29 iulie 2012 ultima batalie BASESCU CONTRA POPORUL ROMAN LA REFERENDUM

mi place s m vd n oglind. s cea mai frumoas adormit.

Tu nu prea vrei s nelegi...i io nu poc s vb alt lb. C tot nu nelegi.
Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 08:21
zau ca vreau sa inteleg... daca vad ceva scris mai neincalcit... dar chestia cu cafeaua, chiar n-am inteles-o... !!!
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 08:34
Eu tocmai mi-am facut a doua cafea . Adica beau una pentru mine si una pentru Axl. Acum ai inteles de ce ea nu bea?
Rotty
Postat pe 17 Iulie 2012 08:39
Dou variante:

1 Dac cafeaua te face s vb aa mult, prefer s dorm n picioare.
2 Cafeaua te face s vezi altfel lucrurile, mai ales dimi pi rcoari.

Io le vd la fel i seara i dimi...nu c n-a merge i io la Buzu, doar e n RO, dar o fac mai rar.
Tot auto_critic e.
Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 08:43
mama, ce de discutii arzatoare pe topicul asta!
sincer? eu sunt satula de ambele tabere si de modul de a "culege" voturi.
cri_cat
Postat pe 17 Iulie 2012 08:57
De la: Axl_R, la data 2012-07-17 08:43:12Dou variante:

1 Dac cafeaua te face s vb aa mult, prefer s dorm n picioare.
2 Cafeaua te face s vezi altfel lucrurile, mai ales dimi pi rcoari.

Io le vd la fel i seara i dimi...nu c n-a merge i io la Buzu, doar e n RO, dar o fac mai rar.
Tot auto_critic e.


culmea e, ca eu le-am vazut de aseara si fara cafea ! si daca dormi in picioare... cum te mai vezi in oglinda ca esti cea mai frumoasa adormita... ?
Rotty draga... si eu de unde sa stiu ca tu i-ai facut cafea si lui Axl... ca sa pot intelege chestia cu cafeaua... ? de aia nu inteleg eu mereu ce scrie Axl... ca baga in scris lucruri petrecute in trecut... discutii cu altii unde nu sunt de fata... sau ce-si aminteste dintr-o discutie chiar cu mine... dar pe care eu am uitat-o... ! dar fiecare cu stilul lui... apreciem toate stilurile chiar daca uneori se mai pierde rabdarea... ! hai... bucurati-va de cafea si de ziua care abia a incput... !!!
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 09:14
De la: cri_cat, la data 2012-07-17 08:57:46mama, ce de discutii arzatoare pe topicul asta!
sincer? eu sunt satula de ambele tabere si de modul de a "culege" voturi.


arzatoare... ? hm... nimic nu e mai arzator decat aerul de afara !!! deci sunt numai doua tabere.... eu credeam ca-s mai multe... !
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 09:20
doua in batalia pentru OS. unii oarecum "satui" ceilalti "infometati" si toti sustin sus si tare ca ca "vor binele poporului".
celelalte partide sunt gze care se agata, depinde de interese.
cri_cat
Postat pe 17 Iulie 2012 09:26
A prefera i a face...2 lucruri.
Poate-i aminteti cnd mi ddeai i tu mie sfaturi s ies pe strad, dac vreau s schimb ceva.
Io cred c schimbrile trebe fcute prima dat n cas, mai ales dac am i o oglind.

Dar s lsm!
Fiecare are un stil...

Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 09:27
De la: Axl_R, la data 2012-07-17 09:27:21A prefera i a face...2 lucruri.
Poate-i aminteti cnd mi ddeai i tu mie sfaturi s ies pe strad, dac vreau s schimb ceva.
Io cred c schimbrile trebe fcute prima dat n cas, mai ales dac am i o oglind.

Dar s lsm!
Fiecare are un stil...



vezi... mie de oglinda aia mi-e frica... !!!

poate ti-am spus asa... dar nu era ideea mea... era parca un manifest, daca nu ma-nsel ! aici nu se iese in strada sa se schimbe guvernul sau conducatorul, se iese ca sa vada conducatorii cat sunt de nemultumiti de anumite lucruri si in felul asta sa-i faca sa schimbe ceva. si se mai schimba. dar de schimbat, se poate schimba la casuta aia de votare. cine nu voteaza... nu influienteaza. asa ca sa nu vina dupa aia si sa spuna ca asta nu e bun sau celalt fura... ! aici nu se plateste mita ca sa votezi cu un anumit candidat. te mai pacalesc ei si cu vorbe frumoase si promisiuni de care uita.... dar in general se voteaza inteligent. asta nu inseamna ca vreau sa spun, ca la voi nu.... ! "impartirea" lui ana aseara, "ori sunt prosti ori nu voteaza... e puerila si nedreapta ! stiu ca pe voi nu va intereseaza cum e aici sau in alta parte... dar rezultatele ar trebui sa puna pe ganduri. asa cred eu ! eu sincer va doresc cat mai bine posibil. ar mai multe de spus... dar eu am incredere in voi... ! in fond... e vorba de viitorul vostru !
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 10:33
De la: cri_cat, la data 2012-07-17 09:26:33doua in batalia pentru OS. unii oarecum "satui" ceilalti "infometati" si toti sustin sus si tare ca ca "vor binele poporului".
celelalte partide sunt gze care se agata, depinde de interese.


