Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite?

Sunt si eu de acord cu ceea ce a scris Bucur Mihaela Corina 1.Trec si eu printr-o situatie asemenatoare cu a ta.
garbo168107
Postat pe 10 Martie 2012 13:17
Draga Cleopatra,eu te-as sfatui mai bine privesti inainte si nu te mai uita inapoi oricit de mult l-ai iubit pt. ca in situatia descrisa si mai ales ca ti-a dovedit infidelitatea in timpul in care ati fost despartiti,consider ca nu este capabil de lucruri mari iar la capitolul constiinta sta foarte prost,dar din pacate parerea multor femei dezamagite de barbati este ca barbatii nu au principii deci o constiinta f. slaba.Eu nu vreau sa generalizez dar pe parcursul timpului ajung sa le dau dreptate,deci sa te inhami la o astfel de situatie si sa tragi mai mult singura greul,iar la sfirsit cind va trece credema nu vei avea nici o recunostinta doar vei ramine cu un gust amar al sacrificiului facut fara rost si nicio multumire.In zlele noastre intilnesti f. rar barbati in adevaratul sens al cuvintului si cu o maturirtate psihica.Constuiesteti o viata noua cu un om liber care nu-i bintuit de depresii si nemultumiri si care nu are copii din relatii anterioare,daca doresti fa-ti copii cu cel cu care doresti sa-ti construiesti o viata noua sau nu ,dar nu importa copii din relatii anterioare ,nu vei avea decit discutii,sacrificii si nicio recunostinta. Sint f. rare cazurile in care in astfel de situatii in care copii care vin intr-o relatie din partea unui barbat sa aiba recunostinta fata de mama vitrega.Consider ca ai nevoie de un barbat care sa-ti fie sprijin si care sa te iubeasca cu adevarat,sincer si sa-ti fie fidel.Nu te multumi cu jumatati de masura in viata,fii tare,mai selectiva si constuiesteti viata asa cum doresti cu multa fericire si bucurie priveste inainte!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mult succes si noroc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo255960
Postat pe 10 Martie 2012 14:40
De la: badeavirginia, la data 2012-03-10 10:17:57lCe te doare este dorul de farama ta de suflet pe care ti-a luat-o.Cere ajutor divin pentru a iti recupera ce ti se cuvine si a iti reintregi sufletul..Atitudinea lui fata de oameni se reflecta in cursul vietii lui foarte incarcata de evenimente nasoale.Asta e.Sunt o gramada.
Cu prietenie.
Namaste.
Virginia


Namaskar.
iar daca e datorie karmica, de unde stii ca asta a fost tot? N-as fi convinsa.
Cit timp mai simte nevoia sa il ajute, ar trebui sa o faca.
quasaria
Postat pe 10 Martie 2012 16:35
buna!
l-ai ajutat mult,ai facut ceea ce ti-a dictat inima,cred ca este cazul sa mai asculti si ratiunea.nu trebuie sa-ti para rau pentru ce ai facut,pentru ca sigur din toata povestea asta ai invatat mult si multe.si eu sunt o persoana care a ajutat si acum platesc(la propriu) .Cred ca a sosit momentul sa vina un sprijin si pentru noi sunt momente in care si noi avem nevoie de o mana puternica,care sa ne ridice si sa ne sustina! va pup
varuzza
Postat pe 10 Martie 2012 17:16
Virginia,ce dreptate ai,da,asa este.
