prietenie sau iubire

n-ai de unde sti daca sunt tare, au ba...
in prezenta ta:D
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Iunie 2011 00:13
vezi ca nu vedem lucrurile in acelasi fel? eu nici macar nu consider ca m-am certat cu tine...
doar m-am amuzat un pic...pe muzica de Radio Bluegreen...
O_K
Postat pe 4 Iunie 2011 00:13
si ca sa vezi ca nu-ti port ranchiuna...iti doresc o noapte deosebita in continuare...si iti dau intalnire pe maine seara...

Ge_ ...toate cele bune si tie ...o noapte linistita si odihna placuta...
O_K
Postat pe 4 Iunie 2011 00:19
merci,OK... asemenea! eu vreau doar odihna, fiinca n-am "somnifere" asa de tari...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Iunie 2011 00:22
acum nu serios...cati ani ai ??? :O :O
garbo087774
Postat pe 4 Iunie 2011 03:19
De la: ely_a, la data 2011-05-28 22:29:23Ce faci daca iubitul tau flirteaza cu prietena ta cea mai buna ? Chiar mai mult decat atat... renunti la el sau la prietenia ei care este din primii ani de liceu????......
Ely , chiar nu inteleg! Spui ca-ti este "prietena" din primii ani de liceu , iar acum ai 40 de ani. In atatia ani de 'PRIETENIE" chiar nu ai reusit s-o cunosti cu adevarat ?????? Nu si-a aratat niciodata adevarata fata ????????? "Talentele" nu si le-a scos niciodata la iveala ???????? Duca-se cu apa amandoi, se merita unul pe celalat, a tunat si i-a adunat! "Fereste-ma, Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur/a" O viata frumoasa et pas de confiance!!!!!!!!
Sygryd
Postat pe 4 Iunie 2011 03:19
De la: dor72, la data 2011-05-31 15:36:21numa prietena, pentru tine lupti...ca tu esti cu frica de Dumnezeu si nu te lasi iubita...cu una cu doua...



acum nu serios cati ani ai ????
garbo087774
Postat pe 4 Iunie 2011 03:20
Eu am trait povestea asta acum vreo 5 ani...dar nu flirt, mai mult...Si doare teribili sa ii "prinzi" impreuna si sa iti spuna ca nu e ceea ce crezi tu...Dupa 4 ani de relatie cu el si 19 de prietenie cu ea, suferi, intradevar, daca ai sentimente pentru amandoi, insa, trece...Povestea e mult mai complexa, insa am lasat-o in trecut...si, ca sfat, eu am renuntat la amandoi atunci...In asemenea cazuri, nici unul nu merita o a doua sansa...Sansa e a ta si trebuie sa profiti de ea...Profita ca se intampla acum, si nu mai tarziu...si, din experienta mea, nici unul dintre ei nu este fericit acum...Ce nu te doboara, te face mai puternica... ;) Capul sus, chiar daca sufletul iti e ingenunchiat!
LMT130403
Postat pe 4 Iunie 2011 03:29
De la: ely_a, la data 2011-05-28 23:52:11pai da ..dar eu am tot povestit cu ea diferite detalii , ca unui bun confident


SA NU MAI FACI ASTA NICIODATA ...NU EXISTA PRIETNA SA-I POVESTESTI '' DETALII''...NUMIA TU SI EL TREBUIE SA STITI ACELE DETALII...
maya28
Postat pe 4 Iunie 2011 07:54
Renunti la amandoi.
zapelena
Postat pe 4 Iunie 2011 07:56
eu am trait povestea acum 15 ani
el prima mea dragoste mare, sot ...copil, imensa, unica mea iubire, tot tacamul...
ea prima mea prietena, din gradinita, unica, cea mai cea...
atunci am preferat sa las timpul sa aseze furtunile din sufletul meu,
am preferat sa iert,
sa mai dau o sansa,
ma minteam singura...
anii mi-au demonstrat ca n-au meritat,
el a continuat la fel
si ea...
ne-am despartit dupa si mai multe iertari si din si mai multe motive...
ea a mai despartit cupluri, a mai calcat pe cadavre...
