Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ...

De la: Axl_22, la data 2011-12-04 10:59:22 Betty, nu-mi mprumui sou', toamna? Promit c n decembrie l dau napoi!


deci pe mine nu ma vrei... cu imprumut... ha ???
barboneli
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:18
Pe tine te vreu di tt!
Axl_22
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:27
De la: eu_geminy, la data 2011-12-04 12:10:56si un deget in nas, me...
:))


haide mah geminy... dar de picioare nu zici nimic... ??? oare de ce Dumnezeu nu le-a facut pe toate la fel... !!! nu mai aveau barbatii dupa ce sa tanjeasca... !
barboneli
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:28
Adam si Eva au fost izgonitzi din Rai tocmai pentru ca au pohtit la fructul interzis! asa ca nu mai regreta vezi de drumul tau si el de al lui,asa-i corect.Aaaaaaa si nu uita,nu iti vei putea construi fericirea ta pe nefericirea altora!totul in viatza se plateste...
garbo173229
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:30
Eu iti spun ca niciodata nu-i prea tarziu sa-ti gasesti perechea porivita,si ce daca l-ai cunoscut numai acum,nu ai nici o vina ca te-ai indragostit de el de-abia acum.
Sfatul meu:daca si el te iubeste la fel ca tine,accepta-l chiar daca esti "cea care te interferezi intre ei",in dragoste este ca si in razboi-nu conteaza cum ajungi la inima persoanei iubite,conteaza ca te iubeste si ca vrea sa fie impreuna cu tine,si trecutul este trecut-acolo sa ramina,doar prezentul si viitorul conteaza de acum pentru voi,chiar nu are nici o importanta prin ce metoda machiavelica ajungi la el! Mult noroc,ti-o spun din proprie experienta,m-am folosit de un barbat ca sa-l atrag pe un altul,daca nu am reusit niccum sa-l fac sa-si dea sentimentele pe fata,am reusit cu aceasta metoda,chiar daca am avut numai de suferit si fizic si psihic in urma relatiei mele cu barbatul folosit,...dar a meritat,crede-ma-ma iubeste si-l iubesc si s-a terminat cu bine ....poti si tu....
garbo162553
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:35
De la: barboneli, la data 2011-12-04 14:28:08
haide mah geminy... dar de picioare nu zici nimic... ??? oare de ce Dumnezeu nu le-a facut pe toate la fel... !!! nu mai aveau barbatii dupa ce sa tanjeasca... !


barbo, ce sa zic,...
mi-ai prins punctul slab.
paiiii... nu zic de picioare,
ca am lipici la ele.
curat fetish...:P

dar sigur, depinde si ale cui picioare...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:38
wow!!! suna a calcul meschin si deliberat ce spui tu aici
si cred ca "metodele" machiavelice sunt foarte departe de ideea de iubire
dar, ce stiu eu? nu-s atat de fina incat sa pricep subtilitati de-astea
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:39
si cand am adus eu vestea ca s-a concluzionat ca dragostea e o boala, un soi de nebunie...
panty_C
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:47
nu dragostea e bolnava, corinus (desi mai sunt cazuri cand devine o obsesie), ci oamenii sunt bolnavi
parerea mea...
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:50
pai nici nu zice ca dragostea e bolnava - ci ca e o boala, grava pentru unii - si e logic pentru ca labilitatea emotionala, psihica duce la deraieri
panty_C
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:05
sau obsesia sustinuta, care da in patologic, you know what I mean
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:07
De la: elisavuri, la data 2011-12-02 10:31:24pentru unii oameni viata este plina de regrete...
Nu inteleg chiar nu au mai ramas barbati liberi ca sa va bagati acolo unde e caldut si pregatit locul?

Da o fi o persoana potrivita pentru tine nici nu se pune la indoiala, si stii de ce? ... pentru ca o alta FEMEIE la facut asa sa fie si acesta este meritul ei si nu al tau. (e foarte grea aceasta munca)
Nu poti fi fericita cu pretul de a neferici pe altcineva.

