ma simt ca o prizoniera

Am uitat sa pun si o tigara.

Ete! , na!
nathalie
Postat pe 23 Octombrie 2011 22:58
nat, de ce mi-ai luat tigara?
mai aveam cateva fumuri....
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:01
OK sa ramanem la bun simt!
era o discutie! era...
Ktine
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:03
E, Dor, asta n-o fi bai...
Dar in ce sa-mi strivesc chistocul?
nathalie
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:04
nat, in bun simt...daca e sa gasesti...
( tot imi vine sa imi aprind tigara)

Ktine, zau daca inteleg ce te-a enervat atat de tare, lasand la o parte tigara
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:06
v-am aruncat scrumiera ......o umplusera-ti de chistoace
jeanette40
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:14

jeanette, lasa ca noi dam si pe jos...ca nu suntem pretentioase, nu nat?
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:16
De la: nathalie, la data 2011-10-23 23:04:51E, Dor, asta n-o fi bai...
Dar in ce sa-mi strivesc chistocul?


paiiii... gasesti vreo cateva tartacute de isteti, care nu-s bune de altceva...:D
spartacus ala, de azi dimineatza, sau cum naiba il chema:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:19
Pana sa primesc sugestiile (Dor, Jeanette, Ge), l-am stins de-un pom.


(Partea nebanuita e ca i-a placut...)


nathalie
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:34
Daca ai parinti iti este dor de casa nu mai astepta nimic lamurestel sa te lase sa=ti vezi parinti si nu te mai duce inapoi cu el ,un barbat daca nu este in primi ani bun cu tine si te manipuleaza iar tu te lasi ,inchipuieti ce viata vei duce cand o sa ai un copil vei fi servitorea lui si a copilului si tot prizoniera vei fi,cauta un ajutor de la parinti de la politie ca nu este el Dumnezeu pe pamant ,du-te departe de el si nu mai suferi .Vezi ca lucreaza pe tine psihic si te tine prizoniera din tot ce zice nu va face pentru ca ii este frica baga frica in tine ,scuza=ma dar nu fi asa de proasta sa suferi atat .Trebuie sa te gandesti si la tine sau vrei copilul tau sa creasca fara mama,daca mai stai cu el te va baga in mormant si nu in carucior cu rotile,fi fata isteata si nu mai suferi pune punctul pe i
nicoleta_alexandra
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:59
Da, Nicoleta

Pune punctul pe i si cratima la locul ei!
nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 01:46
Nu am nici destula experienta,nici varsta necesara poate sa iti dau eu sfaturi,dar acum 20 de ani mama mea s-a casatorit cu un astfel de "vagabont" pe care in timpul in care era insarcinata cu mine nu-l mai putea suporta.Viata lui se rezuma la lucru si baruri....Fiind o femeie puternica a rezistat si a asteptat...
M-am nascut eu si vazand ca nimic nu se schimba l-a asteptat intr-o seara treaza cu mine in brate si i-a zis ca daca lucrurile nu se vor schimba acea seara ar fi fost ultima oara cand ne-ar fi vazut pe amandoua...
De dimineata el a fost complet schimbat si acum il consider cel mai bun tata din lume si pt mine si pt sora mea,iar pe mama o vad cea mai fericita.
Nu zic ca trebuie sa induri tot,dar un copil schimba tot,daca intr-adevar isi doreste acel copil ca atunci cand te-a convins sa il pastrezi si si-a asumat o responsabilitate ar trebui sa ii pui toate lucrurile astea in fata si sa ii explici ca nici macar amenintarile lui nu te vor face sa compromiti fericirea si binele tau si al copilului!
Sper sa iti rezolvi problemele,o viata frumoasa iti doresc!take care
ramonix
Postat pe 24 Octombrie 2011 01:57
De la: nathalie, la data 2011-10-23 23:34:32Pana sa primesc sugestiile (Dor, Jeanette, Ge), l-am stins de-un pom.


(Partea nebanuita e ca i-a placut...)




da pomu'cu ce-a gresit???... ce, el are gura sa urle?...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2011 04:26
De la: dor72_, la data 2011-10-23 23:01:34nat, de ce mi-ai luat tigara?
mai aveam cateva fumuri....


Na, vezi daca stai langa mine! Fumezi si tu!
V-am mai zis, unde apar io, lumea incepe sa fumeze!

