prietenie sau iubire

De la: Ciresica, la data 2011-06-03 21:19:58hehehehe, okaua mica si legatura intre "Eli, Eli, lama sabachthani" si ce spune Ely este la....Giurgiu, nu?

Iar ti-a ramas viermele in git?


daca nu vezi legatura dintre ce spune ely...si ce am vrut sa spun eu folosind celebrele cuvinte...inseamna ca tu chiar nu cunosti semnificatia lor...da-mi voie sa te trimit la cele sfinte...Matei 27:46
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 21:34
Michelle...sunt intru totul de acord cu tine...interventia a fost neavenita...
incearca sa cantaresti cu ratiunea...nu cu sufletul...astfel,cu siguranta vei folosi aceeasi masura...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 21:38
De la: Ciresica, la data 2011-06-03 21:32:39e doar amuzament, din partea mea cel putin.

ca nu stiu cine e tucanul asta umflat in pene si nici nu sunt curioasa.


normal ca nu stii...toucanul nu traieste prin ciresi...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 21:41
pentru interventie EU mi-am cerut scuze, ca o doamna ce mi s-a spus ca sunt
si tocmai pentru ca sunt rationala SI educata, nu cantaresc cu sufletul. pentru ca nu m-a afectat, doar m-a dezamagit. cam asta e efectul duplicitatii asupra mea. dar, iarasi spun...nimic nou sub soare
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 21:43
mie imi pare ca ely are o dilema data de comportamentul amicei si a iubitului ei, de aici sa mergi la legaturi intre situatia data si cuvintele Lui Iisus, Dumnezeul Meu, de ce M-ai parasit! - lucrurile imi par foarte fortzate!
iar o situatie ca amica sa-i fure iubitul sau amicul sa-i fure iubita, pe forumul asta ca si in viatza, este ceva destul de des intalnit, poate exprimarea povestii sa fie alta...
nu vad de ce sa ne punem problema ca ar fi sau nu la "shto"?!

dar in fine.... incurcate sunt caile Domnului!
alfheim
Postat pe 3 Iunie 2011 21:43
michelle..iarta-ma ca indraznesc dar traiesti in eroare...
nu trebuie sa iti spuna nimeni ca esti o doamna... trebuie sa ai constiinta valorii tale si sa simti ca esti o doamna ...si e suficient...
barbatii mai mint cand fac curte...sigur nu vreau sa spun ca nu esti o doamna...precizez,chiar esti.
cat despre duplicitate ...sunt de acord cu tine...lasa un gust tare amar...l-am simtit si eu in viata...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 22:08
eu stiu exact ce sunt, si cred ca tocmai am facut dovada acestui lucru.
cat priveste barbatii care imi fac curte...e discutabil...pot incerca sa imi faca curte si eu pot sa le refuz elegant si delicat avansurile...si nu am nevoie sa imi spuna un barbat ca sunt o doamna, pentru ca am constiinta valorii mele si fara recunoasterea din partea unora ca ei.
in eroare? probabil ca da...dar prefer asa, sunt suficient de puternica sa imi asum si erorile
duplicitate? duplicitatea e lipsita de onoare...

noapte buna
michelle_
Postat pe 3 Iunie 2011 22:23
Kant...mic copil pe linga filosofii de pe Garbo.
Ciresica
Postat pe 3 Iunie 2011 22:28
Ai auzit si de Kant? ma uimesti cata cultura incape intr-o samanta...
Sau ai stat deja cu el la o ceasca de cafea cu sare?!?Cand te mai intalnesti cu el, nu-l lasa sa plece asa repede...tine-l langa tine...poate mai inveti si tu ceva de la el...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 23:04
stop Ok , nu mai comenta aici te rog ! exista alte topicuri de care esti interesat
ely_a
Postat pe 3 Iunie 2011 23:07
nu...
pur si simplu evit sa se intalnesca vreodata.
e prea veche povestea asta cu prietena,si se intampla deci prea des.
am citit-o si am auzit-o si de la mama,si de la prietenele mele...si de la serviciile mele.
va exista intotdeauna tentatia,indiferent cat de urata ar fi,prietena asta,a sotiei.
asa ca evitatul din start,sau macar de acum incolo,e perfect.
d
daniilia
Postat pe 3 Iunie 2011 23:23
elysor, tata, da' de ce esti asa sigura ca poti tu sa pui stop userilor care doresc sa comenteze, pe indiferent care topic? hai???
tatoo
Postat pe 3 Iunie 2011 23:29
Ti se pare ca daca ai creat un topic ai si devenit stapanul lui?!?am si eu vreo cateva dar nu mi-am permis sa cer nimanui sa nu mai posteze......
Este un forum public unde fiecare are dreptul sa spuna ce gandeste chiar daca nu place tuturor ...tu ai impresia ca spui chestii atat de inteligente ca ai dat userii pe spate?!?
sau crezi ca eu vorbesc singur?incearca sa masori cu aceeasi unitate de masura...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 23:29
danilla .. de unde ai auzit ? .. de la serviciile tale ?
cricat
Postat pe 3 Iunie 2011 23:33
De la: tatoo, la data 2011-06-03 23:29:22elysor, tata, da' de ce esti asa sigura ca poti tu sa pui stop userilor care doresc sa comenteze, pe indiferent care topic? hai???



