un sfat ?

Buna va rog sa imi spuneti si mie ce mai pot face ...am un an si 3 luni de cand sunt impreuna cu un barbat ma rog timpul a trecut la inceput nu il iubeam dupa vreo 4 luni da si am intrat in relatie , toate bune si frumoase vreo cateva luni bune,apoi certuri , impacari ,certuri,impacari , nu , nu am facut sex din prima seara cu el ci a avut rabdare pt cand am dorit eu adica dupa vreo cateva luni ..precizez ca eu sunt intr un oras cu facultatea iar el in alt oras datorita serviciului sau (in domeniul statului) si e ocupat mai mereu cu el .. insa acum de pasti planuisem sa ne vedem pt ca el venise la parinti si eram acasa si eu ..dar a nu sa putut datorita faptului ca parintii voiau sa ii insoteasca pe la rude si in fine ..intamplarea afacut sa nu ne vedem dar el a plecat in orasul cu lucrul sau fara sa ma anunte ..dupa vreo cateva smsuri si intrebari ce facem ..mi a zis ca e la serviciu ...m au apucat nervii si i am dat smsuri in care l am facut albie de porci si injurandu-l si jignindu-l tot mai tare dupa vreo jumatate de ora mi a dat sms cu textul ca e ultimul mesaj si Adio..nu am crezut pt ca am mai avut astfel de discutii si nu sa tinut de cuvant ..dupa ce m-am calmat si am observat ca nu am primit nici un raspuns ..am analizat un putin ce am facut,zis si am incercat sa il caut ..nimic...i am dat sms in care i am explicat ca eram nervoasa etc si mi-am cerut scz,iertare ,nimic..nici un raspuns am incercat s ail sun cu privat nu mi-a raspuns, am incercat cu nr meu la fel nu mi-a rasp timp de o sapt i-am trimis smsuri dar nimic ,insa duminica am imprumutat un tel de la o colega si l-am sunat ..insa cum a auzit ca sunt eu ..a inchis...
il iubesc insa am fost orbita de furie...acum il vrea inapoi dar nu stiu ce metoda sa mai aplic ..am continuat s aii dau smsuri sa i aduc aminte de clipele frumoase dar nimic...va rog dati-mi un sfat cu ce mai pot sa fac ?
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:07
Daca nu merge Mahomed la munte,vine muntele la Mahomed.
Rotty
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:29
mai sunt si alunecari de teren sau cutremure.
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:34
Eu i sugestionam la fata in modul cel mai serios sa mearga sa-l caute si sa stea de vorba.
Vai...ca numai prostioare si catastrofe naturale iti tropaie pe creieras...
Rotty
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:37
mai exact...
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:39
am inteles tu esti cea, care nu a priceput.
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:41
eu sunt in iasi el e la bv ..distanta e mare si acum nu pot sa merg si nici nu pot sa ma risc sa ma duc acolo si sa nu am unde sta
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:47
fata, ai alunecat...acum e nevoie de un cutremur ca sa fie totul ok.
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:53
si ce cutremur sa astept
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 12:56
nu astepta! tu nu poti provoca un mic cutremur?
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:00
ce cutremur sa provoc?
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:01
am obosit, draga! ia, gandeste-te!
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:02
sa merg la el? sincer nu stiu
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:09
culmea baiatu` asta! n-a vrut sa-ti mai raspunda dupa ce l-ai facut 'albie de porci'?? dar tu ai raspunde repede unui tir de jigniri, oare?
eu zic sa-l lasi in pace.
ufishor
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:22
Varianta 1- s-a saturat de circoteca, gen impacari, despartiri... cuvinte grele spuse la nervi. Poate vrea sa te pedepseasca prin tacere
Varianta 2 - are pe altcineva, si de-aia a plecat fara sa te anunte, adio prin sms (un gest foarte neelegant)
Oricum, ar trebui sa-l lasi in pace. Daca te iubeste, va reveni singur la tine. Daca nu te iubeste, poti sa urli in fata usii lui, ca nu rezolvi nimic, ba dimpotriva.
Disperarea nu e sexy deloc. O femeie care implora un barbat e o priveliste greu de digerat.
Stiu ca am fost cam dura in exprimare, insa nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca, nici macar sa te suporte.
De altfel, relatiile la distanta sunt foarte greu de intretinut, iar scandalurile nu ajuta.

Magnolia73
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:24
da i as raspunde ..si ias explica de ce as fi suparta in halul asta
dar precizez ca vreau sa ma ierte si sa ne impacam si sa ne lamurim ca s aputem continua
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:27
stiu ca relatiile la distanta sunt grele
daca s-a saturat sau daca are pe altcineva ...sa aiba curajul sis araspunda sa imi zica in fata
si nu pot sa il las sa treaca n zile asa din motiv ca poate chiar va ajunge la altcineva si sa astept sa ma caute el ...mi e cam greu sa cred o data ce a zis sms ul ala
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:29
incepi sa intelegi...
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:44
si cred ca niste cuvinte zise la furie sunt nimic spre deosebire de fostele lui iubite care se culcau cu altii cat el era in misiune ...si a aflat si da ..era fffff obsedat pe treaba asta
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:52
si nu i vorba de implorare dar stiu ca i am gresit prin modul cum i am vorbit dar cred ca se poate trece cu vederea ...
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 13:53
nu stiu ce anume sa fac dar ceva vreau sa fac ca el sa vorbeasca cu mine
iar ce face el prin faptul ca nu raspunde ...mie si nu doar mie si altor oameni da dovada ca este las si nu vrea sa vb , ca ii este intr un fel teama ca ar putea ceda sa ne impacam
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 14:03
De la: romanov_ella, la data 2012-04-25 13:27:06da i as raspunde ..si ias explica de ce as fi suparta in halul asta
dar precizez ca vreau sa ma ierte si sa ne impacam si sa ne lamurim ca s aputem continua


