povestea mea trista- SOS

hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:08
hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??


iar tu de iei de familiile altora in alte topicuri, si acuma esti deranjata ca eu am zis ceva de tine? de familia ta nu am zis nimic!
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:08
hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:08
hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??


iar tu de iei de familiile altora in alte topicuri, si acuma esti deranjata ca eu am zis ceva de tine? de familia ta nu am zis nimic!
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:08
hai michelle, adu dovada ca toti cei pe care ii banui sunt exact eu. de dovada am nevoie, nu poti acuza pe cineva fara o dovada clara, "madame". pana acum, cati sunt eu? 525 parca, dramer si inca cativa pe care nici nu i-am retinut. mai sunt??


iar tu de iei de familiile altora in alte topicuri, si acuma esti deranjata ca eu am zis ceva de tine? de familia ta nu am zis nimic!
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 15:08
ce faci lilo, tot pe garbo?
ufishor
Postat pe 3 Iunie 2011 15:12
acum nu, ca e bannata
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 15:38
iu bici!
eu cred ca roade gratiile..
ufishor
Postat pe 3 Iunie 2011 15:43
imediat apare o alta gaura prin gard!
alfheim
Postat pe 3 Iunie 2011 15:46
ufi, mi se rupe, intelegi? si a cam inceput sa mi se rupa si de garbo...
whatever...doesn't metter...
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 15:59
that`s the spirit, mi!
ufishor
Postat pe 3 Iunie 2011 16:09
ideea e ca la cata mizerie e pe aici, ma bate un gand...
da' nu-mi sterg contul dintr-un motiv foarte personal!

nebunii pot abera in continuare in voie (cu acordul adminilor, evident)
zambila
Postat pe 3 Iunie 2011 16:19
Zambilito, Michelle, da' eu de ce credeti ca sunt asa... "rara avis", in afara faptului ca nu prea mai am timp? - da', hai sa zicem, daca ar fi cum era candva, m-ar mai trage inima si mi-as face timp, asa insa...
panty_C
Postat pe 3 Iunie 2011 16:55
lasa, cori...ca nici noi nu ne omoram prea mult cu statul pe garbo
da' asa...ca un memento...va aduceti aminte ce frumos era acum 3 ani?
parca nu era balamucul de acum
bine, nici useri care sa fugareasca trollii pe imasul garbo nu erau atat de multi
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 17:00
asa-i, da' "a fost" si nu mai este...
panty_C
Postat pe 3 Iunie 2011 17:04
cori, ai citit Ultimele poeme inchipuite ale lui Shakespeare?

"...te miri ca nu scot gheara sa-mi sfasii barfitorii?
unde-ai vazut tu leul vanand gandaci sau poame? ..."
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 17:20
scriu aici pt ca nu am timp sa ma preumblu prin tot forumu':baba crede ca va plictisiti fff tare,si aveti timp kklau maria ta...
altfel nu-mi explic,am citit la vaiete si dramolete pe garbo...ai,ai,ai...bagati spirulina pt depresie...

mai spun o data si gata,ca ma plictisesc:
deseori cei care sunt atat de agitati ,pot fi gasiti si in alt cont(conturi)din care vorbesc absolut normal,de ce fac asa?cica baga actiune,fac "experimente",o sa va bag in cour ignoru' ala,poate invatati sa-l folositi...problema este ca vine si isi da replica dintrun cont"normal" ,si de aici incepe distractia...

hai sa fim sanatosi...

si nu-i mai pomeniti atat nenica!!!
iasomia
Postat pe 3 Iunie 2011 17:52
Jasmine.....
jeanette40
Postat pe 3 Iunie 2011 17:56
De la: ufishor, la data 2011-05-31 16:01:03alexa..la unii se umple paharul mai repede, la altii mai incet...cam atunci e gata.
bine, sunt si unii care au ditamai damigeana!


