atractie sexuala sau iubire?

prietena mea cea mai buna intre sot si amant,el tanar 28 de ani,necasatorit,ea,35 de ani,casatorita ,copil,se inteleg bn la pat,se iubesc spune ea,desi cred ca este real pt ca el ,amantul o cauta disperat...un sfat de la voi asteapta...
garbo008768
Postat pe 9 Iulie 2009 17:55
si care-i este nedumerirea, ca nu inteleg ?
kyra
Postat pe 9 Iulie 2009 17:57
Te-a angajat pe tine de avocat sau i-ai imprumutat haina???Spune fetita ce ai pe suflet,in nume propriu,nu-ti fie teama.Sinceritatea este primul pas corect in viata...
valentino
Postat pe 9 Iulie 2009 17:59
da,da...

"prietena mea cea mai buna"...ioi...
iasomia
Postat pe 9 Iulie 2009 18:01
nu sunt avocat,din pacate,este lg mine ea,vrea un sfat,pt ca nu are acces la internet,spera ca cineva poate sa inteleaga ce se petrece in sufletul ei
garbo008768
Postat pe 9 Iulie 2009 18:03
adicatelea, ea nu stie ce e-n sufletul ei, dar trebuie sa stim noi..

asta-i din putul gandirii, vericule..
kyra
Postat pe 9 Iulie 2009 18:05
768,

pune-o pe ea sa tasteze,poate e mai convingatoare....
iasomia
Postat pe 9 Iulie 2009 18:08
nu conteaza cine tasteaza,conteaza ca in sufletul ei se da o lupta,conteaza ca si ea si el pare ca nu stiu ce drum sa aleaga,pe ea o ast acs un copil de 8 ani...iar el,o vrea doar pt el
garbo008768
Postat pe 9 Iulie 2009 18:13
inseamna ca-i proasta

na, ca am comis-o si eu..
kyra
Postat pe 9 Iulie 2009 18:15
Ma simt incomod sa vorbesc prin intermediari.Daca chiar e interesata de parerile noastre,sa se adrese singura.eu chiar vreau sa o intreb cite ceva.
valentino
Postat pe 9 Iulie 2009 18:19
corect, bibicilor.
mai, mai. alta problema existentiala...
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 18:48
dar voi nu aveti altceva mai bun de facut decat sa ii judecati pe altii?ia puneti-va in locul ei , voi cum ati reactiona???ata e viata,toate au cate o intorsatura mai mult sau mai putin fericita,pana la urma nu stie nimeni cu adevarat ce se petrece intre ei,dar dak ar fi sa imi dau o parere....aceea ar fi k intre ei exista mai mult o relatie bazata pe atractie sexuala...nimic mai mult....ia gandeste-te..u ai 35 de ani,la tine nu se mi pune problema cala 20 de ani cand iti ai foc calcaiele dupa nus ce print,deja la tine dragostea,iubirea e gandita rational,nu mai e simtita asa cum era odata,cu fluturasi in stomac.....poate k nici eu nu vede in tine decat pe cineva cu care sa isi petreaca timpul...mai ales dak aveti ceva timp impreuna,deja se considera obisnuinta....nu vreau sa ranesc pe nimeni...gandese singura,u stii ce e mai bn de facut pt tine,nimeni altcineva...succes.
andutza_213
Postat pe 10 Iulie 2009 10:03
Nu stiu daca intradevar este dragoste ceea ce simti tu. Din partea lui nici atat.Daca te vrea numai pentru el, stiind ca tu ai un copil, ca nu este divortata, cum poate sa-ti ceara acest lucru? Tu trebuie sa-ti limpezesti sentimentele, daca ai mult timp liber, inseamna ca nu lucrezi? Gandeste-te bine, pune in balanta ce ai acum si ce s-ar putea sa ai mai tarziu, totul depunde de tine. Oricum, din punctul meu de vedere, copilul ar trebui sa fie pe primul plan in inima ta.Cred ca este ft. magulitor pentru o femeie sa se creada iubita de catre un barbat mai tanar decat ea, dar eu nu prevad nici un viitor relatie voastre.
Filipa
Postat pe 17 Iulie 2009 11:21
as rezuma toata povestea asta intr-o singura fraza:
"simt atata atractie sexuala pentru tine incat te-as iubi o data"
pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 11:25
bun...am inteles ....pe tine te iubeste de nu are aer.....dar cu copilasul tau cum se impaca si cum il vede......pentru ca, la o adica, da, ok, te desparti de sotul tau.....si ramai cu amantul....dar copilul in ce atmosfera va creste????amantul e dispus sa creasca copilul altuia??
tutankhamon
Postat pe 17 Iulie 2009 11:27
pikulanee....me 2
preciouss
Postat pe 21 Iulie 2009 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cedez sala nunta 1 De la: ralu_ad 26 Aprilie 2012 11:21
de ce eu? 10 De la: miha162492 17 Septembrie 2010 09:18
mai poate o relatie sa fie resuscitata....? 27 De la: angy_dor 23 Decembrie 2009 21:37
"Primul sarut" Povestea mea... 8 De la: georgiana_hgn 6 Mai 2011 02:16
INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE IN TERAPIA DE CUPLU SI FAMILIE: 22-23 OCT. 2010 2 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 05:20
Setari Cookie-uri