prietenie sau iubire

pai tu nu vezi ca fetele vorbesc cu initiatoarea topicului? ti-a raspuns tie cineva???
tatoo
Postat pe 4 Iunie 2011 12:24
eu zic sa-ti vezi de treaba ta..mai bine asa ok ?;)
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 12:31
alta cu ea rasturnata...
gaura aia din gard e mai mare decat aia din stratul de ozon
michelle_
Postat pe 4 Iunie 2011 12:34
Uneori te trezesti in situatia nedorita de a alege: sa renunti sau sa accepti un compromis cu riscul de a te minti pe tine insati. "In loc sa te omori cu asta, cultiva arta de a sti cand sa renunti si totul va fi mult mai putin stresant", imi spunea deunazi un prieten."Daca o relatie se apropie de sfarsit, in loc sa tragi de timp, sa te complici si sa suferi, termina, invata cand sa pleci.Daca e moarta, las-o.Nu te apuca s-o dezgropi la fiecare cinci minute sa vezi daca are puls. E moarta? Vezi-ti de drum!"....Ce-i al nostru, e pus deoparte!...Trebuie doar sa ne dorim sa-l gasim, sa-l vedem, sa-l descoperim...

JustDana
Postat pe 4 Iunie 2011 12:39
Sar'na, tanti...gata, am tacut. E mai bine asa, ai dreptate...decat sa patzasc cini stii ci...
tatoo
Postat pe 4 Iunie 2011 12:39
nuti_vio
Postat pe 4 Iunie 2011 12:44
corinush...eu consider ca tu nu ai decat o solutie...sa astepti sa mai cresti...
eu v-as primi pe garbo doar de la 22 de ani...cu bolentinul in mana,asa cum fac unele natii la intrarea in baruri...
O_K
Postat pe 4 Iunie 2011 12:45
Cred ca dezamagirea e f. mare ....Vorbeste cu amindoi,si daca nu sa ajuns prea departe poate ramineti amici.
constance
Postat pe 4 Iunie 2011 13:15
zip
Postat pe 4 Iunie 2011 13:36
ce profund....
graitor...
dor72
Postat pe 4 Iunie 2011 13:55
ieu as renunta la amandoi pentru ca daca ati era prietena se gandea prima data la tine dar cum prieteni se gasesc foarte rar sa sti ca ia nu ta fost prietena si nu te chinui degeaba ca sa al schimibi pe el pentru ca daca a facut odata se va mai repeta si e plina lumea de baietii bafta si capu sus fi fericita
mioara74
Postat pe 4 Iunie 2011 14:00
Cum arata oare " baietii bafta" ? ma-ntreb si "ieu " ca si " ia "...
tatoo
Postat pe 4 Iunie 2011 14:37
Renunt la " iubirea si prietenia lor "si chiar incerc sa-i tratez cu indiferenta...nu merita sa suferim pentru asa oameni !!! fruntea sus si...viata merge inainte cu bune si rele !!!
garbo185385
Postat pe 4 Iunie 2011 15:51
si eu zic la fel ! mult adevar a grait cine a dat acest sfat... E asha.... o mizerie..in treaba asta incat nici nu merita comentariul... Deci, ia de bun sfatul dat si...intarit de mine ! eu asha simt ,asha scriu !
garbo001422
Postat pe 4 Iunie 2011 15:51
De la: ely_a, la data 2011-05-28 22:29:23Ce faci daca iubitul tau flirteaza cu prietena ta cea mai buna ? Chiar mai mult decat atat... renunti la el sau la prietenia ei care este din primii ani de liceu????......




