"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ?

aiurea topic...pana si intrebarea e pusa aiurea...poate ai vrut sa spui daca sesizeaza
da, orice femeie intre 16 si 90 de ani, sesizeaza cand place cuiva, doar daca nu e moarta

si de fapt, care era ideea? sau, intrebarea a fost doar retorica?
whatever...
michelle_
Postat pe 28 August 2011 13:24
De la: marinica62, la data 2011-08-28 07:36:09nu te supara,tu nu ai citit biblia,este o lege de la D-zeu,sa nu rivnesti la bunul altuia...


Si de cand femeia este un bun pe care il posezi asa dupa voia inimii tale de mascul!?.... Hmmm.... interpretarea masculina a bibliei de atata vreme... este motiv, de tot atata vreme, de o multitudine de suferinte sufletesti
garbo134556
Postat pe 28 August 2011 13:40
io cred ca raider@ vrea sa stie daca va fi "descoperit in admiratia lui " ,ca sa zic asa
Mielutza
Postat pe 28 August 2011 14:14
99,99% adevarat Mielutza
alfheim
Postat pe 28 August 2011 14:27
cu gardul povestea i lunga ,dar de sarit mai este pana miroase, femeia maritata..........................
alido
Postat pe 28 August 2011 14:27
Dragut subiect.

Pot zice ca sunt o persoana "norocoasa", nu ma implic in relatii de lunga din cauza job-ului. Dar am patit ca si femei cu mult mai mari ca mine si meritate sa ravneasca la o noapte nebuna de amor. Ideea e ca ele nu-s multumite de ce au acasa. Nu persevereaza, incearca, se incarca cu energia de care au nevoie si merg inapoi la caminul lor. Sincer ma simt cateodata cu musca pe caciula cand ma duc in vizita la aceste persoane(prieteni de familie, colegi sau oameni din mediul meu), dar consider ca am ajutat. Odata ce incearca aceasta "nebunie" ele pun imediat in balanta problema "sa nu se afle", chit ca al ei e un chitros si jumatate. Familia e familie dar cate-o data mai fac mici escapade. Azinoapte am fost la o nunta si s-a facut ca un cuplu sa se puna langa mine, au un copil, se inteleg bine etc. M-am arat interesat de frumusetea tipei la care ea a rosit un pic, s-a simtit flatata si a disparut cu sotul ei. Deci da sa zic asa pot "mirosi" cand sunt curtate chit ca nu-s animale, mai degraba noi barbatii suntem, ne ingrijesc saracele ca pe niste porci in cocina, ne fac curat, ne dau de mancare, ne satisfac placerile dar noi nu ne gandim ca si ele au aceleasi nevoi. Depinde de moralul fiecaruia. Eu unul sunt o persoana inteligenta " miros si eu" dar greseala e ca ma las dus de val, poate si din cauza ca nu am vreo relatie stabila.

Recomand sa traiti viata la maxim, mi-a spus un batran asa, pana la 20 de ani viata trece greu, dupa 20-25 incepi sa-ti faci o familie, deja timpul trece mai repede, cand vine sau vin copiii timpul parca zboara( acu' e in fasa acu' isi face "maju"), iar cand ai ajuns la batranete ajungi sa vezi ca anii trec ca secundele.

Psihicul conteaza multa la aceasta trecere a timpului, daca ai o minte jucausa poti sa faci sa treaca timpul greu( sa zic ca peste 2 sapt imi iau o masina noua, asteptand momentul acela cu nerabdare timpul va parea ca sta in loc) dar de asemenea te poti pierde din cauza job-ului si stresului si iti va parea ca nu ai niciodata timp( ai o datorie de 2000 de lei la prietenu cel mai bun si tre' sa-i restitui banii peste 1 saptamana si nu ai de unde, timpul efectiv va zbura).

Trebuie sa intelegi cum gandeste omul inainte sa-l cataloghezi.
In mare parte trebuie sa-ti dezvolti inteligenta sociala ca sa ai o lume mai deschisa si mai implinita. Asa vei cunoaste persoana potrivita ( nu betivu din crasma), vei avea langa tine oamenii de care nu stii cand poti avea nevoie. RECOMAND sa nu incercati sa dati "tarcoale" domnilor "lupi", iar daca o "oaie" cu "berbecu" a dracu' se lasa prinsa in joc, faceti-o o singura data, apoi in mintea ei va fi o mare provocare de a-si tine familia mai unita. Iar daca mai vrea inca o data spune-i sa divorteze si daca esti singur ia-o tu de nevasta.

