Oare merita sa lupti atata?

Buna seara.Ma aflu pe acest forum deoarece am ajuns intr'un stagiu in care nu mai stiu ce sa cred,ce sa mai fac si cum sa fac.
In urma cu 1 an am inceput sa avem relatii,desi nu eram impreuna.Eu il iubeam pe atunci,dar nu cum il iubesc acum.In timp,am devenit extrem de stresanta,de cicalitoare,incat nu a mai rezistat.Cand imi spunea sa nu mai fiu asa stresanta,ma enervam si il insultam...si iata asa am ajuns in pragul disperarii.Treptat am ajuns sa il iubesc mai mult decat iubesc orice pe lume.
Dupa 4 luni in care nu ne'am intalnit(cu exceptia faptuui ca ne vedeam intamplator la scoala,oras,etc),miercurea trecuta,dupa un stress continuu de o saptamana(telefoane,mesaje cu sutele),i'am dat iarasi mesaj,deci am pus iarasi paie pe foc.Timp de 3 ore ne;am certat prin sms'uri,eu desigur am inceput sa il fac in fel si chip,ca ii spun ca nu e bun de nimic si fel de fel de chestii foarte nasoale de care sincer,mi'e si rusine sa spun.La vorbele acestea,nici el nu s'a lasat mai prejos,s'a descarcat si el,dupa care mi'a spus"sa nu mai aud de tine niciodata.nu mai avem ce vorbi.ramai cu aia a tai cu masini ca esti bazata cu aia.adio"
In aceeasi seara,la 12 noaptea,trecand prin fata pizzeriei lui,l'am sunat sa ii propun sa ne intalnim.Mi'a spus ca e in pijamale,ca e in pat si e bolnav,dar totusi...spre marea mea surprindere,a venit.
In seara aceea s'a purtat cu mine mai frumos decat s'a purtat cu mine in 2 ani jumate de cand ne cunoastem:pana la urma mi'a spus ca ma iarta pt insultele acelea,oar eu intr'un moment de slabiciune i'am spus ca il iubesc cum nu iubesc nimic pe lume,ca as face orice pt el si ca il rog frumos sa aiba incredere in mine pt ca ii promit ca ma voi schimba si voi fi cat mai ok.La aceste vorbe,nu se putea uita deloc in ochii mei,se uita spre cer,spre oras,dar numai in ochii mei nu.Eu,vazand acest lucru,i'am spus sa se uite in ochii mei,dar a zis"acum chiar nu ma pot uita".Apoi ,cum stateam tinuti de mana,l'am strans mai tare si atunci si'a aplecat privirea spre a mea...ii erau ochii in lacrimi si a sarit in bratele mele apoi m'a sarutat.
Parca nu mai vroia sa plecam acasa...ma sarta intr'una,ma tinea de mana,ma imbratisa.L'am intrebat"iti pasa ca te iubesc?"si cu capul in pamant a zis"nu prea mult",iar eu atunci nu am spus nimic,iar el a sarit repede in bratele mele iarasi si m'a sarutat.
A ramas ca ne vom intalni zilnic dupa revelion,pt ca eu de sarbatori am fost plecata.In timpul acesta,ne;am certat:in noaptea e colindat am ramas uimita sa il vad cu colegii lui la colindat in comuna unde eram eu...eu eram de brat cu un baiat,el cu o colega de'a lui.L'am sunat sa ne intalnim si a spus rece"nu ne mai intalnim ".De atunci nu a mai fost ok,eu i'am spus ca daca nu ne vom intalni duminica,plec cu altul si pe el il dau dracului.Ultimul mesaj care mi l'a dat a fost"bine atunci.nu ne mai intalnim.du;te cu altu daca asta vrei.adio sa nu mai aud de tine".De atunci,nu am mai putut lua legatura cu el,nu mai raspundea la telefon,la mesaje,la nimic
Duminica i'am dat niste mesaje de dragoste iar apoi i'am spus ca de data asta chiar renunt sa ma mai njosesc cautandu'l si ca daca tine cat de putin la mine,imi stie nr de telefon,id'ul ,ma vede la scoala zilnic,deci stie unde ma gaseste daca vrea ceva cu mine.
Ieri la scoala ne'am vazut de 3 ori,astazi de 4.Eram in clasa lui,zambea,si'a luat geaca pe el,apoi a venit pe langa mine,s'a oprit in spatele meu cik se uita pe geam sau nu stiu ce facea...dupa care a iesit din clasa si s'a asezat langa usa pe langa care trec eu ca sa intru in clasa mea.Era in spatele unui prieten,doar capul i se vedea,iar cand am iesit din clasa lui automat s'a pus in fata aluia,zambea si se facea ca e atent nu stiu la ce.Astazi,la fel...