Sper sa gasesti singura raspuns in aceasta situatie ...
corinuta123
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:09
De la: michelle_, la data 2011-12-04 14:05:34ge, ti-ai gasit un toy?
rectific! un nou toy?


a gasi, in acceptul meu, reprezinta un castig...
deci... ce castig?...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:16
De la: elisavuri, la data 2011-12-02 10:31:24pentru unii oameni viata este plina de regrete...
Nu inteleg chiar nu au mai ramas barbati liberi ca sa va bagati acolo unde e caldut si pregatit locul?

Da o fi o persoana potrivita pentru tine nici nu se pune la indoiala, si stii de ce? ... pentru ca o alta FEMEIE la facut asa sa fie si acesta este meritul ei si nu al tau. (e foarte grea aceasta munca)
Nu poti fi fericita cu pretul de a neferici pe altcineva.

Sper sa gasesti singura raspuns in aceasta situatie ...



Nu intelegi cum "chiar nu au mai ramas barbati liberi?", eu iti spun ca am incercat ani de zile prin toate mijloacele sa cunosc unul normal si nu am reusit. Am dat doar peste curvari, impotenti si profitori. Si crede-ma ca nu-s nici urata, nici proasta. Dupa o anumita varsta am impresia ca chiar nu ii mai gasesti. Nu am vrut nici sa "ma incurc" cu barbati insurati, dar uite ca asta ma face sa raman singura multa vreme.
corinuta123
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:17
corinutza...

daca erau si impotenti,
s-ar putea sa nu fi fost chiar vina lor...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:21
nu esti singura careea i se intampla acest lucru,DAR tu trebuie sa stii k nu e bine sa/ti cladesti fericirea pe nefericire alteia si dk il iubesti gandeste/te k de fapt ai aparut in viata sufletuluin tau pereche pt ai aduce un echilibru in viata,iubeste dar nu rani pe nimeni,ceea ce ne este dat sa fie al nostru va fi,dar nu noi hotaram asta,noroc si multa cumpatare.
salvyna_g
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:21
De la: eu_geminy, la data 2011-12-04 15:21:05corinutza...

daca erau si impotenti,
s-ar putea sa nu fi fost chiar vina lor...:D
=))


Erau impotenti cu acte in regula, sub tratamente medicamentoase. Am avut si rabdare multa, prea multa ar zice unii...
corinuta123
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:29
Buna,

Exact asa mi s-a intamplat si mie
Ma face fericita chiar daca in viata lui e altcineva, ma simt iubita asa cum nu am fost niciodata
Daca tu simti ca vrei sa fi cu el, de ce nu o faci....eu cred ca dragostea nu are bariere, sa lasam pe cei care arunca cu pietre...pentru ca nu traiesc ei in povestea ta...doar D-zeu ne va pedepsi...
Tu fa ce simti...si eu ...mi-a luat mult sa ma hotarasc sa fiu cu el desi era casatorit...dar dragostea lui pe care mi-a demonstrat-o cu adevarat...acum traiesc o poveste de iubire ff frumoasa...


daca te-ar iubi cu adevarat,ar divorta din relatia pe care n u o doreste si ar fi doar cu tine...casatoria nu e o condamnare pe viata!....nimeni nu te poate tine cu forta intr-o relatie,nici o hartie nici un ceremonial,NIMIC !!!!!!!!!!
Nu sotia il tine legat,ci el face o scuza din asta pentru a motiva felul relatiei voastre!

pentru el esti doar o relatie pasagera, probabil una din alte multele din viata lui....si asa vei ramane peste un timp, mai scurt sau mai lung, cand o va intalni pe urmatoarea "mare dragoste", cu care va avea o alta relatie, careia ii va demonstra dragostea lui nemarginita....atunci vei realiza ca ai pierdut aiurea o perioada frumoasa din viata ta ,pe care o puteai trai alaturi de cineva care sa te iubeasca cu adevarat si care sa-si doreasca o relatie cu tine, nu doar o aventura cu nopti fierbinti si zile reci si pustii....

