prietenie sau iubire

nu, cri...ca el nu are incredere...in de astea...vopsite...ori, ori...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 00:49
De la: roby_cado, la data 2011-05-31 00:28:59"..pai anisori 40 ...si multumesc de incurajare !.."



pai mamica..,zic si eu acu'..,la 40 de coti,ar fi trebuit ca, animalul sa se intituleze SOT..,nu iubit..
ia spune matale toata povestea acilisea..,sa ne lamurim inca odata ca, cine se aseamana se aduna..



welcome Roby ! ia un loc ....o cafeluta ...http://picfor.me/en/viewimg/1927966/album/19727
conteaza varsta? conteaza sot , iubit ? am spus mai sus ...este cineva drag mie si aia cu asemanarile o fi asa
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 13:09
De la: cricat, la data 2011-05-31 00:46:52Hai mai Roby ... acum daca tu ai o prietena nu se numeste iubita pana devine sotie ?
Pai iubita si prietena se numeste doar pana la casatorie pt ca dupa casatorie se numeste servitoare....si saltele
ingerasulluptator
Postat pe 31 Mai 2011 15:24
numa prietena, pentru tine lupti...ca tu esti cu frica de Dumnezeu si nu te lasi iubita...cu una cu doua...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 15:36
De la: dor72, la data 2011-05-31 15:36:21numa prietena, pentru tine lupti...ca tu esti cu frica de Dumnezeu si nu te lasi iubita...cu una cu doua...
cum adica numai cu una cu una sau doua,,nici macar cu trei,patru sau cinci nu ma las
ingerasulluptator
Postat pe 31 Mai 2011 15:40
ingerash, cum de le stii tu pe toate, ca o soacra.... pffffffff
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 15:48
te rog sa nu o compari cu mine...nu este cazul...
ti-o iei...
si lupta si dai...nici cu o suta...nu te lasa...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 15:50
Amandoi au dat dovada de lipsa de bun simt...Iindiferenta ta, vis-a-vis de ei, ii va face sa inteleaga...fiecare dintre ei a pierdut...in timp se vor pierde si unul pe celalalt si atunci vor intelege ce inseamna sa nu stii sa pretuiesti prietenia....Un prieten este greu de gasit...nu regreta nimic, nici iubirea si nici prietenia, acest incident te-au facut sa depasesti un prag in acest labirint numit viata...si te-a facut sa devii mai puternica, chiar daca azi nu iti dai seama, asta s-a intamplat cu siguranta....
garbo207611
Postat pe 31 Mai 2011 16:12
doruletz, chiar nu era nici o legatura la referitoare la tine!
cred ca acolo unde imi ziceai de soacra, era cam in acelasi timp cand scriam eu aici.
deci nu vazusem etc etc etc... chiar m-a amuzat sa citesc ce mi-ai scris, cand sitam ce scrisesem eu cu cateva minute inainte
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 16:30
te-ai speriat? deja....
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 16:31
tremur tot brrrrr, cred ca e de la incalzire

on topic vorbind prefer prietenie, ca in urma iubirii de cele mai multe ori ramane cenusha, sau in cel mai fericit caz ceva scrum!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 16:41
De la: garbo207611, la data 2011-05-31 16:12:37Amandoi au dat dovada de lipsa de bun simt...Iindiferenta ta, vis-a-vis de ei, ii va face sa inteleaga...fiecare dintre ei a pierdut...in timp se vor pierde si unul pe celalalt si atunci vor intelege ce inseamna sa nu stii sa pretuiesti prietenia....Un prieten este greu de gasit...nu regreta nimic, nici iubirea si nici prietenia, acest incident te-au facut sa depasesti un prag in acest labirint numit viata...si te-a facut sa devii mai puternica, chiar daca azi nu iti dai seama, asta s-a intamplat cu siguranta....


multumesc! ...un raspuns foarte pertinent

sa ascultam o melodie! sper sa placa
http://www.youtube.com/watch?v=S8s5fs6jjTY&feature=related

http://picfor.me/en/viewimg/2016717
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 17:54
De la: alfheim, la data 2011-05-31 16:41:40tremur tot brrrrr, cred ca e de la incalzire

on topic vorbind prefer prietenie, ca in urma iubirii de cele mai multe ori ramane cenusha, sau in cel mai fericit caz ceva scrum!


