daca sotia nu mai are chef de sex

nea Thorele, vaz ca aparu Charmy. ai grija cu ea, bre, stii ce rea e.
aaa, sau lasa ca te descurci mata ...mai stii? treaba cu morcovul si cu batul?
ca data trecuta te-ai crezut scapat ...hehe, eu nu uit.

sar'na Charmelen
tatoo
Postat pe 19 Iunie 2011 23:34
pai tu ai pretentii de la un batran decrepit sa mai tina minte ceva, bre? ce morcov, pacatele mele? ca nici la aprozar nu mai stiu cum arata!
vorbii deja cu ea, zice ca poate apare mai des pe aici. chiar ii simteam lipsa.
Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 23:39
nu stii,bre, cand era in razboi cu toata lumea? cu tine s-a pus intr-o seara si ati facut oleaca de demonstratie de cultura generala solida, tzapana...
s-apoi ea a zis ca stie si ea sa se poarte frumos, daca i se arata morcovul si nu batul...
corect, Charm?
bre, da' tu chiar esti batran, sa uiti de-o doamna asa simpatica...ntz,ntz,ntz...sau ti fashi, bre?
tatoo
Postat pe 19 Iunie 2011 23:52
De la: Thor_again, la data 2011-06-19 23:39:14pai tu ai pretentii de la un batran decrepit sa mai tina minte ceva, bre? ce morcov, pacatele mele? ca nici la aprozar nu mai stiu cum arata!
vorbii deja cu ea, zice ca poate apare mai des pe aici. chiar ii simteam lipsa.


da, e criza de morcovi peste tot, iar pe barbati ii cam lasa vederea din cauza asa, ca-n bancul cu ciobanul.

Cica o dama bine ce-si facea veacul pe centura a reusit sa-mbrobodeasca un babalac de client cu bani multi si zile putine s-o ia de nevasta.
Femeia isi propune sa faca bride shower nu la Athen, ci la o stana unde traia un cioban de-o virilitate legendara. Amu' se duce fata la baci si-i zice:
-Bade, vreau sa ma marit cu un morcov vested si as vrea si eu sa mai am parte de un castravete vartos inainte de a renunta la bucuriile vietii.
-Nici o problema fata mea, treci aici la nenea ca sa vezi ce n-ai vazut in viata ta .
-Bade, inainte de a a trece la treaba, as dori sa-mi dai o dovada incontestabila de barbatia ta.
Atunci scoate ciobanul trei nuci, le pune pe masa, scoate cavalul din prohab si poc, poc, poc, le face farame pe toate trei.
Dama extaziata se arunca in bartele baciului, care o trece prin toata kama sutra ciobaneasca .
Trec anii, moare mosul intr-un sfarsit, iar doamna la menopauza isi aduce aminte de ciobanul ce-o facuse atat de fericita cu ani in urma.

Manata de regrete se arunca in Mercedesul defunctului si ia urma stanei, unde il gaseste pe baci albit de vreme, dar de-o alura la fel de zdravana. Cucoana ii aminteste de momentele speciale petrecute impreuna si il intreaba daca mai este inca la fel de viril. Baciul scoate trei nuci de cocos dintr-un ciubar, scoate cavalul din prohab si poc, poc, poc, le face tandari. La care dama complet uluita il intreaba:
-Da cum se face mosule ca la tinerete spargeai doar nuci obisnuite, iar acum spargi nuci de cocos??!
-E fata mosului, cu varsta mi-a mai slabit vederea!
charmelen
Postat pe 20 Iunie 2011 00:09
De la: tatoo, la data 2011-06-19 23:34:25nea Thorele, vaz ca aparu Charmy. ai grija cu ea, bre, stii ce rea e.
aaa, sau lasa ca te descurci mata ...mai stii? treaba cu morcovul si cu batul?
ca data trecuta te-ai crezut scapat ...hehe, eu nu uit.

sar'na Charmelen


Buna Gory, sa stii ca eu cand sunt rea sunt cea mai buna, mrr
charmelen
Postat pe 20 Iunie 2011 00:12
na, ca trebuia s-o bagi tu p-aia cu concurenta, pardon, cu nucile!
Thor_again
Postat pe 20 Iunie 2011 00:14
De la: Thor_again, la data 2011-06-20 00:14:38na, ca trebuia s-o bagi tu p-aia cu concurenta, pardon, cu nucile!


