Inaltimea conteaza?

Cum au spus mai muli aici deja, problema nu exist dect dac o creezi tu.
Ideea e c te cam deranjeaz...
Dac diferena de nlime ( care te deranjeaz un pic) nu e f mare, se poate rezolva ( dac i pe el l deranjeaz un pic) cu nite mici artificii: tocuri mai nalte pentru el, cu o plrie cu calot mai mare, etc.
Sunt o serie de oameni celebri n lume ( Toprceanu era un scund, la fel e Tom Cruise i Sarkozy, ca s pomenesc numai civa f cunsocui) care par a avea aceast - s- i zicem problem- , dar o rezolv ... De Sarkozy se iau periodic ziarele pe aceast tem, dar e clar c nu e una dintre problemele care- l scie.

n rest, ce conteaz ce zice lumea? St cineva n cas cu voi i v rezolv problemele cotidiene? Dac totui cineva zice ceva pe aceast tem e problema acelei persoane, nu a voastr, deci s i- o rezolve!

garbo188170
Postat pe 26 Iunie 2011 10:58
oameni buni...e duminica....tot asta discutati?

de ce nu radeti? spune-ti glume, ascultati muzica!
lasait sfaturile!




dar daca Fat Frumos avea nasul coroiat, un neg cu par, era chel si cocosat, eventual sicracanat....

da sigur, sufletul ii era frumos!

ce sfaturi primea?
of, of, of

cand iubesti...dar sa iubesti, nu asa
Eugenia69
Postat pe 26 Iunie 2011 11:05
Buna in legatura cu subiectul e drept nu e decat o chestiune fizica pt mine e mult mai imp sa tina la mine, sa-mi demonstreze ca e langa mine si sa ma faca sa ma simt unika, inaltimea e strict estetik ceea ce conteaza mult prea putin in ziua de azi, atata timp cat va intelegeti, zic eu . . .
Felixxenia
Postat pe 26 Iunie 2011 11:38
Parerea mea e ca nu conteaza inaltimea .. am avut si eu ceva probleme cu asta .. adica eu mai mereu am fost cu baieti mult mai inalti decat mine si am avut ceva complexe .. ma uitam dupa gura lumii si inaintand in varsta am realizat ca nu se merita .. oamenii se hranesc cu barfa si intotdeauna vor avea ceva sa comenteze, indiferent cat a-ti fi voi de perfecti .. tot ce conteaza e ca voi doi sa va respectati si s ava iubiti .. succes!
Anny_Annytha
Postat pe 26 Iunie 2011 11:54
Buna, am aceeasi "problema". El e mai mic ca mine cu vreo 3 cm. Si niciodata nu m-a interesat ce spune lumea din jur. Suntem casatoriti de 3 ani si totul e frumos. La nunta aratam perfect! Ce daca nu port tocuri? Oricum e mai sanatos..
Atata timp cat voi va intelegeti bine, va iubiti, ce mai conteaza cei din jur? Nu traiesti pentru restul lumii, ci pentru tine si familia ta.
Deci, nu.. Inaltimea nu conteaza..
Toate cele bune si "Casa de piatra!"
Morrighan
Postat pe 26 Iunie 2011 12:13
Nu vreau sa te sperii dar e clar ca esti complexata si asa si vei ramine, daca o sa fiti impreuna indiferent cit timp va trece tot o sa te obsedeze faptul ca este mai mic de inaltime decit tine .O sa te deranjeze acest fapt ,nu are importanta cit de mult il iubesti o sa te gindesti mereu ca este cineva care se uita la voi si ride.scz dar asta este situatia....este cruda realitate...stiu cum e.
mmiriam
Postat pe 26 Iunie 2011 12:40
De la: alfheim, la data 2011-06-19 23:35:53io gandesc ca de la orizontala inaltzimea nu se mai vede... se vad doar intaltzimile!

insa am o nelamureala, cum vine aia cu infidelitatzile???
"fara infidelitati si probleme asa mari " - suna cam straniu...
dar oricum....
eh .. pana la urma succes, iar daca voua va e bine, restul nu conteaza. gura lumii n-o astupa nici pamantul!




