de ce sunteti ironici?

Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?
daniilia
Postat pe 12 Februarie 2010 07:16
asa-s romanii...mai ironici.... sau glumeti.. fac haz si de necaz!!
superbus
Postat pe 12 Februarie 2010 07:23
ironiaa salveaza romaniaa
fleurdelis
Postat pe 12 Februarie 2010 07:27
Tine de cit diferentiezi forma de sens - si in cele mai multe raspunsuri nu sensul e ironic.
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2010 10:49
danilia....ironia apare ca raspuns la postarile care ne iau in batjocura, printr-un scris cu elemente de limbaj messenger, cu multe si flagrante greseli de ortografie, o exprimare fara cap si fara coada...sau, pur si simplu dintr-o lipsa de respect pentru cei care mai suntem pe aici.....daca urmaresti cu atentie unele topicuri, sunt unele postari care au primit raspunsuri pertinente si la locul lor....asa ca nu mai generaliza si citeste intai ...inainte de a face niste afirmatii aiurea...
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 21:42
De la: daniilia, la data 2010-02-12 07:16:16 Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?
Pai este gasca de oameni rai,care ataca in haite..Daca comenteaza unul sar 20...Si apoi merita sa iti bati capul cu ei?
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:47
nu suntem ironici..suntem bucurosi
daca nici aci in virtual,nu suntem dispusi sa ne amuzam..atunci ce rost mai are aceasta navigare..
asa pur si simplu?
de noi depinde cum ne "coloram" viata..in culori vii sau in cenusiul cu care ne-am obisnuit(sau altii au vrut sa ne obisnuiasca)
LILO
Postat pe 12 Februarie 2010 21:49
De la: buna01, la data 2010-02-12 21:47:16
De la: daniilia, la data 2010-02-12 07:16:16 Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?
Pai este gasca de oameni rai,care ataca in haite..Daca comenteaza unul sar 20...Si apoi merita sa iti bati capul cu ei?
Eu ce imi bani capul cu ei,ca nu am ce face.Si sunt bataioasa,dar altii care sunt oameni linistiti..isi vad de treaba lor..Nu isi pun mintea cu asemenea specimene..Sau mai bine,,tre sa ignori mesajele care nu iti convin..la fel ca si oamenii.Pt ca prostia nu prea are leac,,,doar s-o ignori
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:49
De la: buna01, la data 2010-02-12 21:49:28
De la: buna01, la data 2010-02-12 21:47:16
De la: daniilia, la data 2010-02-12 07:16:16 Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?
Pai este gasca de oameni rai,care ataca in haite..Daca comenteaza unul sar 20...Si apoi merita sa iti bati capul cu ei?
Eu ce imi bat capul cu ei,ca nu am ce face.Si sunt bataioasa,dar altii care sunt oameni linistiti..isi vad de treaba lor..Nu isi pun mintea cu asemenea specimene..Sau mai bine,,tre sa ignori mesajele care nu iti convin..la fel ca si oamenii.Pt ca prostia nu prea are leac,,,doar s-o ignori
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:50
danilia......ai in aceasta buna01 cel mai bun exemplu despre ceea ce scriam.....o persoana bolnava, care da aiurea postari fara rost, pline de greseli gramaticale, si fara respect vis-a-vis de noi....
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 21:52
De la: buna01, la data 2010-02-12 21:50:30Sau mai bine,,tre sa ignori mesajele care nu iti convin..la fel ca si oamenii.Pt ca prostia nu prea are leac,,,doar s-o ignori


eu zic sa mai incerci sa iti mai pui o compresa, ceva... Macar sa nu se extinda.
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2010 21:54
De la: daniilia, la data 2010-02-12 07:16:16 Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?
Vezi si de mine se iau..Dar eu ii ingnor,,pt ca asa sunt ei saraciii..Nu ai ce le face..Daca tata ii duce capul,atata fac.Mai prosti sunt aia care isi pune mintea cu ei...Doar asa daca te plictisesti
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:54
irino, iar s-a spart teava la tine? iar ai dat drumul la aberatii?
si pe aceeasi tema...

fata, schimba si tu subiectul, zi ceva despre incalzirea globala, despre efectul de sera si consecintele lui, despre dezarmare si eradicarea saraciei, d'astea.
hai sa discutam!