esti pythic, Thorule, desi vorbesti pe inteles, eu nu te pot pricepe!
charmelen
Postat pe 20 Iunie 2011 00:22
pai vorbesti de lucruri sfinte, sa se complexeze unii pe aici! iar altii sa se trezeasca cu reprosuri, desi, saracii, poate nici nu au auzit de garbo, in schimb nevestele lor da
Thor_again
Postat pe 20 Iunie 2011 00:26
si atunci cand e invers?
hannne3
Postat pe 20 Iunie 2011 08:34
Buna ,din ce am citit pe forum despre subiectu de ce nu mai au chef femeile sa faca sex?
pai dupa o casnici de 10 ani e si normal sa sa fi asa daca mai ai si copii si daca barbatul te mangaie cand are el chef daca te mangaie si te trateaza precum tu esti femeie si trebuie sa stai ca asta e daia esti femeie si mai este si obijnuinta care nu iti mai da nici o senzatie sa te simti femeie si sunt mult mai multe lucruri care face o femai sa nu mai aiba placere ,numai ca barbatul vrea sex de cate ori se gandeste sa vede pe una pe strada mai provocator inbracata ,tot ce este de facut sa mearga la un psiholog .
amalya28
Postat pe 20 Iunie 2011 08:49
femeia, nu?
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 08:51
Buna ziua ! Eu am fost casatorita, si din situatia mea , nu aveam chef,de fapt nu ca nu aveam chef ci chiar nu voiam , era din cauza pb. cotidiene si a celor din familie . Dar , cred ca daca totul era oarecum mai calm , eram dispusa mai des la a face ceva. Plus ca poate intervine si rutina , dupa ani de casnicie , si nu neaparat rutina in sensul ca tot cu acelasi barbat.Poate ca ar ajuta in a schimba situatia, preluarea unor sarcini gospodaresti de pe umerii doamnelor apoi mici iesiri in oras ca si atunci cand domnii le faceau curte inainte de casatorie , mici atentii si poate asa isi mai dau drumul si doamnele, si realizeaza ca omul de langa ele nici nu s-a schimbat , si dupa atatia ani o mai iubeste. Si la final , adica ca sa face ceea ce si-au propus, sa incerce o schimbare de loc s-au daca sunt mai conservatori , o schimbare de pozitii . In fond , in intimitatea celor doi , e permis asi da drumul la fantezii .Psihicul omului e o chestie tare incurcata.
ronicasi
Postat pe 20 Iunie 2011 09:03
... in acest caz, sa gaseasca el o alternativa ... in general "el" este cel care declanseaza o astfel de criza ... si da, e posibil ca ea sa aiba o relatie...
garbo063699
Postat pe 20 Iunie 2011 09:03
De la: quasaria, la data 2011-06-12 19:11:17pai domnii, saracii, evident ca i-a pleznit nenorocirea si habar n-au de ce... ca doar ei, macho cum sint, bineinteles ca n-au constatat nici o problema nici cu persoana proprie, nici cu comportamentul propriu, si nici cu nevasta care injura prin colturi. Pina n-a inceput sa o doara capu' n-a fost, desigur, nici o problema. Doar luni de miere. Perfecte. Si, brusc, iote cum s-a dus paradisul....
Daca vrei sa ii ajuti sa nu moara cu dilema asta, explica-le asa, ca la clasa 1, ca o femeie nu mai vrea si nu ii mai arde de asa ceva atunci cind se simte tratata ca un rahat in restul relatiei. SI daca toata ziua calca, spala, freaca si creste copii, numai suficient de diva nu se simte sa sara la foutai cum vine seara, eventual si fara preludiu si in timp ce mesteca in ciorba sau se uita la meciul de fotbal ca na, asa e viata dupa nspe ani de casnicie.
Si, ca sa devina domnii si mai ingrijorati, susura-le ca oricare dintre dnele care nu vor si nu vor, daca ar gasi vreun alt mascul care sa se straduiasca sa vrajeasca cit de cit, fie si in cel mai stupid mod, cit sa le faca sa se simta femei, nu animale de tractiune, ar vrea imediat.
you have right!!!!!
mona04
Postat pe 20 Iunie 2011 09:17
draga precizila spui niste vbe fara nici o noima scuzama ca te deranjez dar ce legatura are pireul vinul la rece pleozii si nasterile ca sa te impiedice sau in at-i strica pofta de a face dragoste cu partenerul tau e adevarat ca dupa o anumita varsta nu mai e acelasi imbold sau mai bine zis impuls dupa care fiecare actioneaza la fel ca la inceput dar vreau sa fac o precizare atata timp cat te casatoresti si iti asumi o responsabilitate trebuie tinut cont faptul ca indiferent de greutatile care apar de regula in viata de cuplu trebuie depasite impreuna in plus se zice ca barbatul e capul familiei si te mai intreb eu ceva doamna/domnisoara precizila daca barbatul vine seara acasa rupt de obosit de la munca dupa 15-16 ore de munca sau dupa 8-10 ore de munca in functie de programul si jobul fiecaruia mai are chef de romantisme iar in ceea ce priveste nastrea nu trebuie sa te plangi nimeni nu te pune sa faci 1 2 3 4 sau mai stiu eu cate nasteri si mi se pare ceva normal si firesc lasat de la dumnezeu ca femeia sa fie datatoare de viata si sa nasca asa cum e normal eu cred ca tu confunzi anumite lucruri de familie care nu are nici o legatura cu viata sexuala
garbo178112
Postat pe 20 Iunie 2011 09:45
De la: charmelen, la data 2011-06-20 00:09:17
De la: Thor_again, la data 2011-06-19 23:39:14pai tu ai pretentii de la un batran decrepit sa mai tina minte ceva, bre? ce morcov, pacatele mele? ca nici la aprozar nu mai stiu cum arata!
vorbii deja cu ea, zice ca poate apare mai des pe aici. chiar ii simteam lipsa.