butoaie exista ?
cricat
Postat pe 3 Iunie 2011 23:40
de ce sa fie certuri mari,asta e o greseala.
ii poti spune ce si cum,incercand sa nu reprosezi,sa nu tipi.
frumos,oricat ar fi de greu,pentru ca certurile inrautatesc relatia,nu fac un bine.
dar acum,ce e de facut:
in primul rand,ocupa-te de tine,iesi,tunde-te ,insrie-te la un curs de aerobic,de orice,sau plimbari afara cu catelul,bcicleta,sau pe jos.
schimba-ti garderoba,ia-ti cateva lucruri ieftine,si cu efect.
aminteste-ti de fiecare data cand te uiti in oglinda,deci zilnic,ca esti unica in toata lumea,nu mai exista a doua persoana cu zambetul,personalitatea ta.asta te face foarte valoroasafaptul ca esti unica.
cand vei vedea oglinga,aminteste-ti de ce ti-am zis.
si observa un lucru mic,care iti place tie l tine,poate buzele,poate sprancenele,
intreaba-te ce iti place,la tine,to cu oglinda.
toate astea,in timp de o saptamana,iti ridica moralul,si increderea in tinedevine puternica.
apoi vei avea o stralucire,pemvino incoa.
starea de spirit,influenteaza foarte mult,chiar dsi dispozitia celor din jur.
uita pentru o luna,de existenta ei,si ocupa-te cu ce poti face.
ea isi face vise,dar va ramane singura si ranita,ca toate celelate care au mai scris pe garbo,ca toate prietenele mele,incurcate cu insurati.
ea nu inseamna nimic,ai sa vezi.
si va disparea sigur din fundal.
o femeie poate intotdeauna sa obtina ceea ce isi pune in cap....suntem rezistente,ca stancile.
ai putina rabdare.
si nu te certa cu el,ca il indepartezi,asta e rezultatul tuturor certurilor,indiferent cine are dreptate.
din contra,eu am inceput sa ma port si mai frumos,cand am fost in situatia asta,ca nici un anu scapa,toate trecem prin asta......
strangeanm din dinti,numaram pana la zece,si apoi vorbeam,....
niciodata insa de ea.
va trece,si intre timp,te vei ocupa d e tne,sa nu fii ca o floare ofilita,cand ea nu va mai exista deloc.
succes,nu te descuraja,incepe sa mergi la biserica,dzeu ne intelege si ne ajuta.
in primul rand ne intelege oful.
apoi ne ajuta sa trecem mai usor printrenecazuri,mai nesifonati/
succes mult,d

daniilia
Postat pe 3 Iunie 2011 23:40
iote psihoterapie gratis aiceaaa
ufishor
Postat pe 4 Iunie 2011 11:07
pisi...
michelle_
Postat pe 4 Iunie 2011 11:26
De la: daniilia, la data 2011-06-03 23:40:52 de ce sa fie certuri mari,asta e o greseala.
ii poti spune ce si cum,incercand sa nu reprosezi,sa nu tipi.
frumos,oricat ar fi de greu,pentru ca certurile inrautatesc relatia,nu fac un bine.
dar acum,ce e de facut:
in primul rand,ocupa-te de tine,iesi,tunde-te ,insrie-te la un curs de aerobic,de orice,sau plimbari afara cu catelul,bcicleta,sau pe jos.
schimba-ti garderoba,ia-ti cateva lucruri ieftine,si cu efect.
aminteste-ti de fiecare data cand te uiti in oglinda,deci zilnic,ca esti unica in toata lumea,nu mai exista a doua persoana cu zambetul,personalitatea ta.asta te face foarte valoroasafaptul ca esti unica.
cand vei vedea oglinga,aminteste-ti de ce ti-am zis.
si observa un lucru mic,care iti place tie l tine,poate buzele,poate sprancenele,
intreaba-te ce iti place,la tine,to cu oglinda.
toate astea,in timp de o saptamana,iti ridica moralul,si increderea in tinedevine puternica.
apoi vei avea o stralucire,pemvino incoa.
starea de spirit,influenteaza foarte mult,chiar dsi dispozitia celor din jur.
uita pentru o luna,de existenta ei,si ocupa-te cu ce poti face.
ea isi face vise,dar va ramane singura si ranita,ca toate celelate care au mai scris pe garbo,ca toate prietenele mele,incurcate cu insurati.
ea nu inseamna nimic,ai sa vezi.
si va disparea sigur din fundal.
o femeie poate intotdeauna sa obtina ceea ce isi pune in cap....suntem rezistente,ca stancile.
ai putina rabdare.
si nu te certa cu el,ca il indepartezi,asta e rezultatul tuturor certurilor,indiferent cine are dreptate.
din contra,eu am inceput sa ma port si mai frumos,cand am fost in situatia asta,ca nici un anu scapa,toate trecem prin asta......
strangeanm din dinti,numaram pana la zece,si apoi vorbeam,....
niciodata insa de ea.
va trece,si intre timp,te vei ocupa d e tne,sa nu fii ca o floare ofilita,cand ea nu va mai exista deloc.
succes,nu te descuraja,incepe sa mergi la biserica,dzeu ne intelege si ne ajuta.
in primul rand ne intelege oful.
apoi ne ajuta sa trecem mai usor printrenecazuri,mai nesifonati/
succes mult,d





