Dupa ce a nascut, sotia mea doreste divortul.

De la: garbo020286, la data 2011-11-06 11:31:59 esti sigur ca este copilul tau


Altul!
Mai, cand nu veti mai amesteca in relatiile dintre adulti copiii?
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Noiembrie 2011 12:29
De la: vrobu, la data 2011-10-29 22:55:45Din start vreau sa spun ca sunt constient de faptul ca vinovati de ceea ce patimim suntem in primul rand noi si ca nu trebuie sa dam vina pe " celalalt ". Si asta este foarte usor de constatat daca reusesti sa dai timpul inapoi, sa analizezi si sa constati ca undeva departe, tu esti primul care a gresit crezand ca iuibesti, crezand ca esti iubit, avand incredere in cine nu trebuie sau nu merita, etc...


Eu nu mai citesc comentariile de dupa, deoarece sunt pe fuga . Itzi dau din start verdictul. Da, eshti vinovat, la fel ca multzi altzii, deoarece nu ai gandit cu creierul atunci cand ai ales , ci cu ... partea de jos. Daca femeia se "arde" bine, voi,barbatzii, va bucuratzi ca o s-o avezti alaturi, cand vretzi shi cand nu vretzi . Nu va mai ganditzi ca nu are caracter. Apoi, mai eshti vinovat pentru faptul ca tzi-ai impovarat copiii cu inca un frate, ca sa inceapa "impartzeala" mai tarziu ... Dupa mine...POTOPUL !!!
carcotasha
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:49
cum adica "se arde", mey carcotasho...
no... ce-i aia?!:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:58
De la: roby_cado, la data 2011-10-31 01:51:13"..Deci, in concluzie, care or fi calitatile alea "specific feminine"?.."

n-ai sa aflii niciodata Q..

Ciresica
Postat pe 12 Noiembrie 2011 19:19
raspunsurile la intrebarile tale le gasesti la ea -iubita ,sotia si femeia care nu te mai vrea -trist ce am citit e dureror dar un motiv este la mijloc .
claudia_mami
Postat pe 14 Noiembrie 2011 15:08
nu stiu de ce, dar am puternica impresie ca si tu ai facut prima sotie sa sufere pentru ,,mai tinerica,, de azi.....in viata totul se plateste. sa auzim de bine
hellyanna
Postat pe 21 Noiembrie 2011 06:40
Draga Vrobule,stii mai ales dupa varsta de 40 ani femeile care nasc pot adopta o trauma post natala,deci exista riscul ca sotia ta sa treaca pri astfel de lucruri,sau inca ceva poate are pe cineva in anturajul vostru care o influienteaza.Nu stiu ce sa-ti spun daca vrei sa vb mai multe am fel si fel de cazuri care sunt la fel cu ale tale,deci daca vrei scrie-mi un mesaj si vom lua legatura,daca pot sa te ajut in vre-un fel o voi face cu cea mai mare placere.Bafta multa .
Graciela
Postat pe 21 Noiembrie 2011 17:14

