Ce pedepse merit pedofilii?

Iti inteleg indignarea, barbo, dar din pacate e too late for sorry.
Eu am inteles critica ta si nu intentionez sa revin asupra unui subiect atat de neplacut, dar pentru ceilalti nu pot sa raspund.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 00:06
Hehehe.. ce suava solidaritate de troll avem noi aici.
Pacat ca a mai pierdut ceva din aura originalului. Original ce era facut pilaf de bietu' pikanu, pana nu demult...
anakin
Postat pe 1 August 2011 01:35
si ca sa fiu on topic macar o data, nici o pedeapsa, doar compasiune eventual, caci dupa cum spunea cineva aici pedofilia nu-i nici macar o boala, doar o inclinatie deviante si doar n-o sa pedepsesti pe cineva doar pentru ca se simte atras sexual de copii, mai ales ca pe la 12-13 ani unele fetite pot fi extrem de provocatoare. Cititi NabOkov, daca nu credeti.
Pana nu demult si homosexualitatea era considerata o crima, acum e definita ca o inclinatie sexuala la fel de normala ca si heterosexualitatea. De ce sa judeci omul pentru o inclinatie sexuala ce nu respecta normele sociale ale unei anumite perioade, in cativa ani si pedofilia poate va fi considerata orientare sexuala la fel de normala ca si heterosexualitate.
Si-apoi recunoasteti, cati dintre voi n-ati avut inclinatii pedofile niciodata? Eu,de ex, pe la 15 ani ma simteam foarte atrasa de un pusti de 14 ani din liceul meu. Si in gradinita imi amintesc ca imi placea de un baietel de la grupa mica. Ar fi trebuit sa fiu castrata sau dusa la scoala de corectie a inclinatiilor sexuale deviante?
charmelen
Postat pe 1 August 2011 12:14
dupa parerea mea faci confuzie... ! aia nu e pedofilie... ! dar ce am avut de zis, am zis deja, m-am cam plictisit de subiect. siesta placuta..... !
barboneli
Postat pe 1 August 2011 14:48
De la: barboneli, la data 2011-08-01 14:48:39dupa parerea mea faci confuzie... ! aia nu e pedofilie... ! dar ce am avut de zis, am zis deja, m-am cam plictisit de subiect. siesta placuta..... !


conform definitiei din dictionar, este; postarea mea nu trebuia interpretata ad literam, constat ca auto(ironia) nu este nici ea o figura de stil apreciata pe Garbo.
O siesta placuta si tie.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 18:13
da, charm, se pare ca nu e apreciata, pt ca nu e inteleasa. dar oricine ar fi citit ce-ai scris, observa ironia si, in consecinta, neaderarea ta la idee. era o deconstruire cu sens.

sa fim seriosi, iti trebuie ceva in plus, ca sa poti intelege subtilitatea.
esme
Postat pe 1 August 2011 18:28
De la: anakin, la data 2011-07-31 01:52:11
Dor, de ce crezi ca am amintit mai sus de personajele lui Nabukov??


De semidoct, of course, apropo de fapt la cine credeai ca faci aluzie: la Nabokov sau la Nabucco?
Asta-mi aduce aminte de bancul ala cu dilema unei blonde: oare cum se spune corect: Iran sau Irak?
Am remarcat deja ca esti penibil, dar nu-mi inchipuiam in ce masura iti place sa te dai in stamba.
Continua, asadar, sa faci a complete fool of yourself, daca asta te ajuta sa te suporti mai usor.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 19:54
De la: barboneli, la data 2011-07-31 23:05:59
ok, eu am scris doar parerea mea, te rog dor sa nu-mi faci morala... ptr. ca nu o sa mai fiu aici ! am luat parfumul si mireasma trandafirului tau si vreau s-o pastrez asa minunat cum e/sunt !!! ........... de data asta nu o sa accept !


