cum sa il cuceresc?

Oricat de obosit ar fi.....daca ar fi interesat de tine cu adevarat te-ar cauta, nu ar rezista fara s ate vada.Sotul meu ., cand ne-am cunoscut era si student si avea si o firma pe care o manageria, in alta localitate , si tot ne vedeam aproape zilnic, rar se intampla sa treaca o zi......insa ma cauta.
vivi_mariana86
Postat pe 19 Mai 2011 21:45
De la: garbo203680, la data 2011-05-01 20:12:18Bun,ma numesc Cornelia ,am 19 ani si ma intilnesc cu un baiat aproape o luna.De la inceput iera bine, am fost cu el la odihna,mi-a facut cunostinta cu prietenii lui,se purta frumos cu mine.Dar dupa ultima noastra intilnire,adica dupa ce am fost cu el la odihna cu prietenii, s-a schimbat radical!M suna foarte rar,nu vine la mine deja o saptamina. L-am ntrebat ce s-a intimplat? Dar el mi-a spus ca nu reuseste sa vin si sa imi acorde atentie din cauza ca lucreaza la judecatorie(el acum si-a schimbat serviciu,mai inainte era mai liber ca lucra la un serviciu mai usor),dar acum e cam complicat la servicu i plus la asta inva,este student. i el vrea sa l neleg i s il primesc aa cum este, s ii primesc profesia i s l neleg c pna ce nu poate incepe ceva serios cu mine. Cu cte fete a incercat s se intilneasca toate se suparau pe el c nu le acorda timp i atenie,i el tare se inerveaza,si mi-a spus c pna nu termina de nvat nu poate incepe ceva mai serios ( anul acesta este ultimul an de invatat,la vara are teza de susinut). Oare e cauza asta ca nu poate veni la mine ca e ocupat la serviciu si vine obosit acasa?sau nu vrea cu mine mai departe sa se intilneasca? cum sa aflu daca vrea sa fie mai departe cu mine?sa astept sa termine de invatat, i s vad peurm schimbarile lui fata de mine? EL MI SPUNEA DE LA NCEPUT C TARE VREA SA i GSEASCA O FAT CARE S L NTELEAG .I POATE EL M PUNE LA INCERCARE??VREA SA VADA DACA L ACCEPT AA CUM ESTE?


NU TE VREA ! Un barbat care vrea o femeie , doarme 2 ore /noapte si tot o vede in fiecare zi! Vorbesc din experienta! Te pune la incercare?!!! N-ar fi bine sa discuti aceste probleme cu mama ta care , sunt convisa ca-ti este cea mai buna prietena?! Pune mana si invata daca ai 19 ani....poti face un milion de lucruri ! de ce vrei tu sa-l cuceresti?! Are bani ?! Sau este ultimul barbat de pe pamant?!
melania33
Postat pe 21 Mai 2011 22:17
nu cred ca are importanta de ce vrea sa-l cucereasca, important e ca vrea.
il vrea al ei... si gata
problema e ca nu intelege ca ea il vrea iar lui nu-i pasa si isi face probleme ca orice copila, crezand ca ea e vinovata!
tu vorbesti din experienta, ea vorbeste din experienta, numai ca ea pana la 19 ani ai ei n-a vazut si n-a trait prea multe.... mai are de trait pana ajunge sa dea si de cel cu 2 ore pe noapte si de cel care zi si noapte o vrea doar pe ea ...
alfheim
Postat pe 21 Mai 2011 22:33
De la: alfheim, la data 2011-05-04 12:50:54
De la: zambila, la data 2011-05-04 12:28:59mda
si uite asa incep sa-i inteleg pe cei care afirma ca femeile sunt inferioare barbatilor

problema nu-i nici odihna, nici lipsa de timp, ci tocmai asteptarile ei supradimensionate


nu stiu daca s-ar pune problema de inferioare sau superioare ...
cred mai degraba ca e vorba de lasitatea unui individ fatza de o fatuca neinspirat indragostita de el ...
deh ... pe undeva nici ea nu are curajul ... sau considera ca nu se cade ... sa-si faca publice fatza de le sentimente si trairi si emotii ... si se da pe aici cu schiurile ... ca poate ii da cineva vreo idee ... de parca ar trai altcineva in locul ei ...
Da Alf, sunt de acord cu tine, e vorba de lasitatea unor barbati. De ce dracu nu-i spune in fata...mai fata, nu te mai vreau, mergi pe drumul tau si eu pe al meu....Ehhh mi-e sila de asemenea oameni
anirica
Postat pe 22 Mai 2011 10:11
De la: anirica, la data 2011-05-22 10:11:18... e vorba de lasitatea unor barbati. De ce dracu nu-i spune in fata...mai fata, nu te mai vreau, mergi pe drumul tau si eu pe al meu....Ehhh mi-e sila de asemenea oameni


Probabil ca are el ceva de pierdut daca i-ar ,,tranti-o in fata" sau o tine ,,calda" considerand-o ,,rezerva" .

melania33
Postat pe 22 Mai 2011 10:35
Da Melania, dar de obicei cei care procedeaza asa, pana la urma o cam ia in mana...Cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul...
anirica
Postat pe 22 Mai 2011 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astenie? 10 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 18:25
Cum poti cunoaste barbati daca ai peste 30 de ani? 81 De la: scrichy 9 Mai 2009 15:37
e greu sa fii femeie 10 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:26
nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste 27 De la: FULGUTA 6 Mai 2009 07:12
salut 11 De la: prometeus_wife 18 Februarie 2009 16:05
Setari Cookie-uri