Oare ma mai iubeste ?

fata draga daca el are deja pe cineva ... e cam clar ca te-a uitat .. asa ca fa si tu la fel ... treci mai departe ... daca mai ai inca dubii intreaba-l direct si o sa vezi ce-ti raspunde ... parerea mea este ca in loc sa te lamentezi ... mai bine actionezi oricum nu ai nimic de pierdut ...
josy36
Postat pe 16 Iulie 2011 09:03
draga fata, eu nu cred ca te-a iubit vreodata.a fost ceva de moment.poate nu-i el de vina,poate tine de educatie
el sigur nu se respecta
viata e ffffffrumoasa cu bunele si mai mult relele pe care ni le fac altii
ai sa vezi ca v-a fi bine si pt tine
cu drag,o mamica.
bafta,etc..................
garbo119406
Postat pe 16 Iulie 2011 09:10
draga catalina cu dragostea nu e de gluma e cea mai grea meserie ,exact cum e sa lucrezi cu omul.trebuie sa cunosti definitia dragoste-i .ce este dragostea? DRAGOSTEA E CA SI-O RAIE ,TE MANANCA SI-N CALCAIE, DE TE SCARPENI SI DE-O STANCA ,ZIUA NOAPTEA TE MANANCA....
garbo211965
Postat pe 16 Iulie 2011 10:39
sincer...parerea mea...este sa-ti vezi de viata ta...stii vb aceea "un sut in fund,un pas inainte"..nu refuza relatiile urmatoare...ptr ca e singura solutie sa il poti uita.bineinteles trebuie sa-ti gasesti pe cineva capabil sa te faca sa-l uiti....si multa DISTRACTIE...nu lasa trecutul sa iti faca rau...ia-o ca pe o experienta frumoasa...care a fost...s-a consumat..acum...cauta ceva si mai frumos,poate si mai serios.Sa-ti raspund si la intrebare..cred k te mai iubeste..dar el deja a facut ceva sa incerce sa te uite...te-a inlocuit cu cineva care poate nu este cum erai...dar totusi a incercat.Iar ca sa te impaci trebuie ca tu sa stii sa ierti,lucru care nu stiu daca o sa poti...ptr ca nu sunteti chit...in tot acest timp am inteles k doar el a avut o rel...tu nu,asa ca la o eventuala cearta..tu o sa-i amintesti de acea relatie...ca o concluzie..."ceva ce s-a rupt si e innodat nu mai este asa rezistent".mult noroc...si sa fii iubita
m3m3lyna
Postat pe 16 Iulie 2011 10:45

careva`zica, asta e marea d_a_finitie a `dragoste-i`! iote, ce iesplicita ierea! bre 965, asta e din kant ori din heidegger? al dreak, margineanu!

auzi, nea 965, da` io vreau definitia dragostei! nu ma incurc au aia a dragoste-i!
esme
Postat pe 16 Iulie 2011 10:46
Daca te iubea nu facea el treaba asta si in afara de asta daca ar fi vreodata sa-ti propuna sa te intorci la el sa-ti ceara iertare sa stii ca e teatru , niciodata sa nu crezi un barbat care plinge VECI. Tu incearca sa termini facultatea ai toata viata inainte baieti mai sint pe lumea asta si intr-o zi ai sa intilnesti si tu pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte.Nu te cobori cu un nivel mai mai jos, lasa-l sa fie "fericit" la urma urmei are si el dreptul e dureros de... dar nu te merita.Si inca ceva lasa-te de plins si fii tare ca lacrimile nu-ti rezolva viata te consumi aiurea.Iti doresc sa ai mult noroc in viata.
wapa
Postat pe 16 Iulie 2011 11:03
foarte sanatos sfatul lui alf ...
irinacalinescu
Postat pe 16 Iulie 2011 11:15
Lasa ca n-o sa mori din asta.Plansul elibereaza.Daca e cu alta,gata...s-a terminat.Inca de cand ti-a zis sa mergi cu el in Spania,la parintii lui,neluand in seama si faptul ca tu aveai aici o facultate pe care tineai s-o termini,el ti-a dovedit ca nu te iubeste...insa tu nu vedeai.Crede-ma ca nu mai e nimic de facut.Nu-ti spun sa incerci sa-l uiti,incearca doar sa iti duci viata asa cum crezi de cuviinta.A iubi inseamna a darui.Si ce fel de iubire era aceea in care el nu-ti daruia nici macar timp din timpul lui.daramite alte bunuri materiale?
nelutza_darjan
Postat pe 16 Iulie 2011 11:17
De la: garbo211965, la data 2011-07-16 10:39:50draga catalina cu dragostea nu e de gluma e cea mai grea meserie ,exact cum e sa lucrezi cu omul.trebuie sa cunosti definitia dragoste-i .ce este dragostea? DRAGOSTEA E CA SI-O RAIE ,TE MANANCA SI-N CALCAIE, DE TE SCARPENI SI DE-O STANCA ,ZIUA NOAPTEA TE MANANCA....