garbo059722
Postat pe 10 Martie 2012 18:34

darkmaria,
Cum adica sa iti fure din casa? Ma duceam si ii spargeam toate geamurile, ii dadeam foc la cotetz, intram cu masina peste el in casa, sa vedem cum e cu pagubele colaterale....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2012 22:44
Daca ai ajuns asa sa vorbesti cu "cineva" ,cu oricine,numai sa poti sa respiri...du-te mancand pamantul..nu te mai uita in urma. Sfaturi pe pielea ta! Pai,o sa incerci sa "IL VINDECI" de depresie pana cand o vei lua razna .Te-a inselat,ii cresti copilul,il ajuti sa se echilibreze si categoric trebuie sa-l iei fooooaaaarte usor ,.Ca sa iti [pierzi increderea in tine ,cel putin pt un timp, a facut destule.Crede-ma..femeia, mai ales cea casatorita sau in pragul divortului..daca se leaga de un altul.. pune suflet..se daruieste...e oarba de dragoste ,iar cand devine mai sigura,mai increzatoare...calca stramb magarul ,,,ca ,deh, nu ai fost acolo sau erai bolnava,sau ai intrat la menopauza sau,sau,sau..Ei au bineinteles ,strict unul din cele trei explicatii. Totusi iti soune ca te iubeste. Nu banii tai l-au facut asa...ci caracterul lui. Nu te mai invinui,mergi mai departe,banuiesc ca esti tanara si inteleg ca si inteligenta.Nu te limita,asculta sfatul unei femei care nu vedea lumea decat prin ochii lui. Derutata fiind,probabil ai sa-ti spui ca EL E ALTFEL. NU e. Tu ai sa faci cum crezi tu...insa o rugaminte am CERCETEAZA_TI INIMA si vezi...tu ai vrut sa fie asa frumos si bine,tu ti-ai ocupat mintea si sufletul cu el..ca de te uiti atent indicii au fost,indicii care nu ti-au convenit dar te-ai autoconvins ca e asa cum spune el. Eu nu am ascultat un astfel de sfat...si au trecut anii si am ajuns in pragul nebuniei.EU depindeam financiar de el. Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a deschis ochii la timp chiar daca a fost un soc.Intreaba-ti si mintea si inima.Nu meriti sa te chinuiesti. nu vreau sa ai regrete .Am avut eu cat nu mai puteam duce si tot ii cautam scuze .Ti-e frica de singuratate. Probabil ,canva,la inceput ,te-a luat in brate frumos si ti-a lasat impresia ca te iubeste.Acum nu mai ai nimic din ce-a fost,,pe deasupra ai un filmulet cu o alta pe retina. Nu vezi? TU TE AGATI.FII tare, aduna-te si ia decizia care iti face tie bine.FII putin egoista.SA fie OK nu inseamna un " o sa fie bine " ORI E ACUM ORI NU VA FI NICIODATA>
garbo055920
Postat pe 10 Martie 2012 23:02
Si eu l-am ajutat financiar pe prietenul meu, k isi pierduse serviciul si se intretinea singur la bloc, dar pana intr-o zi cand am realizat k isi pierduse serviciul de puturos ce era, k statea numai pe banii parintilor, nu ii placea sa munceasca, eu cand am realizat asta il iubeam mult, dar a trebuit sa il las pentru k m-am gandit k daca e sa facem o familie trebuie sa ointretin numai eu, cu toata durerea ( il iubeam mult, era un tip cu un suflet enorm) a trebuit sa il las. La un an dupa ce ne-am despartit m-a sunat sa imi spuna k este foarte fericit si k tocmai cu o zi in urma se insurase, dar dupa 6 luni ( am inteles asta de la prietenii nostri comuni) a divortat, eu stiu de ce, pentru k ii place sa traiasca pe spinarea altuia si banuiesc k femeia lui si-a dat seama si l-a lasat. Asa k daca e sa ai un asemenea barbat si daca vrei asa ceva tre sa te gandesti k tu esti cea care va intretine familia si nu el, tu vei fi cocosul in casa. Succes si gandestete bine ce vrei sa alegi............
garbo1508
Postat pe 10 Martie 2012 23:21
mai draga daca inca il mai iubesti se merita sa lupti pentru el. Eu in locul tau as merge acolo unde el si as discuta cu el. Daca tot asa se comporta ca e indecis lasa-l in pace ca a lupta de una singura pentru nimic nu se merita. Ai si tu o viata si esti deosebita caci mi se pare ca esti o tipa care doreste sa faca sacrificii pentru persoana iubita. Dar gandeste-te ca ar trebui sa iei o decizie cu privire la viata ta, meriti si tu sa fii iubita nu doar sa iubesti de una singura. Si eu sunt genul tau ca intr-o relatie de iubire dau totul si merg pana la sacrificiu insa daca vad ca nu sunt apreciata si sunt luata drept de proasta renunt. Eu merg pe principiul totul sau nimic. Cand iubesc dau tot sufletul meu pana la un punct. Daca individul isi bate joc de sufletul meu ma retrag si eu in matca mea si mai subtire cu sacrificiile ca nu am pentru cine.
garbo038606
Postat pe 11 Martie 2012 00:17
altul e singurul si ultimul...?
garbo206643
Postat pe 11 Martie 2012 09:32
il iubesti, nu gluma! nu stiu daca merita investitia. intr o alta zi se va duce iar. si tu esti cea care vei suferi
.s au terminat barbatii?
garbo097841
Postat pe 11 Martie 2012 09:40
Din experienta personala, pot sa-ti recomand nu te implici in relatii cu oameni insurati, si cu copii!Cu cat te agati mai mult de o relatie nepotrivita, cu atat timpul trece, si din pacate in defavoarea ta!
