Ce pedepse merit pedofilii?

si acuma, la modul cel mai serios...eu una, nu sunt decat o "precupeata" in comparatie cu anakin...pe bune...
am avut ocazia sa vad "ce poate" si il respect pentru asta...mereu a avut argumente logice si pertinente...fondate pe cunoastere, nu pe povesti...chiar si in cazul de fata...
si eu sunt incapatzanata, e clar....aici am invatat sa nu mai fiu "doar eu"...am inteles niste mecanisme simple si e chiar ok....
pana la urma, voi hotarati pana unde trebuie sa degenereze discutia...
ch, eu raman la parerea mea...uneori e mai corect si mai usor cu garda jos...
prima fraza a ta, ne caracterizeaza si pe noi ( 2), nu crezi?

Q, da m-ai rupt fata....ce sula dracului ai gasit ? cred ca "a mai mare si mai tare"....
sa-ti spun drept, Q, nu mi s-a mai intamplat sa rad singura...pana acum...sper ca nu vine cineva sa ma auda....azi nu regret ca am intrat p-aci....eram gata sa imi sterg contul...de plictiseala, evident...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 18:10
nu stiu dor, e sula din semantic garden de la prefectura aia a lu ch.... acu'... daca d'aia le-o fi trebuit... de reparatii capitale.... na. Eu am avut toata bunavointa, ce sa zic.
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:20
De la: quasaria, la data 2011-07-31 18:05:02charmelen, evolutia mea lingvistica ma impiedica sa exprim termenul prin care te defineste reactia anterioara - sa zicem altfel.... carente de logica?! Ca sa delimitam disfunctionalitatea.

Sula e la dor... deci prefectura...daca o vrei... be my guest.


pa


Pai daca evolutia ta lingvistica te impiedica, e mai intelept nici sa nu incerci.
Cine stie ce reactii mai starnesti si crede-ma ma pricep la fel de bine ca si tine sa scot in evidenta carentele de logica sau de intelect ale majoritatii persoanelor ce s-au manifestat in mod regulat pe garbo - bunul-simt inascut si educatia ma impiedica insa sa incerc sa ies in evidenta jignind la aproape orice postare pe cei care nu-mi impartasesc opiniile; uneori mi se pare insa ca s-a intrecut masura si atunci reactionez. Iar azi e uneori.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 18:21
deci tu ai furat-o de la ch?
imi parea mie cam cunoscuta...de aia si ziceam sa apesi mai tare...ca ma obisnuisem...
moor...de ras...mai Q, am lacrimi cat galeata...lasa-ma naibii in pace...vrei sa ma ai pe constiinta...aia a ta...neprihanita? sa ti-o intinez io acu, azi?

rade si tu ch, da-le naibii de dispute...viata este superba...
hai fata " sa ne radem impreuna" ....acu mi-aduci aminte de cineva...stii tu.....te calma un-doi....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 18:24
De la: anakin, la data 2011-07-31 18:09:23Ai dreptate, din moment ce ti-am raspuns, chiar ma aflam acolo.

PS - Mediocro, argumentele sunt pe pagina anterioara.
Pa. Si jet oceanic.


Ei acu daca s-a tras apa, in curand o sa dispara si mirosul asta de auto-suficienta de cocalar.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 18:26
gata, dor, nu mai vezi sula de la ch - ca mi-am foutut karma si pe ziua de azi.....
ma duc pe la subiectele lu' irinuka sa-i demonstrez ca sint o duamna....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:28
Aa este, ch., cu ocazia asta nu i vom mai simi duhoarea prezenei.

Mai bine joaca-te cu ce ai parlit de la fete.
anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 18:31
De la: anakin, la data 2011-07-31 18:31:39Aa este, ch., nu i vom mai simi duhoarea prezenei.


E cam greu, intr-adevar, sa simti duhoarea altuia cand tu insuti puti ca un dihor.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 18:38
ba de vazut o mai vad...ca n-o mai simtz...asta-i viata...
unde mama zmeului ai stat ascunsa pana acum...si m-ai lasat sa vorbesc singura pe garbo....
cred ca erai in dilemele "tale existentiale" ( sper ca nu-ti mai umblu si io la Karma cu asta... )
cred ca ma impaunez acu, dar parca-s in oglinda....
arunca-mi ratiunea...sa nu uit cine sunt...
plec...altfel ma vei avea pe constiinta...ca am ajuns sa rad singura, in casa....
a propos de irinuca....eu nu pot sa ii arat ca sunt o duamna...pentru ca ea vede in mine un barbat desavarsit...unica speranta...sa i-o omor eu?

