Inaltimea conteaza?

o bulina ... ceva?
o alifie...?
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 23:52
ok dor. multzam.

da si ora era tarzie....(01.01)
si poate ca vroiam sa spun ceva si a iesit alceva.
jeje2011
Postat pe 22 Iunie 2011 13:41
dor72
Postat pe 22 Iunie 2011 13:44
m-am abonat la acest subiect pt ca ma regasesc in el.tocmai pt ca deabea am iesit dintr-o relatzie de acest tip. in orice caz despertzirea nu s-a produs din cauza inaltzimii, ci din cauza transformarilor psihice si sufletesti suferite de fiecare in parte.
jeje2011
Postat pe 22 Iunie 2011 13:51
evident...eu ce va tot spun p-aci?
dor72
Postat pe 22 Iunie 2011 13:52
da' abonamentu', abonamentu', cat e abonamentu'????
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 14:09
cam cat e halatu...
jeje2011
Postat pe 22 Iunie 2011 14:40
aaaaa, scump.... dincolo era mai ieftin!!!
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 14:43
am vazut odata o pereche "ciudata" ziceam eu atunci..El avea cam 1,50-1,60..si Ea ,sigur 1,80-1,90...dar n-aveau treaba..Ea il tinea pe dupa umeri,el cu mana pe soldurile ei..erau asa de fericiti si habar-naveau ca toti ne uitam asa curiosi la ei!!de fapt ei se iubeau asa cum erau{el scund si ea inalta},si doar asta conta!! daca in rest totul e OK,nu conteaza inaltimea!Vei purta numai pantofi fare toc,e si fff. sanatos,iar lui ii vei lua pantofi cu talpa inalta..si ai rezolvat problema "estetica.."In pat..asa ceva nu se simte...
elisabeta_boia
Postat pe 22 Iunie 2011 20:31
E viitorul tau sot,persoana cu care iti vei impartii bucuriile si pb vietii.Daca pe el nu-l deranjeaza nu vad de ce pe altii iar deranja.Personalitate este cea care conteaza cu adevarat.Te-ai simti mai bine in preajma unei persoane care e mai inalta decat tine si care te-ar umili ori de cate ori ar avea ocazia sau te-ar insela?
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Iunie 2011 09:10
Edith, nu pe el il deranjeaza...pe...aici e dilema...
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 09:12
Unde nu exista pb le cautam cu disperare
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Iunie 2011 09:18
daca citesti cateva postari mai in urma vei vedea ca am cam epuizat ( eu ) subiectul
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 09:21
offfffff, epuizatoare de subiecte ce esti
alfheim
Postat pe 24 Iunie 2011 09:38
ai ceva cu mine azi...nu ma poti enerva....a-ncercat si tembela aia, fara limite....
in legatura cu subiectul...vorbeam strict despre mine...in sensul ca EU nu mai am nimic de adaugat...nu ceilalti...ai nevoie de desene?
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 15:23
of of mai mai ...
doruletzule... doar am glumit mamicule, zau si parol'
chiar nu am nimic de rau cu tine ...
just a joke mamicule
alfheim
Postat pe 24 Iunie 2011 15:51

te-ai speriat...n-ar trebui...vezi zilnic...
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 15:56
Depinde cum o abordezi tu?
In general femeile prefera barbatii mai inalti decat ele,tu?
3u93n
Postat pe 25 Iunie 2011 11:00
Se simtea cumva dominat sau tu il percepeai ca "inferior"
3u93n
Postat pe 25 Iunie 2011 11:02
mmmda... ! interesant subiectul. de fapt, nu era vorba de dat o solutie ci o parere ! da, stiu, Thor a venit cu o solutie, numa' ca azi e foarte greu sa mai gasesti paturi din alea... !!!! insa sunt alte metode mai moderne... dar se folosesc numai in cazuri extreme... ! ca de ex.:

http://i65.photobucket.com/albums/h235/Night_du/funny%20stuff/hh.jpg

eu zic ca relatia lor e buna, nu numai din cvauza inaltimilor... cu si a "adancimii"... !!! acolo conteaza mai mult ! asa cum spuneau si altii.... la orizontala, nu mai conteaza inaltimea, asa ca hai sa nu o mai plictisim pe dor cu prostii..... !!! a fost amuzant, totusi..... !
barboneli
Postat pe 25 Iunie 2011 16:13
nu,deloc.nu are chiar nici o insemnatate.
esti foarte norocoasa,casa de piatra///
d
daniilia
Postat pe 25 Iunie 2011 20:50
Scumpa mea,problema nu ar fi..mare..dar ..te preocupa.???.!!! Dragostea nu se masoara in centimetri..dar cu zeci de ani in urma a fost un cuplu...unde ea.. era mai marela inaltime,iar cand mergeau amandoi pe strada..el mergea pe trotuar,iar ea..pe drum..!!! Intre timp,el s-a mutat intr-o alta localitate,unde si-a gasit alta..maritata..pe care ulterior..a luat-o de sotie..!! In timpul divortului,prima lui sotie s-a dus la Mare..si s-a inecat..!! Suspiciuni de sinucidere..s-au facut la vremea aceea,dar ..viata a mers inainte..si eu,personal nu voi uita nicicand acea persoana,delicata,gratioasa,eleganta,frumoasa,care a disparut asa..iar inainte de incidentul cu divortul..se indragostise de ea un tanar ..inalt ..asemanator ei,dar l-a refuzat .,pe motiv ca isi iubea barbatul si si-a respectat..casatoria..!!! Concluzia:fa cum iti dicteaza inima ta,caci barbatii..la o adica ..se gandesc..numai ..la ei..!!! Domnul fie cu tine..!! Amin..!!!
garbo115329_camy
Postat pe 26 Iunie 2011 06:11
Buna draguta! Am vazut ca ti s-au dat o sumedenie de 'sfaturi'....anyway, inaltimea nu conteaza f. mult, daca va iubiti si sunteti compatibili poti purta pantofi cu toc cand si cat vrei tu. Toate cele bune!
mmireille1977
Postat pe 26 Iunie 2011 07:05
Conteaza inaltimea! Sigur ca da! Vrei sa apari ca si cind ai iesi cu copilul la plimbare pe strada?
Nu tu trebuie sa pari ca il ocrotesti pe el ci invers!
Un barbat mai scund decit partenera lui este vulnerabil tot timpul si este tinta mistourilor!
Pentru o relatie merge dar ca sot....
Caraghios!
Pare ca il duci la gradinita!
Veti fi tinta batailor de joc tot timpul!
Mai gandeste-te! Ce spun acum cei care te vad cu el?
Cum controleaza el situatia?
viorel_bosoteanu
Postat pe 26 Iunie 2011 07:53
De la: garbo052590, la data 2011-06-19 23:27:00Buna, citesc de mult timp diverse discutii pe forum si am vazut ca poti gasi aici un sfat, o parere sincera la nevoie.
Problema mea? Am o relatie de aproape 3 ani care decurge perfect, cu planuri de casatorie intr-un viitor apropiat, fara infidelitati si probleme asa mari cum am vazut pe la alte persoane ce au postat aici.
Dar ca peste tot trebuie sa fie ceva mai putin bine, iar la noi e din punct de vedere fizic: eu sunt putin mai inalta decat el. Nu pot sa zic ca am o problema cu asta dar sunt curioasa ce gandesc si cei din jurul meu. Credeti ca e o problema asa mare ?