Ca sa pricepi si tu , creier de gaina , asta inseamna ca au o relatie stabila si durabila , asa cum ar trebui sa fie in orice casnicie.La tine pe acas se impart pijamalele si pe la vecini , ai ?
cocalaree :)))
DaMarkus09
Postat pe 26 Iunie 2011 12:55
Doamne ce probleme au unii oare chiar nu gasiti ceva serios de facut ?!De organizat propria viata de exemplu sau vacanta sau u stiu ceva cu adevarat util
marri
Postat pe 26 Iunie 2011 13:07
exhibitionistule, dupa ce pricepi ce ai citit...esti in masura sa dai raspunsuri...
esti ca nuca-n perete...
dor72
Postat pe 26 Iunie 2011 13:13
pricepe pe dreak! la el subtilitatile si nuantele sunt procesate mai greu ori deloc. noroc ca exista barda!
esme
Postat pe 26 Iunie 2011 13:17
De la: garbo052590, la data 2011-06-19 23:27:00Buna, citesc de mult timp diverse discutii pe forum si am vazut ca poti gasi aici un sfat, o parere sincera la nevoie.
Problema mea? Am o relatie de aproape 3 ani care decurge perfect, cu planuri de casatorie intr-un viitor apropiat, fara infidelitati si probleme asa mari cum am vazut pe la alte persoane ce au postat aici.
Dar ca peste tot trebuie sa fie ceva mai putin bine, iar la noi e din punct de vedere fizic: eu sunt putin mai inalta decat el. Nu pot sa zic ca am o problema cu asta dar sunt curioasa ce gandesc si cei din jurul meu. Credeti ca e o problema asa mare ?


Salut Garbo,

Parerea mea este ca nu ar trebui sa ti cont de aspectul fizic al persoanei pe care o iubesti... la urma urmei iubirea "adevarata" este iubirea pe care tu io porti sufletului sau, iti place comportamentul lui, personalitatea sa sau etc. Aspectul fizic oricum se duce in timp ce imbatranim nu-i asa? Felul nostru de a fi se schimba dar nu in asa mare masura ca si imaginea.

In schimb si eu am o "problema" de genul acesta; la mine "barbatul" perfect arata - peste 180,185... ceva pe acolo (eu avand 170, asta este imi plac tipii inalti:P) iar tipul pe care il plac (ma place) este de aceas inaltime cu a mea... imi place mult de el.... dar degeaba ceva ma opreste sa pun labuta pe el :)).

SO... fi tu mai desteapta ca mine si nu te lega de aspectul fizic daca chiar iubesti persoana respectiva.

PS: evita tocurile daca nu vrei sa scoti in evidenta diferenta de inaltime:))

Succes!
DeniseP
Postat pe 26 Iunie 2011 13:31
ce s-o mai lungim...inaltimea conteaza intotdeauna....si nu ma refer la fizic....
esme, oricum nu o sa-l mai "citim " vreo doua luni...a obosit si asa prea tare...cu cat a scris...
dor72
Postat pe 26 Iunie 2011 13:35
Stii eu iti spun sincer ceva...consideri ca inaltimea este o problema???Nu cred ca ar trebui.Sunt ft multe cupluri care au aceasta "problema".Vreau sa-ti spun un singur lucru...Iesiti impreuna pe strada,plimbati-va si uitati-va si la altii in jurul vostru.Veti vedea ca sunt ft multi ca voi si nu au nici o problema cu asta,voi dc ati avea?
garbo087862
Postat pe 26 Iunie 2011 13:47
ce conteaza unele aspecte fizice , "ca daca dragoste nu e nimic nu e".
cine te iubeste cu adevarat te iubeste asa cum esti cu bune si cu rele, restul sint doar prejudecati.
maria
marialeia
Postat pe 26 Iunie 2011 14:08