asa e tata ! gura lumiii
ely_a
Postat pe 3 Iunie 2011 23:33
ely...si sa nu uiti ca tu mi-ai cerut prietenia...si ca un barbat care intelege curiozitatea feminina te-am acceptat...
n-am pierdut nimic cand te-ai sters...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 23:35
De la: O_K, la data 2011-06-03 23:29:45Ti se pare ca daca ai creat un topic ai si devenit stapanul lui?!?am si eu vreo cateva dar nu mi-am permis sa cer nimanui sa nu mai posteze......
Este un forum public unde fiecare are dreptul sa spuna ce gandeste chiar daca nu place tuturor ...tu ai impresia ca spui chestii atat de inteligente ca ai dat userii pe spate?!?
sau crezi ca eu vorbesc singur?incearca sa masori cu aceeasi unitate de masura...



nope ....
aparusi iara ca scaiuuu te tiii
ely_a
Postat pe 3 Iunie 2011 23:35
De la: O_K, la data 2011-06-03 23:35:15ely...si sa nu uiti ca tu mi-ai cerut prietenia...si ca un barbat care intelege curiozitatea feminina te-am acceptat...
n-am pierdut nimic cand te-ai sters...


no probl ! am vazut unele comentarii ale tale... care erau oke ..doar ca aici incepusi cu uratenii si atunci pentru ce?
ely_a
Postat pe 3 Iunie 2011 23:37
la un topic de 2 bani...ce vroiai sa-ti spun?
crezi ca la 40 de ani mai sunt admisibile intrebari ca cele pe care ti le pui tu?
a subliniat f bine Roby...unde ti-e sotul ?!?
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 23:47
De la: O_K, la data 2011-06-03 23:47:52la un topic de 2 bani...ce vroiai sa-ti spun?
crezi ca la 40 de ani mai sunt admisibile intrebari ca cele pe care ti le pui tu?
a subliniat f bine Roby...unde ti-e sotul ?!?



oooo...acuma ne luam de alteleee ..... unde ti-e sotia ta ?
ely_a
Postat pe 3 Iunie 2011 23:49
poate prefera sa doarma, mey ok. :P
:))
eu_geminy
Postat pe 3 Iunie 2011 23:51
sotia mea este langa mine si se amuza de postarile tale...

ge_...cred ca si eu as prefera sa dorm...singur...decat langa o asa nevasta...
O_K
Postat pe 3 Iunie 2011 23:56
De la: O_K, la data 2011-06-03 23:56:41sotia mea este langa mine si se amuza de postarile tale...

ge_...cred ca si eu as prefera sa dorm...singur...decat langa o asa nevasta...


bravooooo mai ca e lanhga tineeee ! miracle loveee vai si amar cu laudele ... de voi un iiii

ely_a
Postat pe 4 Iunie 2011 00:00
mey OK... eu zic sa vedem si partea plina a paharului, fiindca si asta poate fi o calitate...sa te adoarma nefasta mai ceva ca televizoru'...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Iunie 2011 00:01
hai Paaaaaaaaaaaaaaaa cu comentariile polemizate si intruchiate


ati pus monopol pe aici ..si saaaaa nu care cumva sa mai coemnteze altcineva nou ca sariti si faceti baloaneee
ely_a
Postat pe 4 Iunie 2011 00:03
De la: ely_a, la data 2011-06-04 00:00:04
De la: O_K, la data 2011-06-03 23:56:41sotia mea este langa mine si se amuza de postarile tale...

ge_...cred ca si eu as prefera sa dorm...singur...decat langa o asa nevasta...


bravooooo mai ca e lanhga tineeee ! miracle loveee vai si amar cu laudele ... de voi un iiii



nu e neaparat o lauda... poate mai degraba un semn de normalitate...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Iunie 2011 00:03
ge_...iti dai seama cate calitati are femeia asta daca iubitu' a preferat-o pe prietena ei fara sa se gandeasca la ce impresie lasa in urma?!?
vai mama ei...
O_K
Postat pe 4 Iunie 2011 00:07
De la: O_K, la data 2011-06-04 00:07:13ge_...iti dai seama cate calitati are femeia asta daca iubitu' a preferat-o pe prietena ei fara sa se gandeasca la ce impresie lasa in urma?!?
vai mama ei...



vaaaaaiii cum vorbeeesti !!!


http://www.youtube.com/watch?v=pCfHKbRuOD4
hai mai binee impacare impacareeeee , ia de asculta mai bine o melodieeee sa ne veselim oricine ai fi !!!!
ely_a
Postat pe 4 Iunie 2011 00:09
OK... si mai observ o treaba.
si-a gasit jucarioara: stampila cu maimutzoi galbeni de pe garbo...:P
deh...asa e in lipsa de altele...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Iunie 2011 00:09
De la: eu_geminy, la data 2011-06-04 00:09:23OK... si mai observ o treaba.
si-a gasit jucarioara: stampila cu maimutzoi galbeni de pe garbo...:P
deh...asa e in lipsa de altele...:D
:))



ce taaare esti si tu ! imi place hi hi !
ely_a
Postat pe 4 Iunie 2011 00:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna oamenilor ! 13 De la: FelicitySmoke9 17 Noiembrie 2016 20:52
nu inteleg ce se intampla........... 27 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 21:49
Vina mea....partea a doua 41 De la: crys14 28 Decembrie 2009 13:31
Vineeeee 8 Martie !!!!! 62 De la: elisabeta_boia 11 Martie 2013 22:26
dusmanie 14 De la: CARMENMIRELA 4 Iulie 2015 20:50
Setari Cookie-uri