Sper ca lumea nu s-a terminat si mai sunt si alti barbati! Cu siguranta vei gasi persoana potrivita!
Si apoi sunt atatea lucruri de facut si de vazut in viata asta, pe langa servici...!
Este frumos sa ajuti! Cu conditia sa o faci dezinteresat, fara sa ai asteptari si fara regrete, in caz ca persoana pe care o ajuti nu se poarta cum te-ai astepta tu!
garbo096607
Postat pe 11 Martie 2012 09:57
buna ziua Cleopatra.sunt alaturi de tine dar singurul sfat pe care pot sa ti l dau este sa renunti la ....domnul.PUNCT.nu te a meritat si nici nu te merita.ii place sa fie intretinut si nu stie sa se respecte decat pe el.ai o viata pe care trebuie sa ti o traiesti.acceptandu l in continuare nu faci decat sa renunti la a mai fi tu OM.mai sunt barbati.si poti ramane singura daca nu te merita niciunul.tu contezi mai mult decta toti barbatii de pe PAMANT.numai bine iti doresc.
garbo264877
Postat pe 11 Martie 2012 10:32
"Femeile pot plange si de fericire"!
Cred ca ti respunsese si chiar inainte de a posta pe forum, inainte de a afla si alte raspunsuri. dar, nu i rau! Ai aflat o multime de sfaturi care poate ti vor fi de ajutor. Nimic nu este mai important pt. o femeie decat a se simti LIBERA! Te ai complicat...ai irosit energie, iubire, bani! Cu ce te ai ales? Cu suferinta, dezamagire..! Cand ai vazut ca a aparut alta femeie la usa....! Aceasta era problema "depresiei" lui! Se vede ca ai fost si esti o femeie deosebita de moment ce te ai implicat intr o asemenea poveste...afacere cu banii tai, copilul lui(care n are nici o vina), familia lui...!
Ti a mancat banii si nu singur! Fugi cat poti de asemenea specimen! Nu stiu de ce femei f. bune gasesc asemenea "barbati". Ce sa ierti? Un ratat! Vrea independenta financiara ca sa nu depinda de nimeni. Omul stie ce vrea...tu nu ai priceput, ei se pricep uneori sa "ne ia mintile"!
Dar, ajunge draga Cleopatra! Revino ti si uita tot ce a tinut de el! Repeta ti ca meriti mult mai mult de la viata si visul ti se va implini! N ai ce sa regreti decat timpul irosit! Tu ai dat dar nu ai primit! Iubeste te mai mult, apreciaza te mai mult, cred ca esti o femeie cu un suflet mare!
Uita ce a fost, pt. toti mai exista o a doua seansa!
EL a fost o amintire urata! Ce a fost a trecut, important nu este trecutul, traieste in prezent si gandeste la viitor! Cu mult drag pt. tine!
craiova57
Postat pe 11 Martie 2012 14:23
Apreciez mult modul tau de gandire! Eu cred ca este cel corect! Si sfatul este foarte bun!
poate doare un pic, la inceput, dar in timp se va dovedi a fi alegerea inteleapta!
eciontu
Postat pe 11 Martie 2012 16:37
De la: quasaria, la data 2012-02-26 22:43:53il vrei?
Mai exact - INCA il mai vrei? Pe termen lung, nu pentru citeva zile - esti pregatita si hotarita sa il sustii financiar, sa il ajuti sa iasa din depesie, sa ii cresti copilul, sa ii accepti parintii care vor face parte din vata voastra in continuare, sa treci peste faptul ca te-a inselat...pe banii tai si sa treci peste incertitudinile lui?
Esti dispusa a lupti pentru amindoi - cel putin o perioada - fara sa primesti acum mare lucru inapoi? Shooting for the moon, cu alte cuvinte?

Daca nu... nu.