La senatoriu, se fumeaza? Sau numa' la copacu' ala de la intrare?
Axl_22
Postat pe 24 Octombrie 2011 07:13
obiceiurile bune se iau
cricat
Postat pe 24 Octombrie 2011 07:18
e un obicei, bun?
Atunci, hai la o tigara! Neatza!
Axl_22
Postat pe 24 Octombrie 2011 07:24
pai trebuie sa ma apuc de tigari .. ca suma viciilor sa fie completa.
cricat
Postat pe 24 Octombrie 2011 07:27
Ei, mai bine NU! dauneaza grav...buzunarului!
Axl_22
Postat pe 24 Octombrie 2011 07:28
de acord! :)
dauneaza! :))
n-am fost nervoasa! nu fumez!
nici praful in ochi nu-mi place! :P
sorry!
Ktine
Postat pe 24 Octombrie 2011 07:42
Dauneaza sau nu buzunarului, exista si o parte buna - Carnea afumata tine mai mult!
nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 10:19
buna, din experenta mea iti spun si tie dar tu faci cum crezi, ai vb cu parintii tai??? le-ai spus ce se intampla???? nu ascunde fata de ei k sa-l protejezi pe el ,sincer nu merita
sfatul meu e sa vb cu ai tai si defata cu el sa vina si ai tai sa vb cu el si sa te ia aksa
asta nu e viata si pacat de tine ,esti tanara iar de copil sa nu-ti para rau nu esti nici prima nici ultima fata care creste un copil singura. puup si ai grija
didi_dnny
Postat pe 24 Octombrie 2011 10:35
Recent,am trecut printr-o situatie asemanatoare.Nu sunt insarcinata,insa nu vrea sa inteleaga ca eu nu il mai vreau langa mine.Considera ca injuraturile, bataile si faptul k m-a inselat nu este un lucru grav,la fel mi-a spus si mie ,de scaunul cu rotile.
Iti dau un sfat:trebuie sa pleci de langa el,pentru k timpul nu le rezolva pe toate,ci le agraveaza.Oricum,iti spun de acum ca,dak te vei hotari sa il parasesti,nu iti va fi usor:vor urma telefoane in care iti va vorbi frumos,altele in care te va jigni,vor urma nopti nedormite,dar ,daca tii la tine si la copilul tau,eu te sfatuiesc sa iti faci curaj si sa il parasesti.
Bafta multa!!!!
anca4ever
Postat pe 24 Octombrie 2011 11:00
Sunt uimita de cat de destepti,culti se cred unii dintre noi....fratilor daca tot comentati atunci faceti-o serios si cu bun simt.Daca unii dintre noi nu au avut posibilitatea sau nu au vrut sau ce stiu eu ce sa invete si sa reuseasca sa fie la inaltimea steptarilor voastre de a citi un mesaj....lasati-o balta....aflati ca si oamenii acestia au sentimente,probleme,dureri si altele...ce era sa faca?sa taca fata pt ca nu este un geniu in gramatica limbii romane??sa va fie rusine celor care isi permit sa fie atat de rautaciosi intr-o lume ca asta......perfectilor......
sfatul meu pentru fata:in cazul in care problemele se agraveaza adreseaza-te familiei si unui psiholog care sa te indrume catre un centru de asistenta sociala.
frumusica_am
Postat pe 24 Octombrie 2011 11:21
Frumusico, ai dreptate numai ca majoritatea celor ce vin aici ,,cu probleme" , nu au aceste probleme in viata lor reala ci doar in imaginatia lor si vor doar sa incite si imaginatia celorlalti useri. Astfel unii fabuleaza iar altii pamfleteaza.
E cineva vinovat? Poate viata asta cenusie pe care vrem sa ne-o coloram putin.
Bun venit pe garbo ca vad ca ai cont nou-nout.
SAL
Postat pe 24 Octombrie 2011 11:32
viata este plina de astfel de exemple si nu numai.ideea este sa comentezi cu mult bun simt situatii de gen.unele persoane ,din naivitate chiar cred in maturitatea multora de pe acest site...de aceea isi pun cu multa incredere viata pe tapet..referitor la pamflet , apelezi la el intr/o situatie de alt gen...dar chiar si atunci fara a eticheta sau a jigni.in fond nici nu ne cunoastem,nu stim nimic unii despre .uneori se confunda defularea cu pamfletul.altii se dau mari gramatici in lipsa de idei,de parca nu se cunoaste ca internetul are destule programe pt corectare text.la fel si cu limbile straine.pamfletul nu trebuie sa devina o scuza a lipsei de bun simt intr/un comentariu.
