barbatii nu au fost facuti monogami!

De la: Lana, la data 2011-06-29 12:19:19... daca esti in cuplu cu unul 'tare', nu este firesc sa-l vrea si altele?

Pe mine nu ma deranjeaza ca este admirat si ravnit si de alte femei, dimpotriva, imi place sa-l stiu dorit si ma bucur cand are parte de experiente noi, eu stiu ca pe mine nu ma va parasi niciodata, noi vom fi intotdeauna o familie, iar atat iubitele lui cat si iubitii mei sunt bineveniti intotdeauna in casa noastra si ne sunt cei mai buni prieteni... ei nu vor cauta niciodata sa ne dezbine, dimpotriva ne ajuta si ne sprijina sa fim un cuplu puternic si indesctructibil!
garbo181518
Postat pe 4 Iulie 2011 14:58
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 15:00
lacramioaracrengi
Postat pe 4 Iulie 2011 15:10

jeanette40
Postat pe 4 Iulie 2011 15:11
sprijiniti-va!sau e bine din cand in cand sa ai pe cine sa te sprijini! hai ca-i buna!
Unde-s doi puterea creste...si daca-s mai multi...cu atat mai bine!
Axl_22
Postat pe 4 Iulie 2011 15:14
Da cati ani are "admiratul si ravnitul"...1900...toamna ?

Postat pe 4 Iulie 2011 15:18
da ,de ce nu-si iau femeile de la inceput barbati fantastici?ca femeile nu se marita doar pentru sex!daca sunteti pagani sau ceva specie de animale... sa-i impartim ,dar sa nu mai pretindeti nici ca sunteti crestine,crestini si nici oameni!!!!de ce ne trebuiesc asemenea subiecte la un popor crestini si cu educatie!!

cat
Postat pe 4 Iulie 2011 16:03
halal sa-ti fie ! si fie ca atunci cind tu nu oi mai putea sa ai iubiti el sa aiva!!!!
cat
Postat pe 4 Iulie 2011 16:06
ce urare crestineasca, etaj...!
si cat esti de incantata de ce poti debita!
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 16:09
constance
Postat pe 4 Iulie 2011 16:14
oameni buni, ma bag si eu in seama, n-am citit tot ce s-a spus. Despre ce vorbim aici, despre barbati? Dar femeile ce au?

Dupa parerea mea, OMUL nu este o fiinta monogama. Ca si 99% dintre mamifere. Aa, ca unii dintre parintii sau bunicii nostri au ramas impreuna toata viata... asta n-as numi neaparat monogamie. Nu stim exact cati dintre ei au suspinat dupa altcineva. Doar ca societatea, religia sau considerentele materiale nu le-au permis sa se desparta oficial. Poate, pe unii, nici sa-si insele partenera (partenerul).
anca16
Postat pe 4 Iulie 2011 16:58
ashea ancuta..,zi-le tu..
roby_cado
Postat pe 4 Iulie 2011 17:03
Anca n-ai inteles,e vorba despre el cu iubitele lui si ea cu iubitii ei.Toti se intilnesc la ei acasa.....si e tot o armonie.....
constance
Postat pe 4 Iulie 2011 17:05

...dupe cate am invatat pi la generala, unele animale are mascul dominant (adeca le fufuie pi tote), altele are fimele dominante (adeca este sengura fufuita si la alelalte li cad balele)...

...ase si la uni oamini -dipinde din ce specie fac parte
daria_
Postat pe 4 Iulie 2011 17:07

cata invidie..
roby_cado
Postat pe 4 Iulie 2011 17:07
aaa, deci vorbim si di olecuta di perversiune?? mmmmhm, yummy! Pai, deh, cica si asta e omeneasca. Imorala, amorala dar omeneasca. N-o sa-i placa ingerashului, dar ce sa-i faci, ca oamenii e porci de ambele sexe
anca16
Postat pe 4 Iulie 2011 17:16

ambele..?
roby_cado
Postat pe 4 Iulie 2011 17:33
ei, roby, te pomenesti ca inca mai crezi in domnitele pure si neprihanite din povesti? Nu c-ar fi un defect, dar risti sa te arrzi cu alea care nu sunt monogame. Nu pledez pentru sex sportiv, Domne fereste! Dar stii bancu' ala cu cel care voia sa se-nsoare cu o fecioara. Si tot cauta pana ajunge la gradinita.

Acum, sa n-o luam la extreme. Sigur, exista oameni sinceri care cred in dragoste curata in ambele tabere. Dar , nu prea se gasesc intre ei si cand unii cand altii sunt dezamagiti.
anca16
Postat pe 4 Iulie 2011 17:51
De la: daria_, la data 2011-07-04 17:07:40
...dupe cate am invatat pi la generala, unele animale are mascul dominant (adeca le fufuie pi tote), altele are fimele dominante (adeca este sengura fufuita si la alelalte li cad balele)...