anakin. noi am sparlit de la ea...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 18:40
Pe bune, chiar aa de ru pui, mi ch.?
ncerc sa neleg de ce i-e de greu.. dar nu vreau, c am un steag in faa casei.
Apropo, vezi sa nu apei prea tare pe simbolistica aia, cherie, ca nu e din fier forjat.. sau nu e ceea ce speri tu.

anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 18:44
Dor, parlevu franse?
anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 18:46
a, da. Ai dreptate, dor. Uitasem ca ii mai fur si biberonu' ingerasului daca ma dau doamna... desi eu's nedesavirsit ca nu m-a crestinat (inca).
uite cum o dau din pacat in pacat


http://www.youtube.com/watch?v=8-3jf3Vj850
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:47
[anakin. noi am sparlit de la ea... [/quote]

Ei aveati si voi o mica nevoie, va inteleg, averi grija sa n-o tociti prea tare.
Azi maine mai trebuie bagata si altuia in coasta
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 18:48
inteleg ca nu te satisface alternativa? prefectura?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:49
da-te-n puii mei anakin...ca ma nervezi amu' ( ce-am ajuns sa vorbesc! sunt tzaca...e vina ta Q, sa stii...)
sunteti doi ( apasat sa cititi) destepti si niciunu nu cedeaza...deja ma simt ca in filmele de tragi comedie....
voi va spargeti capetele si io cu Q, am furat jucareaua si radem ca apucatele....alergand printre bombe, jucandu-ne cu o bombe...ma duc sa caut ceva grenade...poate va nimeresc...si va apuca rasu' si pe voi...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 18:50
stiu ca nimeresc ca voda-n loboda....dar, va rog frumos!!!!!


INCETATI ODATA!!!!!!

sunt si alte topice...uite, inventez eu unul...
Eugenia69
Postat pe 31 Iulie 2011 18:52
sparlesc, ma, sparlesc...tot ce prind...ca nu-s sensibila....
zi-i, ce vrea sufletelu tau sa-ti sparlesc?

eugenia, ia lasa-ne draga...nu ne mai citi....( glumesc, sa nu te superi ca ti-o iei) aici sunt chestii sereoase, nu amabilitati sclifosite....
imi era si dor de ele...acu ma simt si io satisfacuta pe deplin.... buna sula, n-am ce zice...
eugenie, de ce te arunci tu in valtori...tu nu stii sa inoti in ape ...tulburate....du-te, stai pe prispa si "filmeaza"...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 18:52
De la: anakin, la data 2011-07-31 18:44:23Pe bune, chiar aa de ru pui, mi ch.?
ncerc sa neleg de ce i-e de greu.. dar nu vreau, c am un steag in faa casei.
Apropo, vezi sa nu apei prea tare pe simbolistica aia, cherie, ca nu e din fier forjat



Nu mai anakinule, pe langa tine care esti 50% aere si 50% fs, eu sunt parfum de roze.
Asa ca te inteleg de ce-ti place atat de mult in latrina aia, atmosfera ti se potriveste.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 18:55
De la: Eugenia69, la data 2011-07-31 18:52:45stiu ca nimeresc ca voda-n loboda....dar, va rog frumos!!!!!


INCETATI ODATA!!!!!!

sunt si alte topice...uite, inventez eu unul...


eugenia...stricam frumosul topic cu pedofili sau ce?
Na, cum ne bagam sulele in gusturile oamenilor....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:57
De la: quasaria, la data 2011-07-31 18:49:04inteleg ca nu te satisface alternativa? prefectura?


Nu dar cum pareti a avea mare nevoie de ea, v-o cedez cu draga inima, s-o folositi cu placere. Asa-s eu, generoasa cu cei cu lipsiti!
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 18:59
da mai Q...dar o facem cu oameni de o anumita varsta.... biologica...
maturi chiar nu puteam sa zic...in acest context, zau....

acum, lipsiti, nelipsiti, suntem aci ch....si-i musai sa ne mai suporti...ca io una, n-am mai ras asa de bine...de nu stiu cand ( aici, pe garbo)
ch, te mai gadil mult fara rezultat?
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 18:59
De la: charmelen, la data 2011-07-31 18:59:40

Nu dar cum pareti a avea mare nevoie de ea, v-o cedez cu draga inima, s-o folositi cu placere. Asa-s eu, generoasa cu cei cu lipsiti!


dor, da-i bre sula inapoi ca ne-a facut "lipsite".....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:03
De la: dor72, la data 2011-07-31 18:59:40da mai Q...dar o facem cu oameni de o anumita varsta.... biologica...
maturi chiar nu puteam sa zic...in acest context, zau....

acum, lipsiti, nelipsiti, suntem aci ch....si-i musai sa ne mai suporti...ca io una, n-am mai ras asa de bine...de nu stiu cand ( aici, pe garbo)
ch, te mai gadil mult fara rezultat?