Raspunsul e la tine.
garbo239764
Postat pe 11 Martie 2012 21:10
Daca iubesti cu adevarat si ai posibilitate sa-l ajuti,si daca iti accepta ajutorul-ajutal Iubeste-l pe EL si pe copilul lui
garbo239764
Postat pe 11 Martie 2012 21:16
sa mergi mai departe asa ... pe el nu-l vei ajuta cu nimic! din contra, ai faci un mare deserviciu ... iar in ceea ce te priveste, te vei pierde si pe tine. Trebuie sa-l lasi liber, sa-l desprinzi de tine ... imi pare rau de experienta ta. stiu prin ce treci. curaj, oricat te doare desprinde-te inainte sa te pierzi si pe tine
greti
Postat pe 12 Martie 2012 14:09
buna am citit,am inteles ca-l urasti????asta NU ura te va 'ucide' asta chiar NU merita! sa urasti pe cineva este aproape o crima pt tine ,pt sanatatea ta.Te rog accepta ca o experienta totul si mergi mai departe. Gandeste-te ca 'fiecare sut in fund e un pas inainte pt tine'. Am iubit 3 barbati in viata mea acum sunt de a-l 4-lea,tot timpul am privit ca un sut, mi-a trebuit un timp sa-mi revin nu e usor si...iubirea vine cand nu te astepti! daca o lasi sa vina si te eliberezi de trecut! Fa-o esti puternica, de tine depinde!
emaktt
Postat pe 12 Martie 2012 19:29
De la: quasaria, la data 2012-02-26 22:43:53il vrei?
Mai exact - INCA il mai vrei? Pe termen lung, nu pentru citeva zile - esti pregatita si hotarita sa il sustii financiar, sa il ajuti sa iasa din depesie, sa ii cresti copilul, sa ii accepti parintii care vor face parte din vata voastra in continuare, sa treci peste faptul ca te-a inselat...pe banii tai si sa treci peste incertitudinile lui?
Esti dispusa a lupti pentru amindoi - cel putin o perioada - fara sa primesti acum mare lucru inapoi? Shooting for the moon, cu alte cuvinte?

Daca nu... nu.
Raspunsul e la tine.

In vremurile pe care le traim,sinucidere din dragoste !
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=sXwVNy16L40&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 12 Martie 2012 19:38
E asa usor sa vorbesti din afara lucrurilor. Barbati se prostitueaza mult mai usor decat femeile. Daca nu sunt misogini, au o doza mare de narcisism in ei. Nu-i cred pe cei care fac pe victimile. Mai mult, au atitudine, cred ca li se cuvine totul.
garbo009627
Postat pe 12 Martie 2012 21:59
Chiar daca am sa par putin deplasata am si eu o intrebare: acea EA care a sunat la usa cand tu erai pe punctul de a "renunta" la tot pentru el, cam cat castiga pe luna si ........de fapt asta e a doua intrebare........ cu cat contribuia la intretinerea lui. Ai incercat, doar de curiozitate, sa aflii aceste lucruri? Draga mea cred ca e cazul sa te asezi in fata oglinzii si sa iti pui niste intrebari. Care sunt acestea? Pai sa vedem:
1. oare asa procedeaza un barbat care are de intretinut un copil?
2. e oare relevant faptul ca a fost mereu "patron"?
3. vrei sa ai un sot sau "un patron" care daca nu e "patron" nu se poate cobora la a munci pentru a-si intretine familia asa ca mai bine cauta victime care sa il intretina?
4. daca era dragoste oare mai conta daca ar fi lucrat intr-o alta tara atata timp cat ar fi fost alaturi de tine? sau cred ca trebuie sa i-mi cer scuze..... domnul nu poate sa lucreze, nu suporta sa existe o scara ierarhica in capatul careia sa fie altcineva decat "maria sa patronul" adica EL.
Hai sa fim seriosi si realisti, treaba cu depresia este o gogorita mare cu care inmoaie inimile victimelor ca tine. In locul lui mi-ar fi rusin, e ca exist. Cu riscul de a fi prea dura, FATA DRAGA TREZIREA, ai prea multe de daruit dar ai gresit persoana. MAI CAUTA dar cu ochii deschisi caci atunci cand daruiesti mai trebuie sa si primesti altfel ajungi ca o fantana secata, nu vei mai avea nici lacrimi sa plangi de bucurie ca viata poate fi si frumoasa. SUCCES PE VIITOR !
