ma simt ca o prizoniera

Rupe-o ,mai rau DA ,mai bine NU.Asa va fi pana la capat .Pacat ca esti tanara ,de fapt greselile la varsta asta se fac .Cere un sfat parintilor macar acum ,daca nu ai facut-o inainte de a ramane gravida.Creatura ce o porti clipa de clipa cu tine ,are nevoie de liniste nu de stres lacrimi si scandal,auzi tu:"scaun cu rotile",halal educatie .
garbo032261
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:34
il lasi dreaq p'asta..,plasezi progenitura la parinti..,devii iarasi "independenta si libera"..,te babardesti cand si cu cine vrei..,ce frumoasa-i viata..
pff..,te invidiez de pe acum..
roby,chiar de fiecare data trebuie sa fii atat de ironic???sunt oameni care sunt cu adevarat disperati si nu stiu ce sa faca....gresesc...cu totii gresim
SILVIA,trezeste-te!esti atat de tanara si ai toata viata inainte.
cum poti crede ca s-a schimbat dupa ce ai vb cu el?ceea ce face,trebuie sa simta,nu sa-i spuna altcineva ce are de facut.
de obicei gandesc, ca fiecare alege, ce considera ca este mai bine pt el,dar tie-ti spun categoric:LASA-L
daca l-ai urmat in orasul lui si e si tatal copilului tau,probabil ca-l adori,dar iti semnezi sentinta la nefericire singura
fii puternica si sa-ti fie bine!!!
katalina_gl
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:01
Sfatul meu este sa pleci acasa la tine, sa duci sarcina cu bine, sa nasti un baby sanatos,iar in timpul cat ti-a mai ramas pana devii mamica,incerca sa inveti mai multa gramatica caci stai foarte prost cu scrisul in limba ramana.n locul iubirii de la viitorul tata al copilului tau,umple-ti inima cu cunostere,citeste,invata,caci pana acum nu prea se vede ca ai fi facut ceva care sa te ajute sa traiesti altfel,nu astepta nici de la iubitul tau mare lucru,caci se vede ca si el nu-ti poate oferi nimic. Gesturile lui de iubire, de recunoatere, de preuire, de tandree,pe care le merita orice iubita si viitoare mama,sotie, ti-au oferit doar acest zbucium al tau personal, de aceea, incearca sa-ti continuui drumul pe care l-ai nceput,chiar daca iti va fi greu,nu esti singura,vei fi alaturi de copilul tau.Sa fii puternica si sa-ti traiesti viata alaturi de copilul tau.
doinitazabrac
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:08
sincer am 36 de nai rapsunsul meu este fugi acasa .la parinti si daca face scandal anunta politia.acasa iti va fi foarte bine.pastreaza copilul.e un dar ceresc,viata merge inainte si fara tata pentur copil.eu asa am creascut si m-am relaizat
ramo75
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:25
da-i !!!da-ti!!!(palme)
ninishka
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:51
ar fi cazul sa l lasi daca acum este asa gandestete ce va fi mai tarziu
garbo213137
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:04
trebuie sa iei atutudine,mai ales ca astepti un copil,tu trebuie sa fi un ex pt copilul ala,spune parintilor tai sa vina sa te ia acasa si viata merge inainte .Esti tanara iti poti reface viata si sa cresti un copil sanatos...tatal copilului din cate spui ,nu este un om matur,nu judeca si nu are ce cauta in viata ta...
adelinutzica
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:14
garbo......286 ce te-a facut ca dint-o persoana conciliatoare ai devenit dintr-o data vulgar si injuri lumea?
Ce caracter au unii!!!!!!!!!!!
garbo217839
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:15
In viata putem fi o data corijenti,de repetentie nu poate fi vorba! Desparte-te acum,mai tarziu e mai greu,faptul ca totul e OK dupa discutia purtata e doar o iluzie! Ziua buna se cunoste de dimineata.
