Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ...

te pomenesti ca ai iesit inaintea mosului cu nuiaua pregatita
o fi fost ceva mos mai curajos..." care nu se inspaimanta de-a ta faima....":
io-te si de la mine (putintel dar e din suflet)
si tot ce va doriti mai bun de la viata, sa luati

iar baiatul asta mi s-a lipit de suflet

http://www.youtube.com/watch?v=DzhKLc4o68g
dor72_
Postat pe 6 Decembrie 2011 22:17
De la: garbo025971, la data 2011-12-05 09:33:04 Si eu m-am indragostit de un barbat casatorit...si nu m-am simtit vinovata. Am avut nevoie de el asa cum si el a avut nevoie de mine, dar amandoi am fost constienti ca niciodata nu o sa putem fi impreuna. Cu toate acestea am ramas prieteni foarte buni, vorbim destul de des si ne ajutam cat de mult putem. Intr-un fel sau altul suntem alaturi unul de celalalt, chiar daca suntem departe, suntem si vom fi mereu unul in sufletul celuilalt. Lui ii datorez ceea ce sunt astazi, pentru ca mi-a fost mereu alaturi, m-a facut sa am incredere in mine asa cum nu am avut niciodata si intotdeauna a avut o vorba buna pentru mine sau un sfat folositor. In shimbul bunatatii lai, eu i-am oferit linistea si intelegerea de care a avut atata nevoie si care l-a ajutat sa mearga mai departe, pe un drum care a devenit prea greu pentru el...dar odata ce a gasit in mine un tovaras pe masura, povara lui este mai usoara, pentru ca o impartim. Il apreciez foarte mult pentru ca doreste sa fie alaturi de fetita lui, oricat de greu i-ar fi si il sustin si o sa il sustin intodeauna, pentru ca este si va ramane pentru mine o persoana speciala, careia ii datorez foarte mult. Relatia noastra este una speciala, precum si sentimentele pe care le avem unul fata de celalalt.
Fiecare hotaraste ce vrea sa faca cu viata lui si nu cred ca cineva este in masura sa-i judece pe altii, pentru ca toti gresim. Daca tot ce facem in viata asta este sa regretam ceea ce am pierdut sau ce nu putem avea, cu atat o sa ramanem in final, cu regretele. Eu prefer sa raman cu amintirile frumoase si cu un prieten bun, pe viata.


Ce raspuns frumos pentru un subiect atat de sensibil! Felicitari pentru felul in care gandesti, actionezi si iubesti!

p.s. sunt unele persoane care habar nu au ce e aia socializare desi cred ca dau un raspuns la 10 minute pe forumul asta! Pacat ca acest forum nu este moderat....
Micuta_Nadia
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:18
dap... pacat...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:20
nu este chiar asa, esti fericita acum dar nu ti-ai pus intrebarea pina cind? eu va inteleg foarte bine problema deoarece am fost sau sunt, nici nu stiu cum sa ma exprim, in aceasta situatie, nu pot sa spun ca am o relatie, dar m-am trezit indragostita de un colog desigur insurat si cu copil, nu a fost niciodata nimic intre noi, dar stim ambii ca ne iubim mult, si am discutat despre asta, trece timpul pe neobservate discutind cu el, si cu toate astea iam explicat clar ca familia e familie si nu poate renunta la ea pentru mine, caci la urma urmei sunt la mijloc copii care nu inteleg aceste lucruri, si trebuie de trait pentru ei... nu pot priva un copil sa nu aiba tatal linga el, chiar daca imi sacrific fericirea mea...
liuda83
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:55
miau dat lacrimile in situatia ta sunt si eu simt ca inebunesc cata dragoste simt pentru ea de ce este viata asa facuta de ce trebuie sa se sufere in dragoste de ce nu se poate sa fie numai lapte si miere in dragoste
garbo012302
Postat pe 8 Decembrie 2011 05:31
revelatia diminetii:persoana potrivita de azi...dupa cativa ani de convietuire...devine persoana nepotrivita.Teoretic persoana potrivita...doar ca...practica ne omoara!!!