N-as vrea sa fiu in pielea ta de sarbatori, cand el isi va tine in brate sotia "pe care nu o vrea dar nici nu o lasa!", in timp ce tu vei astepta un telefon dat pe furis sau o jumatate de ora furata din timpul de cumparaturi de ultim moment....e frustant,nu?!?

cea ce traiesti tu nu e nici pe departe iubire,e doar o pasiune care te va distruge sufleteste si vei realiza asta cand va fi prea tarziu....iubirea ...e un cuvant spus mult prea usor....iubirea implica mult mai mult,nu doar tavaleli la repezeala,clipe furate si vorbe goale...
stii ce ti-as dori?....sa traiesti macar o zi in pielea sotiei lui,apoi sa vorbim....

nu ma astept ca ceea ce ti-am scris sa schimbe cu ceva ceea ce faci sau crezi,,sper doar ca atunci cand vei ajunge peste niste ani sa regreti ce ai facut cu viata ta, sau poate chiar sa platesti pentru suferinta pe care o provoci altei femei acum,sa iti amintesti ca cineva ti-a spus finalul povestii tale, cu mult timp inainte.
neira2
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:31
De la: corinuta123, la data 2011-12-04 15:29:57
De la: eu_geminy, la data 2011-12-04 15:21:05corinutza...

daca erau si impotenti,
s-ar putea sa nu fi fost chiar vina lor...:D
=))


Erau impotenti cu acte in regula, sub tratamente medicamentoase. Am avut si rabdare multa, prea multa ar zice unii...


lol...
zi sa mori tu ca le-ai vazut actele de "impotenti"!...:))
fiindca altele s-ar putea sa nu zica la fel, despre "impotentii" despre care zici...

dar bine, sa zicem ca ai dreptate.
si cine-i de vina pentru alegerile tale?...
dar pentru "rabdarea" ta (ce "sacrificii" oi fi facut in timpul asta, numai tu stii:P)....
ei?!...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:50
Niciodata nu este prea tirziu.
Si ca sa iti dovedesc ca nu sunt numai niste vorbe goale,fa-ti timp si citeste-mi insemnarile de pe blogul meu.
Vei descoperi ca am dreptate.
Singura conditie e sa sti ce vrei si ce iti doresti.
garbo003635
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:56
reyya iti multumesc pentru corectare si explicare,
sa fie doar asta toata greseala vietii mele

" tin sa precizez ca nimeni nu ar trebui sa fie atras de succesul altcuiva , nu generaliza ..mai sunt unele care fac cariera , bani , prestigiul chiar prin ele si nu prin altcineva ."

Eu am facut o generalizare in toata faza scrisa mai sus ... pentru ca sunt femei intre femei.
Cat despre cele care fac cariera, bani si ...
la sigur ca sunt nici nu am negat acest lucru, insa aceste femei au alte idealuri si mai rar ajung sa-si caute iubirea la un barbat deja insurat.
elisavuri
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:26
E interesant si instructiv ce citesc pe aici,si ma ajuta sa vad cum vad si altii viata in doi
....cum zicea Michelle mult inteligent ar fi sa vezi o relatie asa cum e,sa dai spatiu la cel de langa tine si sa fi atent si la nevoile lui,nu numai ale tale...oricum eu vad si un pic de egoism in cel priveste ...ar trebui sa fi respectat dorinta ta de a va desparti...oricum din ce am inteles nu are de gand sa-si lase nevasta....dragoste sau nu,in general barbatii vor sa posede acel ceva...tu esti acel ceva...
tamelly
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:29
De la: eu_geminy, la data 2011-12-03 20:13:34
De la: elisavuri, la data 2011-12-03 16:17:57
cate cuvinte de lauda am primit, toate pietrele le tin pentru mine
V-as vedea pe voi in locul la celei care e acasa si crede ca are un sot care o iubeste si fidel, ca daca e atat de rau ACASA nu ar sta la fundul ei.
...dar de mult ar lasa si si-ar cauta linistea si fericirea in "DRAGOSTEA CEA TARZIE".

... poate domnul a intrat in varsta 40-45 ani si ca vrea sa-si demonstreze ca a mai ramas ceva din barbatul de altadata ... mai trec vreo cativa ani si daca nu se intampla ca el sa plece de langa "rau" tu ce vei face?... plange ca si altele ca cel mai greu este atunci ca sarbatorile le petreci de una singura.
Daca iti convine sa fii nr.2 de ce nu traieste-ti povestea, sentimentele si dragostea acum.

