"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ?

Mie mi s-a parut ca era doar o intrebare, nu se da relatii despre stare de sanatate sau de confort ci pur si simplu daca o femeie maritata de vre-o zece ani isi da seama atunci cand e curtata???

Parerea mea e ca... in marea lor majoritate femeile simt barbatul care incearca sau chiar le da tarcoale..., dar... cei mai indreptatiti membri de pe acest site sa raspunda la aceasta intrebare cine poate fi??? Sigur, doar dragele noastre colege si prietene, am dreptate???

Hai, o duminica placuta sii ...sa petrece-ti linistiti!!!
garbo088037
Postat pe 28 August 2011 05:15
nu te supara,tu nu ai citit biblia,este o lege de la D-zeu,sa nu rivnesti la bunul altuia...
marinica62
Postat pe 28 August 2011 07:36
LE PLAC ADMIRATORII SI INCEARCA INTOTDEAUNA ''MAREA CU DEGETUL''...NU TOATE ...ESTE F ADEVARAT , DAR 60% SPERA SI NU RATEAZA OCAZIA DE A AGATA PE CINEVA FIIND SATULE DE TRAIUL DE ACESA CRED CA O NOUA RELATIE ESTE ROZ
garbo178917
Postat pe 28 August 2011 07:39
Femeia e femeie si nu ai ce ii face,tot timpul atie si pandeste un astfel de moment ptr ca ii place sa fie in centrul atentiei,cu cat e curtata mai mult si mai batrana cu atat se simte mai in largul ei asa ca un comentariul pe aceasta tema nu se prea poate face si nici nu o poti face sa inteleaga ca nu e bine sa aiba si amanti chiar daca e si maritata,cu cat e mai maritata si curtata cu atat se simte mai in largul ei ca de altfel si barbatii se cred mult mai virili daca vad ca sunt curtati de o femeie.Subiecte TABU
angelene411
Postat pe 28 August 2011 08:19
De la: marinica62, la data 2011-08-28 07:36:09nu te supara,tu nu ai citit biblia,este o lege de la D-zeu,sa nu rivnesti la bunul altuia...


da'de ce sa nu ravnesti, marinica, daca si bunul altuia ravneste la tine?...:DD
:))

plus ca formularea asta cu "bunul altuia" e inadecvata, suna ca naiba..
ca si cum un sotz ar avea drept de proprietate asupra partenerului, si ar trebui sa-l (sa o) trateze ca pe un obiect.
eu_geminy
Postat pe 28 August 2011 08:19
De la: angelene411, la data 2011-08-28 08:19:25Femeia e femeie si nu ai ce ii face,tot timpul atie si pandeste un astfel de moment ptr ca ii place sa fie in centrul atentiei,cu cat e curtata mai mult si mai batrana cu atat se simte mai in largul ei asa ca un comentariul pe aceasta tema nu se prea poate face si nici nu o poti face sa inteleaga ca nu e bine sa aiba si amanti chiar daca e si maritata,cu cat e mai maritata si curtata cu atat se simte mai in largul ei ca de altfel si barbatii se cred mult mai virili daca vad ca sunt curtati de o femeie.Subiecte TABU


mai bine ziceai si tu ca "ori pazesti muierea, ori pazesti o turma de iepuri"... ca sa surprizi esentza...:D

:))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 28 August 2011 08:33
ei, lasati 'parerea ' barbatilor! bineinteles, doar ei au dreptul la cite-o amanta, doua!? femeia insa,? sotia? cum sa faca asa ceva sa indrazneasca s-arunce privirea la alt barbat? nu, doamnelor noi tre-sa ne punem ochelari sau eventual sa ne uitam doar in fata ca si caii.in schib, ei, da ei au tot dreptul de pe lumea asta sa-si schimbe amantele dupa pofta inimii, ca doar, ei....saracii sunt atit de obositi de...sotia cicalitoare de-acasa!!!!!!!!lasati-i pe bietii barbati sa-si faca mendrele cu cit-e o amanta..ei merita..ei au tot dreptul sa faca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
perla_negra
Postat pe 28 August 2011 08:36
De la: garbo034149, la data 2011-08-28 04:56:29...femeile maritate de 10-15 ani au toate sansele sa nu mai fie fericite in mariajul lor asa ca atunci cind se iveste cineva care le da tircoale sint foarte bucuroase...prin asta incearca sa-si re-vitalizeze casnicia sau pur si simplu sa se simta bine...sa uite de alcoolistul de acasa care ii spune doar cuvinte urite,care n-o mai tine in brate,n-o mai dezmiarda ca sa nu zic...no mai iubeste....si asa femeia se daruieste total acelei persoane....
...asta va scriu din experientele mele...ca deja este trecut de 12 noaptea....la mine este aproape 3 dimineata.somn usor!