Ne vedem zilnic la scoala,avem clasele la cativa pasi una de cealalta si sincera sa fiu...imi este foarte greu sa il simt aproape ,dar totusi,departe deoarece nu schimbam o vorba,nimic,suntem indiferenti unulfata de altul.
Am inceput sa ma schimb si fizic,nu l'am mai cautat de duminica,la scoala fac pe indiferenta desi ma dare enorm...dar nu am ce face.Colega lui mi'a spus sa il las sa ajunga sa umble el dupa mine,sa ma fac ca nu exista.

Care e parerea voastra?Simte ceva pt mine,sau e doar o impresie de'a mea?Dupa cum v'am spus,la telefon si prin mesaje imi spune ca nu vrea sa mai auda de mine si spune orice,dar fata in fata nu poate sa spuna asa ceva,nici sa insist .Din aceasta cauza,eu nu stiu ce sa mai cred...ceea ce imi spune indirect?sau fata in fata,cand ma saruta si cum v'am spus mai sus?
Credeti ca mai exista o sansa sa fim impreuna?Ma va ierta pt toate greselile?Oare chiar nimic nu simte pt mine?

Imi cer mii de scuze ca am scris atat de mult,dar sunt foarte confuza si ingrijorata,plang in fiecare noapte si numai eu stiu ce e in sufletul meu si cum mai rezist fara el:-<

Apropo...eu am 16 ani,iar el implineste 18 peste 3 luni.
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 02:56
bre, ce de efort acilea, si nimeni nu se baga la comentarii... asa-i daca petrica striga toata ziua: lupu... lupu... se plictiseste lumea de cioace...
zambil
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:26
iubire ca la 16 ani...
ioi!!! cine-si mai aminteste?

Elena, puiule, la varsta asta iubirea e foc de paie... tu te-ai aprins rau dupa baiatul asta, dar lui nu pare sa-i pese prea mult de tine... sau daca i-a pasat, insistentele tale, cicaleala, frivolitatea, l-au lecuit.
so... ia putina distanta fata de el, concentreaza-ti atentia asupra altor activitati, nu-l suna, nu-i da mesaje, fa-te ca nu-l observi sau trateaza-l cand il intalnesti, ca si cum l-ai vedea pentru prima data, si observa ce se intampla.
daca dupa un timp te cauta si incearca sa reia prietenia cu tine, renunta la fitze si scandal si poate aveti o sansa.

daca nu te schimbi, va trebui sa te obisnuiesti cu singuratatea... putini sunt cei care suporta astfel de fitze.

garbo_C
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:06
Celleste...imi doresc din tot sufletul sa fiu cu el.Nimic nu imi doresc mai mult decat pe el!
Si am inceout sa ma schimb.Am slabit deja si o sa mai slabesc(de 2 ani ii tot spuneam k vreau sa slabesc,dar nu a vazut rezultate deloc),iar acum,vreau sa ii demonstrez ca ma pot schimba si ca pot fi OK.Astazi la scoala iarasi se uta dupa mine,in fiecare pauza ne vedeam,treceam unul pe langa altul,ne uitam unul la celalt.
Astazi e a3a zi in care nu l'am cautat si nici nu am de gand sa il caut.Acum vreau sa slabesc mai mult,sa devin cat mai OK si dupa aceea sa vedem...fac eu cumva sa ne intalnim.iar apoi va fi bine...
Oricum faptul ca m'as schimba ar fi pt el o mare surprindere,pt ca mereu imi spunea ca de 2 ani ii promit k ma schimb si ma fac mai cuminte,linistita,slabesc si altele.Acum o sa ii arat

Il iubesc mai mult dcat orice pe lume!!!Nu renunt la el niciodata!
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:51
o scurta' ntrebare: tu ce cautai la brat cu altul??
fleurdelis
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:04
raspuns : NU !!! nu merita

go la scoala...

Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:08
Am fost intr-o situatie similara cu a ta. Crede-ma.. nu e sfarsitul lumii . Noi eram colegi de banca si buni prieteni. El nu ma placea in felul ala.. mai rau.. era indragostit de alta. Sufeream , plangeam.. etc. Un an de zile.. a fost tot asha. Intr-o zi ma saruta, ma lua in bratze, il alte zile nu . Spunea ca prietenia noastra e mai importanta dekt o eventuala relatie. Dupa acel an.. a vrut sa fim impreuna.Si crede-ma.. era ca si cum mi s-ar fii indeplinit cea mai mare dorinta. Dupa 2 saptamani i-am dat papucii..am simtit k asha e bine.. nu il mai placeam,am obosit sa il iubesc. Acum sunt cu un baiat care ma iubeshte.. si sunt f fericita. Nu m-a umilit niciodata, ma respecta. Deci renunta mai bine.. vei vedea ca nu merita.
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:10
elena, daca vrei sa-ti schimbi comportamentul, sa slabesti si mai stiu eu ce, fa-o pt tine nu pt el,ca asa vrei tu, ca asa te simti tu mai bine, nu pentru ca asa vrea el.....asta inseamna ca el te iubeste conditionat nu? pai daca te vrea si te iubeste poti sa ai si 10 kg in plus.....parerea mea

