prietenie sau iubire

De la: alfheim, la data 2011-05-31 21:23:52io mi's mai verde decat cetinatul brad
sunt mai verde decat cel mai verde verde
si te convingi de asta imediat ce te uiti in ochii mei cei mai albastrii ochi verzi!

ms ely_a, am aruncat io o vorba la general, dar de-ar fi in locul tau, sincer vorbind le-as da verde (ca tot era vorba de verde) la amandoi, si prietenei si prietenului! pai daca se plac asa mult si bine atunci ei sa fie fericiti!
(ma gandeam prin gadire, ca tot ziceai ceva ca i-ai spus amicei tale ceva detalii dar nu crezi ca de cele spuse de tine amica ta s-a folosit ca sa flirteze cu el? adica ea stie exact ce si unde sa-l gadile ca el sa rada, si cum si cand sa-l atinga, ca sa-l incite? nu cumva ti-ai cam facut-o cu manutza ta )
deh... poate greshesc cumva, dar n-am putut sa nu adaug un gand!


hm ca zici tu bne - cu manuta mea - de aceea imi spune mie bunica uneori : "fato nu-ti spune tot secretul unora "...dar acum cu atata transparenta ce sa zic !
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 23:47
Eu as incerca sa am o discutie cu amandoi inainte de a lua vreo decizie...sau cel putin macar cu prietena cea buna...meriti sa stii de ce s-au intamplat aceste lucruri...astfel vei putea trece mai departe cu sufletul impacat ...si inca un lucru: sunt singura ca se vor arunca pietre in mine la afirmatia asta, dar gandeste-te ce ai face in locul prietenei tale? mai clar: daca situatia ar fi fost invers si ai fi simtit ca ti-ai gasit sufletul pereche l-ai fi lasat sa plece in favoarea prietenei? sa nu te superi pe mine insa trebuie sa iei in considerare anumiti factori inainte de a lua o decizie. Mult noroc si multa sanatate!
adaba13
Postat pe 1 Iunie 2011 07:47
abada, si aia, prietena, o fi proasta sa recunoasca bucuriile pe care le are?
faze de genul: "fata esti cu capu?" "fata tzi se pare, sa stii ca ma superi!" "hai fata ca vroiam sa vad pana unde merge!" (si daca ar fi mers in pat "vroiam sa vad daca era adevarat ce-mi povesteai ") si multe altele, nu cred ca merita nervii si efortul!
deci, pt ce atata concert? de ce sa se puna ea in postura celeilalte? cel putin din ce-a scris nu pare genul sa stea pe gard!

ely - daca ea s-a bucurat de bunul tau (prieten) in loc sa se bucure cu tine si pt tine, atunci ce te face sa crezi ca ii dai lui papucii si o pastrezi pe ea ca prietena si nu o sa repete povestea??? sau ca el nu o sa repete povestea cu vreo alta amica de-a ta????
deci, eu de aia zic ca bine is furmos ea sa le dai liber la ambii!!!
chestia aia cu sufletul pereche (lovit de streche).... se pare ca sufletul tau pereche mai are si alte suflete perechi, si ce te faci? daca o pereche e mai pereche decat alta pereche, asteptzi sa probeze toate perechile? sau sa le imperecheze pe toate prin imperechere???
pfffffffffff
hai nu te mai juca cu tine is uc viatza ta, zau asa!
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 10:43
oh daaaaaa...merita sa stie de ce s-au intamplat aceste lucruri...
detalii, este? sa stie cat mai multe detalii...pai ce paula mai conteaza detaliile? de ce, cum, unde, cand...crezi ca o sa se simta mai bine daca stie tot cu lux de amanunte?
nene, io incep serios sa crez ca femeile au o maaaaare doza de masochism in ele
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 11:11

si unii berbatzi
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 11:32
hehehe...de berbati se stie, e deja axioma
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 11:35
De la: alfheim, la data 2011-06-01 10:43:10abada, si aia, prietena, o fi proasta sa recunoasca bucuriile pe care le are?
faze de genul: "fata esti cu capu?" "fata tzi se pare, sa stii ca ma superi!" "hai fata ca vroiam sa vad pana unde merge!" (si daca ar fi mers in pat "vroiam sa vad daca era adevarat ce-mi povesteai ") si multe altele, nu cred ca merita nervii si efortul!
deci, pt ce atata concert? de ce sa se puna ea in postura celeilalte? cel putin din ce-a scris nu pare genul sa stea pe gard!