Hai mult noroc si nu va ganditi la prostii.
Va salut!





-quote: rau faci, rau primesti!-
Alex_Popa
Postat pe 28 August 2011 14:48
"Trebuie sa intelegi cum gandeste omul inainte sa-l cataloghezi."

Axl_22
Postat pe 28 August 2011 15:10
nashpa...
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2011 15:25
"dragut subiect' ...01bloody10... mi-a placut:"ma simt cu musca pe caciula.." Dar si :"CONSIDER CA AM AJUTAT!!" Ha! Ha! Ha! Desigur...bine ca ai ajutat.."Don Juan" al zilelor noastre!! De ce nu are si barbatul meu un astfel de "prieten?"
Glumesc!! Dar esti un dulce!!
elisabeta_boia
Postat pe 28 August 2011 17:59
betty
priteni din astia poate are el ... si chiar destul de multzi, dar nu ti i-a prezentat tzie!
alfheim
Postat pe 28 August 2011 18:18
N-are!! Si ce ma facccc????? Si nici sanse sa-si faca... Vaiiiii! Vaiiiii
Glumesc,stiti voi!
elisabeta_boia
Postat pe 28 August 2011 18:27
ahaaaaaa
deci are... si noua nu vrei sa ne spui!!!
egoista mica ce esti ...
alfheim
Postat pe 28 August 2011 18:28
M-ai alintat cand mi-ai spus"mica"....merci!
elisabeta_boia
Postat pe 28 August 2011 19:55
nu mi se pare o prostie!!!eu cred ca e ceva inctant si femeia respectiva devine mai increzatoare in fortele proprii
garbo185269
Postat pe 28 August 2011 20:23
o femeie maritata de ceva timp atunci cind este complimentata decent de un barbat,ia aceasa actiune ca atare un compliment si atit,nu inseamna ca imediat lasa garda jos si pleaca cu el in boscheti;e adevarat ca ne place sa fim magulite, laudate si e altii nu numai de titularul sot,si intradevar complimentele sunt o reconfirmare a feminitatii,ca si altcineva apreciaza ochii,parul gura sanii,fundul etc.e de fapt un dans al paunului nefinalizat,dar sa nu uitam ca femeile se machiaza si se gatesc si ptr a vedea reactia in ochii altor femei,de fapt adevarata confirmare vine de la celelalte femei nu de la barbati
utad
Postat pe 28 August 2011 20:53
raspund lui carcotasa.....ce sa iti spun , femeile maritate sa iti spun eu ca au cate 3-4 amantzi,cunosc in concret suficente specimene...asa ca lasa-ma cu de astea!la unul din locurile mele unde am muncit,am avut o colega de serviciu eleganta,cocheta,pusa la punct in cel mai mic detaliu ce sa mai....femeia era casatorita,avea cam 33 de ani asa,doi copilasi,ce sa mai ,o familie inchegata...numai ca ce stia lumea nu stia barbatul ei!dimineatza o aducea cu masina la serviciu sotul,mandru nevoie mare de sotia lui,apoi duduia ajunsa la serviciu isi bea cafeaua,mai lucra cate ceva printre diversele convorbiri telefonice apoi isi facea bilet de voie si pleca in oras pretextand rezolvarea unor probleme de serviciu,revenea la serviciu cu vreo ora jumatate asa inainte de a se sfarsi programul cand sufocata de diversele sarcini de serviciu ramanea peste program chipurile pentru lucrari urgente astfel ca dupa ce chipurile le rezolva o aducea cu masina acasa cate un domn bine situat care nu cumva sa-si uzeze duduia pantofii cu toc subtzire ori sa isi sifoneze distinsa-i tzinuta ori sa-si prafuiasca scumpa-i coafiura,deh pentru acestea femeia avea investitori,unul-i platea pantofii,altul cofiura,pedichiura,manichiura,altul-i cumpara rochia,costumul ori mantoul,ce sa mai o femeie pusa la punct cere investitzii si acestea nu se pot face din salariul ei si al familiei...rasu-plansu,era pe timpul cireselor asa si eu pe atunci fumam si eram la o tzigara pe hol,numai ce vad un domn la costum ,cravata si camasa alba care cara saracun in bratze vreo cinci laditze puse una peste alta pline cu cirese i le ducea doamnei sa aiba fructe la copii si familie,sa vezi ce om grijuliu!oricum sotul dansei nu si-a pus niciodata probleme,casnicia mergea foarte bine,bani aveau,sotzia eleganta si pusa la punct era ce isi mai putea dori?asa ca vigilentza...
garbo173229
Postat pe 28 August 2011 22:30
daca le-ai auzi cum spun ele ca femeile nemaritate sunt curve rele etc.de zici doamne sfinte
garbo173229
Postat pe 28 August 2011 22:31
garbo173229
Postat pe 28 August 2011 22:31
si stii tu sigur ca nu venea si barbatu-sau acasa cu lazi de capsuni?
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:35
poate!nu stiu,insa pe amant l-am vazut io
garbo173229
Postat pe 28 August 2011 22:38
asa, si? de ce te freaca grija de aia? te dezonora pe tine?
te doare mintea, frate
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:41
229 - si de unde stii tu ce e la aia in casa? Poate ca e fiecare cu mama ma-sii, ai vreo problema cu asta? Sau ai vreo problema cu faptul ca era aia "prea eleganta"?
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:42
"Miros" bun inteles. Si daca cel care da semne de admiratie este o persoana agreabila face chiar placere. O DOAMNA insa nu va da semne ca a observat. atentia ce i se da, chiar daca in sinea ei se simte bucuroasa ca inca ii sunt apreciate calitatile. Mai important , dupa parerea mea, e sa observe sotul ca sotia e admirata....asta ii va creste temporar valoarea sotiei in ochii lui, o va readuce in atentia lui.
garbo000491
Postat pe 28 August 2011 22:43
sis, te cautai si nu-ti gasii toapicu'...
mi-ai mai zis tu o data pa unde ie, da' la varsta mea... doh!
anyway, am zis sa stai pa pozitie, ca bag melodeaua indata. Aia de care ziceam vineri. Acum o salvez in format pentru player si o urc pa youtube.
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 22:43
o doamna va da semne ca a observat daca tircoalele sint prea insistente - pentru ca altfel iar se intreaba fraierul daca e surda si chioara si chiar nu vede, asa ca tircoleste si mai mult, si mia clar.... doar-doar s-o prinde....
Asa ca o doamna RECUNOASTE ca a observat, ii multumeste pentru atentie si implicare si ii mentioneaza in treacat faptul ca are unul mai bun acasa. C'est.
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:45
la intalniri, fratioare...
bash ca te zaharistesti, ehe, he, he....
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:46
pai ciresele si capsunile merg cam in aceeasi perioada...
iar daca sotul venea cu capsuni, trebuia sa mai vina cineva cu cireshe!!!
nu e corect Q...?