dupa multi ani, reusim sa ne salutam si cu el si cu ea...dar atat.
in concluzie: taie, trage apa, treci peste, nu exista prietenie, iubire vesnica...neconditionata...nimic.
m_arilena
Postat pe 4 Iunie 2011 08:06
stiu k iti este f greu. dar nu merita/ lasa i pe amandoi/. te va insela iar daca ii ierti/. nu merita nici unul atentia ta. lasa i .
garbo011957
Postat pe 4 Iunie 2011 08:39
Ai si tu partea ta de dreptate dar eu spun ce as face in loculi ei...asta sunt eu...pt ca de multe ori am regretat ca nu am vorbit/intrebat la timp
Oricum, indiferent de decizie ar trebui sa o ia ca pe o experienta...stiu ca doar al naibii de tare da` nu ai ce face si trebuie sa treci peste cu fruntea sus....
Si inca ceva...atata timp cat ea prietena cea buna nu a venit pana acum la tine sa-ti spuna k "nutreste" sentimente "inaltatoare" fata de prietenul tau, parerea mea e ca nu merita efortul sa te mai lupti pt prietenia ei! Basta!
adaba13
Postat pe 4 Iunie 2011 08:41
Buna,
Nu era prietena mea cea mai buna insa incerca sa fie.....flirta cu sotul meu iar mie sa spunem ca in momentul acela mi s-a parut OK pentru ca toata lumea incerca sa fie altfel cu el.....Era si este o........ nici nu stiu cum sa o numesc .........casnicia mea afost.Lor , (prietenelor sau ce vor ele sa fie)nu le pasa de viata ta de casnicia ta de sufletul tau de echilibru pur si simplu......PACAT...asa ca sfatul meu este daca tu crezi ca merita ......alung-o cat mai repede din preajma ta si si a familiei tale...Doare si ce tare doare
msilvia
Postat pe 4 Iunie 2011 08:52
La amindoi , le dau sansa sa si incerce norocul..Este clar ca se plac,ca si doresc sa se cunoasca mai bine,este clar ca intre mine si el nu exista ceva adevarat poate nu a fost niciodata,poate suntem impreuna deoarece nici eu nici el nu am gasit altceva la momentul respectiv..Deci eu l as provoca i as da sansa sa aleaga,m as retrage discret si as astepta,dar nu as trece cu vederea,se poate repeta..
garbo102323
Postat pe 4 Iunie 2011 09:42
Buna. As vrea si eu un sfat dak se poate, va rog. Anul trecut prin octombrie cred am cunoscut un baiat mai mare decat mine cu 2 ani ( eu am 16). Ca sa-l descriu in cuvinte putine nu prea pot pentru ca as putea sa spun foarte multe lucruri despre el. E destept, ai ce sa vorbesti cu el , e intelegator frumos, educat asta e cel mai important.( Am scurtat putin) Un lucru foarte important pe care ar trebui sa-l spun pentru ca cineva sa ma poata ajuta, el nu este din acelasi oras cu mine si ne vedem doar in vacante:| din pacate La inceput cand am vorbit totul a fost ok eu l-am cunoscut pe facebook prin intermediul unei colege, ei doi fiind buni prieteni (amici) de vreo 2 ani. Colega mea m-a ajutat foarte mult si a incercat sa vorbeasca cu el sa vada ce parere are despre mine (toata discutia asta a avut loc cu o sapt. inainte de vacanta de Pasti) am aflat ca el ma place pe mine, ca ii sunt simpatica si ca nu stie daca va fi ceva intre noi a spus ca pe mess toata lumea e ok dar cand vine timpul sa te vezi fata in fata atunci descoperi cu cine ai vorbit atata timp. A mai zis ca poate cand ne vom vedea si in realitate o sa-i placa si mai mult de mine si asa a fost. Dupa vreo sapt, inainte sa plece el acasa (in orasul lui...e o situatie mai delicata acolo el sta cu mama lui naturala si sora iar in orasul de unde sunt eu sta tatal lui si cu o alta femeie (mama lui vitrega) si cu copiii ei, cam complicat si de aia el sta acolo si ne vedem doar in vacante- vine la tatal lui) Dar sa revenim, defapt unde vroiam eu sa ajung, atunci ne-am cuplat a fost cel mai fericit cand i-am spus ca il iubesc ;)) si eu la fel am fost extrem de fericita pentru ca