Tylly
Postat pe 12 Februarie 2010 21:58
celleste......vrei sa umplu iar doua pagini???? de ce o provoci sa spurce iar forumul cu aberatii in loc sa o ignori????
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 22:00
De la: Celleste_, la data 2010-02-12 21:58:12irino, iar s-a spart teava la tine? iar ai dat drumul la aberatii?
si pe aceeasi tema...

fata, schimba si tu subiectul, zi ceva despre incalzirea globala, despre efectul de sera si consecintele lui, despre dezarmare si eradicarea saraciei, d'astea.
hai sa discutam!

Sunt in perioada de criza
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 22:00
ei...nu poate ca i-ai schimbat directia, daca ai scos-o din patratel..totul devine un cosmar
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 22:00
De la: reyya, la data 2010-02-12 22:00:51ei...nu poate ca i-ai schimbat directia, daca ai scos-o din patratel..totul devine un cosmar
bravo...
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 22:03
eu i-am zis ca se extinde....
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2010 22:03
De la: quasaria, la data 2010-02-12 22:03:20eu i-am zis ca se extinde....
pai da..ca asa sunt unii.Vad ca esti nervoasa si te enerveaza si mai tare..Normal ca atunci explodez...Si trebuie sa ma descarc,
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 22:04
La 2.20? Ai incercat?
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2010 22:13
dap..pana face garbo buuummm!! nu?
LILO
Postat pe 12 Februarie 2010 22:13
auzi, irina...
tu ce parere ai despre situatia din orientul mijlociu?

Tylly
Postat pe 12 Februarie 2010 22:16
Pai ce vrei Lilo... sa-i aduc eu si electrician acum?!
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2010 22:16
baaaai..... o mai intaratati mult???? ca nu se mai opreste.....
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 22:18
De la: Celleste_, la data 2010-02-12 22:16:21auzi, irina...
tu ce parere ai despre situatia din orientul mijlociu?



ioi..de ce ai injurat fata Celleste??
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 22:18
De la: Celleste_, la data 2010-02-12 22:16:21auzi, irina...
tu ce parere ai despre situatia din orientul mijlociu?

In arabia....pai am dicutat problema asta cu femeia unde lucru...In arabia saudita este razboi...Datorita,,,vietii grele,coruptie saracie..oamenii gandesc mereu negativ....Din cauza traiului....Pt ca in arabia saudita am auzit ca este razboi,saracie la fel ca in romania...De asta oamenii sunt asa nelinistiti..ca si in romania..Oamenii nu sunt uniti,de asta este usor ca sa poti face dreptate..Pt ca zece persoane bune,sau mai multe pot combate raul...Dar pana nu au un trai ca sa le asigure linistea...Pt ca si acolo lipseste civilizatia
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 22:22
io vreau doar sa discut despre problemele omenirii, sa caut o solutie, si cine-i ce-a mai inteleapta fiinta de pe acest forum (ca sa nu zic din univers)? aud...

Tylly
Postat pe 12 Februarie 2010 22:23
na, ca nici asa nu functioneaza...

Tylly
Postat pe 12 Februarie 2010 22:24
De la: Celleste_, la data 2010-02-12 22:23:28io vreau doar sa discut despre problemele omenirii, sa caut o solutie, si cine-i ce-a mai inteleapta fiinta de pe acest forum (ca sa nu zic din univers)? aud...

Eu nu ma cred cea mai inteleapta..Eu doar ma apar..Eu sunt asa cum m-a lasat Dumnezeu..Pt ca eu sunt recunoscatoare si mereu ii multumesc la Dumnezeu are El grija de mine,ca sa nu imi lipseasca nimic..Pt ca asa cum faci asa primesti
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 22:25
cell...io tz-am zis.......
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BRBAII RZBUNTORI... 24 De la: sophia 24 Septembrie 2009 22:53
O INTREBARE; 22 De la: sandy_bel 8 Octombrie 2012 15:34
Sa-l cred ca a fostdoar o ratacire? 123 De la: tatoo64 17 Februarie 2011 16:57
.....iubesc 34 De la: alla 7 Septembrie 2010 15:38
Am nevoie de sfaturi de la oameni maturi!! 38 De la: ioana10000 2 Martie 2012 21:26
Setari Cookie-uri