RAU DE MASINA,AVION

lasa-mi te rog adresa ta de mail pe alinahelene84@yahoo.com si iti pot face o recomandare sa scapi de aceasta problema!
garbo206076
Postat pe 20 Mai 2011 08:52
adica noi restul nu trebuie sa stim ce-i recomanzi?
sau trebuie sa ne inscriem toti la adresa de mail?
alfheim
Postat pe 20 Mai 2011 10:21
nebunaticule ti dai la mamici
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 10:33
nu floricico, chiar deloc
dar ma gandeam ca putea sa spuna remediul acilea, nu pe private, personale sau accelerate
ca daca zicea acilea alfam si noi si uite asa ne mai desteptaceam
alfheim
Postat pe 20 Mai 2011 10:47
METOCLOPRAMID SAU LA FARMACIA DONA AM GASIT NISTE BOMBOANE PE BAT..
LA NOI NU PREA SI AU FACUT EFECTUL..SAU E VB SI DE CEVA PSIHIC...PT CA STAI CU GRIJA CA TI VA VENII SA VOMITI
SI EU SI COPII AVEM ACEASI PROBLEMA...DE CARE NU SCAPAM
METOCLOPRAMIDUL SE IA CU VREO 30 MIN INAINTE DE A PLECA
denisadarius
Postat pe 20 Mai 2011 10:52
METOCLOPRAMID SAU LA FARMACIA DONA AM GASIT NISTE BOMBOANE PE BAT..
LA NOI NU PREA SI AU FACUT EFECTUL..SAU E VB SI DE CEVA PSIHIC...PT CA STAI CU GRIJA CA TI VA VENII SA VOMITI
SI EU SI COPII AVEM ACEASI PROBLEMA...DE CARE NU SCAPAM
METOCLOPRAMIDUL SE IA CU VREO 30 MIN INAINTE DE A PLECA
denisadarius
Postat pe 20 Mai 2011 10:52
Emetostopul e foarte bun
garbo194955
Postat pe 20 Mai 2011 10:57
De la: alfheim, la data 2011-05-18 11:43:45raspunde un tatici care avea si el rau de masina cand era kinder
deci pe vremea mea, era EMETIRAL (din cate stiu eu a fost retras de ceva vreme de pe piatza), cel mai bine mergi la farmacie, altfel cine stie cu ce te mai trezesti

de principiu, din ce stiu eu, este o disfunctie a ficatului, care dispare in cele mai multe cazuri odata cu maturizarea organismului
succesuri



Eu am avut aceleasi prob cu fica mea ,ATENTIE MARE!!! LA EMETIRAL >
a fost administrat de doctor ,i am dat doza indicata si a facut SINDROM EXTRAPIRAMIDAL si nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut noi.