roxana3377
Postat pe 13 Martie 2012 09:48
De la: garbo234941, la data 2012-03-10 11:51:00Dara mea,iti inteleg zbuciumul .Nu am inteles totusi daca primul sot al tau a fost roman sau strain din tara unde acum locuiesti.Stiu din experienta ca bine este ca si in alte tari sa ne luam parteneri de viata din aceea natie cu noi..De aceea pina la un punct sunt de acord cu ajutorul dat persoanei iubite.Insa daca nu primesti nimic de la el macar aprecierea ca ai facut mereu bine pt.el atunci te intreb de ce sa te mai intrebi tu acum de ce el face ceea ce face?Este logic ca nu-i deloc un om hotarit.Si tu nu ai putea (parerea mea) sa te distrugi pt.un om nehotarit.Si inca ceva timpul nu le mai rezolva deloc acum daca l-am lasa asa sa treaca.De noi depinde daca ne trezim sau nu.Eu iti doresc din tot sufletul sa te aduni si sa te gindesti deja la tine si viitorul tau.Te pup si bafta.Daca vrei sa-mi scrii personal adresa mea este:m.31elena@yahoo.com si traiesc de multi in alta tara casatorita cu un barbat de aici.

Si viata trece,cine descurca ițele
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=1pOjcAiMZO4&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 13 Martie 2012 14:01
De la: garbo009627, la data 2012-03-12 21:59:54E asa usor sa vorbesti din afara lucrurilor. Barbati se prostitueaza mult mai usor decat femeile. Daca nu sunt misogini, au o doza mare de narcisism in ei. Nu-i cred pe cei care fac pe victimile. Mai mult, au atitudine, cred ca li se cuvine totul.

Prefacatoria este mai grea decit minciuna,in ultimul timp au aparut in Romania niste greci care se dau loviți ca au avut bani ,ca au facut afaceri si au pierdut tot,se cupleaza cu diverse femei de moravuri usoare si impreuna smecheresc lumea.Au adoptat metoda italienilor care veneau prin Romnia prin 1992-1995 care se dadeau indragostiti si purtau femeile in Italia la prostitutie.Grecii inchiriaza locuinte ,dau un acont si dupa aceia refuza sa mai achite chiria si consumul de utilitati ,gaze,lumina,ajungi sa le platesti tu sa scapi de ei.Asa ca femeile sa fie atente ca sunt multi sarlatani prefacuti care adulmeca cite una ca are niste bani si o ruineaza.
http://www.youtube.com/watch?v=fpC4olmZHLU
VOIAJOR
Postat pe 13 Martie 2012 14:20
Am stat de vorba cu multi barbati batrani si urati care au relatii cu femei tinere si frumoase. Ei stiu ca ele stau cu ei pentru bani. Niciunul nu e atat de prost incat sa creada ca ele sunt indragostite de ei, insa e ca si cum s-ar duce la teatru. Platesti un bilet ca sa auzi si sa vezi ceea ce iti doresti. Ajutorul financiar acordat femeilor mai tinere reprezinta suma in schimbul careia ei obtin ceea ce isi doresc.
Viata este prea scurta. Singurul lucru care ar trebui sa ne preocupe este fericirea personala. La sfarsit trebuie sa putem pleca din lumea asta fara prea multe regrete. Trebuie sa traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima.
Fa ceea ce te face pe tine fericita! Nu conteaza ce zice lumea. Nu e important sa faci mereu ceea ce trebuie din punct de vedere moral. Tu esti cea mai importanta persoana din lume. Ai gria de tine, de fericirea ta. Daca ai fi fost fericita intretinandu-l ca pana acum, nu ai mai fi postat aici. Am dreptate?
sara_gh
Postat pe 13 Martie 2012 15:38
Am citit poveste ta si am ramas impresionat de ea , fapt pentru care m-am hotarat ra raspund la topic : Am citit ce au scris doamnele si am obsrevat ca ti-au dat sfaturi suficiente , si destul de bune chiar daca unele sunt dure dar ele o fac din simpatie si compasiune . Singurul lucru care nu sa comentat suficient este "IUBIREA FATA DE EL" si iti pot spune ca ceia ce ai facut pentru el nu stiu daca a meritat insa probabil asa ai crezut tu ca este bine la momentul respectiv . Trebuie stiut ca iubirea este ca o floare care daca nu este intretinuta de ambele parti ea se ofileste si moare treptat . Asa ca fi puternica si priveste inainte , urmeaza-ti drumul si nu descuraja . Traeste clipa cat ai timp si nu iti mai fa complexe , ca toate vor veni de la sine .! SUCCES si fruntea sus . Cu mult respect !