nelly05
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:10
fleurdelis ..pai cu baiatul ala sunt prietena de multi ani,desi e mai mare cu 12 ani decat mine...dar eu tot pe baatul asta il iubesc!
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:15
3rika...am incercat sa stau cu altii,dar nu mai vreau sa repet aceeasi greseala.A fost in zadar totul...crede'ma ca nu pot sa renunt la el pt nimic din lume.
Imi doresc sa ma ierte si sa fim impreuna.chiar nu se va putea?
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:16
nelly05...el mi'a spus ceva si nu am sa uit...mi'a spus ca daca nu era stressul care i'l tot provocam pe atunci,nu era nicio problema.Intr'adevar,mai demult ma conditiona,insa de o vreme nu a mai incercat pt ca a vazut ca nu ii mai mergea .
Nu pot sa fiu cu altcineva...doar pe el il vreau

Nimeni nu poate sa ma inteleaga,asa se pare
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:18
"te intelegem"lenuto...

numa' incearca tu sa slabesti pt tine,poate ai mai mult spor...
ca daca o sa te placi tu,poate o sa te placa si el...intelegi?
ceva de genu' asta...
iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:21
Normal ca nu trebuie sa fii cu altii. Trebuie sa ajungi in punctul in care sa spui tu singura.. el nu merita sa il iubesc. Si atunci nici nu il vei mai iubi. Dar nu o sa ajungi acolo numai cand nu o sa mai ai in cap imaginea aia perfecta pe care i-ai creeat-o tu singura in capsor :p La 16 ani, muream dupa el. e normal la varsta asta sa suferim. La 18 deja vei gandi altfel. :)
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:26
Pai deja multi mi'au spus ca am slabit si ca sunt tot mai frumoasa si etc.Am inceput sa am incredere mare in mine,sa ma apreciez si sa ma simt frumoasa.Intotdeauna zambesc ...la scoala de exemplu zsunt mereu cu zambetul pe buze,ca sa nu simta EL ca sufar,sa creada ca sunt fericita.Am observat ca tot mai mult si mai insistent se uita dupa mine..dar fac pe zambareata,desi in sufletul meu e durerea aceea mare ca nu pot sa fac nimic deocamdata ca sa fim impreuna.
Cred ca daca l'as lasa o vreme...2 saptamani sau cat rezist...ar fi altfel.Sunt sigura.Il cunosc foarte bine si asa a facut de multe ori,daca il lasam fara stress si daca ii aratam ca pot fi si ok,se purta frumos,lucrurile mergeau foarte bine.

Vreau sa lupt pt el cu ORICE PRET ! Daca am incredere in mine,probabil ca am sa reusesc...pt ca in seara aceea am simtit ca tine la mine prin ceea ce facea si prin modul in care imi vorbea.

Totusi,daca ii demonstrez ca merit o sansa,nu cred ca ar refuza ...sau ce credeti?
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:56
mai fata, ce tot ii tragi cu iertarea, mamica ?
da' ce dreaq ai facut asa de grav incat sa nu poata trece peste? ha ?
iote asa se capata sindromu' de victima, cu milogeli de-astea : "iarta-ma pisi ca nu mai fac"
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:05
ce i'am facut?l'am facut sa se certe cu cel mai bun prieten pt ca ala se dadea la mine si vorbea cu mine pe mess mereu ceea ce l'a enervat pe el cik din cauza ca nu tre sa vorbeasca prietenul lui cu mine.Apoi i'am stricat hi5'ul,i'am pus poze nasoale incat au ras toti de el,il sunam noaptea intruna fara niciun motiv,doar asa ca sa stiu ca e treaz si el.Il sunam zilnic de zeci de ori,daca zicea sa nu il mai sun asa des il insultam si ii vorbeam urat.Cand aveam chef ii spuneam ca il iubesc,apoi ca il urasc si ca vreau sa dispara din viata mea...il minteam in legatura cu multe lucruri,ii scoteam povesti ...ca eram proasta si imatura:(
Nu ti se pare ca are destule motive sa fie suparat?El mi'a spus ca puteam fi impreuna daca eu eram calumea si nu il stresam si minteam si etc etc...
Si cand i'am promis ca ma schimb(acum exact o saptamana),si'a pus din nou,pt a nu stiu cata oara increderea in mine,iar eu l'am dezamagit si de data aceasta:(
De asta sufar eu acum.Ca sunt vinovata si nu stiu cum pot face sa repar greselile facute si sa fim impreuna
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:18
deci esti distructiva...
in cazul asta, eu zic sa-l lasi in pace si sa incepi altceva cu altul, parerea mea...
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:21
Draga mea...asa eram.Eu acum sunt altfel.Am stat sa analizez situatia,am plans nopti intregi si zile si am constatat ca nu pot trai fara el si ca vinovata ca nu suntem impreuna sunt doar eu.
Nu e vina lui ca i'am facut astea si multe altele...de aceea eu imi doresc din suflet sa fac cumva sa ma ierte si sa fim impreuna.
Ma poti ajuta cumva?lasa'mi id tau....vrei?si iti dau add si poze
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:24
mami, daca vrei, discutam aici..nu am nervi si timp de stat pe mess...
inclin sa cred ca ai nevoie de ajutor specializat
si poate ca r fii indicat sa vorbesti si cu mama ta...
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:40
Stai linistita ca nu am nevoie de ajutor specializat.In cazul in care crezi asta si nu vrei sa ma ajuti,o sa ma descurc singura.
Multumesc mult oricum,esti o dulce.Si scuze ca ti'am facut"nervi"...:-j
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:51
mda...unde dai si unde crapa...sau mai romaneste...facerea de bine, foutere de mama