dragoste-i...mai bine dragoste ii? ...ca sa percep si io...
Axl_22
Postat pe 16 Iulie 2011 12:21
Draga mea , capul sus si incearca sa treci peste asta .Stiu ca poate ti se pare usor de zis dar greu de facut dar timpul vindeca toate raniile .Nu o sa inteleg de ce noi femeile sau mai bine zis unele dintre noi printre care ma includ si eu suntem in stare sa facem orice ca persoana iubita sa fie fericita iar rasplata sunt suferinta si lacrimile , dar asta este viata cu suisuri si coborasuri depinde de noi sa gasim forta interioara pentru a trece peste ele .Nu incerca sa te invinovatesti deoarece ca o relatie sa functioneze este nevoie de 2 persoane . Si nu te gandi ca daca plecai cu el in strainatate era mai bine , o spun din proprie experienta , in strainatate omul se schimba foarte mult , in 6 lunii de cand suntem amandoi in Spania au aparut tot felul de discutii din te miri ce motiv absurd , eu in 6 anii de zile de cand sunt cu prietenul meu nu am avut nici o cearta totul era perfect iar acuma parca nu mai merge nimic .Si macar in tara ai familia si ai la cine sa te descarci dar in strainatate greu gasesti un prieten adevarat . Gandeste ca poate tot raul a fost spre bine si o sa apara soarele si pe strada ta .Si inca geva nu te agata de niste amintiri incearca sa traiesti in prezent deoarece astfel poti rata sansa de a iubii si a fii iubita asa cum meriti .
camymariana
Postat pe 16 Iulie 2011 14:15
Dac i-a gsit pe altcineva, e clar c nu te mai iubete. Ce om trebuie s fii ca s iei cu altcineva doar ca s-l faci pe cellalt s sufere. Doi la mn , ia n calcul c brbaii sau marea majoritate ,trec mai uor peste suferin dect noi, femeile. i apoi prerea mea este c nici nu i-a psat atunci cnd a plecat.
Deci: ia-i inima-n dini, iei din carapacea n care ai suferit pn acum , distreaz-te i nu uita c viaa-i scurt.Nu ncerca s-i oferi circumstane atenuante c nu merit.
garbo020714
Postat pe 16 Iulie 2011 15:27
E un tip egoist care s-a gindit doar la propriu bine .Stiu ca doare al naibii de tare , dar eu dau un sfat lasa timpul sa vindece ranile si nu te intoarce la el NU MERITA.
demetra
Postat pe 16 Iulie 2011 15:47
Doare,suferi....este normal pt ca il iubesti.Cu cat vei constientiza mai repede ca el nu merita nici macar o lacrima din partea ta,ca nu te merita,ca esti prea buna pentru el,vei vedea ca iti va fi mai usor.Daca s-a afisat cu altcineva..nu stiu cat te mai iubeste,cred ca se gandeste decat la el,isi traieste viata,ceea ce ar trebui sa faci si tu.Nu te mai intoarce pt ca suferinta ta va fi continua..Timpul ne vindeca ranile,daca nu suferim in dragoste,inseamna ca nu iubim...Chiar daca este greu,totul trece.Nu uita:exista cineva pt fiecare si intr-o zi vei gasi pe acel cineva care te va iubi si te respecta.
carmen30ro
Postat pe 16 Iulie 2011 16:29
Nu te mai iubeste,doar tu il mai iubesti.Eu te sfatuiesc sa-l uiti si sa-ti faci un viitor cu celalat baiat,poate este mai bun ca el...nu stii pana nu incerci!
garbo162553
Postat pe 16 Iulie 2011 16:35
De ce sa fim rai sa spunem lucruri de genul astA? Poate si pentru ea este dureros si poate el chiar a iubit-o la momentul ala. Insa se pare ca a fost o iubire de-o vara pentru ca i-a trecut destul de repede. Atata timp cat el era de mana cu alta nu mai ai niciun motiv sa crezi ca te iubeste. Cauta-ti pe cineva care sa te respecte si sa te aprecieze asa cum esti pentru ca esti fata buna si chiar meriti mult mai mult decat ce poate oferea el. Acum trebuie doar sa iti traiesti viata in prezent si sa privesti catre viitor. Pentru ca viitorul chiar suna BINE !!
Succes mult !
kiddo_pmk
Postat pe 16 Iulie 2011 20:14
esme, Axl... stati bre linistite cu definitia asta... lumea pe aici e concentrata sa dea explicatii serioase... nu se gadila ei la putin humor !!! si dragostea nu e meserie... (ce gogomanie... !) si nu are nevoie de definitie ! de fapt nici nu are ! de fapt, fiecare ii da cate o definitie, de obicei definitii lacrimogene ! asa caaaa... sa mai intelegi lumea asta !!! e ca si cum ati da o definitie respiratiei ! sau senzatiei de foame ! ea, dragostea, nu definitia... vine si pleaca sau nu vine sau nu pleaca... ! atentie... !!! dragostea nu poate fi calcata in picioare... asa cum spune unele versuri... !!! asa ca nu mai incercati ! si mai lasati inima in pace cu "locasul" dragostei... ca de la 1 Ianuarie 2001 nu mai e valabil !!! are inima noastra si asa treaba multa... n-o mai obositi si "iubind" cu ea !!! CLAR... ????
(nu, eu nu m-am apucat sa fumez... !)
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 22:31
barbuta, da ce-ai crescut nene!
si tot cu narav ai ramas...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 22:35
barbo, au crescut peste noapte copiii aia din avatar?
da` tot cu narav au ramas! tsa! tsa! tsa!