tradare,tradare,dar sa stim si noi ,nu?......iubesc tradarea,dar nu si tradatorul!..... teme-te de oameni chiar si cand fac daruri!
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 16:54
Viata , ca OM pe Planeta Pamant, e foarte frumoasa, aceasta viata creeata tot de noi in aceasta lume tridimensionala e ceva maret, e un joc creeat tot de noi inainte de a cobora ( naste ) pe planeta.
Prietenii care-i avem , incepand din copilarie pana-n prezent i-am ales tot noi inainte sa ne nastem.
Deci , acesti prieteni spirituali au fost si sunt alesi de noi ca SUFLET in colaborare cu iei si cu creatorul nostru divin.
Sunt alesi special de noi ca sa rezolvam anumite treburi nerezolvate in vietile anterioare tot de noi ( karma ).
Indiferent ce se intampla, in cercul vostru, va aduc aminte cu toata dragostea sunt creeatiile alese cu mare grija tot de voi, de acea fiinta, de acel suflet, de acel om, de tine , ca sa treci un examen foarte greu al vietii ca om.
Dumnezeul nostru creeator a creeat si creeaza in permanenta doar cu iubire tot. Tot ce vedem, tot ce simtim, tot ce auzim etc.
Fecare Suflet sau Om receptioneaza in felul lui. In locul in care se simte durerea ( gelozie, invidie, egoism, subjugare, violenta = cearta, alimentatie necorespunzatoare ETC. ) Cu acel corp (organ ) avem de lucru.
Mintea e cea mai lasa, ea e prima care pleaca din trup cand OMUL moare.
Sufletul paraseste vehicolul lui ( trupul fizic ) in momentul in care acel trup e dominat foarte mult de acea Minte intunecata si care se manifesta cu durerile descrise mai sus.
In momentul in care se creeaza o armonie intre minte, trup fizic, suflet si dumnezeul nostru creeator se rezolva toate treburile neterminate in vietile anterioare.
Deci la obiectul temei ,,, IUBESTEI mai departe, binecuvanteazai cu toata iubirea, fa in asa fel sa fi Nasa lor.
Dumnezeul nostru creator sa va binecuvanteze dupa voia lui si vointa voastra cu o infinita iubire divina si dragoste de viata pe planeta pamnat fara limite.
GHEORGHITA
Postat pe 4 Iunie 2011 17:41
gheorghita,de acord cu tine,cu specificarea urmatoare/totul este rodul unei programari personale dintr-o viata anterioara cu scop evolutiv.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 18:28
Sant persoane, care reusesc sa-si ascunda cu dibacie multa vreme defectele ( asta fiind cazul "asa zisei prietene" ). Iar ceia ce pot spune despre " fat frumos".....un crai ca si multi altii, nimic nou sub soare. Numai ca ....acestia nu se pot numi prieteni !!!! Asa cum au mai scris si altii , eu una as renunta la amandoi si iti scriu si de ce.....nici unul , nici altul nu sant persoane de valoare pt. a caror pierdere sa suferi. Sigur, nu e simplu , dar nici imposibil.....daca ai respect de sine.
amzoc
Postat pe 4 Iunie 2011 18:45
buna sint cristian am patit aceeasi situatie ca tine in varianta feminina si sfatul meu prietenesc daca vrei si as dorii sa o faci nu m-ai aveti nici o sansa pentru ca el dca il vei ierta iva face o slabiciune din tine asa ca daca vrei un sfat scriemi pe cristianghemunteanu@yahoo.com am trecut prin aceeasi situatie acum 8 luni dezile si am pus punct cu tote ca a ramas fara nici unul dintre noi,ea insistind sa vina inapoi,sa nu cedezi,fiitare,ca viata merge inainte
cristianghemunteanu
Postat pe 4 Iunie 2011 19:19
da, du-te la el...ca el stie ce iti trebuie...
dor72
Postat pe 4 Iunie 2011 19:36
michelle_
Postat pe 4 Iunie 2011 19:41
constance
Postat pe 4 Iunie 2011 19:43
Pai,in acest caz,ar trebui sa incepi sa flirtezi cu partenerul ei,asa sa vada si ea cum este sa fii fara scrupule si fara bun simt,iar el va simti pe propria piele ce simti tu in acest moment
garbo162553
Postat pe 4 Iunie 2011 20:01
@buna (sint) esti cristian, fiitare, de ce crezi ca fata a deschis un topic aici? cumva sa-i de altcineva sfaturi sau idei din care sa-si extraga o concluzie?
nuuuuuuuu!!! eronat!!!! topicul asta a fost facut tocmai pentru a aparea tu cu adresa de e-mail si cu toata disponibilitatea de-a o ajuta! pacat ca i-ai dat solutia in finalul postarii tale. oare ce-ai mai putea spune pe mail, detaliile tehnice? sau? sau? sau? hai ca sunt convins ca esti onset si pana la urma o sa invetzi si cu gramatica si cu ortografia si doar o s-o ajutzi dezinteresat, dara sa incerci s-o seduci! o lasi sa se seduca singura!