da, e criza de morcovi peste tot, iar pe barbati ii cam lasa vederea din cauza asa, ca-n bancul cu ciobanul.

Cica o dama bine ce-si facea veacul pe centura a reusit sa-mbrobodeasca un babalac de client cu bani multi si zile putine s-o ia de nevasta.
Femeia isi propune sa faca bride shower nu la Athen, ci la o stana unde traia un cioban de-o virilitate legendara. Amu' se duce fata la baci si-i zice:
-Bade, vreau sa ma marit cu un morcov vested si as vrea si eu sa mai am parte de un castravete vartos inainte de a renunta la bucuriile vietii.
-Nici o problema fata mea, treci aici la nenea ca sa vezi ce n-ai vazut in viata ta .
-Bade, inainte de a a trece la treaba, as dori sa-mi dai o dovada incontestabila de barbatia ta.
Atunci scoate ciobanul trei nuci, le pune pe masa, scoate cavalul din prohab si poc, poc, poc, le face farame pe toate trei.
Dama extaziata se arunca in bartele baciului, care o trece prin toata kama sutra ciobaneasca .
Trec anii, moare mosul intr-un sfarsit, iar doamna la menopauza isi aduce aminte de ciobanul ce-o facuse atat de fericita cu ani in urma.

Manata de regrete se arunca in Mercedesul defunctului si ia urma stanei, unde il gaseste pe baci albit de vreme, dar de-o alura la fel de zdravana. Cucoana ii aminteste de momentele speciale petrecute impreuna si il intreaba daca mai este inca la fel de viril. Baciul scoate trei nuci de cocos dintr-un ciubar, scoate cavalul din prohab si poc, poc, poc, le face tandari. La care dama complet uluita il intreaba:
-Da cum se face mosule ca la tinerete spargeai doar nuci obisnuite, iar acum spargi nuci de cocos??!
-E fata mosului, cu varsta mi-a mai slabit vederea!
Si-unde zici ca-i ciobanul asta??
elisabeta_boia
Postat pe 20 Iunie 2011 10:01
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:40:43buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile

vad ca subiectul este destul de vechi si comentariile nu lipsesc, dar fiind trecuta de 40 de ani pot sa-mi dau si eu cu parerea, poate ajuta. Desi nu mai am copil mic si apetitul nu-mi lipseste, cel mai mult ma inerveaza la sotul meu ca uita de preludiu.
Daca vrei sa ai o femeie adevarata la pat, pe sotia ta, aminteste-ti de tinerete: cand ii faceai complimente si ii iubeai si defectele (nu-i aminteai mereu de ele), mici atentii, cand barbatul ajuta prin casa si nu astepta sa fie servit - poate e nevoie sa-i cumperi si o lenjerie mai obraznica, cateva lucruri marunte pentru ambient: niste lumanari parfumate, flori, vin... un masaj de relaxare e bine venit mai ales cand se imbina cu mangaieri erotice - si foarte important sa nu uiti de PRELUDIU!!! Renunta sa ii spui: vrei? Creaza atmosfera si nu vei fi dezamagit! Succes
iulia_TM
Postat pe 20 Iunie 2011 10:20
Alon Gratch: cele 7 atribute masculine

Barbatii folosesc drept scut psihologic cateva atribute masculine pentru a se apara de eventuale deceptii afective. Important este sa le cunoastem si sa stimulam astfel progresul relatiei apropiate din exterior catre interior, de la aparenta la substanta, de la inhibitii ascunse la expunere confortabila.


Rusinea (Barbatii nu plang)

Rusinea este probabil cel mai frecvent motiv pentru care barbatii nu intra in dialoguri despre sentimente. Totusi, mai ales in relatii, aceasta rusine poate fi distructiva deoarece barbatii tind sa proiecteze rusinea resimtita de ei asupra partenerei. Adica ii spun ca nu arata bine, ii cer sa poarte anumite haine sau sa se aranjeze intr-un fel anume atunci cand ies in oras. In acest tip de interactiune barbatul incearca sa scape de sentimentele de rusine fata de propria inadecvare, insistand ca partenera sa fie stralucitoare, astfel incat el sa se simta mai bine in reflectia ei. In aceasta situatie, femeia se simte evaluata, ajungand chiar sa se simta rusinata de propriile imperfectiuni fizice. Orice conflict aparut astfel ar putea fi evitat daca, de la bun inceput, barbatul s-ar cunoaste bine si ar avea capacitatea sa isi evalueze propriile sentimente.

Absenta emotionala (Nu stiu ce simt)

Daca spargerea barierelor rusinii ii ajuta pe toti barbatii sa se deschida, multi dintre ei au o rezistenta mult mai profunda si mai deranjanta la limbajul sentimentelor. Tendinta barbatilor de a trai doar in mintea lor si de a se distanta de sentimente genereaza in mod clar probleme in relatiile intime.
Ce e de facut cand cineva nu simte? Partial, solutia consta in cautarea sentimentelor acolo unde ele sunt, si nu acolo unde lipsesc. Adica sa cresti si sa intampini cu bratele deschise orice sentiment, chiar si unul neplacut precum furia sau depresia. Cealalta parte a solutiei este sa inveti sa accepti, chiar sa admiri, aparenta de putere care insoteste acest calm masculin lipsit de sensibilitate si sa traiesti experientele emotionale ale barbatilor chiar in domeniul lor. Cel mai bine ar fi sa incepi cu partea intelectuala a barbatului ce o va scoate usor la suprafata si pe cea emotionala.

Nesiguranta masculina (M-am plictisit sa fiu cel mai bun)

Al treilea atribut merge chiar in esenta a ceea ce barbatii ascund sub exteriorul lor colturos si bine pazit. In mod constient sau inconstient, barbatii simt adesea dorinta de a fi urmarit mai degraba decat de a urmari, de a fi mai degraba obiectul decat subiectul (atentia), de a ti se face mai degraba decat de a face, lucruri comune tuturor. In acelasi timp, astfel de sentimente sunt o amenintare serioasa chiar la adresa simtului masculinitatii. Prin urmare, barbatii trebuie sa compenseze aceasta amenintare prin cautarea si asumarea unei posturi si mai masculine. Paradoxal, nu?

Narcisismul (Uita-te la mine, asculta-ma, atinge-ma, simte-ma)

Acest atribut este un rezultat direct al conflictului nesigurantei masculine. Simplul fapt ca stii ca esti barbat nu iti ofera destula protectie in fata dorintelor feminine, deci trebuie sa-ti dovedesti tot timpul ca esti barbat. Dar nici asta nu e de ajuns: trebuie sa o arati intregii lumi.
Desigur ca si femeile au nevoie sa fie recunoscute, admirate, dar, in timp ce narcisismul feminin reflecta adeseori interesul societatii noastre pentru infatisare, frumusete, estetica, narcisismul masculin este legat mai mult de obsesia pentru putere, forta, realizare.
Narcisismul, iubirea pentru propria persoana este, in limite normale sau chiar putin exagerata, motorul psihic pentru curaj si implinire. In dorinta si efortul de a placea poate chiar sa dea nastere la generozitate. Dar narcisismul are si multe parti mai putin bune precum instrainarea dintre parteneri.