asa rea e situatia... va bateti pentru os acuma... ??? glumesc ! nu stiu ce e ala "OS" ! las ca va descurcati voi pana la urma !!! dar mergeti sa votati.... in caz ca aveti pe cine, care sa mai schimbe ceva.
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 10:37
i io credeam c tu ai idei...sorry!

Restul, no comment.
Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2012 12:56
ei... mai am si eu, dar nu in orice domeniu... !!! mersi pentru incredere, totusi... ! si mai e o chestie... nu toata lumea le intelege ! la idei ma refer... !!!
barboneli
Postat pe 17 Iulie 2012 13:11
De la: b727ana, la data 2012-07-17 15:07:39barboneli, tata... Te'ar fi prins de minune meseria de avocat ;)
Si constat -fara uimire- ca anumiti oameni nu pot dialoga fara sa jigneasca... Poate ca mama e moarta, te'ai gandit la asta? In lipsa ei, am sa spun TACI oricui consider eu. Din cate am vazut, Q a stiut sa isi sustina singura pdv, si chiar daca a jignit si'a dat seama pana la urma ca e totul ok, n'a murit nimeni... Pe cand tu... te'ai trezit asa, la coffee sa jignesti oameni despre care nu stii absolut nimic...
La o anumita varsta, mintea joaca feste...si cofeina la fel...
Multumesc pentru floare... O sa i'o duc mamei... Cu tot cu "urarile" tale....


da, asa o fi cum zici tu... dar tin sa-ti amintesc ca ai tipat si ai jignit si ai avut obraznicia sa-i zici "taci" lui... nu conteaza, tot fara sa o cunosti sau sa stii ceva de dansa... !!! stai slab cu memoria si mai ales cu, stalpul din ochii tai... ! eu am folosit o... sa-i zicem vorba romaneasca cu "taci sa-i zici lui mata"... ca cam asa se spune la de-al de tine... ! mersi ptr. analiza psichologica... tu care la 26 de ani, stii si ce se intampla la varsta inaintata ! si eu, beau numai 1 cafea pe zi.....
barboneli
Postat pe 18 Iulie 2012 12:13
Nu v-ati plictisit de lupta asta politica, inutila, menita doar a va distrage atentia de la chestiunile cu adevarat serioase?
Nu mai bine vedem un film sau citim o carte, in loc sa stam cu ochii beliti la televizoare si sa ascultam tot felul de pulifrici care isi dau cu parerea?
anakin
Postat pe 18 Iulie 2012 12:46
Eiii, cldur mare i bere ieftin la halb, mai mult spum.
i lupt/m...

Axl_R
Postat pe 18 Iulie 2012 12:59
Mie mi-a plcut mult Look who's talking...i ce dac-i vechi?

Axl_R
Postat pe 18 Iulie 2012 13:37
De la: b727ana, la data 2012-07-18 13:22:52Da... Buna dimineata si voua.
Pacat ca nu puteti merge mai departe fara sa "carati" o discutie de acum 2 zile... :(


noi nu putem... ??? iar ai uitat,vorba ta... puteai sa "taci" ieri cand te-ai trezit sa-mi dai mie sfaturi cu cafeaua... ! asa caaa....
barboneli
Postat pe 18 Iulie 2012 13:51
bine pentru mine era si inainte... daca si ptr. tine e... OK !

si apropo de unele postari de pe aici... unele postate si de mine, cetatean strain... au un rol, zic eu, de... a face haz de necaz... !!! asta pentru cine n-a inteles... !!!! sper ca mai exista pe la voi "calitatea" asta....

si lui Anakin...