si mai 229, bagi tu mana in foc ca ala era amantul ...???
daca era vreun beneficiar legat de probleme de serviciu...? si care ca om simtzit dadea o shpaga, minora ...
sau daca era shoferul amantului ... mmmmm? ce te faci...? chiar sa fii tu detectiva numarul unu?
eh, nu ma pot indoi... mi-e sa nu raman cocoshat ... sau sa crezi ca-ti fac vreo reverentza ... insa sunt destul de multe alte posibilitatzi interpretabile.
dar e interesant cum ai tu grija sa stii tot si sa urmaresti tot...
multe succesuri si te mai asteptam cu detalii!
vezi ca poate aflii si de ce moare cainele intre timp!
alfheim
Postat pe 28 August 2011 22:47
cainele? de oftica...
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:49
"tircoleste"????!!!
Q, m-ai spart
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:51
De la: raider, la data 2011-08-26 00:24:32multumesc de raspunsuri...
Deci voi spuneti ca o femeie isi da seama usor daca un barbat este interesat de ea, indiferent cat acesta ar incerca sa mascheze asta ?
depinde de relatiile dintre ei si cat de serioasa este femeia....de obicei barbatii au strategiile lor sa seduca femeile....un barbat poate avea ce femeie vrea fie ea si maritata...si cum majoritatea femeilor sunt slabe de minte....de obicei sotii lor ar trebui sa le invete pe nevestele lor strategiile altor barbati care ar incerca sa le seduca.....si apoi daca o seduce si pe femeie incepe sa o amanance..depinde mult si de princippiile femeilor si cam in ziua de azi aproape nimeni nu mai are principiii
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei Rac 5 De la: cineva1 17 Iulie 2011 11:01
Doamnelor cat de open mind sunteti? 60 De la: Sassette 18 August 2014 17:48
infidelitate 23 De la: garbo_399091 19 Mai 2014 13:52
cum sa castigi bani usor? 2 De la: gia85 27 Mai 2010 22:36
RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL? 334 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Setari Cookie-uri