esme
Postat pe 16 Iulie 2011 22:38
asa-i... ? si ma bucur ca tocmai tu ai observat asta.... !!!! (si uite.... mai profit si eu de ocazie... !!!! )

ei... n-am stiut ca e coada... atunci e valabil ptr. amandoua !!!!!
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 22:41
barbo, de-aia sunt ocaziile! sa profitam de ele!

hihihi!
esme
Postat pe 16 Iulie 2011 22:46
ce coada mai? poate aia pe care ti-am promis-o io mai demult...
cred ca tu si in sicriu vei sta pregatit....in pozitia asta de privit, vreau sa zic...
numai ca la pozitia respectiva....nu e tocmai cel mai potrivit beneficiar...
glumesc, e fain avatarul asta...inteleg ca te-ai maturizat si tu...in sfarsit...era si timpul...
sa mai mergi la senatoriu...ca vad ca iti prieste....

esme, te-a invatat si pe tine garbo la magarii....
te-ai facut profitoare...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 22:51
ok, daca zici tu... ! atunci ma duc sa mai caut ocazii si pe alte topicuri... !!! chiar daca asta o sa-mi atraga, pe nedrept... numele de vanator de ocazii... !!!
(inseamna ca a aparut noul avatar... ca eu aici, nu-l vad ! )
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 22:58
"sa mai mergi la senatoriu...ca vad ca iti prieste."