...ase si la uni oamini -dipinde din ce specie fac parte


asa merge treaba in natura, Daria. Dar, a naibii societate moderna, ca la om si femela si masculul vor sa fie dominanti deodata, mai ales de cand cu feminismul multilateral dezvoltat. Si uite ce iese. Fiecare are impresia ca e mai monogam ca alalalt si toti sunt poligami cu motz!
anca16
Postat pe 4 Iulie 2011 18:25
"..ei, roby, te pomenesti ca inca mai crezi in domnitele pure si neprihanite din povesti? Nu c-ar fi un defect, dar risti sa te arrzi.."

eee..,asta n-o mai cred..
roby_cado
Postat pe 4 Iulie 2011 18:48
ca poti sa te mai arzi? orice e posibil..oricand...
si iar ne intoarcem la ipoteze, doar ca de aceasta data, tu vei merge invers cu logica...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 19:03
Acu', ce sa zic, imi dadeam si eu cu presupusul Ca pareai ca te miri ca ambele sexe e porci. Si ma intreb: poate e mai bine sa nu stii, adica sa nu fi avut experiente d'alea. Cu arsuri. Da' parca prea ai fi norocos!

Dar, ma rog, nu despre noi e topicul. Persoanele excluse sunt de fata! Mai bine ii barfim pe altii
anca16
Postat pe 4 Iulie 2011 19:14
ei, asta nu e frumos!
macar daca vorbim, sa stim despre ce vorbim. asa, toti au idei si sfaturi.
esme
Postat pe 4 Iulie 2011 19:30
bine, esme. Cum zici tu. Atunci... il luam pe roby ca subiect?
anca16
Postat pe 4 Iulie 2011 19:43
De la: anca16, la data 2011-07-04 16:58:28.... Despre ce vorbim aici, despre barbati? Dar femeile ce au?
Dupa parerea mea, OMUL nu este o fiinta monogama. Ca si 99% dintre mamifere........

"Monogamia este o provocare dura, dar, spun unii, necesara. Barbatii o suporta cel mai greu. Statisticile arata ca 8 la suta dintre barbati isi inseala partenera, in timp ce la femei procentul se situeaza intre 20-50 la suta.
Femeile identifica, drept cauza a infidelitatii lor fata de partener, esecul legaturii intime cu acesta. Pentru barbati motivele sunt altele. Multi dintre ei definesc relatiile lor ca fiind de succes, dar in ciuda acestei constatari nu ezita sa calce stramb. Foarte rar, iubirea fata de alta persoana este cauza infidelitatii. Motivele sunt de obicei superficiale, scrie Teen Problem."
Interesanta proportia intre barbatii si respectiv femeile care au relatii extraconjugale... asta inseamna mai exact ca sunt unii barbati care sunt ravniti de multe femei (si implicit calariti) iar restul barbatilor au doar rolul de soti...
garbo181518
Postat pe 5 Iulie 2011 16:41
1518 :)))))
nu stiu de unde le-ai scos cu statisticile .. dar mi-a placut...
deci dintre barbati doar 8% isi inseala partenera.... bun asa ...
la femei marja de eroare de 30 la suta arata totala irelevantza a studiului... in forma expusa de tine.... poate aia aveau ceva criterii care ti-au scapat... si ai pus un brut doar pentru cifrele impresionante....
in fine ....
deci sa zicem o medie intre 20 si 50% inseamna cam 35% din femei isi inseala partenerul cu cei 8% din barbati care isi inseala partenera....
pffffffffff .... cata munca pe cele 8 procente dintre barbatzi ... cat au ei de prashit, de arat, de insamantzat ....
pfffffffffff.... chiar ca e grele rau de tot...
.... dar mi-ai placut...
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 17:30
"Studiile arat c, pe msur ce brbaii mbtrnesc, nivelul testosteronului din corp scade. Aceleai cercetri arat c monogamia accelereaz acest proces: brbaii cstorii au un nivel al testosteronului mai mic dect al brbailor de aceeai vrst ce nu au partener. Cea mai mare scdere se observ n cazul noilor ttici. n schimb, n cazul brbailor cstorii ce au fost infideli, nivelul testosteronului era mai mare dect n rndul celor fideli.

Celebrii doctori Masters i Johnson, pionieri ai cercetrii n sexualitatea uman, au observat c brbaii sunt mai puini interesai de partener din punct de vedere sexual odat cu trecerea timpului. ns tot acetia au notat c interesul fa de partener revine dac brbatul are o amant mai tnr.

Carl Jung i meniona lui Freud ntr-o scrisoare datat 30 ianuarie 1910 prerea sa despre cstorie: "O premis obligatorie pentru o cstorie de succes, gsesc eu, este permisiunea de a fi infidel"
garbo181518
Postat pe 5 Iulie 2011 21:13
518...puteai sa ne lasi necunoscatori....
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 21:28
da` bre, ala facea si astrograme pacientilor..
Freya__
Postat pe 5 Iulie 2011 22:19
De la: dor72, la data 2011-07-05 21:28:49518...puteai sa ne lasi necunoscatori....

oricum majoritatea dintre voi tot "necunoscatori" veti ramane pentru ca nu sunteti capabili sa vedeti dincolo de dogme si reguli stupide!
garbo181518
Postat pe 5 Iulie 2011 22:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inselarea partenerului,indiferent de sex-doar o razbunare-doar o placere??? 4 De la: Alexxandra 20 Februarie 2010 05:15
Cum facem alegerea potrivita? (persoana alaturi de noi) 17 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:30
Un sfat, va rog!!! 36 De la: MissWrong 15 Septembrie 2011 12:17
care e calitatea optima pentru a fi amant bun? 41 De la: garbo_466560 26 Mai 2017 13:28
Imi puteti da un sfat va rog 16 De la: quasaria 30 Decembrie 2011 15:29
Setari Cookie-uri