barbatii nu au fost facuti monogami!

haualeo maica, si daca in alealalte vieti te nasti barbat??????????
nazirra
Postat pe 6 Iulie 2011 23:47
o sa fie femeile niste...alea, alea...din cauza mamelor lor...
care le-a crescut asa....
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 23:50
aha!!!!!!!s atunci cini e porcii??????????
nazirra
Postat pe 6 Iulie 2011 23:52
De la: alfheim, la data 2011-07-06 23:46:50am inteles ... la tine nimeni nu e cinstit!!!
scuze ... dar .. chiar am vorbit serios ... insa mintea ta .. nu poate pricepe nici macar ce abereaza ea ...
daca as mai continua sa-ti adresez vreun mesaj ai ajunge sa spui ca nici Iisus n-a fost cinstit ...
ca nu i-a raspuns lui pilat din pont la intrebarile .... etc ...
hai ca esti mult prea imbatata cu aberatiile din capul tau!
Pai Iisus era Dumnezeu..Cuvantul lui Dumnezeu intrupat....Hristos a fost rastignit dupa asa cum ziceau scripturile.....Rastignirea a fost un plan a lui Dumnezeu....Dumnezeu s-a folosit de rautatea oamenilor ca sa isi duca rastignirea la sfarsit.....Prin asta Dumnezeu a vrut sa ne arate cat de mult Dumnezeu ne iubeste si a les sa moara pt noi ca noi sa traim in pace si iubire unii cu altii....Iisus nu s-a aparat pt ca rastignirea a fost un plan al lui Dumnezeu...Pt asta Hristos s-a nascut asa cum ziceau si scripturile.....Hristos A VRUT SA ne arate cat de mult ne iubeste Dumnezeu,ca a suferit El pt noi,ca sa ne arate calea ce dreapta....Sa il acceptam pe Iisus a indrumator....Hristos nu s-a aparat pt ca el trebuia sa puna a aplicare planul lui Dumnezeu...suferinta,moarte,inviere prin asta sa ne arate ca el este Dumnezeul cel viu si adevarat
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iulie 2011 00:03
Pai Iisus era Dumnezeu..Cuvantul lui Dumnezeu intrupat....Hristos a fost rastignit dupa asa cum ziceau scripturile.....Rastignirea a fost un plan a lui Dumnezeu....Dumnezeu s-a folosit de rautatea oamenilor ca sa isi duca rastignirea la sfarsit.....Prin asta Dumnezeu a vrut sa ne arate cat de mult Dumnezeu ne iubeste si a les sa moara pt noi ca noi sa traim in pace si iubire unii cu altii....Iisus nu s-a aparat pt ca rastignirea a fost un plan al lui Dumnezeu...Pt asta Hristos s-a nascut asa cum ziceau si scripturile.....Hristos A VRUT SA ne arate cat de mult ne iubeste Dumnezeu,ca a suferit El pt noi,ca sa ne arate calea ce dreapta....Sa il acceptam pe Iisus a indrumator....Hristos nu s-a aparat pt ca el trebuia sa puna a aplicare planul lui Dumnezeu...suferinta,moarte,inviere prin asta sa ne arate ca el este Dumnezeul cel viu si adevarat
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iulie 2011 00:07
porcii dispar....vom trece spre alte religii...unde e sfanta...vaca sau oaia....
dor72
Postat pe 7 Iulie 2011 00:09
dor...pisica poate.?..oaia si vaca.....n-as vrea
Axl_22
Postat pe 7 Iulie 2011 07:26
draga ingeras... eu iti respect credinta (chiar daca uneori arata ca si cum bati campii....) dar noi nu avem nici o vina ! citatele tale sunt aiurea de tot... de fapt, nici nu mai conteaza, pentru ca si alte citate din tot felul de carti religioase, tot aiurea sunt ! nimic nu e dovedit ci doar interpretari peste interpretari... uneori se uita ce scrie la capitolul 3.45... si se contrazice la 8,43,78 !!! noi, daca am vrea sa stim cea ce tu ne bagi cu forta aici.... le-am citi si singuri... pentru ca vezi... macar de citit tot suntem buni ! noi intelegem in ce cadru de viatza traiesti... lasa-ne si pe noi sa traim in cadru nostru !!! de porci, smecheri, rai, prosti... ca doar nu ai pretentia sa tin minte tot ce-ti bese mintea ta de copil zbuciumat !!!!! eu as propune ca sa nu se mai raspunda la topicurile deschise de tine... indiferent sub ce nume si subiect, mai ales cei care stiu ca sub titlu si nume, te afli tu ! eu nu prea stiu care sunt toate clonele tale si nici nu ma prea intereseaza... dar o sa cer ajutor la cei care le stiu ! hai... sa ai o zi buna si lasa-ne sa avem si noi... !!! ceva bancuri stii ? ia pune aici cateva...... ! cu Cristos si cu Hristos, cu Dumnezeu si Sf, Petre.... si cu cine vrei ! cu Bula stii ceva.... ! eu stiu o serie cu "Trabant"... dar mi-e ca nu intereseaza pe nimeni..... ! eu unul rad mereu cand le citesc ! dar eu rad si cand ma uit la mine.... asa ca nu e de mirare..... !!!!
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2011 13:42
De la: barboneli, la data 2011-07-07 13:42:09draga ingeras... eu iti respect credinta (chiar daca uneori arata ca si cum bati campii....) dar noi nu avem nici o vina ! citatele tale sunt aiurea de tot... de fapt, nici nu mai conteaza, pentru ca si alte citate din tot felul de carti religioase, tot aiurea sunt ! nimic nu e dovedit ci doar interpretari peste interpretari... uneori se uita ce scrie la capitolul 3.45... si se contrazice la 8,43,78 !!! noi, daca am vrea sa stim cea ce tu ne bagi cu forta aici.... le-am citi si singuri... pentru ca vezi... macar de citit tot suntem buni ! noi intelegem in ce cadru de viatza traiesti... lasa-ne si pe noi sa traim in cadru nostru !!! de porci, smecheri, rai, prosti... ca doar nu ai pretentia sa tin minte tot ce-ti bese mintea ta de copil zbuciumat !!!!! eu as propune ca sa nu se mai raspunda la topicurile deschise de tine... indiferent sub ce nume si subiect, mai ales cei care stiu ca sub titlu si nume, te afli tu ! eu nu prea stiu care sunt toate clonele tale si nici nu ma prea intereseaza... dar o sa cer ajutor la cei care le stiu ! hai... sa ai o zi buna si lasa-ne sa avem si noi... !!! ceva bancuri stii ? ia pune aici cateva...... ! cu Cristos si cu Hristos, cu Dumnezeu si Sf, Petre.... si cu cine vrei ! cu Bula stii ceva.... ! eu stiu o serie cu "Trabant"... dar mi-e ca nu intereseaza pe nimeni..... ! eu unul rad mereu cand le citesc ! dar eu rad si cand ma uit la mine.... asa ca nu e de mirare..... !!!!
pai fiecare traieste asa cum doreste el...Eu nu oblig pe nimeni ca sa gandeasca ca mine,,,eu imi spun parerea mea....Daca altii ascultamsau nu asculta este problema lor,...Eu gandesc asa si am dreptul sa imi spun parerea,,,asa cum si alti oameni vorbesc despre tampeniile lor si mie imi intra pe o ureche si imi iese pe celalalta pt ca nu asmilze tampeniile la altii...eu am gandirea mea si imi place....Asa cum altii isi spun parerea,,asa si eu am dreptul sa imi spun parerea....ca daca asculta sau nu asculta este problema lor..Dar ei nu au dreptul sa ma jigneasca si sa imi impuna sa vorbesc despre altceva....pt ca nu au nici un drept,fiecare vorbeste doar despre ce ii face placere....
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iulie 2011 16:12
pai fiecare traieste asa cum doreste el...Eu nu oblig pe nimeni ca sa gandeasca ca mine,,,eu imi spun parerea mea....Daca altii ascultamsau nu asculta este problema lor,...Eu gandesc asa si am dreptul sa imi spun parerea,,,asa cum si alti oameni vorbesc despre tampeniile lor si mie imi intra pe o ureche si imi iese pe celalalta pt ca nu asmilze tampeniile la altii...eu am gandirea mea si imi place....Asa cum altii isi spun parerea,,asa si eu am dreptul sa imi spun parerea....ca daca asculta sau nu asculta este problema lor..Dar ei nu au dreptul sa ma jigneasca si sa imi impuna sa vorbesc despre altceva....pt ca nu au nici un drept,fiecare vorbeste doar despre ce ii face placere....
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iulie 2011 16:14
monogami.....
leu_59
Postat pe 8 Iulie 2011 16:36
De la: Lana, la data 2011-06-29 12:19:19cui trebuie un barbat la care nu sa uita alte femei?... ar insemna sa ai langa un gras si urat... daca esti in cuplu cu unul 'tare', nu este firesc sa-l vrea si altele?
garbo212395
Postat pe 21 Iulie 2011 09:38
deschideti un alt topic...dar femeile?
Axl_22
Postat pe 22 Iulie 2011 08:53
dar nici femeile nu sunt monogame, ca sa zic asa..... barbatul daca inseala, inseala cu o alta femeie, nu? dar si aia este femeia cuiva, da? atunci ?! doar ca femeile nu se lauda...atat !
nataliam
Postat pe 24 Iulie 2011 15:09
sa il vrea, dar nu sa il si aiba!
iulia_g_2004
Postat pe 13 Noiembrie 2011 15:56
De la: iulia_g_2004, la data 2011-11-13 15:56:51sa il vrea, dar nu sa il si aiba!