Linx
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:19
"..sincer am 36 de nai rapsunsul meu este fugi acasa .la parinti si daca face scandal anunta politia.acasa iti va fi foarte bine.pastreaza copilul.e un dar ceresc,viata merge inainte si fara tata pentur copil.."

sincer..,degeaba ai 36 de "nai"..
roby_cado
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:19
Draga mea, inteleg ce simti si este firesc. Din pct lui de vedere este normal atata vreme cat nu si-a asumat nici o responsabilitate vis a vis de tine si de relatia cu tine. Esti o proprietate asa cum ti-a si spus-o..(plecatul in scaun cu rotile...). Pe de alta parte nici tu nu ai setat stabilitatea relatiei plecand cu el si pozitionandu-te astfel la cheremul lui. Oricum ati fi gresit amandoi, ce e important acum este pozitia ta: ori pleci la parinti si nu-l mai anunti in avans, ori ramai si ii spui ce simti incercand sa-i comunici si ce ai vrea de la el (poate poate gasesti intelegere si solutii comune). Oricum ar fi adaptarea la o relatie presupune efort de ambele parti , atlfel cuplul se rupe iremediabil.
Iti doresc succes si putere !
jeanotte
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:25
Incearca sa reiei legatura cu Dumnezeul nostru Creator, CERE-I Ajutorul.,,, Multe Rugaciuni,,,
Se va rezolva acest neajuns foarte repede, daca pui in practica ceea ce-ti dicteaza Sufletul.
Incearca sa urmezi un Curs, sau mai multe Cursuri la diferite Cluburi Educative, Constructive.
Inceraca sa mergi la o sala de Fitnes, Yoga, KARATE, umple-ti timpul liber cu o activitate care-ti place cel mai mult.
Daca vei ajunge la o sala sportiva sau la un Duhovnic Inzestrat, vorbeste cu el tot ceea ce ai pe suflet, o sa te indrume sigur pe calea cea dreapta.
Iar daca BARBATUL tau care e satul de viata, pe aceasta Planeta si si-a daruit sufletul si trupul NECURATULUI prin consumarea de ALCOOL, Fumat ( autotamaiere ), prin neprezentarea lui acasa la timpul potrivit,,,,,
PUNE URGENT !!! piciorul in Prag, fi putin mai dura si creati impreuna o LEGE Interna a Casei si a Familiei care a-ti Creat-o impreuna, pana nu va fi prea tarziu,,,,,
Dupa voia divina si vointa voastra Dumnezeul nostru creator sa va daruiasca o infinita iubire Divina si dragoste de viata alaturi de cei dragi fara limite.
GHEORGHITA
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:27
Nu te iubeste si cred ca nici tu nu-l iubesti. Daca l-ai iubi , copilul care urmeaza sa vina pe lume ti-ar umple sufletul de bucurie , insa la tine nu-i asa. Fara libertatea de-a fi asa cum iti place , alaturi de cel iubit , nu poti merge mai departe.Muta-te undeva si pregateste-te sa te bucuri de copilul tau.Vei gasi la un moment dat ,pe cineva sa te iubeasca ,asa cum meriti.Ce viata-i asta pe care o duci?Nu esti multumita, nu iubita, nu optimista...ajungi spre rau.Capul sus, sa fii sanatoasa si pregateste-te de cea mai frumoasa perioada din viata unei femei , aceea de-a fi mama!
stanescugean_ph
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:31
Scumpa ,e foarte simplu:pleci...faci nota la politie pentru amenintari si copilul ...asta e .Mama e una poate nu este el tatal care trenbuie sa educe progenitura VOASTRA.Nu esti nici prima nici ultima care ramine insarcinata la o virsta asa de frageda,dar,scumpa omenirea zoara in cosmos de citeva zeci de ani si tu nu ai gasit in Romania un prezervativ?dupa revolutie?puteai sa mai amini procreerea.Asta nu este decit modalitatea lui de a te lega de el ...ti-a dat ,,tema pentru acasa ,,si gata...vei fi curind plina de pelinci ,meconiu,suzete,cercane,pofte.....si vezi ca la 5 luni de sarcina se dezvolta sistemul nervos...maninca niste nuci si fii mai linistita ca de restul ...DA ,ESTI LA PUSCARIA PE CARE AI DORIT-O SI TU SI PLATESTI PENTRU ASTA.era mai bine daca aveai si tu 2 miini libere.
