o sufoc

miam facut de curand o prietena la inceput a fost frumos dar totul a inceput sa cam scartaie din simplu fapt ca eu sunt mai afectiv . mai dragastos cu ea nu stiu ce sai fac , ea ca persoana nu e de lasat
imi inspira incredere,liniste ceea ce e foarte important intro relatie.
nu stiu ce sa fac la inceput ii era ei prea frica nui venea sa creada acum imi este mie frica sa nu o pierd am inceput sa tin la ea.. nu stiu ce sa fac
daca o iau in brate sa o sarut sau sa o mangai
imi zice sa nu o stresez ca nu are chef de dastea sau gaseste scuze
alexinio1987
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:53
ti-e frica s-o sufoci..?
ai incredere in tine bre..
roby_cado
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:54
pai cum sa nu-i fie frica...si rusine...sa afle toata lumea ca nu sunteti heterosexuale.... .
dor72_
Postat pe 1 Septembrie 2011 16:02
Alexinio..daca esti de gen masculin..schimba-ti repede avatarul!!Ce avatar ai acum e ptr. fete..sau daca esti fata ,nu mai scrie"dragastos,afectuos" ci "dragastoasa,afectuoasa"...
Poate nu te place,daca te-ar placea ti-ar cere ea s-o imbratisezi,s-o "sufoci"..n-ar deranja-o..be chiar i-ar placea!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Septembrie 2011 01:00
daca ti-e frica sa n-o sufoci, atunci sugrum-o ... efectul e cam acelasi... tehnica e alta....
oricum, de ce ti-e frica nu scapi!
si dupa cum descrii ca n-are chef de din alea ... eu zic sa fii mai autoritar/a (ai genul cam neclar!) ca nu e dupa ea!!! si sa-i intre in cap clar si pentru totdeauna ca fiind prietena ta, trebuie musai sa faca ce vrei tu si cand vrei tu!!!

apropos, tu ti-ai facut o prietena, dar ea stie lucrul asta? sau ea inca nu stie ca e prietena ta? ca asa s-ar explica comportamentul pe care il are fatza de tine...
alfheim
Postat pe 2 Septembrie 2011 10:47
alf..

chestia cu sugrumatu' nu e ok,pe net bantuie o gramada de nelinistiti periculosi,mai dai idei cuiva,Doamne fereste...
aberati si voi mai cu gratie,maica..
iasomia
Postat pe 2 Septembrie 2011 10:51
oricum, de ce ti-e frica nu scapi!

de asta, poti fi sigur!
cum nici de gura ta nu prea poate lumea sa scape!
ce zici de un ,marturisesc,2,3,4,
RAC_RODI_CA
Postat pe 2 Septembrie 2011 11:37
si eu, tot n-am inteles care e intrebarea... ???? daca e ! sau te intereseaza un sfat juridic in cazul ca te ti de cuvant ?
barboneli
Postat pe 3 Septembrie 2011 06:57
eu te sfatuiesc s-o trimiti la plimbare . e clar ca nu are prea multe sentimente pt tine, te respinge, nu vezi ??? daca nu are chef de..."d'astea" de ce are chef ??? sunt fete, femei care isi dorec "d'astea" dar nu au norocul ei...
da-i pasi liberi si cauta-ti o fata pe sufletul si compatibilitatile tale !!!!
maura_raicu
Postat pe 3 Septembrie 2011 10:46
si tu rodicutza? si tu ai de marturisit?
pai atunci ori marturiseshte in topicul ala ori pune si tu de-un topic nou cu marturisesc. pentru mine nu e nici o problema...
fireshte, aici oricine poate marturisi orice si oricum!

gura mea... ai tu ceva anume cu ea? sau pentru ea? vreo proteza? vreun calush sau alte celea?


foaie verde loboda, gura lumi-i sloboda!
alfheim
Postat pe 3 Septembrie 2011 10:51
Cel mai potrivit raspuns pentru problema ta ar fi ca .. "she's not that into you".. Mai pe romaneste.. nu te place chiar asa tare. Sau ma rog.. poate asa o fi ea.. mai rece. Tatoneaza si tu un pic terenul. Incearca sa fi un pic mai rece si dupa te apropii treptat..
Succes!
Elena_A87
Postat pe 4 Septembrie 2011 20:11
De la: alexinio1987, la data 2011-09-01 15:53:20miam facut de curand o prietena la inceput a fost frumos dar totul a inceput sa cam scartaie din simplu fapt ca eu sunt mai afectiv . mai dragastos cu ea nu stiu ce sai fac , ea ca persoana nu e de lasat
imi inspira incredere,liniste ceea ce e foarte important intro relatie.
nu stiu ce sa fac la inceput ii era ei prea frica nui venea sa creada acum imi este mie frica sa nu o pierd am inceput sa tin la ea.. nu stiu ce sa fac
daca o iau in brate sa o sarut sau sa o mangai
imi zice sa nu o stresez ca nu are chef de dastea sau gaseste scuze



