o sufoc

De la: florinelciucar, la data 2011-09-15 19:40:36CAUTA O FATA CARE TE ACCEPTA ASA CUM ESTI SUFOCANT


Exista asa ceva? daca da atunci sa fii norocos ca ai gasit-o , altfel trebuia sa apelezi la funia de ceapa a elodiei

melania33
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:34
macar ofera si tu gratis funia cu ceapa o folosesc la bucatarie ..............
florinelciucar
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:48
cu placere, da' nu in seara asta...plec la biblioteca si nu da bine sa miros a ceapa
o lasam pe maine
elodia
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:51
o gasi si el o fata care sa nu il considere sufocant..................daca este cu adevarat sufocant atunci ai daruiesc funia de ceapa .......... Eu la 21 de ani de casnicie nu ma considera sufocant sotia ca ai aduc flori si ai acord atentie o ajut la bucatarie si alte treburi ai fac si cadouri pentru ea nu sunt sufocant........... Depinde cum se comporta el de multe ori trebuie sa-i lasi si ei spatiul acela .........sa nu devii sufocant trebuie studiat.......
florinelciucar
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:54
ofer la schimb o funie de usturoi esti in avantaj este mai scump usturoiul
florinelciucar
Postat pe 19 Septembrie 2011 21:56
florinele...
la cata lipsa cronica de panoaie rutiere e-n orasu' tau - m-as mira sa se simta cineva (oricine) sufocat...
precizilla
Postat pe 19 Septembrie 2011 22:03
De la: precizilla, la data 2011-09-19 22:03:50florinele...
la cata lipsa cronica de panoaie rutiere e-n orasu' tau - m-as mira sa se simta cineva (oricine) sufocat...


in dictionarul limbii romane nu am gasit cuvantul panoaie cat despre lipsa cronica .....ce sa mai zici de astia ca au picat la bac????????????????????de fapt problema nu era a mea ca sufoc sau ma sufoc ci a altei persoane .Cum este orasul tine de primar ,insa faptul ca multe persoane stau cu nume de imprumut si nu vor sa isi arate identitatea de regula ai cam ignor, dar asa m-ai sufocat cand am citit acea (LIPSA CRONICA DE PANOAIE) incat a trebuit sa trag aer adanc in piept si sa scriu.Ti-am vizitat profilul dar nu ai ce sa intelegi poate de aici si probleme cu limba noastra care se spune ca......... era .................o comara.Cat despre oras este un oras istoric nu stiu ce ai vizitat tu dar iti pot recomanda insa ma abtin de teama sa nu te sufoc. O seara buna iti doresc, sper ca nu te superi .............
florinelciucar
Postat pe 20 Septembrie 2011 19:30
florinelu, iti spune moshneagu', si tu poti sa-l crezi pe cuvant: "panoaiele" alea si "lipsa cronica" zgarie mult mai putin pe retina decat "ai" al tau, in loc de "i" sau "ii"
Ca sa nu-ti mai recomand, daca tot esti la capitolul dictionare, sa cauti notiunea "ironie". Poate asa iti vei da seama ce a fost cu mesajul ala al lui preci
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2011 19:37
M-am uitat si eu in dex dupa ii scris ai si ... surpriza, nu-i...
nathalie
Postat pe 20 Septembrie 2011 19:40
nathalie, cauta la "usturoaie"
cu toate ca nu s-ar zice, dupa originea nenicului... oricum, s-a si gasit cine sa-i dea lectii lui preci!
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2011 19:49
haidi bre..,terminati..,omu' e bun..,nu vedeti cat de cursiv scrie..?
abia zaresti doua virgule p'acolo..
ce-mi plac mie astia..,buni la teorie..
roby_cado
Postat pe 20 Septembrie 2011 21:55
"comara" asta, unde-i ascunsa..
moshule...asa duoamna cum se zice....io nu inteleg pe unde ii zice comara...la mine, la tara...e camara, adica as zice cmar...
pai da...acum ma destept...limba precicai era in camara...si de aia nu intelegea florinel shucar....
preci , atentie la panoaie...sufoca....la neatentie...
dor72_
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:03

lasa-ti,bre,omu' s-asi spuie pasu',ce aveti cu iel?

n-ai pen'ce sa te simpti ofensat,florinele...
ce? t-iam pus io in carca lipsa panoaielor?
iesti cumva primarele care ieste?

'ceam si io asea...d-eo maslina,d-ea scobitoare straina...sa face si tasta mea conversatie,cum ar veni...
precizilla
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:51

ti-e plina camara....ioi....
dor72_
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:07
dap...
am neshte muraturi,neshte dulceatza,neshte zacusti...
da' mai ales am neshte horinca...
precizilla
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:17
mda...
oare de unde am stiut ca vei incepe cu muraturi...si vei sfarsi..cu palinca...
dor72_
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:19
habar n-am...
te-am sufocat,cumva?
sa nu spuna lumea ca nu stam on topic...

apropo:
ti-am intors vizita de cutoazie,florinele...
ehe...'ceai ceva de bac,parca..nespa?
precizilla
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:26
da...naspa pardon...nespa...ala....
nicicum...pen ca nu e cazu'
e un risc asumat...
ce le mai intorci si tu...preci...
dor72_
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:55
cotoroantelor, poate il suparati pe don florin si nu mai face trocul
voi stiti ce scump e usturoiul ? ceapa e 2 lei si usturoiul 20 !
elodia
Postat pe 21 Septembrie 2011 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire? 5 De la: meme 19 Iunie 2009 20:01
se poate!!!!! 8 De la: buna01 10 Ianuarie 2010 21:03
Sa fie iubitul meu un egoist???? 40 De la: garbo_414015 20 Septembrie 2015 09:12
voi ce parere aveti? 20 De la: ronny_grati 16 Mai 2010 14:30
cuvinte care dor .. 16 De la: garbo245338 21 Noiembrie 2011 14:51
Setari Cookie-uri