barbatii nu au fost facuti monogami!

014, filosof nu te nasti peste noapte, asa ca lasa pretentiile de vreunul! si ca sa te lamurim acum, ar fi inutil!
esme
Postat pe 30 Iunie 2011 16:20
Dor...ce sa-ti fac?Iar te-a confundat ..cineva cu un barbat..!Cred ca se trage de la numele"DOR" pare masculin....si de la cum contracarezi tu,dur.. dar noi stim ca esti o dulcica si-o sensibila!Te pupesc!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 16:23
De la: garbo017014, la data 2011-06-30 16:18:07 ....... .... ...... ...nu am dat nume, dar daca te simti avizat , go 4 it!
Asa..acum am dat si "citatul" sa vezi de ce-am scris cele de mai de sus!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 16:25
Ati facut praf si topicul asta....cand prostia nu doare ...

Postat pe 30 Iunie 2011 16:34
ma faci sa rad .......multam , oricum
jeanette40
Postat pe 30 Iunie 2011 16:45
asta pentru Avizati....
betty, multam...
dor72
Postat pe 30 Iunie 2011 16:50
7014 noi ne spunem parerea...........Daca nu-ti convine, treci mai departe......
constance
Postat pe 1 Iulie 2011 13:51
da, 714 a mai postat ceva asemanator si dimineata, in care ne trage de urechi ca vorbim la misto.
714, nu mai lua viata atat de in serios...pentru ca nu e doar in alb si negru...are o paleta intinsa de nuante, daca intelegi...nuanta...
michelle_
Postat pe 1 Iulie 2011 13:59
cam asa e me... si ai cam incurcat-o...cu atatea nuante....
714 trebuie mai intai sa faca diferenta intre "vizat" si "avizat"...si dupa aceea sa tot arunce cu pietroaiele alea enorme....
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 23:39
Pai daca barbatilor nu le place casatoria doar cu o singura femeie...Atunci nu mai trebuieste sa te casatoresti sa faci copiiii....Pt ca daca la copiii nu stii sa le aplici o educatie ca sa iasa oameni din ei,,,sunt doar pierdere de timp si bani...apoi barbatii nu mai trebuieste sa faca copiii daca nu au ganduri serioase...Isi pot trai viata fara sa se casatoreasca,fara sa faca copiii...Si uite asa o sa se mai imputineze oamenii inutili...Eu spre exemplu decat sa fac copiii cu vreun curvar de barbat si sa nu ii poti educa,,,,si sa investesti timp si bani si ei sa iasa tot la fel ca taicasu,mai bine nu ii mai faci si faci mai bine....Pt ca si copiii trebuie sa ii faci cu rost...Pt ca de oameni inutili pamantul este plin,,,nu mai este loc de ei...
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iulie 2011 00:00
degeaba, dor...pe pythia nu o surclaseaza nimeni, hehehe...
michelle_
Postat pe 2 Iulie 2011 00:11
Daca esti o fire aventuroasa si curioasa,n-are importanta daca esti frumos sau urat, de vreme ce s-a ivit ocazia ca sa inseli Si iarasi nu are importanta daca esti barbat sau daca esti femeie,pt ca o poti face si din curiozitate, pt ca s-a ivit ocazia, pt a experimenta si a face comparatii...N-are nici o legatura cu sentimentele pe care ti le poti pastra doar pt aceeasi persoana D-aia inseli, adica o faci pe ascuns ca sa nu afle persoana iubita, apoi dai fila si treci mai departe privind cu grija in jur ca sa nu fii descoperit Inseala in egala masura (deci pe furis )atat barbatii cat si femeile Important este sa nu afle partenerul si mai ales sa nu faci din asta un hoby..sa-ti stii masura si sa te opresti la timp Cupluri fidele reciproc 100 la suta nu prea cred ca exista sau macar sunt pe cale de disparitie, sau daca exista, probabil ca macar unul are ceva patologic....Omul este un animal care are pofte si dorinte declarate sau ascunse....Poti insela si din razbunare ,pt a fi impacat cu gandul ca ai facut-o si tu, de vreme ce partenerul a experimentat asa ceva...Barbatii se lauda cu asa ceva, iar femeile ,ascund cat pot acest aspect pt ca REPUTATIA unei femei, depinde de TACEREA unui barbat.....Parerea mea...Dar si acest aspect al inselarii poate fi luat in calcul dupa macar 10 ani de convietuire cu o persoana, ca sa testezi rezistenta in timp...(nu intr-o relatie de 2/3 ani....pt ca iubirea patimasa dureaza maxim 3 ani....dupa,.....mai vedeti testul.....)
florivizireanu
Postat pe 2 Iulie 2011 09:01
De la: ingerasulluptator, la data 2011-07-02 00:00:17Pai daca barbatilor nu le place casatoria doar cu o singura femeie...Atunci nu mai trebuieste sa te casatoresti sa faci copiiii....Pt ca daca la copiii nu stii sa le aplici o educatie ca sa iasa oameni din ei,,,sunt doar pierdere de timp si bani...apoi barbatii nu mai trebuieste sa faca copiii daca nu au ganduri serioase...Isi pot trai viata fara sa se casatoreasca,fara sa faca copiii...Si uite asa o sa se mai imputineze oamenii inutili...Eu spre exemplu decat sa fac copiii cu vreun curvar de barbat si sa nu ii poti educa,,,,si sa investesti timp si bani si ei sa iasa tot la fel ca taicasu,mai bine nu ii mai faci si faci mai bine....Pt ca si copiii trebuie sa ii faci cu rost...Pt ca de oameni inutili pamantul este plin,,,nu mai este loc de ei...