io te iau in serios, si tu ma iei in sictair

nevermind...
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:12
nu te iau ,stai linistita.dar ti'am spus sa imi dai un sfat ..cum sa fac sa ii recastig increderea si sa fim impreuna,nu sa imi zici sa discut cu mama sau nu stiu cine

Scuze...
Eleenna
Postat pe 6 Ianuarie 2010 19:02
ok, bye
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 19:04
Poate am fost cam rea,dar intelegeti'ma si pe mine.De scoala imi vad,de tot,e ok,dar vreau sa fiu linistita si pe plan sentimental.Il iubesc prea mult si nu vreau sa il pierd pt totdeauna pt ca nu as rezista fara el.
De aceea,sunt hotarata sa continui ceea ce am inceput,sa slabesc in continuare(pt mine bineinteles,ca sa imi placa mie cum arat),de la 57 de kg am ajuns la 54,5 pana acum.Apoi,sa conitnui sa nu il mai caut,sa ma prefac ca nu exista,ca nu il cunosc si sa ii zambesc de cate ori il vad ca unui strain...sa simta indiferenta.
Asa sper sa reusesc...el de 2 ani astepta schimbarea aceasta,dar nu a avut parte decat de promisiuni ,nu si de impliniri.

Acum am incredere ca va fi bine si ca voi fi cat mai ok.Dupa un timp vreau sa ii dau intalnire,sa vedem ce o sa iasa mai departe

Voi ce spuneti?Fac bine?
Eleenna
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:44
bai nene si io am ajuns intr-un stagiuuuu...de nu mai poci sa lupt! da, oare cu ce??
fleurdelis
Postat pe 7 Ianuarie 2010 22:21
oooooooo iubita am citit ceea ce ai scris tu draga mea si am incaput sa rad chiar daca eu sunt insa trista din ale mele mai facut sa imi aduk aminte de liceu de ani in acre eram si eu ca tine dar eu numai ca am fost in aceasi clasa cu el 4 ani in aceasi banca timp de jumate de an caci nu am mai rezistat si ne certam in fata la diriginta si.....afara din clasa...sti cum eram eu pt el azi te vreau hmmm maine nu te mai vreau ,,,vreau cu alta si tot asa dar uite ca akuma am ramas amiki ff buni este in spania ca si mine si ups in timp ce era cu mine ma inselase ku o fosta iubita de a lui si akum are si o fetita cu ea ,,,,,,,,aiki in spania dupa 3 ani de la terminarea liceului am fost din nou impreuna cica dar...sfatul meu care la si urmat a fost sa isi recunoasca fetita sa sa o aduka aiki cu femeia lui si asa a si fost din cauza caci eu nu mai vroiam nimik cu el:) ce sa zik succes si bafta sper sa gasesti iubirea .............
nimikkk
Postat pe 2 Februarie 2010 02:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
nu stiu ce sa fac 4 De la: cricat 23 Noiembrie 2010 22:52
Credeti ca frica de singuratate ne impinge sa facem compromisuri intr-o relatie? 193 De la: quasaria 16 Februarie 2011 19:24
ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. 26 De la: tutankhamon 2 Septembrie 2010 11:40
Cine crede in proverbul ca capul plecat sabia nu il taie? 48 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:40
Setari Cookie-uri