da asta accepti?
da' de unde pana unde ai intuit tu ca io o sa te cert?
hai, mai...sunt eu taifun dar umblu si mai domol....si apoi, nu am niciun motiv acum sa te cert....
dor72
Postat pe 1 August 2011 20:14
scuze pentru eventualul disconfort provocat barbatilor sensibili, postarea anterioara era un raspuns la un comentariu "inteligent" de pe topicul din putzu putzu putzului gandirii.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 20:20
am vazut ch....meriti o nuia la cour...ca nu te lasi, neam....
am vazut si eu diferenta...de litere...nu fi inflexibila, zau asa....
haide, eu stiu clar " ce poti"... nu e cazul sa iti strici toata sandramaua, pentru o contradictie de termeni.....
te-as intreba unele lucruri...dar o voi face pe alt topic, unde putem vorbi...alege...
dor72
Postat pe 1 August 2011 20:25
De la: dor72, la data 2011-08-01 20:25:51am vazut ch....meriti o nuia la cour...ca nu te lasi, neam....
am vazut si eu diferenta...de litere...nu fi inflexibila, zau asa....
haide, eu stiu clar " ce poti"... nu e cazul sa iti strici toata sandramaua, pentru o contradictie de termeni.....
te-as intreba unele lucruri...dar o voi face pe alt topic, unde putem vorbi...alege...


Eu ma lasasem, mai dorule, dar azi din intamplare imi aruncai ochii pe un alt topic si vazui ca omul continua sa ma atace in absenta, iar cum a vorbi de cineva de rau in lipsa se numeste cleveteala si-i un pacat ce duce la pierzania sufletului, ma gandii sa nu-l las pe om sa se piarda singur, ci, ca un bun crestin, sa-i dau o mana de ajutor.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 20:53
De la: charmelen, la data 2011-08-01 18:13:00
De la: barboneli, la data 2011-08-01 14:48:39dupa parerea mea faci confuzie... ! aia nu e pedofilie... ! dar ce am avut de zis, am zis deja, m-am cam plictisit de subiect. siesta placuta..... !


conform definitiei din dictionar, este; postarea mea nu trebuia interpretata ad literam, constat ca auto(ironia) nu este nici ea o figura de stil apreciata pe Garbo.
O siesta placuta si tie.


scuza-ma... ! din cauza tensiuni nu m-am prins. chiar ma intrebam.... in cazul vostru, tu 15 el 14... cine era pedofilul... ???? sper ca ai ramas fata cuminte.......
barboneli
Postat pe 1 August 2011 21:17
nu pot sa nu ma minunez ce ostilitatile drak genereaza pedofilii astia....
quasaria
Postat pe 1 August 2011 21:19
elen... ia zi-mi si mie, te brog, numele topicului ala... ca sa stiu si sa nu intru ! mersi ! urasc scene din astea.....
barboneli
Postat pe 1 August 2011 21:25
Q... daca vrei, pot sa-ti dau ceva exemple (fara poze, ca nu sunt placute si poate se mai uita aici si ceva copii.....) ce ostilitati genereaza pedofilii astia, dar de care nu o sa te minunezi ci te vei ingrozi..... !
apropo... aici pe forum nu pedofilii creaza ostilitati.... !!! doar in cazul care........ da' nu... nu cred !!!
barboneli
Postat pe 1 August 2011 21:32
Q, pedofilii sau violatorii de copii?
dor72
Postat pe 1 August 2011 21:32
[
conform definitiei din dictionar, este; postarea mea nu trebuia interpretata ad literam, constat ca auto(ironia) nu este nici ea o figura de stil apreciata pe Garbo.
O siesta placuta si tie.[/quote]

scuza-ma... ! din cauza tensiuni nu m-am prins. chiar ma intrebam.... in cazul vostru, tu 15 el 14... cine era pedofilul... ???? sper ca ai ramas fata cuminte....... [/quote]

conform definitiei amandoi eram, ca si el era atras de unele mai mici. Da am ramas, cel putin cu puberul acesta, ca pe vremea aia eram timida si grasuta si nu ma baga nici un baiat de varsta mea in seama. Cat despre ala micu de la gradinita, mi-a trecut dupa ce i-am tras vreo doua lopatele peste maini si a inceput sa planga ca o fetita.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 21:35
barbo, intimplator - pur intimplator, genetic - eu am capacitatea sa pricep sensul unor termeni si fara sa imi desenezi... Stiu, e rara....
quasaria
Postat pe 1 August 2011 21:42
nu, dor, nu am intuit, da' stii tu cum e chestia aia cu suflatul si-n iaurt... ! totul e ok ! primesc si intorc...
barboneli
Postat pe 1 August 2011 21:49
Q... genetic zici ? pai atunci nu poate sa fie intamplator......si in nici un caz, o data da o data nu ! pai eu, de fapt doar am vrut sa am unde lipi fraza asta: "aici pe forum nu pedofilii creaza ostilitati..."... asa ca m-am folosit de ce ai scris tu...! ma scuzi... dar nu am avut incotro !
barboneli
Postat pe 1 August 2011 21:57
De la: dor72, la data 2011-08-01 21:32:57Q, pedofilii sau violatorii de copii?