hm... cine vorbeste... !!!!
dar acum, serios... ! de ce le spui tu la barbati "curvar/i" ? si cum ai ajuns tu. de la "monogami" la tine ? si acum, iti mai pun inca o intrebare, la care iar nu o sa-mi raspunzi... si uite asa, nu pot eu sa-mi termin lucrarea de Doctorat care are ca tema, persoane ca tine... ! deci la intrebare: ia zi matalutza, cum iti explici ca, o femeie cinstita si casatorita, dar fara copii... a fost "agatata" de Dumnezeu si pana la urma, s-a nascut si un prunc ? ce... nu erau destule "fecioare" in Nazareth ??? tocmai cu o femeie casatorita trebuia ? e frumos din partea Domnului pe care-l iubesti tu asa de mult... sa faca asa ceva ??? acuma, cine-i curvarul... ???? eu intreb serios... nu fac misto !
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 12:54
si inca o intrebare care ma chinuie in noptile calde..... ce e cu titlul asta aiurea: "barbatii nu au fost facuti monogami"... ??? culmea e ca, daca e sa luam in consideratie anumite carti sfinte... barbatul a fost facut monogam ! nu, lupty ? un singur Adam si o singura Eva ! asta cum se cheama... nu monogamie ? tot de pe vremea aia, se scrie ca: Dumnezeu a facut animalele si le-a spus sa se inmulteasca... ! e si normal... fara inmultire, nu se perpetua specia ! dar culmea e ca, celor doi primii monogami, prin anumite aluzii decente, le-a interzis sa seeee... si in felul asta, ii oprea de la perpetuarea speciei... ! dar cum, slava altui domn... ala cu coarne... uita-ne aici pe forum si discutam aprinsi despre monogamie.... !!! minune, ha ? acuma... (e, inca un pic... n-o sa patiti nimic....) se vorbeste aici de monogamia la barbati, dar ce facem cu nemonogamia la femei... ???? sau nici ele nu au fost facute monogame ? concluzia... si pentru lupty... e ca, fara femei din astea.... barbatii poate, am spus poate, ar fi fost monogami !!! acum cauta raspunsul... ca ala cu: ce a fost inainte, oul sau gaina ?
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 13:13
iote Barb , aici :
Cu toate ca se afla in rai,
Adam se plimba pe alei preocupat si trist
Pentru ca nu stia ce-i lipseste.
Atunci Dumnezeu a confectionat-o pe Eva
Dintr-o coasta a lui Adam.
Si primului om atat de mult i-a placut aceasta minune
Incat chiar in clipa aceea
Si-a pipait coasta imediat urmatoare,
Simtindu-si degetele frumos fulgerate
De niste sini tari si coapse dulci
Ca de contururi de note muzicale.
O noua Eva rasarise in fata lui.
Tocmai isi scosese oglinjoara
Si se ruja pe buze.
"Asta e viata!" - a oftat Adam
Si-a mai creat inca una.
Si tot asa, de cate ori Eva oficiala
Se intorcea cu spatele
Sau pleca la piata dupa aur, smirna si tamiie
Adam scotea la lumina o noua cadina
Din haremul lui intercostal.
Dumnezeu a observat
Aceasta creatie desantata a lui Adam
L-a chemat la el, l-a sictirit Dumnezeieste
Si l-a izgonit din rai
Pentru suprarealism.