Agresivitatea (Iti arat eu cine e seful)

Agresivitatea este si ea un rezultat natural al conflictului nesigurantei masculine. Dupa cum s-a demonstrat, una dintre cele mai frecvente probleme intr-o casnicie este dinamica maniei, sotul suparat sau critic si sotia ranita, inlacrimata, invinsa. In aceasta dinamica, agresivitatea masculina serveste la intimidarea inamicului si prinderea partenerei cu garda jos, violarea spatiului ei psihic sau chiar fizic, pentru a-l ocupa si crearea unui zid de amaraciune care il va separa psihologic pe el de ea. In toate aceste tactici vedem clar urmele fricii barbatului de a nu se pierde intr-o femeie, o frica ingrozitoare care este, in acelasi timp, o dorinta la fel de puternica. Dupa cum am mai spus, acest conflict, intre dorinta de a fi cu o femeie si teama de pierdere a identitatii masculine, se afla in centrul conflictului nesigurantei masculine.
Ca si in cazul nesigurantei masculine, cheia pentru a face fata agresivitatii este echilibrul. Trebuie sa respectam autoritatea emfatica a masculului, desi este lipsita de sensibilitate, si sa ii raspundem cu aceeasi moneda, respingandu-I totodata caracterul distrugator. Problema multor femei este ca nu stiu cum sa faca diferenta intre cele doua.

Autodistrugerea (Sunt un ratat)

Cand barbatii sunt fundamental si complet incapabili sa-si exprime agresivitatea fata de ceilalti, atunci se intorc asupra propriei persoane. Si acesta este al saselea atribut masculin: autodistrugerea.
Care este esenta autodistrugerii? Preferam sa blestemam intunericul in loc sa aprindem o lumanare. Aceasta dinamica puternica se afla adeseori in centrul psihologiei starilor autodistructive precum esecuri profesionale, predispozitii pentru comportamente riscante. Ea poate fi intalnita si in probleme mai putin dramatice precum luarea de decizii financiare gresite, ramanerea intr-un loc de munca fara perspective, intarzierea la interviurile pentru angajare, exprimarea fara o gandire prealabila, minciunile descoperite, lipsa de atentie si, dupa cum stiu toti cei care au avut de-a face cu barbati, lista poate continua.

Initiativa sexuala (Vreau sex acum)

Al saptelea atribut masculin reprezinta o condensare si o rezumare dramatica a atributelor prezentate pana acum. Arena sexuala este locul in care barbatii isi etaleaza in mod natural conflictele emotionale care, pana la urma, nu au nicio legatura cu sexul.
Partea buna este ca limbajul sexual masculin nu este o limba total straina, ci mai degraba un dialect care poate si trebuie sa fie descifrat atat de femei, cat si de barbati.










garbo173858
Postat pe 20 Iunie 2011 11:47
iulia
Axl_22
Postat pe 20 Iunie 2011 11:48
Buna...Un raspuns de la o proaspata mamica
garbo170180
Postat pe 20 Iunie 2011 12:31
Buna.. un raspuns cat se poate de sincer.. eu imi iubesc sotul am nascut de sase luni si a-si face tot ce imi sta in putinta sa nu fac sex..Stiu ca nu este bine si dupa cum spuneai am epuizat subiectul ...discutii peste discutii ma intereseaza numai fetita mea de el n-am nici un chef mi se pare obositor si plictisitor si sa nu credeti ca trecem peste preludiu am un sot foarte atent cu mine dar exista totusi un "dar" . Numai cat ma gandesc la sex imi vine sa o iau razna orice mi se pare m-ai interesat decat asta si in plus sunt si foarte obosita a-si vrea si eu seara dupa o zi epuizanta cu fetita sa vad si eu o emisiune preferata sa citesc dintr-o carte s-au sa fac un joc la calc fara sa fac mancare si sa fug dupa aia mica pur si simplu oboseala isi spune cuvantul si nu imi mai trebuie nu numai sex cu sotul meu ci nici un barbat sa vad oricat ar fi de frumos mentionez ca sotul meu este sportiv si arata destul de bine darr.....degeaba scanteia sa stins in privinta amorului..punctul si virgula lipsesc cu desavarsire din textul meu va rog punetile voi..va pup
garbo170180
Postat pe 20 Iunie 2011 12:38
pacat!!!!!CU SIGURANTA VEI TRECE PESTE ASTA!!DAR NU UITA CA SI EL E CA UN COPIL MIC SI ARE SI EL NEVOIE DE ATENTIE!INCEARCA LA UN PSIHOLOG!!!!CUM INCA ESTI SI LAUZA...... ROAGA-L SA ITI MAI ACORDE PUTIN TIMP!!!SPER SA AUD NUMAI DE BINE!1POOOP
simo_lazar1
Postat pe 20 Iunie 2011 12:51