nu conteaza inaltimea,tot ce conteaza e ca voi doi sa va iubiti,sa va respectati unul pe altul,important e sa nu faci o obsesie din asta,sa aveti o nunta ca n povesti :
dari_anca
Postat pe 26 Iunie 2011 16:14
NU CONTEAZA
garbo210721
Postat pe 26 Iunie 2011 16:50
daca pe voi nu va deranjeaza ,ce conteaza parerea celor din jur?inteleg ca este o problema daca te-ai gandit sa ceri un sfat .....
garbo020705
Postat pe 26 Iunie 2011 17:00
Am impresia ca e o intrebare retorica,dupa cum pui ...problema.
Ariesh
Postat pe 26 Iunie 2011 21:37
Daca intrebi, e sigur ca te macina aceasta problema. Deocamdata e punctul slab al relatiei voastre, dar va deveni punctul forte atunci cand vor aparea alte probleme ( ca in orice cuplu dealtfel). Te intrebi de unde stiu? Dintr-o experienta asemenatoare cu a ta. Eu am fost mai curajoasa, dar el s-a dovedit "slab" in cele din urma si a cedat...
Au trecut 2 ani si el e tot singur, cautand alta care sa-mi semene din celelate pucte de vedere si...sunt convinsa ca a realizat ca inaltimea nu e atat de importanta...la 50 de ani!
Asta e! Eu va doresc multa bafta si, daca va iubiti cu adevarat, nu e cazul sa afli parerea altora!
una_donna
Postat pe 26 Iunie 2011 22:36
De la: lacramioaracrengi, la data 2011-06-20 21:00:06Nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea...chiar nu-ti face griji...nu conteaza asta..
chiar nu conteaza inaltimea
dananistor
Postat pe 27 Iunie 2011 08:33
Salve,
deja este o problema...Incepe sa te intereseze parerea celorlalti!
Bendis_27
Postat pe 27 Iunie 2011 08:46
Atata timp cat aveti o relatie mai mult decat ok , chiar nu-ti inteleg aceasta preocupare .... Fiecare cu gusturile lui , e si o vorba : Nu e frumos ce e frumos , e fumos ce-mi place mie !!!
Fata_Morgana
Postat pe 27 Iunie 2011 18:27
ce intrebare stupida!! normal ca nu conteaza!!
lusel
Postat pe 27 Iunie 2011 19:10
ce intrebare stupida!! normal ca nu conteaza!!
lusel
Postat pe 27 Iunie 2011 19:11
Din punctul meu de vedere, DA pt ca la aparitia unei astfel de perechi, deja iti faci o parere...cine stie de ce sta cu el ? are cu siguranta un motiv din alt puct de vedere decat cel sentimental...pt ca ce femeie si-ar dori o harjoneala de iubire cu un pitic care sa mai fie si sfrijit ? unde mai este protectia masculina de care are nevoie orice femeie ?!...si, in plus da rau imaginii vizuale, aparand ca o pereche caraghioasaFemeia, trebuie sa fie cocheta, sa poarte tocuri si sa nu fie pregatita in permanenta pt cros...in tenisi sau balerini plati pt ca aia nu mai e femeie....si complexata fiind ca ea este mai inalta,incepe sa se incline in fata si sa se cocoseze si atunci unde mai este mersul elegant cu pieptul inainte ? Personal, nu sunt de acord cu genul acesta de perechi !In acest caz, el e mandru ca are alaturi un manechin, pe cand ea se simte ca o mama cu fiul ei, sau mai rau, ca o prostituata....mai bine singura decat sa ai alaturi si la brat, un ponei...(exista destule fete si pt ei de talie mai mica )Invers privind imaginea, el foarte inalt si ea micuta, este mai lesne de acceptat si de interpretat ca el, si-a luat o esenta tare iar ea si-a luat un scut de nadejde....Scz. daca am suparat pe cineva....aceasta este opinia mea
florivizireanu
Postat pe 28 Iunie 2011 08:33
strict opinia ta....
dar tu ai pe cineva langa tine?
la maniera in care vorbesti despre tine ( increzuta) si despre barbati ( ), ai depasit-o pe irirnuca...din start....

P.S. La semnatura, daca vrei sa fii mare cunoscatoare de limba franceza, ai decenta si nu o jigni ( franceza) si scrie MOI adica , daca poti intelege diferenta....conform opiniilor tale, ti-ai alaturat poneiul....
dor72
Postat pe 28 Iunie 2011 09:35
..OOO, CE FRUMOS AI SPUS-O !!!!!!!
garbo039877
Postat pe 28 Iunie 2011 11:00
Normal ca am si inca de 30 de ani aceeasi persoana Nu sunt increzuta dar pun pret pe imagine pt ca vrem sau nu sa recunoastem,defilam cu ea
florivizireanu
Postat pe 28 Iunie 2011 15:05
tot ai inteles....
e grav....
la ce iti foloseste imaginea? ma intreb....
dor72
Postat pe 28 Iunie 2011 15:29
ca sa nu se simta, citez: ca o prostituata", dor
Eugenia69
Postat pe 28 Iunie 2011 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre banci , credite , rate 2 De la: pandora 25 Martie 2012 22:39
Fara subiect 1 De la: johnny07 9 Aprilie 2012 00:00
despartirile din cauza distantei 19 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 18:20
un pic de ajutor 14 De la: koala 19 Noiembrie 2010 22:44
Spune ca ma iubeste, dar din reactiile sotului cred ca nu. Oare gresesc? 23 De la: Teo_dora 19 Februarie 2017 20:57
Setari Cookie-uri