Si la ora actuala,,, foarte multi confunda SEXUL cu Adevarata Iubire. Dar aceasta confuzie a fost de cand e haul si bulaul,,,,, se observa foarte mult in acest blog , chiar si pe altele. Asta e,,, mergem inainte.
Dupa acea aventura , intentionata sau mai putin intentionata , cu voie sau fara voie, ca de,,, HORMONII lucreaza se mai lasa si cu un copilas , sau doi , acum depinde cat de adormiti sunt.
Interesant e ,,,,, foarte multi HABAR NU AU de ce se casatoresc, de ce le da viata sau Divinitatea un copil,,,,, si mult mai multe ; de ce-uri ,,,,,.
Concluzia personala la acest subiect.
Amandoi ati ales cu foarte mare grija acest Examen ( aceasta Cruce ) a vietii inainte sa coborati pe aceasta Planeta.
Sunteti cei mai buni prieteni in Astral. Acum, in acest moment Sufletele voastre sunt foarte Agitate, doarece Mintea imjositoare va Domina . Mare grija,,,,,.
Daca in familie exista o persoana cu handicap fizic, mental etc,,,,, e nevoie de foarte multa SPIRITUALITATE , de foarte multe Rugaciuni de Multumire, de mai multa Credinta in Dumnezeul nostru Creator, de mai multa incredere in Trupul Fizic , in Suflet si in Sufletul Suprem - Sinea Divina. De foarte multa Iubire,,, ceva a intervenit ,,,
Discutati la nivel de familie, NEAJUNSURILE , chemati un preot in casa sa faca o Sfestanie, discutati cu un Duhovnic , problemele care le aveti.
Serviciul si Banul sunt de foarte multe ori DISTRUCTIVE intr-o familie, poate ati observat si voi, cam peste tot, la tv sau mas media , ramai uimit ce divorturi sunt promovate,,,,,
Asa ca ,,, neajunsurile la care ati ajuns ,,,,, simt ca le cunoasteti in mod sigur amandoi, chiar si parintii vostrii. Rezolvati-le singuri si Urgent , fara retinere, fara cearta, fara barfa, fara scoatere de ochi, fara, fara, fara,,,,,,
Sa fie doar discutie Constructiva cu vorbe Pozitive si o CALMITATE Infinita.
Dupa voia Divina si vointa Voastra Dumnezeul nostru Creator sa va daruiasca o Infinita Iubire Christica pura 100% Dumnezeiasca si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi. AMIN !
GHEORGHITA
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:46
De la: GHEORGHITA, la data 2011-11-21 23:46:02
Si la ora actuala,,, foarte multi confunda SEXUL cu Adevarata Iubire. Dar aceasta confuzie a fost de cand e haul si bulaul,,,,, se observa foarte mult in acest blog , chiar si pe altele. Asta e,,, mergem inainte.
Dupa acea aventura , intentionata sau mai putin intentionata , cu voie sau fara voie, ca de,,, HORMONII lucreaza se mai lasa si cu un copilas , sau doi , acum depinde cat de adormiti sunt.
Interesant e ,,,,, foarte multi HABAR NU AU de ce se casatoresc, de ce le da viata sau Divinitatea un copil,,,,, si mult mai multe ; de ce-uri ,,,,,.
Concluzia personala la acest subiect.
Amandoi ati ales cu foarte mare grija acest Examen ( aceasta Cruce ) a vietii inainte sa coborati pe aceasta Planeta.
Sunteti cei mai buni prieteni in Astral. Acum, in acest moment Sufletele voastre sunt foarte Agitate, doarece Mintea imjositoare va Domina . Mare grija,,,,,.
Daca in familie exista o persoana cu handicap fizic, mental etc,,,,, e nevoie de foarte multa SPIRITUALITATE , de foarte multe Rugaciuni de Multumire, de mai multa Credinta in Dumnezeul nostru Creator, de mai multa incredere in Trupul Fizic , in Suflet si in Sufletul Suprem - Sinea Divina. De foarte multa Iubire,,, ceva a intervenit ,,,
Discutati la nivel de familie, NEAJUNSURILE , chemati un preot in casa sa faca o Sfestanie, discutati cu un Duhovnic , problemele care le aveti.
Serviciul si Banul sunt de foarte multe ori DISTRUCTIVE intr-o familie, poate ati observat si voi, cam peste tot, la tv sau mas media , ramai uimit ce divorturi sunt promovate,,,,,
Asa ca ,,, neajunsurile la care ati ajuns ,,,,, simt ca le cunoasteti in mod sigur amandoi, chiar si parintii vostrii. Rezolvati-le singuri si Urgent , fara retinere, fara cearta, fara barfa, fara scoatere de ochi, fara, fara, fara,,,,,,
Sa fie doar discutie Constructiva cu vorbe Pozitive si o CALMITATE Infinita.
Dupa voia Divina si vointa Voastra Dumnezeul nostru Creator sa va daruiasca o Infinita Iubire Christica pura 100% Dumnezeiasca si dragoste de viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi. AMIN !