A nu se confunda iubirea...cu persoana potrivita!Daca ne vine bine o manusa...nu inseamna ca o purtam toata viata!
walkiria
Postat pe 8 Decembrie 2011 12:27
Oare de ce trebuie sa te gandesti atat de devreme, sa fie al tau? intai as incerca sa-l cunosc foarte bine, sa-mi dau seama cum gandeste, si apoi m-as hazarda sa-mi fac vreun plan.

Dupa mine nu esti nimic mai mult decat o distractie pt el, dar ma rog... tu stii mai bn...
Dolce_vita
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:40
... cu toate ca nu e normal sa fie asa ..... ai perfecta dreptate dolce_vita...
klauklar
Postat pe 10 Decembrie 2011 15:28
De la: maya_n, la data 2011-12-03 09:26:21elisa, omul nu poate apartine nimanui, nu este un bun pe care sa-l negociezi la talcioc. insa, vezi tu, el se inscrie unui bizar paradox: in sufletul lui, in fiinta lui tinde spre ceva sau cineva, fiindca prin structura lui psiho-emotionala simte nevoia de a se dedica. e o taina a inefabilului uman.

intrebi daca va fi al tau vreodata... probabil in sufletul lui, in fiinta lui de om care-si intuieste un sens in viata asta, este al tau. dar va trebui sa te multumesti doar cu mangaierea ca el, oriunde ar fi in lumea asta, te poarta in el, ca pe un reper devenit imuabil. pana la urma iubirea works in mysterious ways, fie ca esti langa omul iubit, fie ca nu.

insa de ce un om alege sa fie cu cineva pe care nu iubeste, imbratisand astfel o suferinta data de separarea de cel drag, asta tine doar de economia personala. you never know.

unii se multumesc sa fie iubiti si sa iubeasca fara a putea consuma intr-un fel relatia asta, iar altii prefera sa puna capat. pt ca e prea dureros sa stii ca nu-l poti avea pe celalalt.
garbo225715
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:38
De la: perce1, la data 2011-12-03 09:06:17elisa , daca locul ala ar fi fost atat de ,, caldut si pregatit" el nu ar fi fost in cautarea a altceva .

,, Nu poti fi fericita cu pretul de a neferici pe altcineva."

doamnelor ( de obicei sotii inselate ) v-ati gandit vreodata , inainte de a ,, arunca " un astfel de enunt ca vi se potriveste si voua ? ca nu-ti poti cladi fericirea ,,conjugala" pe nefericirea sotului tinut langa voi doar pentru ca ( asa ganditi voi ) aveti acest drept dat de bucatica aceea de hartie roz bon - bon aruncata undeva , intr-un sertar al bibliotecii ?
cand veti intelege ca o casnicie / familie nu inseamna nici acel ,,da" spus in fata ofiterului starii civile , nici acel ritual ( destul de costisitor , de altfel ) facut de un OM , ci o comuniune de idei , stari , sentimente ?
stiu ca multi vor crede ca aprob amantele ... nici nu le aprob , nici nu le dezaprob ,fiecare are dreptul sa aleaga cum isi traieste viata si fiecare isi plateste pacatele .dar mi se pare absurda abordarea unui subiect atat de complicat si delicat doar dintrun singur punct de vedere .