Fii binevenit Alf si aici !
iar enuntul topicului era in cazul meu ... personalizat adika ce as putea alege prietenia ei sa ramanem in continuare sau iubirea lui El
...dar tot discutand aici incep sa inteleg cum stau lucrurile si va multumesc celor ce tastati la acest topic
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 18:01
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 18:19
alf, este doar experienta ta...nu mereu e fum, pucioasa, scrum...etc...
din iubire se nasc lucruri minunate si binecuvantate...
prietenia...are si ea rostul ei....eu una prefer iubirea, prieteniei...
de fapt, pe cine pot numi prieten?
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 18:22
doruleato, inscrie-ma si pe mine pe lista cu iubirea drept cap de afis! asta, chiar daca uneori, de multe ori, `totul este trist in lume`.
esme
Postat pe 31 Mai 2011 18:32
pe lista cu iubirea ,.da ........ si eu as vrea
jeanette40
Postat pe 31 Mai 2011 18:39
De la: jeanette40, la data 2011-05-31 18:39:59pe lista cu iubirea ,.da ........ si eu as vrea


http://www.youtube.com/watch?v=S8s5fs6jjTY&feature=related
bine ai venit in Club !
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 18:44
De la: ely_a, la data 2011-05-28 22:29:23Ce faci daca iubitul tau flirteaza cu prietena ta cea mai buna ? Chiar mai mult decat atat... renunti la el sau la prietenia ei care este din primii ani de liceu????......


..daca tii la ei,cu adevarat,
lasa-i,fata draga,sa se bucure de moment
tu le vei servi cea mai buna lectie de viata
cu trecerea anilor,vor intelege ca au gresit
...nimik pe lumea asta,nu ar trebui sa distruga o prietenie

si apoi daca el nu te mai iubeste,la ce bun sa te agati( de el?)!?!?
LILO
Postat pe 31 Mai 2011 19:12
De la: LILO, la data 2011-05-31 19:12:05
De la: ely_a, la data 2011-05-28 22:29:23Ce faci daca iubitul tau flirteaza cu prietena ta cea mai buna ? Chiar mai mult decat atat... renunti la el sau la prietenia ei care este din primii ani de liceu????......


..daca tii la ei,cu adevarat,
lasa-i,fata draga,sa se bucure de moment
tu le vei servi cea mai buna lectie de viata
cu trecerea anilor,vor intelege ca au gresit
...nimik pe lumea asta,nu ar trebui sa distruga o prietenie

si apoi daca el nu te mai iubeste,la ce bun sa te agati( de el?)!?!?


buon bun !!
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 19:19
fetele, da' ce va-inghesuiti toate la iubire...
inverzeste alfu'....

sincer, este parerea mea, spusa din oarece experienta.... si sloganul meu....
si nu vorbesc despre iubiri ratacite si impartite....
esme, e greu uneori in iubire, dar merita... cand nu cantaresti cat dai ( si dai cu folos) primesti inzecit...
ia veniti incoace...
P.S. Mai dati pe la mine in vizita si veti vedea cum vad eu viata...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 19:40
io mi's mai verde decat cetinatul brad
sunt mai verde decat cel mai verde verde
si te convingi de asta imediat ce te uiti in ochii mei cei mai albastrii ochi verzi!