asta, pe romaneste, nu inseamna "pleonasm" ?
barboneli
Postat pe 1 August 2011 22:00
am inteles...
Ce nu intelegeam eu era cu "sufletul si in iaurt", pina m-am lamurit ca e vorba de nu de
quasaria
Postat pe 1 August 2011 22:03
De la: dor72, la data 2011-08-01 20:25:51
te-as intreba unele lucruri...dar o voi face pe alt topic, unde putem vorbi...alege...

Pe ce topic doresti, am fost intotdeauna deschisa conversatiei, cel mai bine pe-al meu ala cu avatarul ca sa nu interferam cu discutiile altora.
Ceva imi spune insa ca unii tot n-o sa reziste sa nu-si dea cu parerea neintrebati.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 22:05
bun, ne vedem acolo ch...
al dracu ce noroc au unii...genetic....
dor72
Postat pe 1 August 2011 22:16
De la: dor72, la data 2011-08-01 22:16:24bun, ne vedem acolo ch...
al dracu ce noroc au unii...genetic....


vede-te-as cu norocu' lor....
quasaria
Postat pe 1 August 2011 22:19
Sunt mama a doua fetite ,iar aici observ ca toata lumea vorbeste despre pedeapsa care trebuie sa o primeasca pedofilii,insa niemni nu vorbeste despre pedeapsa care o primesc copii fiind implicati in aceste situatii nefericite.Ei primesc cea mai mare pedeapsa si aceea de a traii toata viata cu acea trauma care pe unii ii vor urmarii toata viata .Orice pedeasa aplicata acestor pedofili este mult prea usoara in comparatie cu viata distrusa a unor ingerasi.
garbo159769
Postat pe 1 August 2011 23:06
De la: quasaria, la data 2011-08-01 22:19:16
vede-te-as cu norocu' lor....



al tau, adica....
pai m-am si laudat ieri cu asta....
dor72
Postat pe 1 August 2011 23:35
De la: barboneli, la data 2011-08-01 22:00:11
De la: dor72, la data 2011-08-01 21:32:57Q, pedofilii sau violatorii de copii?


asta, pe romaneste, nu inseamna "pleonasm" ?


Nu.
Pedofilia e o inclinatie, hai deviatie, in timp ce violul e o infractiune... si-a pune semnu' egal intre pedofilie si viol e-o exagerare.
anakin
Postat pe 2 August 2011 01:54
Nu.
Pedofilia e o inclinatie, hai deviatie, in timp ce violul e o infractiune... si-a pune semnu' egal intre pedofilie si viol e-o exagerare.