Mama ei de vina las-o nu mai umbla la ea ca incurca tare
Succes!


mey elisavuri...
eu prostii am ales sa fac toata viata.
si prostii nu din punctul tau de vedere, ci dintr-al meu... fiindca am o imagine foarte exacta despre ceea ce inseamna prostie (ma refer la a face, dar nu numai) si ce nu.
si nu regret nimic din ce-am facut.
dar am avut doua principii.
ti le-as explica, dar ar fi de neinteles pentru tine....:P

iar daca pomenesti de sarbatorile petrecute de una singura, e posibil ca tu sa nu fi fost nici macar nr. 2...

esti sigura ca vina e numai la altii?...:P
:))

...........
Va multumesc pentru atentia acordata!
Majoritatea au luat prea in serios ceea ce am scris de parca m-as fi adresat cuiva pe nume sau as fi invinuit pe toti si de toate pacatele.
Fiecare isi are viata lui, o traieste si o iroseste asa cum ii place!

"e posibil ca tu sa nu fi fost nici macar nr. 2" nu cred ca esti persoana potrivita sa-ti spun cine si cum am fost.
De explicatii chiar nu am nevoie, iti multumesc.
O seara buna tuturor!

elisavuri
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:50
dar ce credeai, elisa... ca meriti vreo explicatie?:P
ete ca nu se strofoaca nimeni.
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:55
...Majoritatea au luat prea in serios ceea ce am scris de parca m-as fi adresat cuiva pe nume...

elisa, cu tot respectul, dar tu te-ai adresat cuiva pe nume, mie si lui perce
si din cate imi amintesc ne-ai intrebat daca ne justificam cumva, sau iti dam o lectie de viata
in ceea ce ma priveste, eram departe de a-ti da lectii, vroiam doar sa punctez ca fiind unici, avem si perceptii unice, care poate nu se incadreaza in tiparul "turmei"
din fericire, eu ma plac asa cum sunt, am idei putine si fixe, dar mi le asum si mi le sustin
dincolo de sarcasmul meu, care e de departe un mare defect, am calitatea de a nu imi insusi si aplauda parerile nimanui si nici cutumele consfintite ale unei societati bolnave de ipocrizie, doar pentru ca toata lumea asa procedeaza

dar, gratie unora, discutia asta si-a cam pierdut rostul
o zi buna si tie!

ge, eu ma strofoc...ca sa inteleaga ca discutiile care degenereaza in rafuieli personale, sunt departe de mine...mai exact imi repugna organic orice forma de mahala, de-aia nici nu raspund la mojicii

si da, cred ca ti-ai gasit un toy, hehehe
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:03
Depinde...sunt 2 cai.Totul depinde de principiile tale si ce fel de om vrei sa fii,om de valoare sau nu.
Indiferent ca adevarul doare,si sunt convinsa ca nu vrei sa auzi asta,dar gandeste-te daca ai fii in locul ei cum ar fi?Acea persoana si ea ca tine considera ca el este jumatatea ei.Este o regula mereu,ultimul venit pleaca....
Imi pare rau stiu ca poate ma injuri apoi dar crede-ma indiferent cat este de grea suferinta,daca te respecti pe tine ca persoana ai sa faci ceea ce este corect.
Nu poti afirma in nici un caz ca jumatatea ta a venit prea tarziu....barbatii asa sunt ei considera ca trebuie sa aiba 3 jumatati...ei nu sunt ca noi sensibilie crede-ma ca el si acasa isi joaca acelasi rol ca si cu tine.Este placut la urma urmei sa aiba grija mai multe jumatati de tine nu?ei asa gandesc,de ce una si nu 2?de ce 2 si nu 3? e o chestie de a lor,de barbatie,sa arate ca pot mai mult.
Singurul caz"salvator" sa ii zicem asa,mai bine zis singurul caz in care exista si exceptii la aceste situatii este atunci cand intradevar situatia este asa,si anume intradevar simte si el foarte foarte mult ca da,jumatatea lui a venit prea tarziu,in cazul asta tu,si atunci tu acest lucru il poti intelege doar daca el face ceea ce trebuie si anume nu are nici un rost sa isi chinuie prima persoana o viata intreaga daca el este fericit cu tine oricat de mult ar fi de greu sa se desparta,chiar daca sunt si copii la mijloc,nu stiu asta,oricum ,daca ar fii asa toti ar fi nefericiti impreuna.Dar asta o poti stii numai daca ia el aceasta decizie,doar atat.
Tu trebuie sa ii sugerezi asta,daca nici nu poate fi vorba despre asta....ti-ai primit singura raspunsul.Inseamna ca trebuie sa...let it go...
larisukulitza
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:04
De la: eu_geminy, la data 2011-12-04 16:55:13dar ce credeai, elisa... ca meriti vreo explicatie?:P
ete ca nu se strofoaca nimeni.
:)))