da, si eu ce trebuia sa fac? sa rad? Hai ca ma facu sa rad Q, iar sula puteti s-o pastrati, eu nu umblu cu sule de imprumut si ce am dat e bun dat. Puteti sa ziceti bodaproste daca vreti, ca alta de la mine curand nu mai vedeti!
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 19:09
Vad ca jucandu-va cu puangutana, phoutouri pagina.
Io voi edea calm, cel puin pn la next.
anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 19:10
da sula aia de o ai la avatar? e a ta personala?
hai , nu mai fi asa tafnoasa....ca iti dam sula inapoi....
si nu e o rusine sa imprumuti...daca afli fraierul care sa-ti dea....

lasa Q, mergem prin compensatie....uneori suntem lispite...alteori nelipsite...si recuperam rapid...
si ce, anakin ?regreti? nu ai ramas nici tu nephou...pe alocuri.... ( vezi ca sparlesc? cat de stalcit, da...sparlesc)
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:13
De la: dor72, la data 2011-07-31 19:13:42da sula aia de o ai la avatar? e a ta personala?
hai , nu mai fi asa tafnoasa....ca iti dam sula inapoi....



chiar asa ...ce pana mea...e sula ta personala?

pst, dor, la avatar e asta a noastra: a pozat-o pt most wanted.... direct pe siteul fbi-ului o gasim...
la "terrorists and fugitives".
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:18
si care-i "pricina", ma rog?
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:21
pai daca vi s-a pus pata pe sula mea din avatar, am deschis topic nou unde sunteti invitati sa va exersati imaginatia creativa, si sa ne destindem cu totii, fara sa ne mai certam. Singura cerinta e sa fiti cat de cat la subiect, adica la avatar si fara atacuri la persoana.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 19:40
io, gata...pe mine m-ai pierdut....
vezi tu...la topicu' cela nou...
te referi la o persoana anume?
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:43
charmelen... slabe sperante ca asa o sa fie ! sunt persoane care, poate... au un complex de inferioritate (care nu apare la radiografie... ) si care dupa ce incep sa jigneasca pe altii... mai au tupeul sa pretinda ca ei (el) au/a fost jignit/i ! gretzos... ! eu nu pot sa apreciez pe cineva pe care nu-l cunosc, asa ca o las pe dor s-o faca, ca abia dupa 1/2 ora... sa inteleaga ca s-a intrecut masura, aplauzand-ul ! una e sa razi si sa te distrezi... si alta e sa te infrunti cu cuvinte vulgare, oribile si ca sa fiu in ton... scoase din latrina ! poti sa contrazici sau sa nu fi de acord cu cineva si fara sa te folosesti de cuvinte, cu care s-a obisnuit acasa.... ! apropo... "mediocro" nu apare in partea de vest a tarii.....

http://dexonline.ro/definitie/mediocru/paradigma

nu te compatimesc si nu din mila iti scriu... din pacate nu ai scos hartia igienica la timpul necesar, asa ca mirosul s-a imprastiat ! humor... poate la malul marii... ! m-a mirat si sadismul asta de a continua.... un schimb de vorbe complet aiurea fata de tema topicului... chiar daca spre sfarsit, o persoana a inceput sa simta o jena... ! eu va-s zice sa va fie rusine... hm... dar nu cred ca o sa simta cineva rusine ! n-am vrut sa fac copy/paste la atatea prostii spuse de cineva care era convins ca le stie pe toate.... ptr. ca am inteles cu cine am de a face si stricam tushul de pomana !!!! topicul era despre ce pedepse ar trebui date pedofililor... ? ei bine, ar trebui date pedepse si la violatori de topice, sa nu mai vorbesc de pedepse date badaranilor ! undeva in stanga pagini apare "Reclama abuz de limbaj".... ! la ce se refera.... ? cum a inceput si cum s-a sfarsit acest subiect.... !!!! ok, eu am scris doar parerea mea, te rog dor sa nu-mi faci morala... ptr. ca nu o sa mai fiu aici ! am luat parfumul si mireasma trandafirului tau si vreau s-o pastrez asa minunat cum e/sunt !!! ........... de data asta nu o sa accept !
barboneli
Postat pe 31 Iulie 2011 23:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Redactia Garbo.ro va ureaza un CRACIUN LUMINOS! 13 De la: Redactie_Garbo 11 Ianuarie 2018 17:37
Ghicit in cafea 15 De la: Helenatarot 4 Decembrie 2018 00:24
ce ati spune de un turism gastronomic? 14 De la: sicir 10 Februarie 2010 20:13
Sotia unui vames 1 De la: bujjoritza 12 Noiembrie 2009 17:33
AS DORI 72 De la: Bolcas_Milivoi_1 15 Martie 2014 09:11
Setari Cookie-uri