TE IUBESC ! spus foarte usor

Cum vi se pare ca viitorul sot cu care deja imparti aceeasi casa de 4-5 luni sa-i spuna unei prietene(cica de suflet) casatorita si plecata din tara de f.multi ani, la sfarsitul mesajelor Te iubesc!
Se roaga de ea sa-i trimita mereu poze, iar el ii scrie foarte tandru mereu.
Mai mult, in toate conversatiile el nu aduce deloc aminte de mine. Cand l-am rugat pe un ton prietenesc sa-mi explice comportamentul lui, tot el a sarit in sus suparat ca ce am eu cu prietenia lui, ca fata asta l-a ajutat de multe ori cand a avut nevoie.
Desi i-am cerut un pic de decenta in modul de exprimare si am incercat sa trec peste asta, eu ma simt ranita si sincer nu mai am incredere in el. Am senzatia ca sta cu mine doar ca sa nu fie singur si de fapt sufletul lui este in alta parte.
Cum interpretati acest comportament?
garbo037104
Postat pe 13 Iunie 2011 08:03
garbo 104 sunt multe persoane care spun cele doua cuvinte mult prea usor, sunt altele care nu spun "Te iubesc" deloc. Depinde de fiecare persoana in parte.
Dar tu de unde stii ce scrie el in mesaje ? Iti arata el mesajele sau ai cautat tu? Si de unde stii tu ce se discuta in conversatiile lor?
cricat
Postat pe 14 Iunie 2011 08:22
fata draga nu fi trista...
io zic sa te mai gandesti cu maritishul. nu de alta, dar ori pleaca el din tara, ori se intoarce ea acasa si apoi o sa fie ca la topicul, dragoste in 3 (macar asemanator)!!!
cred ca nu e doar o simpla prietenie...! m-as bucura sa ma insel!
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 10:29
amandoua raspunsuri, corecte !!!! chiar daca e "prietenie" intre cei doi, la faza asta in care sunteti acum voi doi, nu se cade sa se poarte asa ! nu suna bine..... !
barboneli
Postat pe 14 Iunie 2011 10:35
daca sare in sus, e clar ! moftangiu, si-asta.
Mary_moon
Postat pe 18 August 2011 21:55
...104, dar tie iti spune "Te iubesc"? sau numai vechii lui prietene?
sora_ilsi
Postat pe 18 August 2011 22:00
104 asta... ce e, numar de autobus sau de troleibus... ?????

eu zic ca... chiar daca viitorul sot ii spune si ei, adica lui 104 sau sa-i zic, viitoarea nevasta, "te iubesc".... asta tot nu poate sa fie placut pentru ea ca sa auda ca si fostei prietene ii spune "te iubesc" ! nu stiu... dar cand aud asta prin filme, dar in engleza, mi se pare mai normal.... ! dar in romaneste parca suna altfel... ! asa cred eu. si pe forum daca vad asa ceva... tot nu mi se pare rau, dar in convorbiri particulare cu fosta.... nu mi se pare bine. stiti... uneori semnale de alarma sunt la timpul potrivit... ar trebui sa se tina seama de ele... !!! previn suferinte in viitor........
barboneli
Postat pe 19 August 2011 23:24
depinde si de context si de obisnuinta...stiu cateva persoane care imi spun "te iubesc", nu ne-am vazut cu una de cateva luni, cu alta de vreo 4 ani, vorbim la telefon, ne scriem si la sfarsitul scrisorii imi scriu "te iubesc mult", desi nu am avut altfel de relatii decat de prietenie...cel pe care nu l-am vazut de 4 ani si cu care sunt prietena de vreo 6 ani, dar e departe, imi zice ca si daca o sa ma casatoresc, el tot o sa-mi spuna ca ma iubeste, pentru ca sunt cea mai buna prietena a lui si l-am ajutat in momentele cele mai grele din viata lui si vrea sa ma ajute si el la fel cand o sa am nevoie...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 00:00
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si pareri ! Da, se pare ca spre deosebire de mine exista oameni care spun te iubesc din diferite motive si in diferite circumstante. Am inteles ca nu toti suntem la fel si nici nu putem cere altora ceea ce nu facem noi. Putem doar sa-i intelegem si sa acceptam ca exista si alte opinii decat ale noastre. Dar socul a fost trecut si privim inainte cu incredere!
garbo037104
Postat pe 21 August 2011 15:24
nu stiu care e situatia in relatia voastra, si de ce ai ajuns tu sa fii foarte suspicioasa
eu, vorbesc doar din punctul meu de vedere...cea mai buna prietena a mea este ...un barbat
si de cate ori vorbim, incheiem conversatia cu "te iubesc", fara ca asta sa insemne ca nutrim vreun sentiment amoros, erotic, sau "fierbinte"
iubirea imbraca forme diverse, intr-un fel iti iubesti copilul, altfel barbatul si cu totul altfel cel mai bun prieten

sfatul meu e sa nu iei asta ca pe o tradare personala...daca vroia sa fie cu doamna respectiva, era, nu avea o relatie cu tine, si o iubea pe ea, cel putin asa cred eu
dar remarc la tine o oarecare nesiguranta, si un usor instinct de posesiune, ceea ce ar trebui sa te puna pe ganduri...
michelle_
Postat pe 21 August 2011 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TE IUBESC ! spus foarte usor 10 De la: michelle_ 21 August 2011 15:41
caut 2 De la: mcrinelam 10 Ianuarie 2010 13:02
What if ?? 40 De la: quasaria 11 Aprilie 2010 16:58
Am ajuns la o concluzie de-a dreptul idioata ! 16 De la: tutankhamon 22 Iunie 2009 22:07
reactia fiului meu ... 11 De la: utad 14 Martie 2010 18:34
Setari Cookie-uri