stiu eu ce sa zic... nu vreau sa calc pe mine... e... vorbesc de alea care explodeaza... nu de mine personal. dar cea ce spui tu e ca si chestia cu: "cleptomania", de ex. care e tot o inclinatie ! "CLEPTOMANE s.f. nclinație irezistibil pentru furt (de bani, de obiecte etc.); impulsie morbid, manie pentru furt. [Gen. -iei. / < fr. cleptomanie, cf. gr. klepto- a fura, mania manie]." iar furtul este actul penal, executat de cleptomani si care trebuie si chiar se pedepseste, in functie de situatie.... ! un violator de copii, spre deosebire de cineva care violeaza si pe bunica.... este prin definitie medicala, un pedofil ! altfel pentru ce ar fi cuvantul ? de ex. tata unor fete, de 7,9,12 ani... si care "abuzeaza", adica le reguleaza, ocolo sau dincolo... poate nu e pedofil ptr. ca se limiteaza numai la familia lui... ! dupa mine, si el trebuie pedepsit chiar daca e numai "violator" de copii lui..... !!!!! dar pedofilii sunt si organizati, au sate-ri speciale, urmarite si de politie uneori... pe scurt, scopul lor e nu numai sa fie pedofili de frumusete ci sa violeze copii, baieti si fete ! asa cum ai scris tu, asta nu e frumos, e capcana ! adica sa nu se puna semnul egal, intre pedofil si viol !!!! deodata, a disparut "de copii"... ! de altfel, vrei nu vrei, amandoua se pedepsesc de lege... in functie de gravitate, parerea mea ca pedofilii sunt mai periculosi prin faptul ca victimele nu se pot apara ca cei maturi ! iar dezastru provocat la varsta fragede, nu e acelasi cu cel de la..... hai sa zicem dupa ce a primit menstruatzia... ! n-are rost sa mai dau amanunte !
asa cred eu... !
barboneli
Postat pe 2 August 2011 15:09
De la: barboneli, la data 2011-08-02 15:09:13Nu.
Pedofilia e o inclinatie, hai deviatie, in timp ce violul e o infractiune... si-a pune semnu' egal intre pedofilie si viol e-o exagerare.


stiu eu ce sa zic... nu vreau sa calc pe mine... e... vorbesc de alea care explodeaza... nu de mine personal. dar cea ce spui tu e ca si chestia cu: "cleptomania", de ex. care e tot o inclinatie ! "CLEPTOMANE s.f. nclinație irezistibil pentru furt (de bani, de obiecte etc.); impulsie morbid, manie pentru furt. [Gen. -iei. / < fr. cleptomanie, cf. gr. klepto- a fura, mania manie]." iar furtul este actul penal, executat de cleptomani si care trebuie si chiar se pedepseste, in functie de situatie.... ! un violator de copii, spre deosebire de cineva care violeaza si pe bunica.... este prin definitie medicala, un pedofil ! altfel pentru ce ar fi cuvantul ? de ex. tata unor fete, de 7,9,12 ani... si care "abuzeaza", adica le reguleaza, ocolo sau dincolo... poate nu e pedofil ptr. ca se limiteaza numai la familia lui... ! dupa mine, si el trebuie pedepsit chiar daca e numai "violator" de copii lui..... !!!!! dar pedofilii sunt si organizati, au sate-ri speciale, urmarite si de politie uneori... pe scurt, scopul lor e nu numai sa fie pedofili de frumusete ci sa violeze copii, baieti si fete ! asa cum ai scris tu, asta nu e frumos, e capcana ! adica sa nu se puna semnul egal, intre pedofil si viol !!!! deodata, a disparut "de copii"... ! de altfel, vrei nu vrei, amandoua se pedepsesc de lege... in functie de gravitate, parerea mea ca pedofilii sunt mai periculosi prin faptul ca victimele nu se pot apara ca cei maturi ! iar dezastru provocat la varsta fragede, nu e acelasi cu cel de la..... hai sa zicem dupa ce a primit menstruatzia... ! n-are rost sa mai dau amanunte !
asa cred eu... !


Barbo, iti inteleg indignarea, definitiile medicale, juridice sau de orice fel nu pot circumscrie pericolul ce-l reprezinta aceste fiinte, ca au trecut la act sau nu.
Acu, daca vorba unuia mai exista bizoni analfabeti care oricat le-ai explica nu-si dau seama ca pedofilia si violarea de minori au in comun tot cat are sula cu prefectura, si care nu inteleg ca pedofilia este doar asa o inclinatie sexuala mai speciala,nici macar o boala, (sorry, dar nu pot sa m-abtin sa nu fiu iar sarcastica) mi--e teama ca tendinta va fi tot mai mult de dezincriminare a autorului si de culpabilizare a victimelor.
charmelen
Postat pe 2 August 2011 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
super 7 De la: 11 Decembrie 2008 11:37
Castiga o sesiune de consiliere psihologica sau un profil psihologic! 165 De la: fleurdelis 2 Februarie 2011 21:27
echipa Garbo 1 De la: garbo197358 25 Aprilie 2011 19:01
Echipa Garbo iti ureaza Paste Fericit! 23 De la: iulia_dibu 19 Aprilie 2017 11:38
banc 1 De la: francisca 17 Septembrie 2008 17:11
Setari Cookie-uri