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Octombrie 2011 12:08
E mai bine sa te muti acasa la tine, lasa in urma tot ce spune ca nu pune in aplicare. Am trecut si eu prin asa ceva ma ameninta, am mers la biserica si m-am rugat, am vorbit cu un prot calugar, mi-a citit dezlegari si multe atele.
Pentru copilul tau este mai bine sa aibe liniste si ca viitoarea lui mamica sa nu fie stresata ca o sa fie bine.
Eu am vorbit din puctul meu de vedere acum tu faci cum vrei.
Sanatate si tie si sa de-a Dumnezeu sa fie sanatos copilul.
petrescuflorentyna
Postat pe 24 Octombrie 2011 12:11
citesc si nu-mi vine a crede ...lasand de-o parte suferinta Victoriei , care de fapt isi poate rezolva destul de usor problema, citesc si nu pot crede ..tinerilor, unde ati facut scoala fratilor ?? nu aveti nevoie decat de vreo 5 , 6 clase pt a scrie corect ..din clasa a sasea trebuie sa fiti asi deja ..si sigur toti aveti si facultate si vreun masterat , doua ...doamne , incotro se indreapta tara asta de agramati ??..ma-ntreb, oare nu va e rusine sa va apucati de scris totusi ??..iubitilor/iubitelor tot astfel le scrieti ?? ..e incredibil ceea ce vad pe-aici ..altfel toti aveti pretentii , toti vreti sa fiti angajati cu salarii frumoase ..iar voi nu stiti sa faceti probabil nici cererea de angajare ..ca sa nu mai vorbim de semnele de punctuatie care dau sens pur si simplu frazelor ....este sigur de plans..apucati-va de carte ..asta nu a omorat pe nimeni ..desteptati-va , caci tara geme de prosti ....
another_day555
Postat pe 24 Octombrie 2011 12:18
Daca nu ai luat inca o decizie, eu iti recomand sa analizezi dupa o scurta despartire ce fel de om este el in realitate si sa privesti lucrurile cat mai obiectiv. Daca nu exista sentimente care sa va tina alaturi, atunci mai bine sa cresti singura copilul. Dar daca el redevine omul pe care il stiai, atunci cauta sa eviti despartirea. Cu cat sentimentele lui sunt mai puternice, tot atat de mult va incerca sa te pastreze alaturi.
anarax
Postat pe 24 Octombrie 2011 12:23
Draga Victoria un copil creste cu mama si tatal care il are, dar nu merita nici un copil din lume sa traiasca sub teroare pentru ca asta va intampla cand vei naste.
Pleaca la parintii tai si sa stii ca eu cunosc o multime de mame care isi cresc copii singure dar LINISTITE nu merita sa traiesti sub teroare ca te va lasa in cariucior , eu spun sa pleci si sa iol reclami la politie pentru ceea ce face si sa ceri pensie alimentara pentru copil, sau daca nu poti sa il cresti atunci gaseste o solutie ....sunt atatea femei dornice sa creasca un bebe. Prioritara esti tu si copilul el nu se va schimba niciodata poate doar in rau
garbo174567
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:17
fetiscano, tu stii ce fumator sunt eu....

Ktine, praful ti l-ai dat singura in ochi, atunci cand te-ai aruncat orbeste la mine....chiar fara motiv....
am derulat paginile, am revazut postarile si am ajuns la aceeasi concluzie...nu ai avut niciun motiv
sau daca l-ai avut, spune-mi-l si mie, sa inteleg ce te-a deranjat, caci altfel nu ai fi fost atat de vehementa....

fetiscano, pleaca de p-aci cu tigarile....
nat, ai ajuns la carne afumata? tine mai mult, da se stafideste mai repede
dor72_
Postat pe 24 Octombrie 2011 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-a parasit un bun prieten,Vanghele007!!! 102 De la: garbo000505 6 Aprilie 2009 21:49
cum este sexul dupa 30 de ani? 177 De la: brasoveank 14 Mai 2009 16:30
fata - tata vitreg 7 De la: pusy 27 Aprilie 2009 15:15
Vand rochie de mireasa 28 De la: yanyacharberet 24 Iulie 2009 09:39
IMI ESTE TEAMA CA SOTUL MEU V-A AFLA DESPRE TRECUTUL MEU 17 De la: Roxxynela 13 Aprilie 2009 01:10
Setari Cookie-uri