatoareacurajoasa 28 Iulie 2010 16:00
consultant WELLNESS 10 De la: m_ada 29 Decembrie 2010 00:14
roxibia 1 De la: garbo122004 9 Ianuarie 2011 11:07
Setari Cookie-uri