@2553, profund rau de tot! adica stai sa vad daca am inteles bine! amica ei nu avea un prieten si si-a facut prieten prietenul prietenei sale, iar tu acum ii spui prietenei care avea prieten si prietena sa flirteze cu prietenul prietenei sale ca de fapt era prietenul ei! buna treaba asta. buna rau de tot! ... pfff cum de nu s-o fi gandit ea din prima!
alfheim
Postat pe 4 Iunie 2011 21:07
Pai renunta la amandoi, nici unul nu e bun nici sa suga o ceapa! Sigur, inainte de a le da cu flit, te-ai putea gandi sa le faci vreo farsa neplacuta... asa de ramas bun... E doar asa o idee....
Darksukkubus69
Postat pe 5 Iunie 2011 01:26
multumesc pentru parerile voastre pro si contra !
Va citesc si iau aminte ! Va doresc toate cele bune

Am gasit ceva superb :

"Nu trebuie sa fii o femeie foarte frumoasa, dar felul cum te-ar privi el sa te faca sa te simti a 8-a minune a lumii.Nu trebuie sa fii deosebita , dar privita de ochii lui sa te simti asa.Nu trebuie sa fii perfectadar el sa te iubeasca in imperfectiunea taNu trebuie decat sa fii o femeie care are nevoie de iubire si tanjeste dupa dragosteIar el sa stie sa te iubeasca asa cum esti , sa iti ofere atentie fara sa ii ceri, sa te respecte fara conditiisa nu te judece pentru ceea ce facisa isi arunce orgoliul si mandria de barbat la tomberon si sa-si lase sufletul gol in fata ta , dezbracat de orice principiiasa cum nu a mai facut nimeni pana acum si poate ca ar trebui sa faca orice barbat pentru orice femeie. Si tu ii invelesti sufletul cu dragostea tasi-l acoperi cu sarutarile taleTe iubeste fara sa-ti ceara sa fii altasi asta te va aduce la extazIl iubesti pentru ca a renuntat la a fi egoist si a acceptat sa fie doar elEL SI CU TINEATATNu e nevoie de mai multVoi nu inseamna mai multiVoi''' inseamna doar voi doi''..fiecare femeie ar merita sa fie iubita cel putin asa..e timpul sa iubim...e timpul sa iubesc...e timpul sa iubesti si tu!!
ely_a
Postat pe 5 Iunie 2011 02:03
dar ce faci atunci cand prietenul tau ai cere sorei tale sa iasa la un suc ....dar doar ei doi,fara ca tu sa nu sti?sa renunti la amandoi....cand unu din ei face parte din familia ta si celalalt e ca si din familie ... cand ai iubesti pe amndoi si spunanduti k nui cea ce pare si k nu e cea la ce te gandesti tu ... k totul sunt doar "aberatii" deale tale si k ptr ei esti o persoana deosebita ... eu sincer sati spun nu stiu ce sati spun ptr k nu stiu ce sa fac in cazul meu ... mie greu sa renunt la ei ... nu cred k pot sami exclud sora din viata mea doar ptr k a vb cu el ... la urma urmei nu sau intalnit .... era doar o conversatie pe mess .... sau asta vrea el sa cred.....sunt foarte confuza
sanda1988
Postat pe 5 Iunie 2011 03:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-28 23:20:59..... Sa iti spun sincer eu as renunta la amandoi pt ca nici unul nu merita prietenia si iubirea ta.....

Asa.... indeparteaza-te de toata lumea.... "iubirea ta" egoista oricum nu adusce in viata altora decat suferinta!
marceltuky
Postat pe 5 Iunie 2011 07:54
tu Marcel , ai ramane in continuare cu amandoi?
si suferinta ei ..provocata de doi netrebnici?
si cu ce ma rog, te face pe tine sa suferi, irinuca?
dor72
Postat pe 5 Iunie 2011 08:14
prietenia e ceva atat de rar...Se spune:"APARA-MA DOAMNE DE PRIETENI CA DE DUSMANI MA APAR EU'
De multe ori un "dusman"sincer e mai de apreciat decat de prieteni prefacuti..Deci fii mai atenta in cine investesi increderea si iubirea
mariany
Postat pe 5 Iunie 2011 09:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AFACERI 1 De la: KNIGHT_31 17 Noiembrie 2010 18:23
....e vina mea? 18 De la: quasaria 19 Decembrie 2009 19:45
aveti parte de asa ceva.... 43 De la: caleidoscop 11 Iunie 2012 16:33
prietenei mele ai pl de baiatul de care imi pl si mie 21 De la: quasaria 2 Ianuarie 2010 11:43
Membri noi 802 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:26
Setari Cookie-uri