ms ely_a, am aruncat io o vorba la general, dar de-ar fi in locul tau, sincer vorbind le-as da verde (ca tot era vorba de verde) la amandoi, si prietenei si prietenului! pai daca se plac asa mult si bine atunci ei sa fie fericiti!
(ma gandeam prin gadire, ca tot ziceai ceva ca i-ai spus amicei tale ceva detalii dar nu crezi ca de cele spuse de tine amica ta s-a folosit ca sa flirteze cu el? adica ea stie exact ce si unde sa-l gadile ca el sa rada, si cum si cand sa-l atinga, ca sa-l incite? nu cumva ti-ai cam facut-o cu manutza ta )
deh... poate greshesc cumva, dar n-am putut sa nu adaug un gand!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 21:23
invidiosule, sau sa zic vorba lui tatoo...insidiosule....
esti verde-pal....
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 21:31
verde pal melaminat,
bun de-al meselor blat
sau mobilier de pat,
shifonier si un cuier
dar ce campi sa mai cutreier?
hai ca iar razna
am luat-o pe campuri
unde am vazut ca's stalpuri
sa citesc ceva afishuri
ce vorbeau despre succesuri


eh, cica mai e si oameni invidioshi pe succesele altora... succese in munca, bine inteles!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 21:37
ai pierdut ritmul verzila
si din pom te-ai aruncat
te-ai facut si de sindrila
si tot nu ai apucat
sa ne lamuresti, aicea
ce si cum s-a intamplat
de in versuri ne vorbesti
mobile iti construiesti... ( cu accent pe i)
ca sa te bagam in seama
mai mult, sa te si iubim
fara sa tii seama alfi
ca aici, noi, doar glumim...

dor72
Postat pe 31 Mai 2011 21:50
ritmul l-am lasat sa curga
peste-o rima farta sens
findca gluma prins-am darling.
nu'nteles-am insa dor,
ce nu lamurii aicea
ca de clar si raspicat
eu vorbit-am din copacu-mi, cocotzat!


lasa ca cine ma plashe, ma plashe ashe cum is!
si cine m-o iombi, n-o glumi
dar dce bat io campurili acilea ca pana la urma poti glumi in iubire, dar in veci sa nu iubesti in gluma! hai ca iar ma face loomea filozof zis-a bietul filfizon din mine
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 22:03
urla modestia-n tine....
filosof, auzi la el...
cate-o gluma in iubire...
nu-i o crima...zice el
dara de iubesti glumind
rau va fi si vai de tine...
ma repet la nesfarsit:
urla modestia-n tine...
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 22:06
ai si uitat?
o lecitina, ceva? am fost prea finutz prea sub-til? "filosofule, bine ca..."
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 22:11
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-29 23:41:13
De la: dor72, la data 2011-05-29 23:36:44abia la ultima expresie ti-ai adus aminte de smerenie...
Pai eu sunt smerita cu Dumnezeu,,,nu trebuie sa fiu smerita cu oamenii pt ca oamenii sunt rai si te fac carpa de sters pe jos daca te vad ca esti bun......Eu sunt smerita stiu ca gandesc bine si stiu ca toate se datoreaza lui Dumnezeu....Fara Dumnezeu nu as fii in stare sa am o gandire asa sanatoasa de om normal...De asta ii sunt foarte recunoscatoare lui Dumnezeu si ii sfatuiesc de bine cxhiar si pe oamenii rai,,,

Aoleo ingerashule tu chiar existi pe bune? Prea pari cusut cu ata alba:)
mugure_alb
Postat pe 31 Mai 2011 22:38
sara buna la toti !!
inca nu se impart pijamalutele ?
ely_a
Postat pe 31 Mai 2011 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A-s dori sa-mi gasesc jumatatea?? 62 De la: garbo_425429 23 Februarie 2016 19:27
Vina mea....partea a doua 41 De la: crys14 28 Decembrie 2009 13:31
FWB sau prietenie cu avantaje sexuale 40 De la: fleurdelis 15 Mai 2010 20:42
conteaza virsta 308 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:27
De ce e moale mamaliga??? 189 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
Setari Cookie-uri