fiti fff atenti la ce va administreza medicii si mai ales la felul cum tolereaza copii vostri anumite substante
forever_top
Postat pe 20 Mai 2011 12:10
Emetostop e foarte bun...si nu e nici scump,in jur de 4 lei cutia....mi-am cumparat si eu astazi pentru ca plec la munte,iar p serpentinele alea e mai mult decat necesara pastila.
inymoasa
Postat pe 20 Mai 2011 13:04
lamie sa manince sau un cartof taeat in jumate fara coaja tinut in mina bebelului (lamiia pe primul loc ) maria ungureanu
memo
Postat pe 20 Mai 2011 13:41
Asa este. Cand eram adolescenta, imi era rau in masina, vomitam; cand plecam la drum, stateam o zi intreaga nemancata si tot imi era rau. Aveam intr-adevar o problema cu ficatul pe vremea acees.Dupa 20 de ani, nu am mai avut nimic.
garbo160796
Postat pe 20 Mai 2011 13:58
Aceeasi problema o am si eu,nu a trecut odata cu varsta.Pentru mine este foarte eficient Emetostop.Sper sa-ti foloseasca!
ionicabanea
Postat pe 20 Mai 2011 15:00
De la: kidz000837, la data 2011-05-18 10:16:41BUNA ZIUA MAMICI.VREAU SI EU SA INTREB DACA CUNOASTE CINEVA UN MEDICAMENT CARE STOPEAZA RAUL DE MISCARE..COPILUL MEU ARE 3 ANI SI 3 LUNI.AM INCERCAT MAI MULTE VARIANTE DE MEDICAMENTE:METROCLOPRAMID PICATURI,EXTRACTUL DE GHIMBIR,COCULINNE .VOI MAI CUNOASTETI CEVA?SINCER,E DESTUL DE STRESANT SA PLECI LA DRUM,MEREU CU PUNGI DUPA TINE.ASTEPT UN RASPUNS DE LA VOI.DE BRATARILE ANTIVOMITIVE A-TI AUZIT?CE PARERE AVETI?
.....incearca cu un cartof crud si decojit...tinut in mana...pana la destinatie.....ideal este sa ai o puguta cu cateva felii pentru schimb...si mentolul este bun...bombonele cu menta...
kokomic
Postat pe 20 Mai 2011 16:45
vitamina B6 ajuta si in caz de rau de miscare in avion sa se uite intr-un punt fix, in cazul avionulu idaca are posibilitatea sa priveasca aripa avionului...si in masina dak e posibil sa stea culcat, si sa ishi fixeze privirea pe ceva din interiorul masinii...
florykyss
Postat pe 20 Mai 2011 17:03
RMMady
am zis ca ala a fost retras de pe piata din ce stiu eu, probabil ca au fost depistate ceva reactii adverse
doctorii nu sunt chiar zei
la mine nu-mi dau seama daca a avut sau nu efecte negative si nici nu stiu ce inseamna chestia aia piramidala de ai zis tu de ea, poate m-oi lamuri intr-o zi
alfheim
Postat pe 20 Mai 2011 17:08
Am descoperit o metoda practicata de camionagi,verificata si se pare foarte eficienta.Mama mea are 67 de ani de mica are rau de masina am incercat toate madicamentele si metodele posibile ,va dati seama ca la un drum de 100 de kilometri oprem masina de cel putin 4 ori plus urmarile gretoase.Deci e vorba de a consuma inainte cu o jumatate de ora un sanvici usor si in cavitatea buricului se pune o tableta de Antinevralgic lipit cu plasture pina la destinatie,a functionat din cluj pina in Germania si retur pe tot drumul consum maderat de alimente usoare si lichide doar apa plata,ca si aliment bun pufuleti,absorb acidul gastric.
garbo203322
Postat pe 20 Mai 2011 21:19
E un chin adevarat sa mergem cu masina atat pentru mine cat si pentru copii. Cu baiatul am intrerupt o calatorie si am stat in spital doua zile. Daca continuam drumul facea hepatita. I s-au facut perfuzii si injectii, era foarte grav i s-au invinetit buzele, mainile. Eu mai folosesc emestop dar il iau cam cu 5 sau 6 ore inainte de a pleca la drum. Am uitat sa va spun ce mi-au spus la spital adica diagnosticul baiatului. Nervi auditivi extrem de sensebili si odata pusi intr-o miscare mai rapida provoaca greata.Au spus ca va trece cu timpul pe masura ce se va maturiza... si mie cand imi va trece ?
garbo193607
Postat pe 20 Mai 2011 21:58
De mic copil am avut aceasta problema si inca ma mai confrunt cu ea de cele mai multe ori. Ca si sofer imi este super ok. Cocculine mi-a facut bine si pe vremuri emetiral , desi cu acesta din urma mi s-a intamplat sa imi fie rau. Chair nu imi pot explica de ce anume tine chestia asta! Oricum este cumplit si inca ma ingrozesc calatoriile lungi in care trebuie sa fiu copilot. Rabdare si multa intelegere pentru persoana in cauza, deoarece este fffff nasol!!!!
karina7
Postat pe 20 Mai 2011 23:49
cteva fire de ptrunjel verde prinse la gtul persoanei care sufer de ru de main sunt suficiente pentru a ndeprta acest necaz.Menionez c acest remediu nu are efectul dorit la toate persoanele care l folosesc,depinde de forma n care se afl persoana respectiv.
garbo174418
Postat pe 21 Mai 2011 05:56
cteva fire de ptrunjel verde prinse la gtul persoanei care sufer de ru de main sunt suficiente pentru a ndeprta acest necaz.Menionez c acest remediu nu are efectul dorit la toate persoanele care l folosesc,depinde de forma n care se afl persoana respectiv.
garbo174418
Postat pe 21 Mai 2011 05:56
Da, coca cola e bun pentru digestie.
garbo160796
Postat pe 21 Mai 2011 16:57
BUNA ZIUA MAMICI.VREAU SI EU SA INTREB DACA CUNOASTE CINEVA UN MEDICAMENT CARE STOPEAZA RAUL DE MISCARE..COPILUL MEU ARE 3 ANI SI 3 LUNI.AM INCERCAT MAI MULTE VARIANTE DE MEDICAMENTE:METROCLOPRAMID PICATURI,EXTRACTUL DE GHIMBIR,COCULINNE .VOI MAI CUNOASTETI CEVA?SINCER,E DESTUL DE STRESANT SA PLECI LA DRUM,MEREU CU PUNGI DUPA TINE.ASTEPT UN RASPUNS DE LA VOI.DE BRATARILE ANTIVOMITIVE A-TI AUZIT?CE PARERE AVETI?