mi-am dorit sa fiu cu el dar din pacate totul nu a tinut decat o luna adik akm 3 zile ne-am despartit pe motiv ca ne certam destul de des. De certuri nu prea stiu ce sa zic, au fost certuri de copil mic exact de copil mic. Nle luam de la niste glume pe care el le facea eu uneori le luam in serios atunci se supara ca ii zic nu stiu ce si....:((:(((:(((( sincer vreau din toata inima sa ma impac cu el pentru ca il iubesc. Si inca un lucru important care ar fi trebuit spus de la inceput : el a gasit pe facebook multe colege din clasa mea dintre care vorbeste numai cu 3 una e cea mai buna prietena a mea iar cealalata dintr-o intamplare a cunoscut-o. Fara sa vreau eu am bagat-o la conferinta pe mess si de atunci ei vorbesc. Nu mi se pare normal asa ceva acum una deja e taiata de pe lista pentru ca nu prea mai vb au mai ramas 2 care se zbat sa ne impace, si nu stiu ce sa fac. Ok am inteles ca vor sa ne ajute si el a inteles asta dar el a fugit si m-a lasat pe mine balta spunand ca nu ne potrivim si ca ne certam prea des dar nu s-a ganadit oare o clipa ca poate nu am fost intr-un moment potrivit atunci si ca lucrurile se pot repara? de ce a facut asta? il vreau inapoi si as vrea sa-mi dati un sfat cum sa vorbesc cu el ..cum sa-i explic situatia incat sa nu para ca sunt disperata (pt ca nu e asa doar ca il iubesc ft mult si il vreau inapoi :(( cer prea mult?) dar nici sa nu-l supar pe el.
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 09:48
Lasa-i pe amundoi ca se merita unul pe altul....ce rost are sa suferi atit pina la urma tot o sa te lase pentru ea . asta e calea buna mai sunt pe lume si femei sa barbati nu sa terminat lumea la ei doi.bBafta si sa suferi cit mai putin din cauza lor.
mmiriam
Postat pe 4 Iunie 2011 10:03
Of e greu ...Am 29 de ani si am fost in situatia asta ... iubitul meu de cu care eram de 3 ani m-a inselat cu cea mai buna prientena care defapt imi era ca o sora... este o dezamagire totala retrage-te cat mai ai timp astfel toata viatza vei fi paranoia asa cum sunt eu , am ramas cu sechele mari indiferent cu cine sunt e imposibil sa nu imi treaca prin cap ca ar mai umbla si cu altcineva ...Capul sus si mergi mai departe ... nu este pentru tine acel om nici acea "prietena" ai sa vezi ca o sa gasesti persoana potrivita! Tot raul e spre bine!
garbo114943
Postat pe 4 Iunie 2011 10:22
Am vorbit cu fata asta asta :(( si a zis ca ea se pastreaza pentru nu stiu ce arab de 21 de ani vine in romania la vara sa faca medicina aici in orasul meu :| :| ma zgarie pe creier ca ei doi vorbesc si cum pot eu sa-l mai cred pe el acum cand imi spune ca tine la mine si stiu ca vorbeste cu ea? :((:(((:(((((
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 10:32
nici in gluma nu se face asa ceva....,desparte-te de amandoi.....nu te merita.
garbo013938
Postat pe 4 Iunie 2011 10:54
ce sa zic ,nasol moment. daca se plac reciproc nu prea ai ce sa faci.se plac si gata!daca el te iubeste cu adevarat ar trebui sa aiba "ochi" numai pt tine.faptul ca-si clateste privirea in "curtea vecina"denota neseriozitate ,ca sa nu-l suspectam ca te-a folosit ca sa ajunga la ea(asta ar fi chiar grav)! cat despre prietenele de-o viata ...ele isi mai schiba pe parcurs scopurile, asa ca fii vigilenta cu-i i te destainui.ai incredere in intuitia ta si asteapta- te la orice.inclusiv ca ce-i doi sa se cupleze!Totul e sa nu aflii ultima, asa ca nu ai nimic de pierdut.descoperi ca omul care credeai ca te iubeste nu e sincer, iar prietena .. ca prietena considera ca e mai frumoasa, mai desteapta mai buna si deci merita totul,inclusiv atentia lui .Important e sa-ti fie tie bine.IUBIREA NU SE TERMINA NICIODATA!