Daca o deplasare e exclusa, atunci scrie-i un e-mail, o scrisoare, explica tot ce vrei tu. Macar asa nu-ti inchide telefonul in nas! Daca te vrea inapoi, te va cauta el.
Dar tu esti sigura ca-l iubesti? Daca sentimentele tale reale sunt alea cand il faceai "albie de porci"?
Ar trebui sa te calmezi, sa-ti vezi de treaba ta cu facultatea, ca se apropie sesiunea.
Magnolia73
Postat pe 25 Aprilie 2012 14:29
faptul ca n-a vrut sa te vada mi se pare suficient de relevant - si nu raspunde ca "a vrut dar n-a putut" :-)), daca vroia lasa rudele in pana lor si venea la tine.
Tot restul, cu sms samd, e deja redundant - putea si sa nu mai aiba loc, tot aia era. Putei sa iti respecti suficient timpul si nervii sa te faci si tu ca l-ai uitat. Si ca ai treaba pe la rude. Definitiv.
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2012 14:42
da sunt reale sentimentele ..iar partea cu rudele ...recunosc ca nici eu nu as putea sa ma scot intr-un fel ca sa ma pot intalni cu el daca ar trebui sa merg la rude si cu familia
romanov_ella
Postat pe 25 Aprilie 2012 21:39
daca tu vrei sa crezi ca a vrut sa te vada da' saracul n-a putut, ok, n-ai decit...
Te minti singura.
Dupa un an si trei luni putea sa mearga la rude cu tine. Nu va cunoasteti de trei zile. Nu e admisibil sa vina in localitate si sa fuga repede inapoi dupa ce vizitat-o pe matusica, fara sa treaca pe la tine, intr-o relatie normala. Cauti pretexte sa crezi ca e normal: cauta. Nu e. Dar tu cauta in continuare, pina o sa iti dai in final seama ca nu te vrea. Si cu cit te incapatinezi mia mult sa nu vezi ca nu te vrea, cu atit o sa ai o deceptie mai mare cind o sa realizezi ca n-ai cum sa il fortezi si, la un moment, dat nu ai cum nici sa nu recunosti ca asta e.

quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2012 21:57
alunecari de teren
garbo_2294
Postat pe 25 Aprilie 2012 22:00
eu si el suntem din orase diferite ,apropiate oarecum..nu ma incapatanez sa cred nimic , atat din familia lui cat si din a mea nu sunt prea tare de acord cu relatia noastra ...si chiar daca ar fi zis sa merg cu el la matusica ...era cam greu pt mn sa ajung la el in oras si de acolo s amergem in alta parte ...si legat de job ul lui ...face parte din serviciul statului mai mult nu am cum sa zic ..serviciu care nu prea se poate compara cu facultatea mea sau cu alte servicii usurele , cei care lucreaza acolo inteleg despre ce vb si cei care au o relatie cu acei oameni la fel ...nu ma mint singura pt ca sunt realista .. pur si simplu nu sunt dispusa sa ne despartim definitiv acum
romanov_ella
Postat pe 27 Aprilie 2012 09:02
nu considerati ca ii iau apararea in vreun fel dar acesta e adevarul
romanov_ella
Postat pe 27 Aprilie 2012 09:12
De la: romanov_ella, la data 2012-04-27 09:02:10eu si el suntem din orase diferite ,apropiate oarecum..nu ma incapatanez sa cred nimic , atat din familia lui cat si din a mea nu sunt prea tare de acord cu relatia noastra ...si chiar daca ar fi zis sa merg cu el la matusica ...era cam greu pt mn sa ajung la el in oras si de acolo s amergem in alta parte ...si legat de job ul lui ...face parte din serviciul statului mai mult nu am cum sa zic ..serviciu care nu prea se poate compara cu facultatea mea sau cu alte servicii usurele , cei care lucreaza acolo inteleg despre ce vb si cei care au o relatie cu acei oameni la fel ...nu ma mint singura pt ca sunt realista .. pur si simplu nu sunt dispusa sa ne despartim definitiv acum


Un om care iubeste nu se impiedica de matusici, slujbe si alte alea. Din pacate nu esti realista, nu conteaza ca nu esti "dispusa" TU sa renunti la relatie, aici trebuie sa doreasca si el sa ramana in ea. Da, ma repet, insa nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca/accepte/sa ramana in relatie cu tine... Doar daca pui mana pe el, il legi, il bagi intr-o camera si-l tii prizonier. Si-l ameninti ca-l lasi sa moara de foame daca nu te iubeste
Magnolia73
Postat pe 27 Aprilie 2012 10:46
"Ochii care nu se vad.... se scot" spuneau candva carcotasii intr-o emisiune.
Si lasand gluma la o parte, pot sa te sfatuiesc sa iti pastrezi demnitatea si nu ii mai face crize prin sms-uri, lasa-l sa te caute si daca nu iese nimic cauta-ti tu altul ca e mai sanatos.
dihoritza
Postat pe 27 Aprilie 2012 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti. 132 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
help me pls 7 De la: etta70 16 Octombrie 2009 17:46
cu un picior in groapa 13 De la: garbo_2175 6 Mai 2012 16:19
ne iubim.. dar nu suntem impreuna 106 De la: Ioana007 20 Septembrie 2009 21:07
sf valentin:X 19 De la: garbo195305 14 Martie 2011 01:33
Setari Cookie-uri