recapitulam: multe sunt adevarate p-aici. Depinde daca separam sau nu total sexul de celelalte aspecte = RELATIE. Cu tot ce include, sa zicem chiar igiena personala, la nivelul cel mai de baza. (Unul vine transpirat, a mancat branza cu ceapa, a fumat 7 tigari, celalalt nefumator... Imi aprind o tigara si continui).

sau na, fa sex dupa aia, ca nici cu preludiu de Bach sau Billy Joel nu te impaca dupa ce-a zbierat la tine vineri seara, iar la breakfast vrea sex. Daca oamenii se instraineaza in cuplu, vorba bancului, ea sta pe spate si se gandeste ca trebuie zugravit tavanul!

Astea sunt valabile si pentru barbati, cum ziceam, in ciuda aparentelor, au si ei sensibilitatile lor. Ba mai rau, nici nu pot sa mimeze orgasmul!

anca16
Postat pe 20 Iunie 2011 12:58
180
ma intereseaza numai fetita mea de el n-am nici un chef mi se pare obositor si plictisitor si sa nu credeti ca trecem peste preludiu am un sot foarte atent cu mine dar exista totusi un "dar" . Numai cat ma gandesc la sex imi vine sa o iau razna ....

1. ori ai tu o usoara depresie postpartum. O sedinta macar la psiholog te ajuta.
2. zonele erogene au fost cumva usor afectate de trauma nasterii. Fa o vizita la ginecolog.

In ambele situatii se rezolva. Nu intarzia.
anca16
Postat pe 20 Iunie 2011 13:04
fetelor, meritati unmoment de respiro
http://youtu.be/vxDFtFGUYag
Eugenia69
Postat pe 20 Iunie 2011 13:16
De la: Eugenia69, la data 2011-06-20 13:16:33fetelor, meritati unmoment de respiro
http://youtu.be/vxDFtFGUYag


Eugenia, mai da o data linku. s-a copiat gresit. vreau respiro
anca16
Postat pe 20 Iunie 2011 13:34
Anca
celelalte cuvinte "daca vrei"

mai incearca, la mine merge
Eugenia69
Postat pe 20 Iunie 2011 13:36
>
-Da cum se face mosule ca la tinerete spargeai doar nuci obisnuite, iar acum spargi nuci de cocos??!
-E fata mosului, cu varsta mi-a mai slabit vederea!
[/quote] Si-unde zici ca-i ciobanul asta?? [/quote]