viziunea lui Sorescu ,
altfel , conteaza cum a fost facut ??? barbat , de .......nu porc
jeanette40
Postat pe 2 Iulie 2011 13:33
aha... ! uite acum chiar, ma duc la tipografie sa schim textul care e de atatia mii de ani.... ! nu le-ar fi rusinea mai mare..... sa ne pacaleasca in halul asta... !!!!! daca nu era scris de Sorescu, pe care eu il admiram... dar si acum, citindu-l... nu te credeam ! mersi mult... !
ce bine ca eu am toate coastele la locul lor.... ! iar aia care lipseste... o tin in bratze si sub aripa mea ocrotitoare... !!!!
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 13:47
De la: barboneli, la data 2011-07-02 12:54:43
De la: ingerasulluptator, la data 2011-07-02 00:00:17Pai daca barbatilor nu le place casatoria doar cu o singura femeie...Atunci nu mai trebuieste sa te casatoresti sa faci copiiii....Pt ca daca la copiii nu stii sa le aplici o educatie ca sa iasa oameni din ei,,,sunt doar pierdere de timp si bani...apoi barbatii nu mai trebuieste sa faca copiii daca nu au ganduri serioase...Isi pot trai viata fara sa se casatoreasca,fara sa faca copiii...Si uite asa o sa se mai imputineze oamenii inutili...Eu spre exemplu decat sa fac copiii cu vreun curvar de barbat si sa nu ii poti educa,,,,si sa investesti timp si bani si ei sa iasa tot la fel ca taicasu,mai bine nu ii mai faci si faci mai bine....Pt ca si copiii trebuie sa ii faci cu rost...Pt ca de oameni inutili pamantul este plin,,,nu mai este loc de ei...



hm... cine vorbeste... !!!!
dar acum, serios... ! de ce le spui tu la barbati "curvar/i" ? si cum ai ajuns tu. de la "monogami" la tine ? si acum, iti mai pun inca o intrebare, la care iar nu o sa-mi raspunzi... si uite asa, nu pot eu sa-mi termin lucrarea de Doctorat care are ca tema, persoane ca tine... ! deci la intrebare: ia zi matalutza, cum iti explici ca, o femeie cinstita si casatorita, dar fara copii... a fost "agatata" de Dumnezeu si pana la urma, s-a nascut si un prunc ? ce... nu erau destule "fecioare" in Nazareth ??? tocmai cu o femeie casatorita trebuia ? e frumos din partea Domnului pe care-l iubesti tu asa de mult... sa faca asa ceva ??? acuma, cine-i curvarul... ???? eu intreb serios... nu fac misto !
vezi ca vorbesti doar tampenii,,,Dumnezeu a aleso pe Maica Domnului pt ca era un suflet curat si apoi nu era casatorita....tie iti debiteaza gura doar tampenii mai trage si tu apa
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iulie 2011 16:28
De la: barboneli, la data 2011-07-02 13:13:48si inca o intrebare care ma chinuie in noptile calde..... ce e cu titlul asta aiurea: "barbatii nu au fost facuti monogami"... ??? culmea e ca, daca e sa luam in consideratie anumite carti sfinte... barbatul a fost facut monogam ! nu, lupty ? un singur Adam si o singura Eva ! asta cum se cheama... nu monogamie ? tot de pe vremea aia, se scrie ca: Dumnezeu a facut animalele si le-a spus sa se inmulteasca... ! e si normal... fara inmultire, nu se perpetua specia ! dar culmea e ca, celor doi primii monogami, prin anumite aluzii decente, le-a interzis sa seeee... si in felul asta, ii oprea de la perpetuarea speciei... ! dar cum, slava altui domn... ala cu coarne... uita-ne aici pe forum si discutam aprinsi despre monogamie.... !!! minune, ha ? acuma... (e, inca un pic... n-o sa patiti nimic....) se vorbeste aici de monogamia la barbati, dar ce facem cu nemonogamia la femei... ???? sau nici ele nu au fost facute monogame ? concluzia... si pentru lupty... e ca, fara femei din astea.... barbatii poate, am spus poate, ar fi fost monogami !!! acum cauta raspunsul... ca ala cu: ce a fost inainte, oul sau gaina ?
Pai degeaba oamenii s-au inmultit daca nu au minte si nu se pot intelege unii cu altii...Un om are trebui sa creasca o data cu varsta sa dobandeasca si intelepciune...Dar oamenii se nasc prosti nu invatat nimic si mor tot prosti...Nu zic eu ca este o viata inutila ....o pierdere de timp
ingerasulluptator
Postat pe 2 Iulie 2011 16:31
De la: michelle_, la data 2011-07-02 00:11:19degeaba, dor...pe pythia nu o surclaseaza nimeni, hehehe...