asta e semn clar ca nu te place sau nu simte la fel ca tine. in mod sigur. mai bine te desparti decit sa suferi mai tirziu. Vorbeste deschis cu ea si cere-i sa fie sincera cu tine
lusel
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:17
Ciudate raspunsuri mai ales cel cu sugrumarea ......dar cu siguranta fetei nu ii esti drag poate daca ii cumperi o floare o duci la un club o sa ii placi mai mult si poate cine stie o sa inceapa sa ii placa si de astea. conteaza sa sti sa te apropii de o fata sa o admiri sa ii apreciezi tinuta sa ii spui ca e simpatica sa vada emotia din vocea si privirile tale.
_blondyna
Postat pe 6 Septembrie 2011 02:54
De gramatica ai auzit? Numai exista cratime in limba romana ? Dragastosule , eu cred ca o sufoci cu impresionantele tale cunostinte de limba romana ! In cazul asta ii dau dreotate ei !!!
garbo174849
Postat pe 6 Septembrie 2011 18:18
Ar trebui sa mai ai un pic de rabdare. Parerea mea, ea este inca speriata si nu de ajuns de "prinsa", in plus bag de seama ca ai dreptate, tinzi sa o sufoci. Lasa-i un pic de....libertate. Lasa-o pe ea sa ceara imbratisari, sarutari....Rabdare, las-o un pic mai moale.
zack
Postat pe 8 Septembrie 2011 17:59
cum s/o lase mai moale daca i s/o fi intarind omului ?
elodia
Postat pe 8 Septembrie 2011 18:05
ii da un bobarnac
Eugenia69
Postat pe 8 Septembrie 2011 18:10
De la: elodia, la data 2011-09-08 18:05:01cum s/o lase mai moale daca i s/o fi intarind omului ?


Elodio, numai la prostii te gandesti. Nu la aia ma refeream
zack
Postat pe 9 Septembrie 2011 15:54
Zack?Cum s-o lase mai ..moale?Bine-a zis Elodia..!Cel mai bine e cand se intareste!! Poti intreba pe oricine..si v-a raspunde ca Elodia,ca mine..
Si nu s-ar mai simti .sufocata,ci iubita!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:03
De la: roby_cado, la data 2011-09-01 15:54:57ti-e frica s-o sufoci..?
ai incredere in tine bre..


asa, asa. sa persevereze. cand vrei, poti
si_totusi
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:06
De la: elisabeta_boia, la data 2011-09-09 22:03:28Zack?Cum s-o lase mai ..moale?Bine-a zis Elodia..!Cel mai bine e cand se intareste!! Poti intreba pe oricine..si v-a raspunde ca Elodia,ca mine..
Si nu s-ar mai simti .sufocata,ci iubita!!


De acord cu voi, amandoua. Dar cred ca baiatul se vaita aici ca i se intareste degeaba. Nu toate gandesc ca voi doua. Altfel nu s-ar mai fi vaitat la lume.
zack
Postat pe 11 Septembrie 2011 09:49
De la: _blondyna, la data 2011-09-06 02:54:35 Ciudate raspunsuri mai ales cel cu sugrumarea ......dar cu siguranta fetei nu ii esti drag poate daca ii cumperi o floare o duci la un club o sa ii placi mai mult si poate cine stie o sa inceapa sa ii placa si de astea. conteaza sa sti sa te apropii de o fata sa o admiri sa ii apreciezi tinuta sa ii spui ca e simpatica sa vada emotia din vocea si privirile tale.



blondo, nu cumva asta o fi avocatzoiul tau?
dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 10:43
mda... ca in bancurile cu Alinutza.... Daca iti spune femeia sa o lasi ca n-are chef de d'astea, sufoc-o si tu mai tirziu, cind o avea chef.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2011 00:26
CAUTA O FATA CARE TE ACCEPTA ASA CUM ESTI SUFOCANT CA MAI TARZIU VEI PLANGE SI DEGEABA ............... EU AM TRECUT PRIN ASA SITUATIE SI DACA NU ALEGEAM CORECT CRED CA MA SINUCIDEAM( poate........ ) AI MARE GRIJA CA SUNT MULTE FETE CARE ISI CAUTA IUBIREA....... ......... SAU DACA TE IUBESTE CU ADEVARA T SI ITI EXPRIMI SENTIMENTELE O SA VEZI O SCHIMBARE DACA NU FUGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIDA FUGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII SA AI SPUI LA IEPURE CAND ALERGI PE LANGA EL PUTUROSULE............. ADICA SA AI CEVA 120 DE km/h.......................
florinelciucar
Postat pe 15 Septembrie 2011 19:40
florinel, daca te mai bantuie gandul suicidului, scrie/mi in privat, vand funie de ceapa
elodia
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:56
zgarcito...o pomana nu faci....
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:06
""AI MARE GRIJA CA SUNT MULTE FETE CARE ISI CAUTA IUBIREA"""

vezi cum fugi mai repede ...
cricat
Postat pe 16 Septembrie 2011 12:50


ale...esti...el sau ...ea....cam la deruta avatarul

http://youtu.be/ngrRvY0TX1Y

uite...pt.inspiratie
sunsset
Postat pe 16 Septembrie 2011 13:47
unde nu se molipseste si barbatu-meu de sofocare de-asta... Eu as castiga..yesss,dar voi ati pierde..nu as mai sta pe Garbo.. M-as lasa sufocataaa...asa va sufoc eu pe voi..cu ..comentarii...si de trebuie si de nu trebuie...
Cum se "IA' sofocarea???Prin stranut?Prin atingere?Prin contact?Prin scrisori? Prin net?Prin corespondenta?PrinCE???
elisabeta_boia
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:31
De la: alfheim, la data 2011-09-02 10:47:12
apropos, tu ti-ai facut o prietena, dar ea stie lucrul asta? sau ea inca nu stie ca e prietena ta? ca asa s-ar explica comportamentul pe care il are fatza de tine...




punct ochit ,punct lovit ! cred ca asta este motivul!
melania33
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SINGURATATE IN DOI 10 De la: pik_nik 24 Septembrie 2009 10:38
cum sa pun capat relatiei??? 13 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:41
Cum sa-mi recapat increderea in mine? 69 De la: garbo064415 25 Noiembrie 2012 12:47
ce sa fac?e doar o faza sau nu o mearga? 25 De la: bulish 14 Martie 2013 17:14
Cum sa imi dau seama... 5 De la: thrillia 19 Decembrie 2010 21:43
Setari Cookie-uri