wow....
pai poate doamnele alea, posibil sotii inselate culmea!!! au avut si ele aceasi comuniune de idei si stari si chiar mai ales sentimente..........a fost un da spus in fata ofiterului de stare civila pentra cu el..X a vrut, a cerut si i s-a acordat........iar ritualul a fost in asentimentul lui, ei, al familiei lui si al familiei ei..........
Iar faptul ca X, om plin de sentimente, ajunge sa-si arunce sentimentele in jur .. pe la vecini, serviciu, asta nu e vina nevestei ( sotie inselata), care isi creste copiii, are grija de casa, si-i face de mancare nefericitului ........
"hartia roz bon bon" din sertar nu o tine nici pe ea, ca motiv sa-i spele sosetele, sa-i calce camasile si sa-i dea de mancare cand vine obosit de prea multa ' comuniune de idei si sentimente".
stimata neaprobatoare de amante, v-ati gandit vreodata ca X s-ar putea sa aiba aceasi pretentie si de la dvs?
Si ca exista posibilitatea ca in cazul in care in timp ce dvs faceti de mancare, culcati copii si strangeti rufele din masina de spalat, el sa se simta nefericit fara o persoana cu timp liber cu care sa poata sta de vb?
Ce dracu o fi cu toate " nevestele" astea care le arata barbatilor " hartia roz bon bon" si-i chinuie ( cu hartia in mana logic) sa duca gunoiul......?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iar ei nefericitii........fara sa mai poata duce atata rutina au un maxim sentiment pe care il aruca cate una colega de serviciu cu care doar comunica ideile si sentimentele ( ca doar aia nu face mancare, nu spala, nu calca si nu da de manacare la copii)??!!!
Multa admiratie si respect, stimata doamna
garbo225715
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:22
De la: Mr_Li, la data 2011-12-04 13:48:43
De la: michelle_, la data 2011-12-04 10:57:41barbo, ar fi de preferat, atunci cand nu intelegi o discutie, sa iei lucrurile ca atare.
antipatia ta e deplasata, sa stii
pana la urma, nici eu nu te plac, dar dupa cum observi, sunt luni de cand nu ti-am adresat niciun cuvant, si nici nu am intervenit in discutiile tale cu alte persoane, mai ales cand au avut un caracter mai personal
eu te-am mai rugat odata sa ma ignori, dar se pare ca e prea mult pentru tine
si, desi urasc sa ma repet, te mai rog o data, in cel mai politicos mod posibil: ignora-ma!

multumesc


Pot sa te ignor si eu odata?


cel mai bine e sa o ignori
e o femeie bolnava probabil si din cauza asta este atat de rea
garbo225715
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:42
aham, ca ce bine le zici tu, mai fetita...ca un om mare, ehe, he, he...
grija mare la neuron
michelle_
Postat pe 11 Decembrie 2011 00:24
Eu zic sa nu fii fraera, constiinta ca e insurat un tip ce-mi place, sau mai bine zis grijile, nu mi le mai fac din liceu, de regula doar de astia insurati imi placea, fiindca pustii de varsta mea erau cam prosti, acu daca-mi place un tip, il folosesc pentru sex, oricum ma plictisesc repede, nimeni nu e asa interesant...cand il cunosti mai bine, , problema ta se rezolva de la sine daca te lasi in voia sortii, el vrea doar o aventura, nici tu nu ar trebui sa vrei mai mult.
De ce crezi ca se inseala sotii?
dragostea e trecatoare. e o iluzie in capul nostru.
o distractie daca e sa profitam de ea...
atceva, nimic.
Madlen2011
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:55
bravo, madlen asta da filosofie de viata.....
sunt curioasa, ce statut social ai? poti sa imi dai un raspuns?
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:58
De la: Madlen2011, la data 2011-12-11 12:55:38Eu zic sa nu fii fraera, constiinta ca e insurat un tip ce-mi place, sau mai bine zis grijile, nu mi le mai fac din liceu, de regula doar de astia insurati imi placea, fiindca pustii de varsta mea erau cam prosti, acu daca-mi place un tip, il folosesc pentru sex, oricum ma plictisesc repede, nimeni nu e asa interesant...cand il cunosti mai bine, , problema ta se rezolva de la sine daca te lasi in voia sortii, el vrea doar o aventura, nici tu nu ar trebui sa vrei mai mult.
De ce crezi ca se inseala sotii?
dragostea e trecatoare. e o iluzie in capul nostru.
o distractie daca e sa profitam de ea...
atceva, nimic.


care vrasazica esti devoratoare de barbati...
si barbatii "nu si nu", atunci cand ajung in ghearele tale necrutatoare...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:05
si ce zbieri asa?... ti se pare ca e mai corect din punct de vedere ortografic?:P