garbo184677
Postat pe 4 Iunie 2011 11:06
Stiu ce fel de persoana e tipa asta. Si dupa figura iti dai seama de ce e in stare....Doar abia astepta un moment care sa-i convina ei si sa se bage. Ne-am despartit mai mult din cauza ca s-au bagat colegele.
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 11:12
Noi doi ne-am vazut de 2 ori atat. El cu fata asta nu s-a vazut niciodata in viata lui. Doar in poze pe facebook. E bine macar ca si-a dat seama el de greseala si stie ca m-a facut sa sufar si ca nu vroia sa faca asta. O singura melodie ascult de dim de la 9 in continuu '' close to you'' - dj aligator ...e superba melodia si se potriveste perfect la starea pe care o am in momentul de fata.!!! multumesc pt sfaturi :*:*:* poate ne vedem acum in vacanta cand va veni si o sa avem ocazia sa discutam mai mult.
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 11:24
renunta la amindoi..
garbo003989
Postat pe 4 Iunie 2011 11:30
De la: garbo003989, la data 2011-06-04 11:30:07renunta la amindoi..
:| nu prea pot..ea e colega cu mine de clasa..el ...nush ce as mai putea sa zic..doar k tin ft mult..:| :-S cam greu sa renunt nu ?:|:-
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 11:43
Eu zic asa: daca oamenii astia conteaza pentru tine incearca sa stai de vorba cu amandoi. Poate ca nu au avut intentia sa te raneasca, dar a aparut ceva- dragostea, si cand ea apare cu siguranta nu mai poti fi rational.Gandeste-te ca ei sunt mai chinuiti decat tine, au poate iubirea si odata cu ea sentimentul de vinovatie, de tradare, o combinatie letala. Stati de vorba lamuriti problema, sunteti adulti, gasiti o solutie, iertare si o cale rationala de a merge mai departe ori impreuna ca prieteni, ori fiecare cu drumul lui. Viata nu este alba sau neagra, ii poti da ce nuanta alegi, tot ce trebuie sa faci este sa cauti echilibrul.
garbo197106
Postat pe 4 Iunie 2011 11:48
De la: garbo114943, la data 2011-06-04 10:22:02Of e greu ...Am 29 de ani si am fost in situatia asta ... iubitul meu de cu care eram de 3 ani m-a inselat cu cea mai buna prientena care defapt imi era ca o sora... este o dezamagire totala retrage-te cat mai ai timp astfel toata viatza vei fi paranoia asa cum sunt eu , am ramas cu sechele mari indiferent cu cine sunt e imposibil sa nu imi treaca prin cap ca ar mai umbla si cu altcineva ...Capul sus si mergi mai departe ... nu este pentru tine acel om nici acea "prietena" ai sa vezi ca o sa gasesti persoana potrivita! Tot raul e spre bine!





"ce nu te omoara, te face mai puternic!"...zic unii "intelepti".
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 11:52

Corinush tata, ce-i cu viata ta? De unde ai cazut?
tatoo
Postat pe 4 Iunie 2011 12:10
ce vrei sa spui ?
corinush_X
Postat pe 4 Iunie 2011 12:13
de pe feisbuc
michelle_
Postat pe 4 Iunie 2011 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat.... Relatie de dragul copilului sau NU! 36 De la: Christinne_13 6 Iulie 2014 19:31
Stiati ca? 41 De la: pitiTa_ 12 Aprilie 2014 14:37
UNDE SA IMI CAUT JUMATATEA?? 66 De la: Elya79 10 Martie 2019 18:07
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 1 De la: Daleen 31 Martie 2009 11:12
CIND,UNDE SI DE CE SE RASTOARNA CARUTZELE CU FILOZOFI ? 15 De la: nelly05 22 Septembrie 2010 21:16
Setari Cookie-uri