eventual si niste calitati de gheisa te-ar ajuta!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 11:41
Din experiente invatam /nu casatoria uneste sufletele si nici biserica...doar DUMNEZEU este IUBIREA.dar pana sa ajungem sa experimentam acea iubire magica,acea sfera in noi insine si apoi in 2 e ceva cale si abrupta..pentru ca in primul rand e nevoie sa facem curat" la noi in "casa".sa invatam ce inseamna detasarea,renuntarea la orgoliu,dorinte,orica intineaza sufletul si iubirea pura...iar apoi cautarea devine extrem de grea..sa gasesti celalalt suflet-geaman..care simte,se bucura si rade impreuna cu al tau suflet..si ar sari si in foc pentru tine.
Daca nu e asa-nu are rost sa continui ,si decat singura in 2 mai bine tu cu tine si dumnezeu.
SI INCA CEVA...NU VA MAI UNITI IN BISERICA,IN ACEASTA RELIGIE FALSA.VOI NU SUNTE-TI ROBII LUI DUMNEZEU CI IUBIREA LUI.URMARITI CUPLURILE ,MAI ALES DUPA 2000,CARE FAC NUNTA IN BISERICA...SUNT IMPLINITI?OARE?SE MAI IUBESC CA LA INCEPUT?
"FITI MEREU IN INCEPUT" spunea un mare spirit intrupat...
mariany
Postat pe 4 Iunie 2011 17:45
mariany,interesant...
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 18:05
, .nu a inselat-o la nunta, ci inainte
nali
Postat pe 5 Iunie 2011 01:46
stii tu pana la D-ZEU te mananca sfintii! fereasca D-zeu sa fii in postura ei.se vede ca nu ai trecut prin asa ceva.e f greu pt ea.punete macar o zi in locul ei si vezi daca poti rezista,gandindu-te ca el iubeste de fapt pe altcineva. cum te mai uiti in ochii lui?????? . cum poti sa mai faci dragoste cu el cand de fapt el se gandeste la madam??? da . am inteles ,l-a iertat odata, doua ,,dar daca el continua sa se gandeasca la respectiva, nu e de iertat. sa se duca la cealalta sanatos si cand i-o fi mai bn..... sa i se inmoaie la intrare , , . atat te rog pe tine, pune-te o zi in locul ei si apoi da-i replica. cu drag..... si numai bn
nali
Postat pe 5 Iunie 2011 02:01
imi pare rau ca o sa te intristez cu raspunsul meu pt ca nu prea e de bn. imi pare rau ce ti se intampla asta. sa stii ca nu se merita!!!!!!!!!!! daca l-ai iertat tot timpul si el inca nu si-a dat seama ca-ti face rau si ca greseste fata de tine, este un natarau ca sa nu zic altceva. concluzie ca nu a fost doar o aventura ci o dragoste cu nabadai. lasa-i sa traiasca fericiti pana ce moartea-i va desparti....., poate vine mai repede, , . si cum am mai spus cuiva pe forum......., sa i se inmoaie la intrare. tu fii optimista si mergi mai departe cu capul sus. nu te va pierde dumnezeu,ai sa vezi. nu-ti pierde speranta!!!!!!!!!!! bn ca nu aveti i copii.pt ca atunci era mai complicat. asa ca : un sut in fund si-un pas inainte!!! . te rog nu lua totul tragic. cam asa sunt toti barbatii,numai ca unii stiu sa se descurce. e treaba lor,atata timp cat nu face pe ceilalti de langa el sa sufere!al tau, daca se mai poate spune asa, se pare ca i s-a dedicat ei complet si a uitat cu totl de tn. pupici si sper sa-ti deslegi itele astea incurcate asa cum iti doresti
nali
Postat pe 5 Iunie 2011 02:21
De la: alexa88, la data 2011-05-31 14:33:47.......dragostea a fost foarte mare inainte de a ma cere in casatorie..intre timp au aparut "prieteni" cu sfaturi de genul nu te casatori si multe alte lucruri..dar am trecut peste aceste lucruri si ne-am inteles reciproc sa mergem mai departe si sa lasam totul in urma .......

Atunci cand totul este perfect nu exista asemenea sfaturi din partea prietenilor!
Dimpotriva prietenii sunt cei care te untreaba cand te decizi sa faci pasul respectiv.
"dragostea a fost foarte mare inainte de a ma cere in casatorie" - ILUZIA a fost foarte mare.... nu dragostea!
si altadata cand prietenii au ceva de obiectat, cascati mai bine ochii si fiti mai atenti la detalii....
In alta ordine de idei..... de ce nu construiti legaturi bazate pe sinceritate si deschidere sufleteasca? Va forteaza cineva sa faceti alegeri legati la ochi?
marceltuky
Postat pe 5 Iunie 2011 08:10
dragostea provoaca orbire temporara....si netratabila....
vindecarea vine de la sine...in functie de starea pacientului...si conditiile de mediu...care influenteaza direct....
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ati dori sa primiti din partea persoanei iubite,de Craciun? 6 De la: cri_cat 19 Decembrie 2011 11:20
cum poti ajuta un om sa isi revina dupa o cadere .....care a trait o dezamagire si a considearat ca viata nu exista si nici motiv pt a trai 8 De la: betty37 21 Aprilie 2011 22:57
ce anume nu pricep sau unde gresesc prin felul meu de a gandi? 51 De la: padwan 11 Aprilie 2014 07:04
Ce sa fac? 25 De la: adella 5 Iulie 2011 12:44
Ce sa cred? 9 De la: flori_de_primavara 31 August 2015 20:24
Setari Cookie-uri