Draga mea, am sa-ti spun parerea mea fiindca sunt cam in aceeasi situatie: el este mai putin inalt decat mine cu vreo 5-7 cm (eu fara tocuri)! Raspunsul meu este un "NU" foarte hotarat.
Mi-e drag ca lumina ochilor si este mult peste Fat-Frumosul din visele mele! Nu l-as schimba pe un univers intreg! Ce cred ceilalti, sincer: nu imi pasa, nu traiesc cu ei, nu ei sunt alaturi de mine si la bine si la greu, el este! Iti doresc multa fericire si vise implinite!
La buna vedere! Gabi
garbogabim
Postat pe 26 Iunie 2011 08:26
De la: garbo052590, la data 2011-06-19 23:27:00Buna, citesc de mult timp diverse discutii pe forum si am vazut ca poti gasi aici un sfat, o parere sincera la nevoie.
Problema mea? Am o relatie de aproape 3 ani care decurge perfect, cu planuri de casatorie intr-un viitor apropiat, fara infidelitati si probleme asa mari cum am vazut pe la alte persoane ce au postat aici.
Dar ca peste tot trebuie sa fie ceva mai putin bine, iar la noi e din punct de vedere fizic: eu sunt putin mai inalta decat el. Nu pot sa zic ca am o problema cu asta dar sunt curioasa ce gandesc si cei din jurul meu. Credeti ca e o problema asa mare ?

asta e partea interesanta...daca barbatul e mai inalt decat femeia sau...partenera,cei din jur se amuza,chicotesc...dar,daca situatia sta invers e perfect normal...din punctul meu de vedere nu ar trebui sa te intereseze ce spun ceilalti atata timp cat persoana respectiva te face fericita.
PS: eu am 1.65 si iubitul meu 1,95...o diferenta vizibila si se intampla sa se mai amuze unii deci....;)
lov32smil3
Postat pe 26 Iunie 2011 08:38
Ganditi-va la inaltimea Piticului galben sau a lui Napoleon, sau chiar a lui Stefan cel Mare(CE Oximoron!) si la cat succes au avut la femei, ca sa nu mai vorbim de cel social care, probabil,l-a generat pe celalalt, daca nu cumva au interrelationat?
garbo187862
Postat pe 26 Iunie 2011 08:45
Draga mea sa stii ca si inaltimea conteaza,pt ca mereu te vei simti privita si nu numai..Uita-te la columbeni,cum arata si apoi trage singura concluzii.Dar el nu se simte complexat???Pe el nu-l intereseaza diferenta de inaltime???atunci este un egoist si doreste cu orice pret sa -ti lege un LANT de gat ,ca apoi sa te transforme in supusa lui.Gina.
ginadavid64
Postat pe 26 Iunie 2011 09:14
Multumesc lui Dumnezeu ca sunt mica de inaltime :))

Sincer, eu vad prietenele mele inalte ca au prieteni mai mici decat ele ... poate asa ii la moda acum :)) Si cum a zis danutz_nikolleta lumea se amuza, eu de 1.53 si prietenul meu de 1.85. Zice lumea vai ce mica sunt pe langa el, ca nah trebe sa zica si ei ceva, dar pe noi nu ne intereseaza si nu ne deranjraza, ne iubim de ani de zile, suntem obisnuiti sa comenteze altii. Chiar daca erai tu mai mica decat el, lumea tot gasea un defect la voi.

Si apropo: Tu zi mersi ca ai gasit pe cineva cu care sa te intelegi perfect, cu care stii ca ai un viitor, ca iti poti lua unu inalt, si cum s-a mai zis pe aici el sa te umileasca cand are ocazia. Nemultumitului i se ia daru'! ;)
garbo065539
Postat pe 26 Iunie 2011 09:35
Nu,nu-i nici o problema,ce legatura are inaltimea cu dragostea? Nu are nici o importanta! Iubiti-va si atat!
garbo162553
Postat pe 26 Iunie 2011 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
Relație de cuplu fără intimitate 14 De la: garbo_472262 3 Septembrie 2017 21:01
cuvinte care dor .. 16 De la: garbo245338 21 Noiembrie 2011 14:51
un pic de ajutor 14 De la: koala 19 Noiembrie 2010 22:44
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
Setari Cookie-uri