Sunt si eu de acord cu asta si nu e musai sa fie alcoolist sunt si cazuri in care nu beau barbatii si din diferite motive isi neglijeaza familia si implicit sotia determinand-o ca atunci cand genereaza atentie sexului opus din alta parte sa dea putin curs unui flirt sau sa se simta magulita ca e admirata,laudata etc....parerea mea, cum la fel si barbatii casatoriti de ceva anisori se simt ca niste pauni sau cocosi cand sunt admirati sau laudati de fetiscane frumusele.....asta in pofida faptului ca nu vor sa recunoasca dar cand se iveste cazul asta adorm cu un zambet mandru pe fata.
szramo
Postat pe 28 August 2011 08:38
de regula femeile mritate sunt la casa lor cresc copiii ,merg cu șotul n excursii ,se pupa cu soacra ,are totul sub control si o viata sexuala normala.dar atunci cnd soțul o tine lata prin crciumi vine manga acas si vrea sex la beție femeia devine distanta ,incepe sa-si blesteme soarta .se trezește dimineața se uita in oglinda si-si pune ntrebarea unde s-au dus anii frumoși sau iluziile de la cstorie si atunci ncepe declinul.un prieten sau un brbat voitor o vede trista o ntreab: ce probleme poate avea o femeie frumoasa ca ea si ncearc sa o consoleze.femeia ncepe sa se simt protejata si accepta acesasta situație tacita de aici se pot ntmpla multe .concluzie :dac brbatul nu e capabil sa tina flacra dragostei vie e dreptul femeii s-și caute fericirea extraconjugal dar sa nu-si neglijeze casa ,copii.
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/modifica_post/671602.html#
garbo178599
Postat pe 28 August 2011 08:39
nu mai spune...

Si apropo, ca sa raspund la titlul subiectului - cei doi termeni romantici, "miros" si "tircoale" nu ma pot duce cu gindul decit la "marsh de aici"....
quasaria
Postat pe 28 August 2011 08:42
De la: perla_negra, la data 2011-08-28 08:36:19ei, lasati 'parerea ' barbatilor! bineinteles, doar ei au dreptul la cite-o amanta, doua!? femeia insa,? sotia? cum sa faca asa ceva sa indrazneasca s-arunce privirea la alt barbat? nu, doamnelor noi tre-sa ne punem ochelari sau eventual sa ne uitam doar in fata ca si caii.in schib, ei, da ei au tot dreptul de pe lumea asta sa-si schimbe amantele dupa pofta inimii, ca doar, ei....saracii sunt atit de obositi de...sotia cicalitoare de-acasa!!!!!!!!lasati-i pe bietii barbati sa-si faca mendrele cu cit-e o amanta..ei merita..ei au tot dreptul sa faca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