aiela
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:40
Victoria! Nume predestinat! Trebuie sa fii curajoasa, sa lupti pentru ceea ce ai creiat! Daca,,, esti nervoasa ,stresata, totul se rasfrange asupra psihicului, celui din tine.Va iesi un copil ,nervos, cine stie cum! Parerea mea este, sa l parasesti !Capul sus, cere ti iertare de la cei dragi si du te acasa la cei care te iubesc! Daca, acum la inceput de relatie se comporta asa cum va fi peste 40 ani??? Te mai si ameninta???!! Fugi,,,, cat mai repede poti de un asa animal!! Fugi fata!Esti tanara, ai viata inainte, pt, nimeni si nimic nu se merita sa suporti umilinte!
Jojolin
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:44
De la: doinitazabrac, la data 2011-10-23 09:08:22Sfatul meu este sa pleci acasa la tine, sa duci sarcina cu bine, sa nasti un baby sanatos,iar in timpul cat ti-a mai ramas pana devii mamica,incerca sa inveti mai multa gramatica caci stai foarte prost cu scrisul in limba ramana.n .



Limba RAMANA asta ce origini are? :)
Lupin
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:57
Victoria nu te lasa speriata de acel individ demon de langa tine,nu va face nimic numai te ameninta cere ajutor parintilor,desi prin alegerea ta poate le=ai facut mult rau ,dar ei te iarta si te ajuta ,daca nu iei hotararea de a pleca de la el cu riscul ca pierzi tot haine etc.,vei nastre langa el si viata ta va fi un calvar ,exista un Dumnezeu care te ajuta si pleaca pana nu este prea tarziu
nicoleta_alexandra
Postat pe 23 Octombrie 2011 11:13
Acest om nu te merita probabil ca vrea o razbunare si nu te=a iubit niciodata ,din acest motiv nu te lasa manipulata si gaseste o cale de a pleca de langa el ,promite-i tot ce zice el si cand te vezi in casa ta cu parinti chiar daca il duci si pe el ,atunci ai dreptul sa-l scoti afara si sa nu mai pleci cu el,incearca ca vei reusi
nicoleta_alexandra
Postat pe 23 Octombrie 2011 11:17
fi putermica,pleaca,tu esti pe primul loc,nimeni nu are dreptul sa te faca sa suferi............dar poate suporti consecintele faptelor tale.................
garbo003676
Postat pe 23 Octombrie 2011 11:27
Felicitari! Pe mine m-a manat curiozitatea si m-am intalnit cu "mam" si tot nu m-am oprit...
Ce sa spun, trist din toate punctele de vedere!
eliza_moi
Postat pe 23 Octombrie 2011 11:53
De la: pantera_neagra, la data 2011-10-16 19:44:40Eu n-am putut sa trec de neamuri ("neam"), asa ca n-am citit tot...


Felicitari! Pe mine m-a manat curiozitatea si m-am intalnit cu "mam" si tot nu m-am oprit...