Noi am cam scapat de problema cu motilium...sunt niste pastilute din care, la varsta pe care o are cel mic poti sa-i dai jumatate de pastiluta cu un sfert de ora inainte de a pleca la drum. Asta o stiu de la o farmacista careia i-am explicat problema si i-am cerut sa-mi recomande ceva in acest sens. Sper sa functioneze si la voi.
simonici24
Postat pe 22 Mai 2011 16:21
Si eu si fetita mea de 14 ani avem rau de masina si folosim cu succes un medicament naturist care se numeste EMETIN. E singurul care nu ne da efecte secundare si functioneaza pt noi
garbo173968
Postat pe 22 Mai 2011 16:49
Exista un tratament homeopat COCCULINE.
garbo202024
Postat pe 23 Mai 2011 16:15
RAUL RESPECTIV APARE DE LA O DISFUNCTIE A TROPEI LUI EUSTACHE, DIN URECHE. CONSULT MEDICAL OBLIGATOIU.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 24 Mai 2011 21:25
De la: alexandru_revnic_yahoo_com, la data 2011-05-24 21:25:13RAUL RESPECTIV APARE DE LA O DISFUNCTIE A TROPEI LUI EUSTACHE, DIN URECHE. CONSULT MEDICAL OBLIGATOIU.


BAI DESTEPTILOR, TROMPA E TROMPA NU TROPA. CE ATITEA FIGURI SI RUPERI IN FIGURI... INVATATI SA SCRIETI...
garbo007525
Postat pe 24 Mai 2011 21:38
De la: garbo160796, la data 2011-05-20 13:58:21Asa este. Cand eram adolescenta, imi era rau in masina, vomitam; cand plecam la drum, stateam o zi intreaga nemancata si tot imi era rau. Aveam intr-adevar o problema cu ficatul pe vremea acees.Dupa 20 de ani, nu am mai avut nimic.


796, pe unde umbli, fata? n-am vorbit demult...
525, tropa, tropa faci tu....e cam tarzior...nu vrei tu sa treci la somnul de frumusete? noaptea e un sfetnic bun...poate nu mai esti atat de suparata...maine...si razi cu noi...ce zici?
dor72
Postat pe 25 Mai 2011 00:06
da, emetostop folosesc si eu..e foarte bun
garbo201504
Postat pe 26 Mai 2011 11:21
MOTILIUM e medicametul minune...
MIHA_23
Postat pe 30 Mai 2011 08:06
Am folosit EMETOSTOP , recomandat de farmacist si a fost eficient pt cineva cu MARI probleme...
Sanatate!
delia_ciobanu
Postat pe 30 Mai 2011 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
www.muresexpobaby.ro 1 De la: boghii 5 Martie 2010 17:17
Despre botezul la restaurant. 12 De la: carla 3 Februarie 2009 01:10
fractura de sold 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:42
painea 3 De la: ginutavrabiuta 20 Ianuarie 2010 17:33
avem oxiuri 11 De la: ildy28 24 Aprilie 2009 19:38
Setari Cookie-uri