iubirea fara nici o speranta

iubesc pe cineva de15 any el duce viata dubla si eu nu am nicy o speranta ce sa fac nu pot sa l abandonez de ce
garbo174090
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:51
tu stii de ce...
sora_ilsi
Postat pe 26 Decembrie 2010 03:02
de... aia...:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2010 03:21
fiecare isi alege propria cale.....tu ai ajuns sa fii dependenta de el.....de ce nu incerci sa iesi cu alti barbatii sa nu mai fii mereu in umbra lui?iubirea nu inseamna sa suferi sau sa faci sacrificii de una singura....lui normal ca ii convine situatia pentru ca tu nu ai luat atitudine....de ce nu stai de vorba cu el si sa-i spui ce simti...ca nu iti convine situatia.....si sa luati o hotarare....pun pariu ca sunt barbati care te doresc...deci gandeste-te bine la ce viitor ai cu el....
mayayta
Postat pe 26 Decembrie 2010 13:42
O sa-ti dai seama ,dar asta cand te vei satura si vei intelege de fapt ca viata a trecut pe langa
tine iar tu nu ai profitat de ea...Ce viitor sa ai langa un om cu o viata dubla ? Iti place sa te complaci in asa ceva ? Cum poti iubi un om cu adevarat cand stii ca-l imparti cu altcineva ?
Au fost mii de povesti pe acest site cu subiecte asemanatoare...n-ai invatat nimic ? N-ai nici o tarie de caracter ? Nu judeci cu o matura chibzuinta ? Iubirea este trecatoare ...cu timpul vei
intelege (probabil cand iti vei reface viata ?!!!) ca nu ramane decat respectul,increderea si lupta in doi...Asadar,succes !!!
NUTI52
Postat pe 3 Ianuarie 2011 14:55
15ani????prea mult!2-3 da, asteptam, insa 15 sunt prea multi, crede-ma
nu se va intimpla nimik.........
cocacola31
Postat pe 3 Ianuarie 2011 15:45
of of...dragostea asta te face sa faci lucruri de neinteles....
tu ce iti doresti de la el? Vorbeste cu el deschis si apoi i-a o hotarare...daca sa mai speri sau nu
succes:)
delia_diana
Postat pe 4 Ianuarie 2011 23:37
15 ani?!!! inseamna mult timp... te rupi cam greu pentru ca a intervenit obisnuinta care este a doua natura...doar ea se opune rupturii...daca ai spus ca nu te poti rupe ,inseamna ca te-ai gandit la acest lucru si il si doresti dar nu esti foarte hotarata...dar vei reusi cand vei fi suficient de determinata sa te rupi de el.

determinata vei fi cand vei trage linia si vei socoti ce ai realizat si cam ce-ti lipseste . ce nevoi ai si cat de mari sunt ele. cand vei realiza ca relatia asta nu te implineste ca femeie, statut social etc,vei lua hotararea sa te desprinzi din ea si eventual sa -ti construiesti o alta din care sa elimini inconvenientele acesteia....il poti iubi in continuare , dar departe de el....
Lety
Postat pe 9 Ianuarie 2011 23:46
15 ani?!!! inseamna mult timp... te rupi cam greu pentru ca a intervenit obisnuinta care este a doua natura...doar ea se opune rupturii...daca ai spus ca nu te poti rupe ,inseamna ca te-ai gandit la acest lucru si il si doresti dar nu esti foarte hotarata...dar vei reusi cand vei fi suficient de determinata sa te rupi de el.

determinata vei fi cand vei trage linia si vei socoti ce ai realizat si cam ce-ti lipseste . ce nevoi ai si cat de mari sunt ele. cand vei realiza ca relatia asta nu te implineste ca femeie, statut social etc,vei lua hotararea sa te desprinzi din ea si eventual sa -ti construiesti o alta din care sa elimini inconvenientele acesteia....il poti iubi in continuare , dar departe de el....
Lety
Postat pe 9 Ianuarie 2011 23:46
De la: garbo174090, la data 2010-12-26 02:51:36iubesc pe cineva de15 any el duce viata dubla si eu nu am nicy o speranta ce sa fac nu pot sa l abandonez de ce