Ce sa spun, trist din toate punctele de vedere!
eliza_moi
Postat pe 23 Octombrie 2011 11:55
Nu sta sa suferi, viata e prea frumoasa, am trecut si eu printr o experienta ca tine si m am despartit dupa 3 luni.copilul o sa il cresti tu....
garbo024672
Postat pe 23 Octombrie 2011 12:26
draga prietena desi am copil de 19 ani ma numesc valentina am 35 de ani si ceia ce suferi tu acum am suferit si eu cu ani de zile an urma povestea pe care o relatezi tu aici ma regasesc an ea cu ani de zile an urma sa stii ca daca nu rupi aceasta relatie acum vei ajunge sa o rupi dupa ce vei mai face ca mine anca un copil si vei alege sa pleci oriunde numai sa nul mai vezi pe acel om
el crede ca daca esti ansarcinata esti sclava lui si nu mai ai dreptul la niciun fel de opinie ,sa stii ca el nu se va schimba niciodata si vei ajunge prin a sfarsi ca mine cu fel de fel de boli,nu mai accepta aceasta viata mergi la familia ta anapoi si daca te iubeste pe tine si pe copil asi va schimba comportamentul de dragul vostru dsaca nu ami vei multumi candva.fetita draga copilul creste mare asi vor vedea de viata lor asa cum sia vazut si ai mei si tu vei ramane singura si bolnava pentru ca ai stat sai anduri unui iresponsabil
.ceia ce ai relatat an mica ta descriere reiese clar ca e un egoist si nu are mila de voi de tine si de copil
vezi de treaba ta ca cu un asemenea om nu vei fii niciodata fericita.asta e parerea mea tu faci cum vrei tu ati doresc multa sanatate si multa antelepciune domnul fie cu tine .daca vrei sa mai vb cu mine an clipele tale de tristete ma gasesti pe mess adresa mea;valik_val3ntina si aici ma vei gasi draga fetita te pup
valik_val3ntina
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:12
buna,..parerea mea este sapleci si sa nu privesti inapoi ,daca te iubea te pretuia mai ales ca ai hotarat sa ii pastrezi copilu ,..dute la parinti si chiar daca vine dupa voi nu privi inapoi ,el nu se va schimba oricat ii va fii de greu fara voi ,,lupul isi schimba paru dar naravu ba,..asa ca orice sut in fund e un pas spre inainte ,..sa iti iubesti bebelusul si viata merge inainte si cand o sa iti fie greu mereu sa te gandesti ca ai pt ce lupta in viata ,..pt copilul tau care iti va fii mereu alaturi ,..nu sta sa induri la el nu se merita ,..
clauclaudia
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:14
De la: roby_cado, la data 2011-10-20 16:20:27"..Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu..."

he he..,asta macar realizeaza relativ repede ca nu e facuta pentru maritis..

mamica..,obiectivul nr 1 e atins..,vei avea un copil..,ca deh..nu traiesti degeaba pe lume,nu?
celelalte..,vin cu timpul..
imi imaginez cata fericire te va urmarii..ia fi atenta..:
il lasi dreaq p'asta..,plasezi progenitura la parinti..,devii iarasi "independenta si libera"..,te babardesti cand si cu cine vrei..,ce frumoasa-i viata..
pff..,te invidiez de pe acum..
garbo234723
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:29
Daca tot corectati oamenii, ar trebui sa va exprimati perfect in limba romana. Continui nu e cu doi "u".
anavrin
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:57
du-te acasa la tine , mai fata, la familia ta care te poate apara. daca ai acte de casatorie, da divort. daca n-ai acte si mai bine, poti sa pleci cand vrei si fara sa-i spui.
daca acum se poarta asa cu tine, cu "scene" din astea, inseamna ca mai tarziu o sa-ti arda si vreo 2 dupa ceafa, si pt ca ai copil, o sa rabzi.
de avort e prea tarziu si poate ca-ti doresti copilul asta. tine-te de lucru /servici, numai asa o sa ai independenta pe care o doresti. daca familia ta te iubeste si te ajuta.
du-te acasa la ai tai, nu mai sta pe ganduri. nefericirea asta nu iti ajuta la nimic. daca mai si bea cu prietenii, asta e si mai rau pt tine, pt copil, pt toti. omul asat nu te merita, nu te iubeste si ne te va face fericita.
iulioa
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:06
draga mea , asculta sfatul meu: pleaca caum inapoi la parintii tai daca mai e posibil. Ia viata i piept singura, hotaraste ce e mai bine pentru tine si copilul care va veni.. ca daca nu s-ar putea sa fie prea tarziu.