ba io cred ca sapte zero paispe..are toate sansele...
dor72
Postat pe 2 Iulie 2011 23:25
s-ar putea sa ai dreptate...si a mai aparut unu' care le stie pe toate, hehehe...
michelle_
Postat pe 2 Iulie 2011 23:28
Ii superrrrr raspuns tau!!!!!
dianastnc
Postat pe 3 Iulie 2011 03:25
Mi-a placut ce a scris eugenia69!!!
dianastnc
Postat pe 3 Iulie 2011 03:27
De la: ingerasulluptator, la data 2011-07-02 16:31:38 Pai degeaba oamenii s-au inmultit daca nu au minte si nu se pot intelege unii cu altii...Un om are trebui sa creasca o data cu varsta sa dobandeasca si intelepciune...Dar oamenii se nasc prosti nu invatat nimic si mor tot prosti...Nu zic eu ca este o viata inutila ....o pierdere de timp


irinooka,
eu cred ca fatza de acum, la nastere erai extrem de inteligenta.
pacat ca te-ai schimbat...:DDD
:))))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 04:09
fetelor barbatul ii monogam doar dak are langa el ceeace ii trebe adica o femeie cu cap si cu care sa se inteleaga , k... dak nu... soarta el ii in cautare asa ca asta trebe sa va puna voua o intrebare ...sau nu? aaa si inca ceva ce ii frumos si lui Dumnezeu ii place asa k privitul nu ii interzis .numai ca sufletul nu poate fii impartit la nimeni si daca o femeie isi doreste un barbat aproape mai intai sa ii puna mana pe suflet si apoi pe el.
verbuletzu
Postat pe 3 Iulie 2011 04:18
breh gramaticiule... una ii privitul si alta ii cotarcitul. si mai ia de vezi vezi cum conjugi si tu verbuletzu' ala, "a fi"...ca l-ai cam dat de gard, cu doi de i.
nu mai zic ca ai filosofat cu mult kk si fara virgule...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 04:27
Important nu este daca alte femei se uita sau nu la el, ci daca el se uita la altele !
euinsami
Postat pe 3 Iulie 2011 04:45
Si, va rog, pentru ce credeti, doamnelor si domnilor, ca doar barbatii sunt facuti sa nu fie monogami ???!!!
Dragelor, chiar fiind fericite n cuplu, nu v-ati simtit niciodata atrase de un altul ? Doar ca noi, femeile, ne stampanim mai bine impulsurile, atunci cnd iubim.
euinsami
Postat pe 3 Iulie 2011 04:51
Domnule "doctorand", ce idiotenie ! Fecioara Maria era doar logodita si nu casatorita...
euinsami
Postat pe 3 Iulie 2011 04:58
Buna ziua...

Citind pe-aici, nu rezist tentatiei de a ma baga si eu in seama sii... mi-a placut ce spune D-na, "noi femeile ne stapanim poftele..." stit cat imi vine sa rad??? de m-as tavalii pe jos, poi hai sa vedem ce discutati voi cand va intalniti cate 2 sau mai multe, de cate ori aveti aly subiect in afara de a caracteriza barbatii sau a va face confesiuni una alteia, chiar credeti ca barbatii sunt atat de prosti si nu stiu cine sunteti voi??? Vedeti? barbatul are taria sa recunosca atunci cand greseste dar femeia?? nu am intalnit, sa nu zic chiar ca nu exista femeie care sa nu recunoasca dar, scumpelor, chiar incercati sa aratati ca sunteti usa de biserica dar in spatele usii... vai doamne...
Poi dece barbatii umbla dupa voi, de nebuni sau ca voi ii motivati??? hai sa fim seriosi, nu numai barbatii sunt tot timpul cu nasul dupa femei sa si femeile... sunt curios daca vre-una dintre voi are puterea si curajul sa recunoasca aici ce ganditi si ce vorbiti cand "dezbateti" subiectul barbat, sincer chiar sunt surios daca exista acea femeie care sa spuna raspicat, " da, si noi ne uitam dupa barbatul alteia, si noua ne place sa simtim bine atunci cand am vede un barbat bine facut fara sa ne gandim ca ar fi ocupat...
garbo088037
Postat pe 3 Iulie 2011 08:13
Dar de unde stii tu asa bine ce discuta 2 femei cand se intalnesc?
Doara
Postat pe 3 Iulie 2011 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inselat 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA. 116 De la: vera06 23 Mai 2010 16:17
topikul pt secretosi 149 De la: elodia 13 Februarie 2010 11:13
FERICIREA SI PRETUL PLATIT PENTRU EA! 22 De la: Allegra 20 Februarie 2011 14:57
Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ... 329 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:58
Setari Cookie-uri