ely - daca ea s-a bucurat de bunul tau (prieten) in loc sa se bucure cu tine si pt tine, atunci ce te face sa crezi ca ii dai lui papucii si o pastrezi pe ea ca prietena si nu o sa repete povestea??? sau ca el nu o sa repete povestea cu vreo alta amica de-a ta????
deci, eu de aia zic ca bine is furmos ea sa le dai liber la ambii!!!
chestia aia cu sufletul pereche (lovit de streche).... se pare ca sufletul tau pereche mai are si alte suflete perechi, si ce te faci? daca o pereche e mai pereche decat alta pereche, asteptzi sa probeze toate perechile? sau sa le imperecheze pe toate prin imperechere???
pfffffffffff
hai nu te mai juca cu tine is uc viatza ta, zau asa!


Ziua buna ! si LA MULTI ANI ! copiilor mari si mici
Multumesc mult Alf ! incep sa limpezesc lucrurile - sa mi se faca lumina

http://picfor.me/en/viewimg/1898005/album/51997
ely_a
Postat pe 1 Iunie 2011 13:54
De la: michelle_, la data 2011-06-01 11:11:38oh daaaaaa...merita sa stie de ce s-au intamplat aceste lucruri...
detalii, este? sa stie cat mai multe detalii...pai ce paula mai conteaza detaliile? de ce, cum, unde, cand...crezi ca o sa se simta mai bine daca stie tot cu lux de amanunte?
nene, io incep serios sa crez ca femeile au o maaaaare doza de masochism in ele



Hey Michelle ! ..nu nu e cazul sa aflu detalii despre ce si "cum"...nu e interesant pentru mine

Daca tot povestim pe aici prin club , serveste o inghetata , merge

http://picfor.me/en/viewimg/2009002/album/56746

ely_a
Postat pe 1 Iunie 2011 14:00

Si sa ascultam putina muzica ...Shantel- DISKO BOY
http://www.youtube.com/watch?v=be7O4m9rOZE&feature=related

am descoperit pe aici formatia asta , e super betoon muzica lor !! ascultati-o cu drag !
ely_a
Postat pe 1 Iunie 2011 14:06
hehehe...guys, nu i-a "ieczplicat" nimeni lu' ely ca imi creste tensiunea cand vaz piscoate, cafele, ceiuturi si inghetate virtuale?

asa, ely...asta-i atitudinea potrivita...ca sa citez din clasicii garbo: "spatele drept, tzatzele-n fatza"...si move on...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 14:33
ely_
multzam pt coffe ... asta ma trimite cu gandul la o glumitza
asemanarea dintre un barbat si o cafea? ambele iti maresc tensiunea si te fac nervoasa!
just a joke

mi_ - chiar daca nu i-a placut lui ely ce s-a spus aici, cel putin a stiut sa spuna merci, nu sa dea cu bata in balta ca sora lu' axinte si nu numai
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 15:01
mda...mie imi pare chiar foarte relaxata...de admirat...
e cam prea dinafara...atitudinea asta....
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 18:52
De la: dor72, la data 2011-06-01 18:52:09mda...mie imi pare chiar foarte relaxata...de admirat...
e cam prea dinafara...atitudinea asta....