in subconstientul femnin colectiv: poc, poc,poc!
charmelen
Postat pe 20 Iunie 2011 15:43
Ce spui tu mi se pare doar o scuza penibila, printre multe altele, inventate de femei de-a lungul timpului, alaturi de banala migrena.
Eu cred ca activitatea sexuala e una fireasca si nu doar un impuls animalic care trebuie sublimat in activitati creativ artistice, cum spui tu. E una din placerile fizice principale, alaturi de mancare si somn si, ca sa stii si tu, si prin actul amoros pot fi sublimate energiile sexuale, aceasta ducand la senzatii si stari deosebite.
Si parerea ca in toate familiile femeile se ocupa de tot ce inseamna familie si copii, inclusiv servici, iar barbatii, dupa ce vin de la job, nu fac altceva decat sa bea bere si sa se uite la televizor e veche si desueta, si nu prea se mai aplica in ziua de azi, a femeilor emancipate, in care sarcinile casnice sunt impartite, daca nu chiar in defavoarea barbatilor. Sunt foarte multe cazuri in care barbatii se implica f mult in activitatile casnice si familiale, dar, cu toate acestea, intampina aceeasi problema.
Si apoi tot ele, femeile, se mira de ce barbatii isi gasesc alinarea in alta parte, ca doar ele s-au comportat "exemplar", de parca totul in viata se rezuma la mancare si curat in casa. Si apoi ajung la concluzia ca barbatii sunt niste magari.
Eu cred ca tine mai mult de egoism, al femeilor care, din diferite motive, poate unele fiziologice sau altele psihologice, care tin de oboseala, stressul post nastere sau altele, raman intr-adevar cu apetitul scazut dar nu sunt dispuse nici in ruptul capului sa faca unele eforturi sa aiba in familie o viata sexuala implinita, preferand sa aiba grija doar de placerile proprii, oricare ar fi ele. Si poate si ca un fel de razbunare sau pedeapsa pentru barbat si comportamentul lui, fara sa-si dea seama ca in acest fel nu fac decat sa inrautateasca situatia si sa-l impinga pe acesta spre alte femei.
Si, ca sa fim realisti, parerea mea, Dumnezeu a creat sexualitatea nu doar pentru procreere ci si sa apropie cele 2 sexe. Caci daca nu ar fi sexualitatea nu stiu sincer cate cupluri sau familii ar mai fi in ziua de azi, unite doar de pasiunile artistice comune.
Iar referitor la ce spui tu, ca ar trebui sa gandim, daca, gandim, nu putem trai niste experiente amoroase deosebite?
Eu zic ca modul acesta de gandire arata clar unele frustrari.
Iar sincer, femeilor le recomand sa aiba in atentie acest aspect al vietii de cuplu, erotic, macar pentru a preveni plecarea barbatilor de langa ele spre alte femei, daca nu din dragoste, cum ar fi firesc.
Si, ca sa folosesc un citat : "Iubiti-va mult!"

De la: coandavio, la data 2011-06-19 11:02:25femeile simt cu totul alte prioritati in viata lor: grijile cotidiene, serviciul, copiii, menajul, etc. ele sunt "cladite" sa asigure confortul celor din jur din cu totul alte perspective. v-ati gandit ca poate acest efort este epuizant pentru ele si nu le mai ramane chef si pentru "altceva"? incercati sa va puneti in pielea lor pentru 2 zile macar. si concluzia o trageti singuri.

poate e momentul , social vorbind, ca barbatii sa invete ca in viata sunt alte prioritati in fata instinctului primar promovat atat de vehement de societate ca fiind caracteristic "sexului tare". "barbatii simt nevoia mai mult decat femeile"- asa au fost educate generatii la rand. Freud spunea de energiile sexuale care se convertesc in acte de creatie (artistic, casnic, social, etc), daca nu sunt consumate prin sexualitate. asa ca, ar trebui sa gandim si nu sa simtim.... "nevoi..."

alternative?! sunt destule pentru o simpla descarcare energetica. le stiti cu totii.
garbo180228
Postat pe 20 Iunie 2011 21:07
coandavio, in situatia asta, ce sa zic, fiecare cu prioritatile lui... asigura tu confortul, daca asta ti se pare tie esential, si el sa isi gaseasca una care nu are ciulamaua drept prioritate.
Si poti sa mai pictezi din cind in cind. Ca doar e acelasi lucru....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2011 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex este tratament cosmetic 30 De la: estela 7 Iunie 2011 01:01
de ce nu pot sa fiu mai degajata fata de el?? 43 De la: kyra 23 August 2009 11:56
Ce se ascunde in spatele profilelor in general? 193 De la: cricat 12 Noiembrie 2010 01:08
Ce inseamna pt noi romanii a fi crestin , ce inseamna pt sufletul si mintea noastra credinta ? |Cat de importanta este constiinta si credinta in Dumnezeu pt fiecare dintre noi ? 81 De la: garbo189131 7 Aprilie 2011 17:35
am nevoie de un sfat 7 De la: garbo099444 24 Februarie 2010 17:32
Setari Cookie-uri