Mirajmitu
Postat pe 13 Martie 2012 23:14
Draga Cleopatra,sa nu-ti para rau pt. ce ai fost in stare sa faci,tot ce-ai daruit vei primi inapoi inzecit sau imiit,asa fuctioneza Legea Rezonantei in Univers,tu esti un suflet ales,intelept,plin de iubire ,de lumina si-ti place armonia si daruirea totala esti conform devizei:"tot ori nimic".Creatorul suprem ,te va rasplati pt. sufletul tau bogate si faptele tale frumoase care au expresia vie a iubirii adevarate pe care ai daruito,ca din partea celui careia ia fost adresata nu ai primit recunostinta si profund respect,nu tu esti de vina,sufletul lui nu are evolutie spirituala si nu a inteles niciodata ce inseamna sa iubesti cu adevarat.Nu-l uri ,ura este un sentiment care face parte din energia negativa,urind cobori vibratia ta energetica pozitiva in energia joasa si aceasta te macina te distruge sufleteste fara sa -ti dai seama.Mai bine incearca sa uiti si sterge din minte acest episod,trimite la plimbare aceste ginduri.Tu vei gasi ce doresti,roagate,mediteaza,vizualizeaza,prototipul ideal al barbatului care doresti sa te iubeasca.Mult succes!!!!
garbo255960
Postat pe 14 Martie 2012 01:02
garbo255960
Sunt de acord cu tine deoarece traiesc aceasta drama: am primit 2 copii de la actualul sot. Desi muncesc cot la cot cu el pentru intretinerea lor (scoli, bani, haine, distractie, etc) sunt privita cumva ca o anexa, o obligatie in plus, desi in proportie de 80% banii ii aduc eu.
Parerea mea este ca si "paronatul" lui a fost un moft... Cred ca habar nu avea sa faca afaceri... Cum sa pierzi toti banii? Sunt minciuni... Te-a dus!
Din nefericire chiar stiu ce spun... Sa nu-l regreti nici macar un minut ca nu merita, sa nu-ti fie mila nici de el nici de copii (desi ei nu au nici o vina) deoarece te vor manca de vie!
Numai bine!
getat
Postat pe 14 Martie 2012 02:03
Acum se gasesc foarte multe la ce inseama iubirea , definitii despre dragoste ,declaratii si poezii de iubire si dragoste , unii zic ca iubirea e de mai multe feluri,altii contrazic ,cum iti dai seama ce inseamna a forma un cuplu care merita ,atat astral - compatibilitate - in toate domeniile ( mai ales cea de sex )un amor cu satisfactie la amandoi ,vine de la sine , atat iertarea cat si decizia ,pe care nu-iti mai trebuie sa gasesti diferite alte optiuni prin termen de comapartie de la altii ,fiecare om avem cateodata refulari care ne aduce depresie - dar prin sinceritate ,comunicare ,vorbe dulci si multe alte dovezi de ajutor intre voi - iti revii - iar atunci iti atragi partenerul pentru ca i-ai castigat increderea , asta numai atunci cand este iubire din partea la amandoi ,,cand este numai dintr-o parte,---vine de la sine si despartirea ---nefiind soarta ta ,..lupta va fi in zadar iar tu iti pierzi anii tinertii sacrificandu-te ptr cineva care nu te merita ! Dar in acelas timp trebuie sa admiti situatia, chiar de nu se merita, ptr a putea gasii solutii , atat incat nici tu nici el sa aveti remuscari ptr a merge mai departe si a gasi omul potrivit Viata e facuta petru a fi in doi ,...! Eu de ex, sunt divortata de 15 ani , si tot nu ma leg la cap ,daca nu se merita ! Incercari am avut de tot felul dar am luptat cu ele ,cateodata numai prin rugaciuni scurte,imi dadeam seama . dar cel ce este incercat ,niciodata sa nu uite de Bunul Dumnezeu ,se zice ca sunt mai aproape de EL ,uneori incercarea este ca o lectie de viata ce trebuie tinut cont de ea!
garbo_947
Postat pe 17 Martie 2012 15:18
Nu , fostul sot a fost tot roman.
Cleopatra2010
Postat pe 3 Aprilie 2012 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
farmece 27 De la: ratuscaceaurata 30 Iulie 2011 08:57
Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie 474 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:45
CE FACI CAND ESTI CASATORITA SI .... 30 De la: floare_cu_colti 17 Noiembrie 2010 12:32
nu stiu daca sa continui sau nu 53 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 16:49
sentimente ascunse 2 De la: Alexxandra 9 Martie 2010 18:41
Setari Cookie-uri