"Nu v-ati plictisit de lupta asta politica, inutila, menita doar a va distrage atentia de la chestiunile cu adevarat serioase?
Nu mai bine vedem un film sau citim o carte, in loc sa stam cu ochii beliti la televizoare si sa ascultam tot felul de pulifrici care isi dau cu parerea ?"

eu nu-mi... be... la tv, ca nu prind romania... si chiar daca as vrea s-o fac, tot nu se mai poate... de cad am avut 8 zile... dar de acord cu tine ! poate imi trimiti si mie o carte scrisa de tine... ca pe astea de aici si alea a lui Verdi... le-am citit deja ! mersi anticipat !
barboneli
Postat pe 18 Iulie 2012 14:15
ei... tot e bine ca a ramas negru ala focos in ei... !!!
barboneli
Postat pe 18 Iulie 2012 14:28
of, chiar m-am intristat.

acu merg sa scriu o carte despre BE***_ TV!
sa traduc?




ana, poate ai uitat sa pui naframa-n varf de bat
Eugenia_
Postat pe 18 Iulie 2012 14:31
De la: Eugenia_, la data 2012-07-18 14:31:44of, chiar m-am intristat.

ana, poate ai uitat sa pui naframa-n varf de bat

"acu merg sa scriu o carte despre BE***_ TV!
sa traduc?"



mie nu-mi trebuie traducere... !

barboneli
Postat pe 18 Iulie 2012 14:40
Napolitano, din pcate traducerile nu-s ca originalul.
Nu ajut de loc, fel mai ales mod. Modul de a fi.... la infinit.

Nu trebuie s te chinui cu nicio carte! Bag un c/p i un link.
Axl_R
Postat pe 18 Iulie 2012 14:57
eu voi merge la vot deoarece nu vreau sa castige referendumul Basescu....deci nu-l voi vota deoarece a taiat din pensia mamei si a tatalui, etc, etc...am mai multe motive sa nu-l votez.
caleidoscop
Postat pe 18 Iulie 2012 17:02
De la: anakin, la data 2012-07-18 12:46:13Nu v-ati plictisit de lupta asta politica, inutila, menita doar a va distrage atentia de la chestiunile cu adevarat serioase?
Nu mai bine vedem un film sau citim o carte, in loc sa stam cu ochii beliti la televizoare si sa ascultam tot felul de pulifrici care isi dau cu parerea?



BA DA!!!
din pacate nu avem nici o putere impotriva "creaturilor" care se afla in fruntea tarii....
oricine castiga,noi tot in mizerie o sa o ducem mult timp
LILO
Postat pe 18 Iulie 2012 17:51
ori o "melodea" pt sufletelele sensibile...


"la golondrina".
v-o ofer cu mult drag

http://www.youtube.com/watch?v=bUhwwGsMrkA&feature=related



si sa uitam de grijile provocate de politicieni

viata este atat de frumoasa...daca stim din ce unghi sa o privim
LILO
Postat pe 18 Iulie 2012 18:05
De la: LILO, la data 2012-07-18 18:05:14
viata este atat de frumoasa...daca stim din ce unghi sa o privim


cu courul in sus si cu capu' in jos.. adica invers daca o privim... o fi frumoasa.
Ignorati-ma pls, am avut o zi proasta.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 18:08
esti sigura ca astea sint problemele cele mai grave?
Eu ma intreb ce drak ma fac daca e sa ne intorcem vreodata in Ro nu ca nu sint bani in salariu, sau ca sint scolile proaste, sau ca e coruptie, sau ca te iau maidanezii de cour si iti dau tiganii in cap: ci pentru ca m-as kk pe mine de frica si sa facem o gripa in RO! Si asta nu din cauza medicilor, care sint f.buni - din cauza faptului ca altele sint prioritatile statului - nu medicamente, nu aparatura, nu conditii de internare, nu posibilitate de a mentine igiena minima intraspitaliceasca, nimic!
Da' pentru toata maculatura aia de mi se revarsa campaniile electorale din cutia postala, cum dreak de sint bani?!?
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 18:16
eu am dat de medici buni. Dar nu tineau ei loc de medicamente si aparatura medicala. Umblau gindacii printre fasele sterile, gauri in cearceaf... iar cind se spala pe jos putea de picai lesinat, in caz ca ai mai fi supravietuit altfel.... Am (prea) multe amintiri de genul asta.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2012 18:28

viata este atat de frumoasa...daca stim din ce unghi sa o privim


mutam unghiul lilo,...daca vrem...si o facem frumoasa
http://www.youtube.com/watch?v=A3yCcXgbKrE

nu m-a mai alintat nimeni...biscuitico
Eugenia_
Postat pe 18 Iulie 2012 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hellou 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:25
mai tine ti minte??? 21 De la: 5121968 1 Septembrie 2009 09:31
Pact cu mine insami 51 De la: sora_ilsi 23 Decembrie 2009 16:07
job in vacanta 1 De la: kidz000948 18 Mai 2011 10:04
ALERGIILE 56 De la: elisabeta_boia 15 Septembrie 2011 23:48
Setari Cookie-uri