Dilema!

Buna seara!

Am si eu o mare dilema si nu stiu ce sa fac. Situatia nu ma vizeaza pe mine, ci o cunostinta. Baiat fiind cu hormoni multi, am cunoscut o fata, care la prima vedere parea ok si careia i-am acordat mai multa atentie ca sa pot intra in 'vorba cu ea' mai repede. Inainte sa sariti la gatul meu, aflati ca nu este deloc usa de biserica si ca ii place asa cum este si din punctul ei de vedere este chiar normal. Toate bune si frumoase, pana acum. Din vorba in vorba am inceput sa o cunosc ma bine si sa se destainuie, mai ales ca am aflat ca intre timp ca a mai 'cunoscut' si un prieten foarte bun.
In fine, problema mea este ca am aflat ca se culca cu un barbat insurat, cu copil acasa, adica traieste cu el si tipa este o bomba de BTS-uri (bine ca n-am ajuns sa fac ceva cu ea), plus si cu alti barbati cu prietene acasa si relatii stabile.
Ok, aia sunt idioti ca inseala, dar ma gandeam ca poate femeile alea ar trebui sa afle, mai ales cea cu copil, daca ii da ceva si ia si copilul?
Ce m-a determinat sa scriu aici si sa incerc sa aflu ce sa fac? In primul rand ca nu mi se pare corect ce face ea, vorbeste foarte urat despre partenerele celor cu care se culca ea (desi nu le cunoaste), genul ala de barfa ieftina si rautacioasa. Mama mea a fost inselata cu una ca ea, deci stiu cum este si ma gandesc la acel copil care ar putea sa sufere, desi nu este treaba mea.

Vreau sa fiu corect si sa fac ce este bine! Sa le caut pe FB pe femeile in cauza si sa le scriu cate un mesaj anonim?
Multumesc frumos!
garbo_461448
Postat pe 29 Decembrie 2016 18:34
" Situatia nu ma vizeaza pe mine, ci o cunostinta. Baiat fiind cu hormoni multi, am cunoscut o fata,... "

Da, da...
Rotty
Postat pe 30 Decembrie 2016 08:36
Eu as zice sa fii coerent, una la mână.A doua la mână e sa iti vezi de treaba ta, cauta-ti prietena "usa de Biserică" si lasă-i pe fiecare sa îsi trăiască viata cum vor.Ce bine crezi ca le faci femeilor acelora daca le dai asa o veste? Despre ea si ceilalți din poveste,nu e nimeni in masura sa judece, fiecare isi plăteste păcatele.
Schmetterling
Postat pe 30 Decembrie 2016 10:45
De la: Rotty, la data 2016-12-30 08:36:32" Situatia nu ma vizeaza pe mine, ci o cunostinta. Baiat fiind cu hormoni multi, am cunoscut o fata,... "

Da, da...


Maria802
Postat pe 30 Decembrie 2016 22:11
448, tu esti militian?
daca nu esti, ai mari sanse sa devii!

lipsa de coerenta a exprimarii, lipsa de logica a felului cum pui problemele, pseudo-grija de altii te recomanda catre o astfel de cariera de succes intr-o intersectie a unui sat siberian!

"Ce m-a determinat sa scriu aici si sa incerc sa aflu ce sa fac? In primul rand ca nu mi se pare corect ce face ea, vorbeste foarte urat despre partenerele celor cu care se culca ea (desi nu le cunoaste), ..."

asta este aproape maxima!
cred ca este de prisos (adica inutil) sa te intreb daca stii ce inseamna gandire infantila!?
1 - cainele moare de drum lung si tu de grija... ca nu stii ce sa faci!
2 - sublima asta cu "in primul rand nu mi se pare corect ce face ea, vorbeste foarte urat despre partenerele celor cu care se culca..." - inteleg ca nu este o problema ca se culca cu partenerii partenerelor despre care vorbeste foarte urat, ci doar ca nu vrea sa vorbeasca frumos despre ele! (eventual sa isi si exprime gratitudinea si recunostinta la adresa lor, ca aceste partenere ale partenerilor ii permit sa le utilizeze partenerii pentru un parteneriat si pentru o posibila raspandire la scara cat mai larga de BTS-uri)

asta da Mare Dilema!
heartbit
Postat pe 18 Ianuarie 2017 06:03
avand in vedere ca framantarile tale metafizice sunt atat de apasatoare, cred ca e bine sa iti pastrezi speranta ca intr-o buna zi 426 o sa vada topicul tau si o sa iti ofere sfaturile ei de mamaita trecuta prin viata si experta in astfel de Mari Dileme.

ai grija, sa nu iesi din cuvantul ei, ca ti-ai dat foc la valiza si nu mai ai cu ce sa calatoresti pana la intersectia din Siberia!
heartbit
Postat pe 18 Ianuarie 2017 06:11
Felicitări. Asta înseamnă sa ai conștiința nu ca persoanele care iau in ras problemele grave.E clar ca dacă nu sint de acord înseamnă ca fac și ei aceleași lucruri.Din cauza la astfel de persoane a ajuns omenirea in situația de astăzi pt ca sant majoritatea fără conștiința ,dar ma rog cum poate minoritatea sa schimbe majoritatea.Eu vorbesc din punctul de vedere al unei femei ÎNȘELATE și nu o data.Dar am descoperit singura tot.Mi as fii dorit sa ma fii pus cineva in garda cu mult timp in urma cind nu aveam copii.Acum important pt mine este sa le fie lor bine nu viața mea personală .Asa ca părerea mea este sa faci cum îți dictează conștiința .Parerea mea e ca mai bine sa știi adevarul și pe urma ramine de văzut ce decizie iei.Cine e ordinar ,ordinar ramine restul sint scuze.
garbo394097
Postat pe 22 Ianuarie 2017 09:18
www.youtube.com/watch?v=JYbuch0QwBo
heartbit
Postat pe 22 Ianuarie 2017 11:44
Numai?
Axl_R
Postat pe 22 Ianuarie 2017 11:56
De la: heartbit, la data 2017-01-22 11:44:11www.youtube.com/watch?v=JYbuch0QwBo

Schmetterling
Postat pe 22 Ianuarie 2017 14:57
fix!

...si ca sa nu pierdem ideea

www.youtube.com/watch?v=x6kbkM6VRqE

nu, nu fac nici o aluzie!!!
heartbit
Postat pe 22 Ianuarie 2017 15:14
Heartbit, nu se potriveste. Oamenii aia aveau umor, talent si inteligenta cu carul, sa dea si la altii. Nu am vazut pina acum prosti cu umor.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Ianuarie 2017 16:18
Tommy
lasa ca iti explic in priivat!
...nu despre oameni era vorba...
heartbit
Postat pe 22 Ianuarie 2017 16:46
Buna! Vis-a-vis de subiectul topicului, am citit ceva ce suna cam asa "A 11-a porunca: vezi-ti de treaba ta!" (Nu se potrivește mereu, dar aici merge, zic).
Miafarow
Postat pe 23 Ianuarie 2017 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fall in love 19 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:29
cand o sa il uit ? 33 De la: minna 15 Februarie 2010 15:21
Anunt pentru apartinatori de cartela vodafone valabila! 18 De la: quasaria 9 Iunie 2010 22:05
De ce e moale mamaliga??? 189 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
prietenie sau iubire 236 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:28
Setari Cookie-uri