stiu ca incerci s-o faci pe genialul aici nu ia decat ...
cat despre explicatii la pagina a doua din topic ai scris ceva de "... principii ...ti le-as explica, dar ar fi de neinteles pentru tine"
nu stiu de ce ai dat asa importanta comentariului meu si cuvintelor mele nu ti-am dat dreptul la replica ca nu purtam o discutie cu tine anumit... si acum ca sa nu te obosesti cu replicile acestea
gen HA HA ...
Te las sa-ti faci in continuare zacusca si muraturile ca iarna ar putea fi lunga.
elisavuri
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:22
De la: michelle_, la data 2011-12-04 17:03:24...Majoritatea au luat prea in serios ceea ce am scris de parca m-as fi adresat cuiva pe nume...

elisa, cu tot respectul, dar tu te-ai adresat cuiva pe nume, mie si lui perce
si din cate imi amintesc ne-ai intrebat daca ne justificam cumva, sau iti dam o lectie de viata
in ceea ce ma priveste, eram departe de a-ti da lectii, vroiam doar sa punctez ca fiind unici, avem si perceptii unice, care poate nu se incadreaza in tiparul "turmei"
din fericire, eu ma plac asa cum sunt, am idei putine si fixe, dar mi le asum si mi le sustin
dincolo de sarcasmul meu, care e de departe un mare defect, am calitatea de a nu imi insusi si aplauda parerile nimanui si nici cutumele consfintite ale unei societati bolnave de ipocrizie, doar pentru ca toata lumea asa procedeaza

dar, gratie unora, discutia asta si-a cam pierdut rostul
o zi buna si tie!

ge, eu ma strofoc...ca sa inteleaga ca discutiile care degenereaza in rafuieli personale, sunt departe de mine...mai exact imi repugna organic orice forma de mahala, de-aia nici nu raspund la mojicii

si da, cred ca ti-ai gasit un toy, hehehe


Eu macar am barbatul potrivit acasa care ma iubeste, care ma apreciaza pentru cine sunt si poate nu sunt, pe care pot sa ma bazez oricand si la orice ora, cand am pofta.
Tu cauta-l mai departe intr-o coterea straina
elisavuri
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:28
Imi pare foarte rau sa citesc insultele care vi le adresati unii altora. Acest subiect este unul foarte delicat. Cred ca ar fi foarte indicat ca pentru cateva secunde sa ne gandim ca in orice moment se pot inversa rolurile. Nimic nu dureaza o vesnicie si fiecare suntem supusi, prin natura noastre umana, acelorasi greseli. Am invatat in viata ca nciodata nu poti sa spui: mie nu mi se va intampla niciodata. Nici nu stii cu ce surprize vine ziua de maine.
daalli
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:34
Buna si eu sunt intr-o astfel de situatie m-am indragostit nebuneste iar acum sufar desi nu merit, prin faptul ca-l iubesc il sufoc, ma doare sa il vad, ma evita in ideea de a ma proteja eu il iubesc sincer am incercat sa-i demonstrez prin fapte prin gesturi si nimik fuge ca un catel.
Felixxenia
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu căsătorită, el căsătorit. Am intrat într-un joc al seducției din care nu știu cum să mai ies. 52 De la: Alinutza_Boticutza 25 Septembrie 2019 22:38
timida 13 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 23:40
Dilema.... 14 De la: alfheim 2 Septembrie 2011 16:56
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
acum o vrea pe prietena mea... 17 De la: erika11 18 August 2010 23:57
Setari Cookie-uri