eu nu-s de acord cu tine. am spus-o mai sus. nu-s de parere ca "fumeea il inseala pe om" .la fel de corect e ca si femeia sa-si doreasca altceva, mai ales daca are langa ea un berbec, un dobitoc, o muhaia, sau lalau care o omoara cu plictiseala...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 28 August 2011 08:48
daca este multumita de casnicia ei...nu "miroase" asa usor, pentru ca nu ii sta capul acolo.plus ca se poate simti jignita ca nu i-a fost respectat statutul.si daca este nemultumita "miroase" mai greu, pentru ca nu se gandeste la asta, dar...nu se stie ce va face.depinde de caracterul ei.
garbo188468
Postat pe 28 August 2011 08:54
De la: garbo178599, la data 2011-08-28 08:39:01de regula femeile mritate sunt la casa lor cresc copiii ,merg cu șotul n excursii ,se pupa cu soacra ,are totul sub control si o viata sexuala normala.dar atunci cnd soțul o tine lata prin crciumi vine manga acas si vrea sex la beție femeia devine distanta ,incepe sa-si blesteme soarta .se trezește dimineața se uita in oglinda si-si pune ntrebarea unde s-au dus anii frumoși sau iluziile de la cstorie si atunci ncepe declinul.un prieten sau un brbat voitor o vede trista o ntreab: ce probleme poate avea o femeie frumoasa ca ea si ncearc sa o consoleze.femeia ncepe sa se simt protejata si accepta acesasta situație tacita de aici se pot ntmpla multe .concluzie :dac brbatul nu e capabil sa tina flacra dragostei vie e dreptul femeii s-și caute fericirea extraconjugal dar sa nu-si neglijeze casa ,copiii.
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/modifica_post/671602.html#
garbo178599
Postat pe 28 August 2011 09:03
casatoria, familia e o cetate incendiata,(de foc, de iubire, de probleme) in care cei dinauntru se lupta sa iasa afara, sa evadeze, iar cei din afara asediaza, ca sa intre in cetate...spunea cineva...
...femeia o face din :curiozitate, razbunare sau interes..........barbatul o face pentru ...palmares..
radarul pasiuni..ocoleste ratiunea......
dang
Postat pe 28 August 2011 09:17
Pana la urma, lasand motivatiile pasionale sau rationale, putem afirma ca oamenii sunt putin cam destrabalati.
garbo172845
Postat pe 28 August 2011 10:07
daca nu are "sac" pe cap sau "cine ma iubeste ma iubeste si asa .....sigur ca observa ,"mirose "si evident daca isi iubeste sotul si el o iubeste totul ramine ca o mindrie personala si de discutat cu prietenele la o cafea.
Concluzia: orice femeie e mindra de ea cind cineva o admira .
angin
Postat pe 28 August 2011 10:17
o femeie nu vede cand un altul ii da "tarcoale" cand are "valul ignorantei" pe ochi si il vede pe omul de langa ca pe "Fat frumos si devreme acasa".....
cricat
Postat pe 28 August 2011 10:23
dang...iegzact...dang-dang.....mie-mi suna a...gol.... numi ca nu-i vb de "gol"-ul de la fotbal....
Axl_22
Postat pe 28 August 2011 10:27
De la: garbo172845, la data 2011-08-28 10:07:35Pana la urma, lasand motivatiile pasionale sau rationale, putem afirma ca oamenii sunt putin cam destrabalati.



mare adevar grait-ai ;" putem afirma ca oamenii sunt putin cam destrabalati"
Axl_22
Postat pe 28 August 2011 10:28
De la: dang, la data 2011-08-28 09:17:40
.........barbatul o face pentru ...palmares..
radarul pasiuni..ocoleste ratiunea......