Acesta este abia inceputul unei vieti de calvar care te asteapta langa acest barbat.
garbo170425
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:07
sfatul pe care as vrea sa ti-l dau nu stiu daca vrei sa il auzi , dar merita sa incerc . 1 - NU LASA PE MAINE CE POTI FACE AZI , ADICA VORBESTE CU EL , FAL SA INTELEAGA CA TREBUIE SA IMPARTA MAI MULT TIMP CU TINE ACUM CA SUNTETI IMPREUNA SI ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA RENUNTE LA IESIRILE CU PRIETENII , CI DOAR SA SE COMPORTE ADECVAT STATUTULUI CE IL ARE DE PARTENER DE CUPLU . DACA NU REZOLVI NIMIC CU ASTA , NU STA PE GANDURI CI FATI BAGAJELE SI INTOARCETE LA AI TAI . NU O SA DISPARA PROBLEMELE DAR TREBUIE SA FI FERMA IN DECIZIILE TALE SI DACA ALEGI CEVA ASUMATI CU TARIE RESPONSABILITATEA . pANA LA URMA FAMILIA TA TOT FAMILIE RAMANE SI TREBUIE SA TE GANDESTI CA DACA ACUM CEDEZI CATE UN PIC , MAI TARZIU VEI DESCOPERI CA NU MAI AI NIMIC , CA VIATA S-A SCURS PE LANGA TINE SI ATUNCI VEI REALIZA CA DEFAPT AI FOST O VIATA PRIZONIERA UNEI SPERANTE .ai curajul sa faci ce vrei si sti ca e bine pentru tine .
garbo112538
Postat pe 23 Octombrie 2011 15:08
Cind citesc acest subiect , nu stiu :sa rid ori sa pling-atita rautate demult n-am mai vazut. ,,Fugi,paraseste-l,dute la parintii tai,imediat..."Stati fratilor ca nu dau...[cotropitorii]!Am mari pretentii vizavi de cultura d-voastra,sa cred ca nu stiti sa cititi? Eu unul am inteles urmatoarele:-sotul si-a dorit copilul;sotiai isi doreste catelul; -dragostea sotiei care sa-l determine sa vina in git de repede acasa pe sot ,nu prea se vede; -unele doamne insarcinate sunt cuprinse de o depresie ce survine odata cu sarcina;-cit despre plecarea in carucior cu rotile =este doar o gluma prost inteleasa=atunci cind vor ajunge aproape de capatul vietii,unul dintre soti va deceda iar celalalt se va deplasa cu ajutorul unui scaun cu rotile;faptul ca i-a spus ca ea[sotia] va pleca cu scaunul,se subintelege ca el va fi cel dintii ce va parasi aceasta lume plina de ura si ipocrizie. Nu am auzit sa o loveasca, ba din contra am citit ca sotul a inteles situatia si vine repede acasa dupa serviciu. Referitor la ,,fugi la parintii tai",v-ati gindit vreo clipa ca nu toate fetele se pot intoarce[fie nu au parinti,fie parintii nu au locuinta],o alta cale nu putea-ti gasi:-cei doi soti sa caute calea de mijloc pentru a fi impreuna [fara catel ,fara alcool,fara fuga,fara amenintari] [doar prin dragoste si intelegere]. Nu ma faceti sa inteleg caci criza v-a intunecat mintea de tot!!!
Stuparul
Postat pe 23 Octombrie 2011 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 10 De la: tutankhamon 22 Mai 2009 00:23
iubirea mea ... 40 De la: autumn_iris 17 Martie 2011 09:07
Virgina la 21 de ani !!!! 5 De la: Alecsx 7 Decembrie 2008 12:39
Si e si gravida 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:34
legile lui murphy despre sex... 22 De la: garbo001254 24 Aprilie 2009 13:49
Setari Cookie-uri