pai cum sa-ti spun... am impresia ca senatoriu e cel mai normal topic de pe garbo... !!!
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 23:04
atunci, hai
du-te de cauta vinu' ala de l-a primit scarbi ( tre' sa stii tu unde l-a dosit)
si sa ne destrabalam putin...ca el tot lipseste...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 23:14
eu vin dosit, nu beu... !!! sa bea Stratan daca vrea... !!! sa ne destrabalam.... nu-i rea ideia... dar pe caldura asta... mi-e cam frica !!! stii tu... vinul incinge, aerul pare si mai cald... rochitzele subtiri zboara prin aer... da' chiar... pe unde ne umbla doc ?
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 23:57
uite de asta nici eu nu am acceptat , pt ca eram sigura daca el va pleca acolo nu va mai fii nimic. dc sa stau toata ziua cu telef in mana, dc sa devina gelos si p umbra mea...S-a terminat asta e d acum.Tare as vrea sa ma intanlesc intr-o zi cu el si sa fiu atat de puternica, sa ii zambesc si sa fiu multumita de mine k am reusit sa trec mai departe M simt atat de bine knd vad cata lume imi este alaturi, parca m-am descarcat, toti imi sunteti aproape cu cate un sfat ...Va multumesc !!!
catalina90
Postat pe 17 Iulie 2011 00:25
am citit asta in graba...nu am timp sa va pov prin ce am trecut si eu...1 an decand plang....un an in care decand nu mai sunt cu el am realizat fff.multe si el a ajuns un ratat....consumati energia constructiv...fa ce.ti place...
garbo027017
Postat pe 17 Iulie 2011 09:01
Draga mea. Terminati studiile, cautati un loc de munca si timpul le va rezolva pe toate,Iubirea doare, inima la fel toate dor,,dar in timp o sa ti rezolvi toate durerile! Sa ai noroc!
Jojolin
Postat pe 17 Iulie 2011 10:53
cu siguranta va veni si ziua in care te vei intalni cu el si cand vei fi stapana pe situatie,detasata de tot ce sa intamplat ....dar pana atunci nu uita viata merge inainte ..nu te inchista intr-o amintire .
garbo008782
Postat pe 17 Iulie 2011 12:32
De la: garbo051096, la data 2011-07-16 08:14:34te inteleg si sincer nu as dori l nimeni s atreaca prin ce trecm akum . iubitul meu e de 2 luni plecat in franta pt k aici nu isi gasea deloc de munka si a decis sa plece l-am sprijinit ,ma pus sa jur k o sa-l astept ,inainte sa plece il vedeam cum sufera pt faptul k nu o sa fim asa departe imi spunea de mii de ori k nu poate s astea fara me k ce o sa facem noi...lucrurile s-au schimbat de cv timp il vad alt om nu imi mai spune k ii e dor de me nu mai vb cu me zice k il stresez. am stat cu telefonul in manan de miii de ori sa ii dau un mesaj in care sa-i spun k s terminat pt k sufeream enorm insa il iubesc k o nebuna si nu am putut ..insa aseara dupa lungi discutii mi-a zis k are pe cnv akolo dar k e o aventura dar e schimbat fata de me.nu pot sa imi revin din plans imi dau seama k trebuia sa am curaj sa ii spun sa terminam nu sa astept s ma faca sa sufar atat. imi spune cu o seara inainte k ma iubeste si a doua zi k m-a iubit ...ce sa mai inteleg imi spune k pot sa stau cu altcineva apoi k s nu indraznesc sa fac asta.


Imi pare rau sa iti spun, dar daca el are pe altcineva acolo si tie iti zice ca il stresezi, nu prea e o aventura. Din pacate, e destul de prins de cealalalta persoana. E greu sa constientizezi, dar asta e. Cum s-ar zice "Let it go"
cineva1
Postat pe 17 Iulie 2011 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa divortez 66 De la: garbo211107 27 August 2012 17:29
Un sfat va rog? 21 De la: elodia 4 Aprilie 2011 18:14
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
Femeile gandesc la fel ca si barbatii 253 De la: xenaprintesarazboinica 22 Decembrie 2010 22:29
Menage a trois 5 De la: anaROBERT 19 Decembrie 2010 23:14
Setari Cookie-uri