Sa inteleg ca de 15 ani esti amanta lui?
Daca nu te-a deranjat 15 ani - acum de ce te deranjeaza si vrei sa te rupi?
Lady_Di
Postat pe 10 Ianuarie 2011 10:15
Este simplu.:vrea sa se rupa pentru ca nu se simte implinita.
Spune ca nu are nicio speranta, ceea ce inseamna ca isi doreste ceva si nu spera sa se indeplineasca.
15 ani - asta este timpul pe care l-a acordat acestei asteptari care nu s-a implinit. A obosit sa mai fie amanta, probabil ca-si doreste mai mult decat atat. Se va rupe de el, cu siguranta , daca acest individ nu-i va satisface asteptarile! Sau va ramane in continuare amanta daca se resemneaza !
Lety
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:46
15 ani de iubire fara speranta..... extrem de mult!
cricat
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:28
15 ani de asteptare si speranta naruita...eu zic ca trebuia aplicat sfertul academic, sfert de ora, nu de viata....hmmmm?
ufishor
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:35
Ufi, cum isi irosesc unele viata pentru o speranta desarta!!!
Poate s/au uitat prea mult la "Pasarea Spin"!!
cricat
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:40
chambarlain nu-i genu` meu...mno...n-am simt artistic poate, da` tot 15 min am rezistat si la ala
ufishor
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:42
La film am rezistat.... dar sa astept un barbat 15 ani sa se decida??

cricat
Postat pe 13 Ianuarie 2011 21:47
cri,barbatul este decis..
fraiera e ea ca nu si-a dat seama.....
anaROBERT
Postat pe 13 Ianuarie 2011 23:41
Trece viata pe langa ea
cricat
Postat pe 13 Ianuarie 2011 23:55
ehe,cum au trecut 15 ani,asa vor trece inca 15 daca are noroc
anaROBERT
Postat pe 13 Ianuarie 2011 23:59
Daca au trecut 15 ani si nu s'a schimbat mare lucru,ce ar putea sa se schimbe de acum spre viitor Poate k depinde de unul dintre voi,poate de el..cum priveste lucrulrile..El te iubeste?Ati abordat subiecte de genul asta?Gandeste'te bine la ce vrei sa se intample mai depart.Il iubesti si nu poti sa'l parasesti,am inteles...dar suferi daca accepti lucrurile asa cum sunt,adik accepti sa stai in continuare cu el stiind k duce o viata dubla.Vorbeste cu el despre asta,spune'i oful tau si apoi poate luati o hotarare amn2..SUCCES!!
brunetha_creatza
Postat pe 16 Ianuarie 2011 15:49
....090,paraseste l.nu se va intampla nimic....am fost in situatia ta 7 ani si sunt inca,avem si o fetita impreuna si....zilele relatiei noastre ....sunt numarate.este decizia mea,m am saturat de nehotararea si lasitatea lui.chiar daca il iubesc ,nu mai pot suporta situatia.primul pas pe care l am facut eu....a fost sa accept sa ma intalnesc cu un barbat liber.ia ti viata in propriile maini,nu astepta de la el...nimic...pt ca atat pot....oferi...
garbo097275
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:50
ma da greu va mai saturati.....
eladaela
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:05

mai..,daca iti e bine..,"astepti" si o viata..
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:38
bre roby dragul meu...unde-i binele in chestiile astea????
eladaela
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:40
unde nu e..,din moment ce astepti 15 ani...nu stiu ce..?
roby_cado
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:49
Cel mai greu este sa renunti la iluziile pe care ti le-ai facut in tot acest timp. Femeia despre care vorbim sufera cumplit....sa iubesti pe cineva si sa nu iti fie alaturi niciodata e mai greu decat sa iubesti si sa fie macar un pic langa tine. Ea a acceptat aceasta situatie de compromis crezand ca ii va fi mai bine. in sufletul ei ea inca spera ca ceva se schimba...dar nu se va intampla niciodata. Daca are o relatie , o familie nu va renunta niciodata la ce are pentru a o lua de la capat...chiar daca nu o iubeste nu isi va lasa siguranta caminului in favorea ta. Au trecut 15 ani crede ca te-ai obisnuit cu modul asta de viata...nu crede ca esti nemultumita.
Elle2011
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:08
asta e ca in filmuletul ala cu tipul care avea si nevasta si amanta de peste 20 de ani si avea si cite un copil de la fiecare si statea 3 zile cu una 4 zile cu alta.

the_voice
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:17
viata bate filmul de cele mai multe ori
Elle2011
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:19
am vz ca ai primit diferite sfaturi....ma intrebam cum a mai evoluat relatia...sau daca te-ai despartit.am vrea si noi sa stim; oricum in asemenea situatie, tinand cont ca avem o singura viata (de care stim) esi cu adevarat o eroina....cum ai reusit atatia ani???cred ca a fost foarte greu...sa ne spui care a fost decizia ta finala
garbo100975
Postat pe 29 Ianuarie 2011 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce se intampla cu mine? ce pot sa fac? 17 De la: moniq_ 29 Iunie 2010 22:20
Am fost un pariu 52 De la: faith74 14 Octombrie 2011 20:12
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
NEATENTIA SOTULUI MA INPINS IN BRATELE UNUI ALT BARBAT 53 De la: luptatoareacurajoasa 18 Mai 2010 22:15
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
Setari Cookie-uri