Ajutorrr vum sa scap de nevroza axioasa


Daaa, ti dai de-a tumba pana ajungi la mal...sau pi malu' celalalt!

Spor_t!
Fss_ssu
Postat pe 22 Noiembrie 2013 13:38
Cred ca intre timp s-o inecat baietul
Rotty
Postat pe 22 Noiembrie 2013 16:20

nu s-o 'necat nica, numa' s-o dat la fund ;))
si respira cu "paiu"

:*na!
Fss_ssu
Postat pe 22 Noiembrie 2013 16:28
Eu am suferit de atacuri de panica vre-o 3 ani de zile si aveam si tremuraturi de brate si picioare in acel moment dar si insomnii ,uneori nu puteam respira , ma apucau asa deodata indiferent unde ma aflam, eu am luat anxiar si rivotril seara dar ziua tot faceam atacuri de panica ziua ., dar am lucrat cu o terapeuta cu mai multe metode .Mi le-a trimis pe email si mi le explica la telefon , le faceam la inceput impreuna .Mi-a- dat multe metode dar atacurile s-au oprit in prima saptamana apoi am eliminat fricile si am inceput sa dorm bine.Acum ma simt f bine .In 3 saptamani am scapat Imi puteti scrie pe email la adresa stoica.vali80@yahoo.com, daca doriti sa va dau mai multe informatii , din cate stiu nu se lasa adrese pe aici , zice ca faci reclama .
garbo_404974
Postat pe 7 August 2014 21:04
Eu am suferit de atacuri de panica vre-o 3 ani de zile si aveam si tremuraturi de brate si picioare in acel moment dar si insomnii ,uneori nu puteam respira , ma apucau asa deodata indiferent unde ma aflam, eu am luat anxiar si rivotril seara dar ziua tot faceam atacuri de panica ziua ., dar am lucrat cu o terapeuta cu mai multe metode .Mi le-a trimis pe email si mi le explica la telefon , le faceam la inceput impreuna .Mi-a- dat multe metode dar atacurile s-au oprit in prima saptamana apoi am eliminat fricile si am inceput sa dorm bine.Acum ma simt f bine .In 3 saptamani am scapat Imi puteti scrie pe email la adresa stoica.vali80@yahoo.com, daca doriti sa va dau mai multe informatii , din cate stiu nu se lasa adrese pe aici , zice ca faci reclama .
garbo_404974
Postat pe 7 August 2014 21:07
Apuca-te sa desenezi norisori si ii colorezi in functie de cum ti-e ziua/ noaptea sau scrie alfabetul, o sa te ajute!
Spor!
pitiTa_
Postat pe 7 August 2014 23:17
Buna ziua.Pentru nevroza anxioasa puteti sa luati capsulele Antistres, 1-2 capsule de 3 ori pe zi alternativ la o luna cu capsulele Confort emotional 1-2 capsule de 3 ori pe zi.Se poate asocia ceaiul Antistres, de roinita sau sunatoare.Este recomandat sportul, miscarea, activitatea in geneneral.Psihoterapia completeaza tratamentul.Multa sanatate!
Medic_Fares
Postat pe 30 Octombrie 2014 14:57
Buna,
Incearca psihoterapie online. Este foarte eficient, avantajul psihoterapiei online este accesul facil,pretul mai scazut poti alege un psiholog bun
indiferent de localitate.
Pot sa-iti recomand psiholog bun.
garbo_464936
Postat pe 13 Aprilie 2017 12:26
Aveti idee cam care-i nivelul intelectual al celor care dau si chiar absolva ... psihologia?
Aveti idee de ce to(n)ti elevii care n-au fost buni la ... absolut nimic in liceu, da' au 'pasiuni' pt. tot felul de chestii care nu presupun vreun mare efort intelectual sau vreun IQ fabulos, absolut toti vor sa fie psihologi, sociologi, ... maestri in comunicare, avocati sau chiar ... doctori?!?