trist .... dar adevarat ....
cricat
Postat pe 28 August 2011 10:30
Toate femeile isi dau seama, imediat, cand un barbat este interesat de ele. Indiferent ca sunt sau nu maritate. Dealtfel, aici este diferenta. Cele maritate dau impresia ca nu au sesizat, pe cand cele nemaritate, in general, se poarta firesc, in functie de ce simt Dar si unele si celelalte sunt convinse ca daca ar curs avansurilor, ar avea succes.
garbo215027
Postat pe 28 August 2011 10:47
initiatorul topicului a bagat 'femeile maritate' intr-o fraza cu conotatii chinologice....si voi i-ati dat un os de ros. nu merita!
ufishor
Postat pe 28 August 2011 10:50
Daca arer un sot care nu o mai doreste si se comporta urat cu ea,atunci sigur va cauta un pic"de caldura sufleteasca" in alta parte...dar daca are un sot OK ,iubitor..poate mai au si un copil impreuna...deci are TOTUL..cei mai trebuie ..APRECIEREA altcuiva.Atunci nu mai inteleg!!!
garbo032117
Postat pe 28 August 2011 11:10
Este simpatica formularea topicului ....cu : "miros femeile"...ca si cum sunt doar niste animalute iesite la prada. Este adevarat ca instinctul de animalute nu poate sa fie atenuat de nici o cariera, dar poate ca ridicam stacheta la nivel de oameni responsabili ce pot sa isi domine instinctele de moment si sa le lase pe cele "constiente" - sa actioneze. Fiecare om , barbat sau femeie realizeaza cand este "sub lupa" cuiva din jur, sau de pe strada sau de oriunde. Nu conteaza statutul social - conteaza cine esti si ce doresti de la viata. Daca dai curs invitatiei cuiva "care iti da tarcoale" - asta vei face toata viata - alegand sa fii un "vanat ieftin" - atat ca femeie cat si ca barbat. Cochetaria femeii maritate poate sa "gadile" uneori orgoliul sotului - daca aceasta cochetarie se limteaza doar la "a fi admirata" in societate si nu afecteaza relatia celor doi. Sunt doar cateva idei pe care expun telegrafic.
Briana_G
Postat pe 28 August 2011 11:12
Parerea mea este ca orice femeie simte cand este curtata,dar daca esti casatorita de cativa ani si a aparut acea montonie,iar sotul pare a fi un coleg de camera ,logic ca femeia va cadea in ispita ca si barbatul de altfel, si asa se destrama o familie,intotdeauna intr-o relatie trebuie sa improvizezi,nu sunt de acord cu inselatul ,ce mie nu-mi place altuia nu-i fac,cand o relatie nu mai merge,nu mai exista flacara de la inceput ,si incepi sa fi atras de barbatii care te curteaza e clar ca nu mai are rost sa stai casatorita,barbatul trebuie sa stie ca relatia se duce de rapa si trebuie sa gaseasca solutii,sunt sigura ca in adancul inimii se va simti amenintat si va fi din ce in ce mai atent cu iubita sau sotia sa,mai ales daca la mijloc se afla si un copil.Cred ca daca sotia este frumoasa,atragtoare si dorita de barbati ,barbatul de langa ea ar trebui sa fie orb ca sa o insele,de aceea recomand femeilor casatorite sa lupte pentru un corp hot,si sa faca tot posibilul sa arate bine tot timpul,numai asa poti avea incredre in tine,sotzul vrea femeie de care s-a indragostit de la inceput,iar daca si asa te inseala show him no mercy,sunt sute de barbati care stau la coada ca sa zic asa,viatza este frumoasa si merita traita:)
sagetator23
Postat pe 28 August 2011 12:03
De la: garbo034149, la data 2011-08-28 04:56:29...femeile maritate de 10-15 ani au toate sansele sa nu mai fie fericite in mariajul lor asa ca atunci cind se iveste cineva care le da tircoale sint foarte bucuroase...prin asta incearca sa-si re-vitalizeze casnicia sau pur si simplu sa se simta bine...sa uite de alcoolistul de acasa care ii spune doar cuvinte urite,care n-o mai tine in brate,n-o mai dezmiarda ca sa nu zic...no mai iubeste....si asa femeia se daruieste total acelei persoane....
...asta va scriu din experientele mele...ca deja este trecut de 12 noaptea....la mine este aproape 3 dimineata.somn usor!




corect ce e rau inasta???? e normal si benefic
garbo219313
Postat pe 28 August 2011 12:08
De la: marinica62, la data 2011-08-28 07:36:09nu te supara,tu nu ai citit biblia,este o lege de la D-zeu,sa nu rivnesti la bunul altuia...


de ce sa nu ravnesti?....si asa primesti! nu m-am putut abtine...scz
Axl_22
Postat pe 28 August 2011 12:31
dragilor fiecare femeie observa daca cineva o place.....totul se rezuma la relatia pe care o are cu partenerul ei, daca acolo sunt probleme de care ea sa saturat sau peste care nu mai poate sa treca, atunci chiar ar putea sa si raspunda la aceste semnale, doar ca o femeie care este intr-o relatie de mai mult timp va face mai greu pasul si uneori chiar il va regreta daca il va face pentru ca se intampla ca acest lucru sa fie doar o razbunare sau doar curiozitatea de a vedea daca chiar mai poate sa traiasca ceva diferit de acasa, de obicei este doar deziluzie dar exista si exceptii.Totul trebuie sa fie tratat cu luciditate si mai ales cu maturitate, pentru ca aventurile de o noapte sau relatiile duplicitare nu duc decat la DESPARTIRE sau DEZILUZII sau si mai rau la REGRETE, dar ma repet exista si exceptii cand se intampla sa fie foarte bine dar aceste exceptii sunt foarte rare.
Cu drag daca va ajuta sfatul meu. Va scris cineva care trece prin asa ceva
garbo174567
Postat pe 28 August 2011 12:50
si crezi ca ele ,, sunt de acord cu tine??
garbo074948
Postat pe 28 August 2011 13:17
si cand stie femeia pana unde sa marjeze cu ... atat barbatului ei cat si altora
garbo074948
Postat pe 28 August 2011 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: garbo094906 21 Martie 2010 13:09
Buna ziua 38 De la: Anilus 8 Mai 2010 08:53
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Cum iti dai seama ca te insala?? 69 De la: garbo_1474 31 August 2015 21:16
Setari Cookie-uri