Doruletz ! stii bancul ala ? : Baciu Gheorghe statea rezemat in bata si privea in zare. -Ce faci, bace Gheorghe, sezi si cugeti? -Ba, numa sed! ...numa cuget !
ely_a
Postat pe 1 Iunie 2011 19:13
De la: alfheim, la data 2011-06-01 15:01:08ely_
multzam pt coffe ... asta ma trimite cu gandul la o glumitza
asemanarea dintre un barbat si o cafea? ambele iti maresc tensiunea si te fac nervoasa!
just a joke

mi_ - chiar daca nu i-a placut lui ely ce s-a spus aici, cel putin a stiut sa spuna merci, nu sa dea cu bata in balta ca sora lu' axinte si nu numai


cu placinte !
tot banc : Intr-o zì vine Ion acasa si o intreaba pe Maria de ce este dezbracata...
Maria ii zice k nu are cu ce se imbraca.
Ion ii zice:
Cum nu ai cu ce?...uite...(deschide dulapul)...pantaloni...fuste...Salut Gheorghe...bluze ...rochii
ely_a
Postat pe 1 Iunie 2011 19:23
ely, nu voiam sa te supar...chiar esti de admirat....
se pare ca de la cugetare vine....
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 19:31
somn usor !!
ely_a
Postat pe 1 Iunie 2011 23:01
nani bun ely_a si tine minte trei cuvinte: tot inainte!
offf, stiu sunt doua, il ghiceshti tu pe-al treilea
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 23:46
De la: alfheim, la data 2011-06-01 23:46:27nani bun ely_a si tine minte trei cuvinte: tot inainte!
offf, stiu sunt doua, il ghiceshti tu pe-al treilea



buna dimi ! http://picfor.me/en/viewimg/789009



Ma trezii cu melodia asta ...
Gianna Nannini Edoardo Bennato - Un' estate Italiana
http://www.youtube.com/watch?v=jYIIa20o6Ng&feature=

ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 11:02
De la: dor72, la data 2011-06-01 19:31:57ely, nu voiam sa te supar...chiar esti de admirat....
se pare ca de la cugetare vine....


Doruletu si sa stii nu m-am suparat

am adus si cirese ...vrei ? http://picfor.me/en/viewimg/1838661/album/22516
ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 11:05
buna dimi ely_a
vreau si eu cireshe
ceva capshinui cu zahar de la frigider, oare mai gasesc?
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 11:58
De la: alfheim, la data 2011-06-02 11:58:08buna dimi ely_a
vreau si eu cireshe
ceva capshinui cu zahar de la frigider, oare mai gasesc?



Alfi cirese...erau cateva ...dar.... uite ce am gasit pentru tine

http://picfor.me/en/viewimg/1216395/album/37956
ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 12:05
mda, si io vorbeam de din alea naturale, tu ma aburesti cu d-astea virtuale
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 12:19
De la: alfheim, la data 2011-06-02 12:19:15mda, si io vorbeam de din alea naturale, tu ma aburesti cu d-astea virtuale


hmm...aburi is pe afara de caldura
io ma pricep la d-aste poze
ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 12:28
http://www.youtube.com/watch?v=EPo5wWmKEaI

ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 12:29
adica tot io sa dau totul ... hmmmmmmmm si daca dau, ce primesc?
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 13:30
De la: alfheim, la data 2011-06-02 13:30:29adica tot io sa dau totul ... hmmmmmmmm si daca dau, ce primesc?


mai ne gandim..iti spun dupa ce ma intorc de la intalnirea cu Alice Nastase Buciuta si Simona Catrina
ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 14:33
s-au impartit pijamalutele?
ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 22:58
da....vrei?
dor72
Postat pe 2 Iunie 2011 23:42
De la: dor72, la data 2011-06-02 23:42:12da....vrei?


cine ? ce?
ely_a
Postat pe 2 Iunie 2011 23:45
ai pus o intrebare.....
dor72
Postat pe 2 Iunie 2011 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bai ....vedeti imi caut si yo un amic de 12 ani exista paici ? 8 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 12:25
.....am nevoie de un dictionar....:D 12 De la: crys14 21 Decembrie 2009 10:05
Sa continue relatia cu el sau nu? 157 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:30
pai trebuie sa ma despart de prietnea mea mine adica asa vrea ea.. ideei 14 De la: buna01 10 Ianuarie 2010 20:24
buna 11 De la: dor72_ 7 Februarie 2012 16:13
Setari Cookie-uri