Si asta in conditiile in care extrem de putini dintre acestia au habar cum se scrie ... o simpla cerere in limba romana!...

garbo101426
Postat pe 15 Aprilie 2017 12:56
Cert e ca meseriile despre care vorbesti, nu pot fi compromise de "aspiratiile" unor tonti. Una-i una, alta-i alta! Cel putin a fi avocat presupune o logica f. buna, discursivitate de exceptie, etc... ce-au a face unii care par a nu avea viitor in alta directie si dau la Psihologie, Drept cu insasi profesia BINE FACUTA, de psiholog, sociolog, avocat, procuror?!? Mie a fi inginer sau economist, antrenor de fitness, etc., nu prea imi suna a talent, si nicidecum a vreo aptitudine de vorbire si de scriere corecta a limbii romane! Iar faptul ca in Romania orice neica nimeni aspira si chiar devine avocat, procuror, judecator, medic, profesor universitar chiar, pt. ca se castiga bine, e cu totul, dar cu totul, alta mancare!!...
roxana1deac
Postat pe 15 Aprilie 2017 13:11
Si ai tu idee ca un medic bun, un judecator impartial, iti pot salva chiar viata?! Spre deosebire de inginerii aero-spatial, IT-isti, economisti, analisti, care castiga, de cele multe ori, cu mult mai mult fata de aportul adus comunitatii si societatii, in beneficiu personal?!
roxana1deac
Postat pe 15 Aprilie 2017 13:32
Si in completarea a ceea ce am spus (nu fiindca vreau sa plictisesc sau sa enervez cu vorbaria lunga, ci pt. a avea o imagine exhaustiva), trebuie sa spun ca n-am auzit de vreun inginer sau de vreun operator la banca sa dea gres in meseria pe care o face. Cel putin nu la nivelul la care poate da gres un psiholog prost pregatit, un doctor slab, un profesor sau un maestru in comunicare inabil. Si asta pt. ca daca pt. prima categorie pt. a profesa, e suficient sa respecte cunostintele acumulate, la care se adauga apoi experienta in munca, pt. cei ulterior mentionati e nevoie si de fler, pricepere, de multa responsabilitate, de implicare si de deductie. Asa ca, de principiu, meseria celor care se dedica, prin serviciile prestate, celorlalti indivizi, e cu mult mai solicitanta intelectual. De aici si discrepanta intre meserie si practicantul slab. Ca absolventi nepregatiti devin psihologi sau medici, speculand nevoile existente, nu trebuie sa aduca atingere meseriei, nici formal si nici practic, in sens practic nu atata timp cat sunt si oameni profesionisti... Nu s-a mentionat insa, pt. a avea imaginea corecta si de ansamblu elevii de liceu care aleg de exemplu, Politehnica, din lipsa de optiuni clare. Probabil or fi si ei produsii pedagogici (dupa caz, chiar la materiile la care sustin teza) ai profesorilor suplinitori la biologie, geografie, istorie, unii fara studii superioare, care predau romana la liceele tehnologice, economice sau agricole si la cele de alimentatie publica, asa cum am auzit. Nu cumva nivelul elevilor impune si calitatea profesorilor si, in cazul mentionat, chiar calificarea acestora?! Crezi ca elevii aia stiu sa completeze o cerere in limba romana? Ca am auzit cazuri de studenti la Politehnica pt. care desenul tehnic nu era deloc o aptitudine, iar matematica... o necunoscuta, insa pt. ei dracul nu era asa negru la Politehnica... doar nu scriau cereri in limba romana, toata ziua. Sper sa nu fi suparat ca mi-am exprimat o opinie. Tuturor, o zi buna si Paste cu bine!
roxana1deac
Postat pe 15 Aprilie 2017 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu am voie in biserica?! 33 De la: garbo_1681 3 Mai 2012 15:53
Parodontitele marginale cronice progresive 19 De la: garbo_446242 13 Septembrie 2017 10:05
cardul de sanatate cu cip!!! 3 De la: Mielutza 8 August 2011 16:36
diete.. 5 De la: felicia66 11 Septembrie 2012 06:13
CUMPERI MEDICAMENTE CONTRAFACUTE? 15 De la: tutankhamon 23 Februarie 2010 22:59
Setari Cookie-uri