Ei,si tu..macar de incercare...ca nu se roade... Glumesc...
elisabeta_boia
Postat pe 15 Noiembrie 2011 21:28
De la: nataliam, la data 2011-07-24 15:09:41dar nici femeile nu sunt monogame, ca sa zic asa..... barbatul daca inseala, inseala cu o alta femeie, nu? dar si aia este femeia cuiva, da? atunci ?! doar ca femeile nu se lauda...atat !
pai femeile se incurca cu barbati insurati,,,pt ca barbatii nici nu le spun ca sunt insurati,,,,,,ci doar dupa ce le seduc.....asa ca barbatii le mint pe femei.....barbatul este dracul......asa ca inainte sa te incurci cu vreunul trebuie sa te interesezi la starea civila daca nu este casatorit,,daca nu are copiii,,daca nu a fost divortat...la cat de mincinosi sunt barbatii
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:56
Am o intrebare:

Cu cine inseala barbatul o femeie daca nu sunt si femei care inseala ?
asteroid
Postat pe 5 Decembrie 2011 04:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apropo de inselat - 67 De la: charmelen 6 Februarie 2013 10:29
Iubire peste ani 20 De la: helga0 18 Aprilie 2012 18:41
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Ceva imposibil :( 11 De la: garbo_464555 21 Mai 2017 13:33
Sunteti capabile sa apreciati gesturile umanitare ale sotilor dumneavoastra? 39 De la: Sassette 22 Iunie 2012 23:16
Setari Cookie-uri