:))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:32
--> PENTRU SOTIILE CU MORALITATE,PENTRU FETELE DESTEPTE SI PENTRU BARBATII ECHILIBRATI IN CASNICIE! DUMINICA PLACUTA.....CHIAR SI PENTRU TINE ,,WOW".....
garbo225639
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:36
@@@eu gemmyny.....s-au cum ti-o spune?!...te referi cumva la usherul din-aintea ta )))) ca zbyara? s-au ce-l de dedesubtul tau, way? ? aici stiu ca se scrie ,,mutual"...tu auzi si voci cumva?. SIGUR AI TINITUS .......IA SI YU O SI NU MAI FI SUPARATA!
garbo225639
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:55
daca e dragoste adevarata ,daca el simte la fel ca tine ....divortul este o solutie la indemana,fi-ti fericiti,dar in general in situatiile de genul fericirea tine pana afla sotul (sotia),fiecare persoana este libera sa-si traiasca viata asa cum vrea dar fiind casatorit are obligatia morala sa-i spuna partenerei de viata si tu daca te respecti asteapta sa-si rezolve problemele
garbo020705
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:32
hm, nu sunt decat singuratica, nu imi plac animalele pe 2 picioare, decat pt strict necesar...
viata in 2 o avea si ea avantajele ei, dar eu nu cred in ea!
si eu sunt cea care ignor barbatii, dar si femeile de moda veche, ce hranesc misoginismul!
fiinca sunt ele insele misogine!
Madlen2011
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:37
femei misogine?
nu tanjesti asa-i? acri strugurii, agurida

639 , scrisul cu majuscule = zbierete ( e mult prea obositor sa citesti un text lung de acest fel)



"@@@eu gemmyny.....s-au cum ti-o spune?!...te referi cumva la usherul din-aintea ta )))) ca zbyara? s-au ce-l de dedesubtul tau, way? ? aici stiu ca se scrie ,,mutual"...tu auzi si voci cumva?. SIGUR AI TINITUS .......IA SI YU O SI NU MAI FI SUPARATA! "

numa io sa fiu barbat?
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:08
@dor72....PERSIFLISTAfata esti?!....ci-n te pune sa citesti,, scrieri prelungite" s-au poate tu,vrei nu mai scrieri cu subiecte,,alungite" OBRAZNIC ,,REPERCUT"! NUI NIK' EU TOT ITI OFER ---> SI-UN S-AUZIM DE BINE!
garbo225639
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:54
639, obositor dpdv vizual
nu ca nu ar fi obositoare si lipsa limbii romane din text
" ci-n", " s-au" , fara suparare nu au ce cauta astfel ( ne) ortografiate
stii care este etimologia cuvantului "ortografie"?

persiflista?

sa auzim doar de bine si sa vedem doar ortografie
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 16:26
De la: Madlen2011, la data 2011-12-11 14:37:49hm, nu sunt decat singuratica, nu imi plac animalele pe 2 picioare, decat pt strict necesar...
viata in 2 o avea si ea avantajele ei, dar eu nu cred in ea!
si eu sunt cea care ignor barbatii, dar si femeile de moda veche, ce hranesc misoginismul!
fiinca sunt ele insele misogine!


hmmm...
animale pe doua picioare, zici?...

inseamna ca stii bine cum si se numeste amanta boului, a porcului, a cainelui etc...

care dintre ele oi fi tu, chiar nu mai conteaza...

nu m-ar mira sa detii cumul de functii:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 17:54
@dor72 tu servest (baloane colorate) si despici firu-n patru..he,he,he. iti ofer ,,campia" dar sa nu ma cu,cunostintele tale despre ORTO.......XIE!
garbo225639
Postat pe 11 Decembrie 2011 17:54
639... esti zaharisita rau, mamae...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 17:57
HE,HE...ZAHARISIT...NU(A)findca mananc multa miere de albine, usherul cu (animalele/2 picioare,bla,bla,bla...ii agurida.....)ce mai lipseste?! gemete,plangeri sau ce?aaaa..OBSERVATORUL MAMA-E A TA?
garbo225639
Postat pe 11 Decembrie 2011 18:30
lol, te simti cumva?
oricum in cazul asta te supraestimezi!
Madlen2011
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:49
porcii chiar sunt animale simpatice!
si domestice!
Madlen2011
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:50
da. stau in casa si pe langa casa femeii...
si aduc ( uneori) foloase
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ? 139 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
vreau sa-l insel cu cel mai bun prieten 74 De la: madalynna06 13 Octombrie 2009 14:17
poti ramane langa sotie doar pentru un copil, desi spui ca nu o mai iubesti? 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
CE PARERE AVETI DESPRE TINERII ARTISTI??? 10 De la: Ioana007 29 Noiembrie 2009 13:32
Setari Cookie-uri