tu chiar existi? .....am parul onduulat si tare frumos.please nu vreau sa ajung cu parul cret citindu/te.Doamne fereste si pazeste ...eu am crezut ca Ghita este doar un personaj dintr/un cantecel...
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Noiembrie 2011 02:06
ESTE F ADEVARAT CEEA CE SPUI INSA LUCRURILE SAU FAPTELE PETRECUTE SAU NEPETRECUTE INTRE CEI DOI AU O EXPLICATIE, POATE TIPA ERA UN NIMENI, TOT CEEA CE A SUBLINIAT DOMNUL ACELA MI SE PE PARE O SCARA PE CARE URCA TREAPTA CU TREAPTA D-NA SI LA UN MOMENT DAT CAND A AJUNS LA VARF S-A GANDIT SA PUNA PUNCT, SA SE ASIGURE CA VA RAMANE ACOLO SI ASTA INSEAMNA SA PROFITE LA MAXIM , NU CA NU AR INTERESA O MASINILE SAU CASA SAU STUDIILE BA EU CRED CA DIN CONTRA, DAR INTR-UN ASEMENEA SCENARIU NU FAC DECAT SA COMENTEZ , SA IMI DAU CU PAREREA NU DAU SFATURI , NU SUNT IN MASURA SI CRED CA NIMENI NU ESTE . ASADAR UNDE DRAGOSTE NU E NIMIC NU E , IN CAZUL LOR NU PREA A FOST
. STII UNII OAMENI SE POT PREFACE ANI BUNI CA IUBESC ... JUST THINK ABOUT...
valletina18
Postat pe 24 Noiembrie 2011 01:01
depresia postpartum este... "normala", dupa nasterea unui copil. Informeaza/te, vobeste cu ea si inarmeaza/te cu rabdare. Cele care au comentat subiectul initiat de tine si au ajuns sa discute despre feminitate, feminism, iubire, daruire, compromis, interes sau sa iti judece casnicia anterioara despre care nu ai oferit detalii, e clar ca nu au copii sau nu au trecut prin depresia postpartum care se poate instala imediat dupa ce femeia naste, la cateva luni sau chiar si la un an de la venirea pe lume a copilului. Odata instalata depresia, comportamentul femeii nu mai este deloc normal, iar sotul devine tinta nervilor ei de cele mai multe ori si, evident, vrea sa divorteze. Citeste despre acest tip de depresie si ai sa iti dai seama ca femei puternice, cu o cariera consolidata numai prin eforturile proprii, au "luat/o razna" dupa ce au nascut. Daca ii oferi protectie, intelegere si o ajuti in cresterea copilului va reusi sa depaseasca mai repede starea asta.
apple76
Postat pe 24 Noiembrie 2011 19:53
apple, fara suparare...ce treaba are" cariera consolidata numai prin eforturi proprii" cu depresia post-partum?
Eugenia69
Postat pe 24 Noiembrie 2011 19:58
cand am amintit de o femeie care si.a consolidat cariera prin forte proprii am subliniat ca si o femeie puternica poate intra in depresie postpartum. Adica o femeie obisnuita cu stresul, cu efortul, cu munca in exces, cu competita etc... toate astea iti dau forta de a depasi momentle dificile mai usor, te calesc si te determina sa gasesti solutii in loc sa pierzi timpul plangandu/ti de mila la nesfarsit.... Constientizezi ca e ceva in neregula cu tine si apelezi la ajutor de specialitate. daca nu poti sa te lupti singura cu depresia, nu te lasi prada ei. In fine, asta e parerea mea...
apple76
Postat pe 24 Noiembrie 2011 21:59
depresia post-partum nu tine cont de scolarizare
Eugenia69
Postat pe 24 Noiembrie 2011 22:05
De la: Eugenia69, la data 2011-11-24 22:05:08depresia post-partum nu tine cont de scolarizare

ma bucur ca ai inteles, in sfarsit....
apple76
Postat pe 25 Noiembrie 2011 00:28
graciela, depresia se adopta?
dor72_
Postat pe 25 Noiembrie 2011 00:46
ii este prea mult bine,nu stie ce sunt alea greutati
garbo251006
Postat pe 28 Noiembrie 2011 06:30
De la: esme, la data 2011-10-29 23:29:42vrobu, nu cred ca problema se pune in termenii astia: normal-anormal! problema se pune asa: ce ma face sa fiu fericit, ce ma implineste, ce ma face sa evoluez in cuplu, sa ma simt eu, parte a unei structuri sudate, indisolubile, de nesuplinit, ce ma face sa simt ca asta e singura directie pe care vreau s-o urmez si care ma face sa devin, singura conjunctura optima psiho-emotional si singura relationare.
sunt multe lucruri in viata asta care se intampla fara nicio explicatie. drumuri sigure, care la un moment dat, schimba macazul si te trezesti intrebandu-te prostit de ce. intr-adevar, pare ilogic, inexplicabil si incoerent, dar, imi pare rau sa ti-o spun, viata nu ofera garantii. caci asa se intampla: poate ca ajungem la un anume punct in viata noastra, in care putem fi siguri pe noi, dar, dupa cum stii, nu putem baga niciodata mana in foc pt ceilalti. sunt extrem de putine cazurile in care asa ceva se intampla.

eu cred asa: daca sotia ta te-ar fi iubit cu adevarat, daca te-ar fi vrut pe tine si numai pe tine, oricat de greu i-ar fi fost in viata, nu i-ar fi trebuit nimic altceva, intrucat iubirea poate suplini multe tristeti si lipsuri. cred ca poti fi fericit, implinit, sa te simti puternic si de neclintit alaturi de omul drag. iubirea iti da puteri nebanuite. functioneaza mai eficient decat adrenalina. te regenereaza. renasti. te recladesti. te simti mai incapator decat universul.

daca nu te simti fericit asa, schimba! vrea divort, da-i divort! cred ca-ti dai seama ca n-ai cum te impotrivi, mai ales ca fortand lucrurile, nu-ti atragi decat prejudicii si lehamite.
stiu, pare usor ce spun, dar decat sa perpetuezi o nefericire gatuitoare, alienanta, mai bine, fa asa cum crezi ca trebuie facut, ca sa ai liniste.

numai tu poti sti ce-ti aduce linistea. dar in orice caz, liniste nu vei avea incercand sa te incapatanezi a sta langa o femeie care nu te mai vrea ori a o determina sa faca ceva impotriva vointei ei.
hai, multa putere si capacitate de intelegere! :)

omul ,barbat sau femeie ,este o fiinta imperfecta,se deosebeste de primate doar prin capacitatea de comunicare verbala si rationamentul care poate fi pozitiv sau negativ,in cazul de fata este vorba doar de ....... simtul olfactiv
VOIAJOR
Postat pe 15 Martie 2012 10:42
De la: nathalie, la data 2011-10-29 23:21:47Intrebarea *E normal?* e cea mai neesentiala din tot ce ti se intampla.

Daca admiti ca e posibil sa nu te mai iubeasca, iti este ceva mai simplu sa abordezi subiectul cu sotia ta.
Raspunsurile (la adevaratele intrebari), doar ea ti le poate oferi.
Dedicatie sukara pentru udrea
Succes!

Bravo
garbo270274
Postat pe 19 Martie 2012 01:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
Credinta in Dumnezeu 54 De la: garbo027119 22 Decembrie 2009 18:11
Partaj 5 De la: garbo_413554 10 Ianuarie 2016 18:22
De ce bărbații sunt unii doar la răutăți, cum ar fii sa domine femeile sa le învețe sa se urască ca femeile sunt rele sa nu tina unele cu altele 3 De la: ingerasulluptor1 19 Aprilie 2016 20:50
Partajul dupa 7 ani de la divortul legal.Care sunt conditiile (acte si onorarii ) 1 De la: garbo086615 9 Martie 2010 14:35
Setari Cookie-uri